Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-06 06:59:52 (15846)
Túl a fenyvesen (Place Beyond the Pines):
Lehetőleg messze kerüljétek el. Ebben a filmben senki sem normális. Valamilyen erkölcsi vagy morális problémában szenved. Kettő ember van akire lehet mondani, hogy okés, az egyik nagyon keveset szerepel a másik meg a film felétől szintén egy geci, befolyásos, nagyképű politikus lesz aki leszarja a gyerekét. Nekem túlságosan színpadiasak a karakter ábrázolások.
Alapból nem jönnek be az olyan sztorik, ahol babakorban meghal az apa, majd a gyerek felnőve érdeklődik iránta, nem mondják el neki, elkezd lázadni, megtudja mit csinált és ő is olyan akar lenni/olyan lesz (jelen esetben vad motoros). Nem mellékesen a film kicsivel kevesebb mint 2 és fél óra, tehát még hosszú is. Életem talán 3. leghosszabb nyögvenyelős filmje (az Apokalipszis Most és az Ausztrália után).

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-02 23:44:25 (15845)
véleményem szerint az új Wolverine film egy olyan büdös szurtos fekete fos, ami olyan magas szinten fossa telibe nem csak az akadékoskodó képregényfanboy, de az átlag mozinéző torkát, hogy az számomra már-már inspiráló. mármint hogy végig azon gondolkodtam a film alatt, hogy ennél egy majom ceruzával a fogai közt karakterhűbb és tökösebb filmet készíthetett volna, sőt, még szerintem énis. vagy ha nem is full filmet, de jobb sztorival akármikor előállok mint ez a felvizezett, a nézőt teljesen katatón retardáltnak néző szemét. bazdmeg, a film után majdnem adamantium karmok pattantak ki az öklömből, amivel a vászont átszakítva hollywoodi gonosz kövér üzletemberek irodájában rendeztem volna olyan szintű vérfürdőt, hogy attól hugh jackman összepisálja magát. bocs ezt lekellet írnom. mindegy, ne nézzétek meg ezt a filmet, ezt a filmet mert szarabb mint az első.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-31 09:50:11 (15844)
Azt elfelejtettem mondani, hogy a filmben szereplő felszállópálya a film alapján legalább 50km hosszú, amit a gép ki is használ. :)

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-31 09:48:08 (15843)
Fast & Furious 6:
Nehéz eldönteni mit is láttam. Tulajdon képen, mint az eddigi részeket, végig izgultam, mert azért szorosak voltak a helyzetek, csak sajnos a nagyon felületes és fizika törvényeket meghazudtoló megoldások születnek akciójelenetenként 3 legalább (széfet 2 autó elhúz minden további nélkül, ugye). Gondolom láttátok már a bemutatóban azt a jelenetet, amikor 4 autóval, huzalok segítségével húzzák lefele a C-5 Galaxy teherszállító repülőgépet!? Na, nem ez a legnagyobb ökörség a filmben. :)
Azt kell mondjam, hogy jobb lett, mint az 5. rész volt, több az autós jelenet, jobbak is valamivel(sokkal nem), picit izgalmasabb is, nagyobb hangvételű, de ez nem azt jelenti, hogy minőségibb egy perc akció is benne. Verekedések közben senki el nem fárad, max kócosak lesznek a csajok, majd 2 nagylevegővel el is van intézve. A hátsó kerék meghajtású Muscle autók tapadása kanyarokban ugyan olyan jó mint a japán ültetett verdáké, Londonban minden naposak az utcai versenyek, nyilvánosan kiállnak a versenyzők, buli van az adott tereken, rendőröket már csak a rajt után érdekli mindez. Paul Walker Amerikában be akar jutni egy börtönbe(őt ott körözik), de ezt Dwayne Johnson az egyik legfelsőbb CIA ügynök képtelen elintézni a hatóságokkal, be kell hát csempésszék. A versenyautók tolatva is képesek tartani a 140-es tempót, a 3-4 éve amnéziás, új életet kezdett Michelle Rodriguez kap 3-4 kedves mondatot a Vin Dieseltől, amitől rögtön emlékezni kezd. Bárki a szélsebesen mozgó kocsijából kiugorva a célpontra koncentrálva képes pontosan eltrafálni bármilyen más száguldó járművet vagy levegőben zuhanó embert!!!!!!!!!, legyen köztük akár 1-2 emelet különbség is. De nem is folytatom.
Színészek! Na igen. Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson a szokásos. Gina Carano üde színfoltja a filmnek, bár karaktere nem sok vizet zavart, azért ó volt látni a filmben. Michelle Rodriguez kissé fáradtnak tűnik, nem a régi tűz van benne most. Tyrese Gibson, a nagypofájú, kétbalkezes nigger olyan mocsok felesleges volt már az előző részben is, hogy az kimondhatatlan, de itt már idegesítően nem csinál semmit, csak zavar! Sung Kang karaktere csak egy fokkal jobb nála, de ő is tökéletesen kihagyható lett volna. De legalább tudom, hogy a 7. részben nem lesz, mert bizony lesz 7. rész és bizony Stathammal!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-31 08:25:26 (15842)
Igen sajnos. 90%-ban előre könyvelhető a szint ezeknél a képregény portoknál. Látja az ember, hogy miket ki lehetett volna hozni belőlük, de valahogy mindig az ellenkezőjét sikerül vászonra vigyék. A legutálatosabb Hollywoodi dolog az, amikor a rendezők azt mondják egy átiratnál, hogy szeretné belevinni a saját elképzelését is, mert hát nem lehet olyan a film mint az eredeti mű, mert akkor ő nem is tesz bele semmit. Jóvan, kúrjad szájba az anyádat, de akkor meg fullosan semmi köze nem lesz a termékének az eredeti (mindenki által megkedvelt) alkotáshoz. Persze vannak kivételek, pl. Hulk 1, Watchmen, amiket meg bármikor meg tudok nézni!
Wolverine meg azért élt meg már 2 külön filmet, mert mindenki őt bírja, ő a cool csávó. Bár ahogy mondod, Nightcrawler is legalább annyira érdekes és látványos.

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-31 04:43:06 (15841)
hát ja, amúgy én azt sem értem, hogy ha az x-mennél amúgy nem gagyibb fantasztikus négyes filmeket rebootolják, akkor az x-meneket mért nem lehet? meg rozsomák miért érdemel 2 önálló filmet, olyan karakterek mellett, mint magnetó vagy nightcrawler?
mondjuk ezek a képregény filmek, már tényleg annyira popularizálódnak, hogy filmről filmre kezd elmenni a kedvem az egésztől és szinte már csak a tradíció hatalma ültet be a moziba
[előzmény (15840)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-30 20:13:07 (15840)
És hogy egy csepp vért se lássál egész film alatt. Visszagondolva engem zavart azért, hogy ennyire "gyerekbarát" az X széria. :(
[előzmény (15839)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-30 19:32:39 (15839)
wolverine: ez a japános "adósság és becsület" vonal nekem képregényben tökre tetszett, de amikor olvastam, akkor sokkal sötétebb és letisztultabb utánérzést keltett bennem (valószínűleg frank miller koprodukciója miatt). ehhez képest ez a film valami nagyon felvizezett, híg hollywood-i tejbepapi volt igazodva a képregényadaptációk azon tendenciájához, hogy az elsődleges cél a könnyen fogyaszthatóság legyen, ami nem feltétlenül áll jól nekik. 3,5 / 10

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-25 00:58:54 (15838)
30 minutes or less - Danny McBride aki egy lúzer kisstílű pöcs, egy időzített bombát szerel Jessie Eisenberg testére, aki egy jóravaló pizzafutár a kötelező haverral, Aziz Ansarival az oldalán. mellettük még egykét kötelező B kategóriás Apatow vagy Adam Sandler közeli arc, meg a szokásos humor, néha jól, néha kicsit felvizezve, de azért végig szórakoztatóan. meg van benne autós üldözés meg vér is. nem egy Hot Rod, de azért fasza

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-20 15:27:21 (15837)
G.I.Joe Retalation
Na ez a film viszont überszar! Persze már sejteni lehetett, hogy gyenge lesz, de hogy ennyire, azt nem gondoltam. A vége konkrétan 90-es évek elei B kategóriás akciófilmekre, pontosabban alá épített. Egyetlen jó jelenet volt benne, mikor rálövik a platinacsövet Angliára.
SPOILER
Az izt is jó megoldásnak tartottam, hogy úgy "atomfegyverezik" le az országokat, hogy ők kilőnek egyet, majd válaszcsapásként mindegyik visszalő, majd a kobra elpusztítja a sajátját, majd a háborút elkerülendő, mindenki leállítja a sajátját, így hozva létre az atomtöltet mentes világot. Ezzel meg az a baj, hogy nem hiszem, hogy az országoknak csak 3-3 töltete lenne, amit már kilőttek, hanem lenne még ott tartalékban. Ha Franciáknak nem is, de az Oroszoknak és Észak-Koreának tuti több tucat van.
SPOILER VÉGE

Ezeken kívül borzalmasan gyenge és felületes, unalmas, ötlettelen. Bruce Willissel reklámozták ezt a filmet is, de látható volt összesen 10 percet a filmben, de azokban sem kellett volna, mert rettenetesen álmosan, unalmasan és depressziósan alakít, ahogyan az előző 10-15 filmjében is. Nem tudom mi történt vele mikor leborotválta a fejét, de elvesztett minden olyan tulajdonságát is, amitől a 80-as 90-es években megkedveltük! Kibaszott erőtlen és kínos amit ez a paraszt művel! Nem hazudok, ha azt mondom, hogy kb. Nicolas Cage szintjére süllyedt! Ez a film egy fos, hagyjátok ki!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-20 15:05:07 (15836)
A nagy leszámolás (1972):
Lee Van Cleef főszereplésével készült régi western film. Nézhető és nem is túl hosszú, másfél óra. Nem túl eseménydús alkotás, de nem is egy spagetti western amiben 10 percig nézik egymást mielőtt lőnének. Fogyasztható és szerethető film, de nem túl maradandó. Azt kaptam amit vártam.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-19 22:47:19 (15835)
hát kénytelen voltam teljesen legálisan beszerezni a zinternetről. és tényleg jó! egész végig azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha nem egy ash típusú karakter lenne majd "az ash" (nem akarok szpojlerezni), és a végére ezt össze is hozták, persze addigra már rég nem tudtam komolyan venni az egészet, de ez kellett is, mint az eredetiekben. meg is nézem most őket amúgy gyorsan, alig várom, hogy a második részhez érjek.
és ja, amit ws leírt, az totál legit.
bruce campbell "cameo"-ja az egyetlen fanservice, aminek életemben először tudtam örülni, kajak azon gondolkodtam a végén, hogy húúú most megnéznék pár jó jelenetet az eredetiekből. grúviii
[előzmény (15834)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-19 13:48:30 (15834)
kajakra mondom tesó
[előzmény (15833)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-19 05:42:58 (15833)
jaj ne basszál fel, tényleg jó? :-(
ricsi nyert rá két jegyet amúgy, és nem hívott el, és így kb sehol nem vetítik
[előzmény (15832)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-19 03:30:35 (15832)
evil dead (remake) - én előre utáltam az egész ötletet, hogy minek ezt is újrázni, de bassza meg, ez a film jó. vagyis hát ugyanolyan, mint akkoriban az eredetiek (főleg a két első) lehettek/voltak. az az érzés, amit azoknál éreztem anno, legalábbis itt is ugyanúgy elfogott. hogy ez ha nem is az a székbekapaszkodósan fosatós dolog, de akkoris valami elemi szinten felkavaró izé, hogy a rohadó gonosz fejeknek kb érzem az ízét is, nem csak azon filózok hogy ezt most hány kiló sminkkel oldották meg. és ez ebben a rimékben, bár kevésbé feszültségkeltéssel, drámával, meg egyéb rendezői magasröptű hűbelebanccal (amik amúgy azért a raimi filmeknek sem épp túl jellemző sajátjaik), mint inkább kibaszott sok húsbavágóan durva górjelenettel, de teljesen jelen van. és még bruce campbell egyszemélyes bohócshowja sem hiányzik (a credits végét azért érdemes kivárni), bár így ugye nyilván elsatnyul a humorfaktor, amiben amúgy a mai napig nem vagyok teljesen biztos, hogy az eredetiekben szándékos volt-e. szóval szerintem ez egy elég jó horror és egy meglepően jó remake. kellően buta, sefülesefarka, mint az eredeti, és kellően durva és undorító is. királyság

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-17 11:28:16 (15831)
http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/07/17/csucsra_jaratott_dohos_mozi_elmeny/
Szerintem ez nagyon poén, hallottam már az ilyenekről, sőt állítólag a fővárosban is van ilyen (lehetőség rá van bőven, az biztos). Egyszer meglátogatnék egyet.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-17 01:27:23 (15830)
europa report - megin egy űrhajós found-footageskodás, csak ez egy fokkal jobb mint az apollo 18. de nem sokkal. kár, mert a trailere rohadtjó volt :-(

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 19:27:04 (15829)
Jah, Anglia, de mindegy :) Meg kéne nézni az eredeti fekete-fehéret is.
[előzmény (15827)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 12:40:58 (15828)
pacific rim - na végre egy film ami beváltja a kibaszott ígéreteit, és még föléjük is pakol egy lapáttal. óriás-szörnyek harcolnak óriásrobotok ellen del toro rendezésében, ez a koncepció ugye alapból belövi az iránymezsgyét, és hálistennek tökre olyan is, mint amit vártam. kicsit szar, kicsit gagyi, de rohadtul imádnivaló. öcsémmel néztük moziba és a lépcsőn ültünk mert a helyünket befoglalták random dúsbeg arcok mi meg inkább leszartuk és leültünk az öcsém deszkájára és zabáltuk a popkornt meg szívtuk magunkba a jó kis cukros leveket, és kurvajól éreztük magunkat. mert ebből a filmből árad az, aminek a hiánya az acélembert egy felfújt kamuepikus lufivá tette. meg az, amit gondolom a transformersszel michael bay elérni szeretett volna, csak nem ment neki mert egy sutabuta faszfej. minden egyes ütés, amit a gecinagy robotok bevisznek az amúgy gecijól kinéző szörnyeknek (többek közt az egyik kedvenc képregényrajzolóm volt a monster-concept artiszt, akinek még a kötelező halivúdi cenzúra által töketlenített dizájnjai is erősek) súlyos, jogos, helyénvaló és azt a rég elfeledett de mindenképp ismerős-libabőrös érzést keltette bennem hogy vááá mutáns geciket akarok szétbaszni felhőkarcolók közt én is ezerrel. persze tele van amúgy logikai buktatókkal meg ilyen kötelező drámázó szarságokkal, de szerencsére ezeket csak az épp elviselhető mértékben adagolja, és a kevésbé jó jeleneteket mindig megfejeli egy rákövetkező kurvajóval. szóval del toro végre csinált egy olyan szörnyfilmet, ami egy pont még ízléses amerikai mellékízzel zengi el gyermeteg-lelkes ódáját az ázsiai habszivacsbábus-godzillás-városrombolós műfajhoz és ami a van annyira bevállalósan-tökösen "gagyi", hogy amögül felsejlik a szépség ami miatt megéri kifizetni a mozijegyet. a legvége viszont szar, de annyi baj legyen.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 07:44:09 (15827)
(meneküléskor, leszállás után, Hitler jelmezben betér az első kocsmába)
- Tessék mondani, ez itt már Amerika? :D

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 07:42:28 (15826)
Tudhattam volna, mert egyik kedvenc filmem. :) Ha említed, hogy vígjáték (bár a mondatból gondolhattam volna, csak épp nem emlékeztem, hogy elhangzik benne mert ezer éve láttam).
[előzmény (15823)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 00:51:15 (15825)
deraven voltam
[előzmény (15824)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-16 00:51:07 (15824)
akartam írni, hogy mel brooks film, de ennél többet én sem tudtam, anno csomószor adták amúgy tv-ben
[előzmény (15823)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-15 12:11:39 (15823)
Na, megtaláltam. Lenni vagy nem lenni, 1983. Mel Brooks. Remake, egy 1942-es filmet csináltak meg újra (ennek a stáblistájának vagy a fele magyar).
Zseniális film. Akkor még tudtak vígjátékot csinálni. Pedig igazából a helyzetkomikumok sorozata adja meg itt is a poénokat, de ma már szerintem nem tudják ilyen színvonalon kiaknázni a bennük rejlő lehetőségeket, illetve a legtöbbször izzadtságszagú lesz.
Az idézet pontatlan volt: "Nézzünk szembe vele... Cigányok, melegek és zsidók nélkül nincs színház." :)
Nézzétek meg!
[előzmény (15791)]

© Szeretem a virslitválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-13 11:37:35 (15822)
ez az. köszi!
[előzmény (15821)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-12 22:03:24 (15821)
Erre gondolsz?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K0LLaybEuzA
[előzmény (15820)]

© Szeretem a virslitválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-12 21:59:55 (15820)
SOS. van valami fim ami arrol szol , hogy egy adott napon bárki bármit megtehet buntetlenul. nem vágom a cimét de megnézném. vki?

© TaaTválasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-12 21:34:57 (15819)
Tegnap megnéztem a G.I.Joe-t, utólag belegondolva nem kellett volna. A vége akkora B-kat lett hogy már fájt szinte.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-10 19:32:22 (15818)
Jah, persze ez egy "musical", de talán egy dalon kívül mind skippelhető volt!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-07-10 19:31:54 (15817)
Mindörökké Rock (Rock of Ages)
Ha eddig még nem néztétek meg ezt a filmet, akkor most nagyon gyorsan véssétek az eszetekbe, hogy NEM IS KELL! Oltári nagy okádás! Borzalmasan hulladék. Ennyi, nem több!



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére