Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> színház
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
az egész világ

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 > Következő >> Végére

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 17:40:12 (54)
Naughty szerintem ne versenyezzünk abban hogy ki tapasztaltabb kettönk közül ezen a téren, mert én nyernék ezt hidd el nekem. nem tehetek rola, de igy van. Te is igazakat irsz és nagyon jo , helyes meg stb hogy szereted a színházat, de ne legyél naiv erre kérlek. A színjátszók teljesen máshogy működnek mint az igazi színházak. Én is jártam, ill. járok ilyen csoportba, szal nem hülyeséget beszélek.

Wayner, sajnos bizony vannak rossz rendezők, és nem is kevés. A pillanatban amelyet élünk egyre nagyobb "hatalma" van a rendezőnek, és háttérbe szorul a színész munkája, pedig végerdményben ő gondolkozik, filozik, gyötrelmeskedik a szerepen (ahogy naughty irta), de elmult már az idö mikor a szinész és a rndezö közösen , szépen együtt dolgozott. Kiabálások, veszekedések, kölcsönös sértödés és tehetségtelenség jellemző mostanában. Jó persze az "elöadja recept szerint" kifejezésem télleg kissé tulzo volt.

zsucca : egyetértek

ui.: nem akartam kioktatonak tünni, tényleg.

© zsuccaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 09:32:56 (53)
javítás:"szinházaztam" ugye a zöngésség miatti hasonulás...én meg nem tudok helyesen írni :)

© zsuccaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 09:29:07 (52)
taps-taps-taps-taps-taps-taps-taps-taps-taps!



a rövid leíráshoz : ...s benne minden férfi és no
mindenki egész életében egy vagy több szerepet játszik, ezzel sajnos szembe kell nézni


én a "nagy" színházakat nem szeretem, mert a közönség 75% azért jár, mert presztizs
ettol függetlenül vannak nagyon jók és kituno színészek, és néha én is elmegyek egy-egy eloadásra..csak a külcsíny zavar
a kis hangulatos pinnceszínházakat sokkal jobban kedvelem...nekem nagyon bejön, hogy a szigeten is van színház...2002-ben hetim volt és egy csomót "színházasztam", élveztem
a krétaör színháztársulat profi, megaztán néha a trafóba is eljutok...de jövöre budapesti leszek és akkor több lehetoségem lesz, hogy eloadásokra járjak

egyébként meg régen szerettem volna színész lenni, de túl szemérmes vagyok manapság...anno jártam színjátszókörbe és nagyon imádtam...egyszer még foszerepet is kaptam...én voltam az aranykirályfi:)biztos, mert olyan noies voltam :) ah, régi szép idok :)

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:49:36 (51)
ja, énis lehet,h megyek, bár az előadás miatt nemtom ,hogy mennyire érek rá, de azért szeretnék benézni..... :)

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:45:43 (50)
Tudom,de lehet,hogy vasárnap megyek focizni.Főiskola.
[előzmény (48)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:39:53 (49)
vagyis 27...

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:39:38 (48)
17 az szombat!!!! dolgozol, egyetem???

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:36:19 (47)
Köszönöm!:)Hétközben Budapesten vagyok,hétvégén viszont Esztergomban.
[előzmény (45)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:33:37 (46)
bp-i vagy egyébként???

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:33:25 (45)
ok, még nemtom pontyosan mikor lesz.... gondolom du. vagy este felé, de majd ha tok valamit írok mailt, ok????

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:31:47 (44)
Tényleg érdekel a színjátszás.Gimiben én is játszottam egy pár darabban.A 27-i időpont érdekel.
[előzmény (43)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:29:17 (43)
neeem!!! ez teljesen független a sulitól..... ehhez a művészeti sulihoz csak azért kellett csatlakoznunk, mert nem tudtunk volna megmaradni!!! tudod, kicsik a nagy gépezetek ellen...stb....
az jár , aki akar, csak hely kérdése!!! az a baj,hogy hely nem nagyon van, de megkérdezhetem a rendezőt,hogy szeptembertől van -e hely, ha télleg érdekel..... :))

egyébként márc 27-28-án lesz előadásunk a Józseg Attila Művházban, angyalföldön.... ha érdekel...
[előzmény (42)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:25:26 (42)
Mármint úgy értem,hogy a sulitok diákjai játszanak benne,nem pedig olyan fiatalok,akik nem tartoznak az iskolátokhoz.Amúgy 19 éves vagyok.
[előzmény (41)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:20:55 (41)
ezt hogy érted,hogy független??? ez a művészeti suli nem nagyon számít semmit, mert tul. kép függetlenek vagyunk!!!! hány éves vagy???

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:18:37 (40)
Akkor ez nem független társulat?Csak azért kérdezem,mert érdekel az amatőr színjátszás.
[előzmény (39)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:14:07 (39)
egy társulatban, ami jelenleg egy művészeti suli része!!!! de már elég rég,és tökjó a társaság!!!! :)))

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:12:20 (38)
és hol színészkedsz?
[előzmény (37)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:11:35 (37)
nincs konkrét sztorija, hanem életképeket mutat be a világháború idejéből!! gazdagok, szegények, éhezés, nyomor!!! elég dúrva.... főleg a vége!!!!

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:09:24 (36)
Az soha sem gond.:)Néha jobban játszanak el egy darabot amatőrök,mint a hivatásos színészek.Miről szól?
[előzmény (35)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:06:29 (35)
nem profi!! diákszínjátszós!! az első vh korában játszódik... :)

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:03:44 (34)
Milyen darabban játszol?

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 18:01:08 (33)
igazad van!!! egyébként abban a darabban,amiben most játszom az én minden mozdulatom is be van állítva!!! de ez nem baj, mert a rendező, és a mozgástanár látja kívülről,hogy hogy néz ki jól egy jelenet a nézőtérről...
[előzmény (32)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 17:59:15 (32)
Szerintem nem gond,ha a rendező nem hagyja,hogy a színész azt csináljon,amit akar.Az a rendező dolga,hogy azt,amit ő elképzelt a színészei által megvalósítsa.Ilyenkor valóban még az is előfordul,hogy még a mozdulatokat is beállítja.Ez szerintem teljesen természetes.És ezzel egy jó színész tisztában is van és elfogadja.Egy jó rendező pedig nyitott minden olyan ötletre,ami elősegíti,hogy megvalósuljon az ő általa elképzelt színdarab.Vannak alternatív színházak,ahol láthatsz olyan előadásokat,amelyek szabadabb keretek között van megrendezve.És ez a "csak elöadja a recept szerint amit kell azt jóvan" dolog sem olyan egyszerű.Bár gondolom még nem tapasztaltad.
[előzmény (28)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 17:38:08 (31)
sztem hagyjuk , mert úgy érzem,hogy ebben a témában tájékozottabb vagyok egy kicsit, mint te.......
persze ez nem baj, csak néhány dolgot elfogadhatnál! de mindegy....nem kell!!!!!!!!

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 14:23:25 (30)
Tudom, de ez a lényegen nem változtat.
[előzmény (29)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 07:51:34 (29)
aki színésznek megy, az tisztában van vele, hogy a rendező irányít!!!
egyébként vannak olyan rendezők, akik el is várják,hogy a színésznek legyenek ötletei !!!
egyébként van fogalmad róla, hogy egyes szerepek mögött mennyi agymunka áll a színész részéről????
nem úgy van ám,hogy odaállsz a színpadra,és rögtön ráérzel a szerepre az első próbán!! legalábbis legtöbbször nem így van!!!

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 12:29:42 (28)
Nem mondtam h minden szinész ilyen. De a legtöbb. Meg pestre akarnak menni, sztárnak lenni.
A rendezö nem mindig hagyja h a szinész azt csinálja amit akar. Néha még a mozdulatait is beállitja. Szörnyű. A színészek hagyják ezt, mert féltik az állásukat, ill kevés a pénzük és elvállalnak minden szart, még ilyen feltételekkel is.
Az igaz h a színész probálkozik, de ne hidd h mindig. Aki tul lfoglalt azt már nem érdekli, csak elöadja a recept szerint amit kell azt jóvan.
[előzmény (27)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 22:12:56 (27)
ez baromság!!! persze a színésznek legtöbbször azt kell csinálnia , amit a rendező mond, de őis tehet hozzá ötletekkel a darabhoz, vagy egy jelenethez... és minden színész a saját egyéniségéhez illeszti a szerepét!! nincsen két úgyanúgy eljátszott szerep!! aki egy kicsit is ért a színjátszáshoz, az tudja ezt!!!!
a befutott sztárok lehet,hogy felsőbbrendűnek képzelik magukat, de ez hülyeség, hogy minden színész ilyen......
[előzmény (26)]

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 17:00:58 (26)
One, nem láttam, s nem tudom adják e még, de szolok ha látom vhol.

Én sokszor járok színházba, bár inkább csak jártam, mert kezd üzletté válni, meg politikai kérdéssé, és ez idegesit. Undorito.

De a hagyományos értelemben vett színház nagyon bejön , sztem az tökjó, már csak kevés van, ált. vidéki. Pestet utálom. Ott tiszta mű az egész. Sok díszes micsoda, meg ilyenek. Legszivesebben felégetném.

Meg a színészek. nem tom mit gondoljak róluk. Szolgák. Végülis jo a munkájuk, csak... az nem tetszik h irányitják öket, ök meg hagyják. Semi ötletük nincs, mondván h az nem az ö dolguk h gondolkozzanak, hanem a rendezöé. Fujj. Meg azt hiszik felsöbbrendüek. De legalább nem szüklátökörűek. Normálisak. (persze nem mind)

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 21:05:47 (25)
Ha vki látja, h ismét játszák vhol a Vagina monológokat, az írja már be pls, mert nem tudtam megnézni :/ Bár kétlem, h ismét műsoron lenne a közeljövőben.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 > Következő >> Végére