Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-15 14:09:41 (15876)
Fantasztikus Burt Wonderstone
Nem is tudom mit vártam a filmtől. Az előzetesből azt éreztem, hogy egy jó kis vígjáték lesz és bár Steve Carell a főszereplő (akit messzemenőkig utálok mint a szart), a történet rendben lesz. Gondoltam most egy csöppet komolyabb történetvezetés mellett lesz jó poénokkal megtűzdelve, de tévedtem, de hatalmasat. Steve Carell karakterszínész, de a legrosszabb verziónál ragadt le, mert eddig se toleráltam a borzalmasan ostoba, direkt idióta karakterei megformálását. ha már Jim Carrey, hát biztos majd ő emeli a színvonalat. Hát nem! Ő nem is bűvészt alakít a filmben, hanem fakírt, ami a 3. "trükknél" már unalmas. Nincs ráírva poén, csak szarakodás. Steve Buscemi-nek nem kellett volna ezt elvállalja, mert semmi jó nem származik neki belőle, szerencsére csak a film negyedében van benne. Olivia Wilde jó színésznő, de ő se tudott javítani a filmen.

A film felénél elgondolkodtam, hogy a Szikiszökevény c. Leslie Nielsen film óta nem láttam igazi vígjátékot. Most volt itt pár olyan abszúrd jellegű, amit a LN filmekben láttunk régen, de valahogy Steve Carell-nek abszolút nem áll jól! Nagyon nem! Egyáltalán! Vissza kéne vonuljon, mert idegesítő, nem vicces!

© LeVviválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-15 13:15:39 (15875)
Kösz a tippet, a Klip tényleg fasza, mondjuk 7,5 pont.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-14 23:22:01 (15874)
bocs haver! cserébe nézd meg a KLIP-et inkább!
[előzmény (15873)]

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-14 22:23:28 (15873)
hé hé hé ezt a spoilerezést miért kellett :(
[előzmény (15870)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-14 14:44:24 (15872)
ja, pontozás.

Gravity: 6/10

Klip: 8,5/10 (de ezt újranézném jobb körülmények között)

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-14 14:06:12 (15871)
Klip
Szerb életképek, reflektálás egy minden értelemben szétkúrt társadalomra. Legjobb film, amit idén láttam eddig.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-14 14:00:46 (15870)
Gravity
Vendelék eléggé felkúrták az agyukat rajta, de nem igazán értem, mit vártak ettől. Mondjuk azt sem, hogy miért emlegetik sci-fiként a filmet, miközben ez kb egy katasztrófa filmbe ültetett újjászületés/életakart/vagy mi film. Kár, hogy csak maga a váz, a katasztrófa, és ezzel a látvány, hangok és hangulat csak az, ami szuper a filmben, maga ez az üzenet csak mint egy kolonc lóg a nyakán. Clooney jó színész amúgy, és tökre tetszett, hogy nem hagyták sokat a filmben, mert az egyértelmű volt, hogy ki fog nyíródni, de annyira tipikusnak gondoltam a filmet, hogy ezt én sokkal későbbre datáltam. Ja, bocs a spoilerért, de ez kb trailerből is kiolvasható, ha egy kicsit is figyel az ember.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2013-10-04 20:32:20 (15869)
Gravity.
Tényleg jó film, 90 percen keresztül fenntartott feszültség. A szimbólumok kicsit szájbarágósak, korábban is láthattuk már őket, de a film első 15 perce oscar-díjra érdemes.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-27 11:17:09 (15868)
Jah látom már írtam róla! :D Na mindegy, megéri. :)

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-27 11:14:15 (15867)
Belső Tenger (2004)
Az eutanáziáról szóló film, amit a leginkább a remekbe szabott, Al Pachino főszereplésével készült Dr. Halál-hoz tudnék hasonlítani, csak itt nem az orvos kontra törvény, hanem beteg kontra törvény kontra család/barát oldalról kapunk betekintést a civilizált társadalom túlságosan is életigénylő oldalába. Jogosan feszegeti a kérdést, hogy ha egy halálos beteg vagy magatehetetlen ember, aki a betegségéből adódóan, már képtelen élvezni az életet úgy dönt, hogy meg szeretne halni, akkor azt miért nem teheti meg, miért a törvény és a más tiltakozó emberek állnak útjába, mikor az egyén sorsához vajmi közük van. Az eutanázia kérdése miért ennyire csökönyösen tabu téma?
Jelen esetben Javier Bardem alakít egy 30 éves magatehetetlen, nyaktól lefelé megbénult embert, aki csak a halálra tud gondolni.

Én ajánlani tudom csak, nem nagyon eseménydús, de nem is kell annak legyen. Sztem nézzétek ha érdekel a téma.

© dez-cadenaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-26 23:06:20 (15866)
Zandalee - kurvára utálom a romantikus dráma műfaját, de ez eléggé jó volt, az egyetlen nézhető film a saját műfajában

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-26 16:59:33 (15865)
szerintem vicces hogy a Gatsby magyarul eléggé hasonlít a Gecire. a nagy Gecbi. szakadtam a moziban amikor ment a szinkronizált trailer

revenge of the nerds - kiskoromban fainabb volt ez a film, akkor szétszakadtam magam rajta, mostmár inkább fura a végén az a darthvader maszkos szex. de szomszéd Jefferson mint faszkalap dzsokk arc vicces.
[előzmény (15864)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-24 16:40:10 (15864)
the great gatsby
dicaprio jó színész. a többi karakter is jól játszott, kifejezetten jó volt nézni. ettől függetlenül ez a film egy kibaszott szemét, ami lényegében azt üzeni, hogy ha a fejedben egyszer kitaláltál valamit (lásd gatsby geczyre szerelmetes lesz), az nem hogy köszönőviszonyban van a valósággal, hanem konkrétan az is, és ez nem hogy teljesen rendben van, hanem egyenesen te leszel a fasza gyerek ettől. jézusom, kiborítóan buta ez a film. és tudjátok, ez a műanyaglátvány világ tökéletesen illik a filmhez, mert egy műanyag, megkreált álmot próbál rásózni a nézőre, amit amúgy meg is eszik szívesen, én is megettem, de attól még mondhatom, hogy életem legrosszabb falatjait zabáltam éppen akkor - mindehhez jópofát vágva!
és leginkább ezért undorító ez a film, hogy ezt a gecire lovagias képet akarja eladni egy jó adag CG-vel leöntve, ahol a lány csak egy magatehetetlen, érzéseit kontrollálni nem képes törékeny valaki, akit a férfinak kell irányítania.
a legviccesebb az egészben, hogy a film még saját magán is röhög egyet, hisz elmondja egy pontnál, hogy a valóság nem feltétlen felel meg annak, amit gatsby képzel, egyszerűen csak jó helyen volt jókor, mikor pont a legalján volt a kapcsolata a csajnak, ezt lényegébe elénk rakja, mégis minden karakter tetteivel és szavaival azt a végigazságot próbálja lenyomni a torkunkon, hogy gatsbynek volt végig igaza.
lényegében ez a film egy minőségi mesterséges aromákkal ellátott 5%-os kakaóvaj tartalmú tábla, ami az ízfokozóknak és a csudijó csomagolásnak hála képes átverni minket, hogy ő amúgy egy kajak frankó csokoládé, miközben a hírhedten retek munkahelynek számító, mára már leégett salgótarjáni 80%-os disznózsírban tocsogó cukros-aromás-készítmény.

le vele a gecibe.

© dez-cadenaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-22 02:54:08 (15863)
elkezdtem nézni a kick ass 2-t, és már az első 15 perc gecirossz nem bírom tovább, meg se várom Jim Carreyt, inkább majd megnézek máskor egy youtubos videót, amiben csak az ő jelenetei vannak

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-16 03:02:26 (15862)
RIPD - ez annál is ócskább volt mint amire számítottam, pedig csak így rajzolás mellé dobtam be. kár, mert Kevin Bacon gonosz szörnnyé változását szerintem nehéz dolog bénán megcsinálni, de itt sajnos sikerült.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-16 01:33:10 (15861)
kickass 2 - ez még nagyobb töketlenített fos verziója a képregénynek, mint az első rész, önmagában nézve meg mint film lájtosan élvezetes, amolyan popkorn mellé okés, de legtöbbször inkább a saját izzadtságába fulladó parasztvakítás a wannebe-geekeknek.

the conjuring - ez a csávó a watchmenből nagyon rákaphatott erre a démonos afterlife témára, mindenesetre sztem ez pont ott bukik el hogy próbál kevésbé insidous-os lenni és ördögűzős drámás foskodásba hajlik aminek a végére már ásítoztam.

this is the end - atomság. igazából annyira vártam már ezt a filmet hogy a feléig megnéztem még kamerás fos verzióba, szóval amikor jó minőségbe néztem már nem ütött akkorát, de azért kellően tökös meg bátor megvalósítás (danny macbride a végén geci jó). a trailer meg a mindenféle infóáradat alapján én azthittem bádimúvisabb lesz ennél egy pár fokkal, de végülis nem baj hogy nem lett az, mert így is a film gyenge pontjának tartom ezt a szeretet-önfeláldozás mizériát szóval épp elég benne a haverkodás így is.

theatre bizarre - végre egy fasza horrorantológia geci. lovecraftes gumiszörny, csöcsök, hányás, faszlevágás, nyomasztó kúrás, ilyenek. ajánlom!


© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-09 21:11:58 (15860)
film valóban egy hatásvadász fos, ellenben a könyv tényleg kurvajó, csak ajánlani tudom!!
[előzmény (15857)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-09 08:50:15 (15859)
A belső tenger (Mar adentro) 2004
Egy lassan 10 éves film az eutanázia témájával. Ezzel a témában fantasztikus film és egyik személyes nagy kedvencem, az Al Pachino főszereplésével készített HBO film, a Dr. Halál (You Don't Know Jack), csak ott orvosi és jogi szempontból volt megközelítve a dolog valamint az emberiség hogy áll a kérdéshez, itt pedig a beteg, annak családja és barátai szemszögéből kísérhetjük végig az témát. Történetnek járjatok utána. Szerintem remek film a maga 2 órájával, remek érvel és jogosan kérdőjelezi meg az emberiség fene nagy önző életigenlését.
Ajánlom!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-09 08:39:40 (15858)
Gengszterosztag (Gangster Squad) 2012
Összességében nem volt rossz film, de semmi érdemleges, maradandó nem volt benne sajnos. Mivel a történet szerint a Sonpenn nagy bunyós, meg a főszereplő Josh Brolin is, így hiányoltam a nagy összeverekedéseket, mert ez csak az elején volt a filmnek meg a végén levezetésnek. Mivel előbbi színészt nem csapem különösképp, így jó volt számomra a gonosz szerepében, tudtam azonosulni az utálatával. Az egész gengszter leszámoló osztag ami alakult is jó színészekből tevődött össze, de nem olyan összekovácsolódott, élvezhető, humoros vagy emlékezetes, mint mondjuk az Oceans filmekben. Emma Stone-t továbbra sem bírom, a maga gőgös szájával és még mindig nem győzött meg, hogy jó színész lenne. Ezzel a lehallgatósdival majd becsapásokkal egy kicsit a téglára is hajaz a film. Nagy pozitívum az akciók közbeni kamerakezelés, ami nagyon tetszett, modernizálta a '40-es évekbeli hangulatot.
Mondom, a film nézhető, de bőven fel lehetett volna még dobni.

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-06 16:23:58 (15857)
World War Z

Nem tetszett. Túl komolyra vették a figurát, pedig bírom a zombikat, de ez valahogy annyira "reálisra" csinálta meg a világot, hogy már nem volt nekem hihető. A történet emelett elég unalmas, Brad Pitt 3 helyszínen mászkál kicsit, körülötte van némi öldöklés (jó, azok azért tényleg elég jól néztek ki), de összeadva félórát tuti áttekertem.
Ezzel szemben végigolvastam wikipédián a könyv plotját, és az kurva jó lehet. Mármint ez mi :D
"Pakistan and Iran destroy each other in a nuclear war".

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-03 14:34:43 (15856)
Most ugrott be még egy dolog a logikátlansághoz:
**** SPOILER ****
A mai világban amikor valahol egy világkonferencia van, vezetők összeülnek egy épületben, akkor atombiztosan be van védve a környék, a bejárat, de még a környező utcák is, nehogy akkor ott a vezetőséget bármi merénylő likvidálni tudja. A jövőben már vannak ugye lebegő járművek (autók, harci járművek stb.). Na most a filmben arra senki nem gondolt, hogy a csillaghajó parancsnokokhoz a 89. emeletre valaki fel fog repülni egy harci géppel és szétlövi kollektíve az emeletet vagy ne adj isten egy civil tökig bombával megrakott repülő autóval robbant egyet? Semmiféle biztonsági rendszer nem volt az épületben erre az esetre, ha valaki felülről támadna. Picit kiábrándító volt.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-09-03 09:00:37 (15855)
Star Trek - Sötétségben
Csalódást nem okozott, kellően izgalmas, az első rész látványához nem adott hozzá pluszt, de a szintet többnyire tudta tartani. Picikét talán sok volt az üresjárat vagy nem tudom. Néha azt éreztem, hogy túlságosan elpoénkodják a jeleneteket. Amúgy a karakterek hozzák formájukat. Spock és Kirk személyisége kicsit szélsőségesebb a normálisnál. Előbbi még logikusabban gondolkozik, utóbbi még felelőtlenebb, léhább, engedetlenebb, amit nem is nagyon értettem, mert elég sok idő eltelt az első rész óta, hogy összeszokjanak, de láthatóan nem sikerült. Kirk tulajdonképpen ugyan azon a személyiség fejlődésen megy keresztül mint az első részben. Még mindig meglepetésként éri az összes karaktert a másik viselkedése.
Khan kemény fickó, elég badass karakter LENNE, ha hagynák kibontakozni, de a film felében csak ül a seggén a tömlöcben. Mondjuk amikor ő van középpontban, attól lesz csak igazán jó a film. Benedict Cumberbatch-t nem igazán szeretem, eddigi szerepeit elég gagyin játszotta, nem nem tetszik, de ide, a gonosz szerepére most tökéletes volt. Talán a gesztikulálásokat, mimikákat túlzásba vitte, de mellékes. Könnyebb volt ellene ellenszenvet érezzek. :)
Volt pár logikátlanság vagy amit nem értek, pl.
**** SPOILER ****
A film legelején megmentik azt a primitív törzset a vulkántól:
1.: Miért nem szabad meglássák az űrhajójukat? Értem én, hogy nem akarják a modern eszközökkel összezavarni őket, meg hogy istennek higgyék az embereket, de hát miért nem? A csillagkapuban se volt ez probléma. Bármilyen primitív is volt egy közösség, akkor is találkoztak, segítettek egymásnak (főleg mi másoknak), de nagyon nem avatkoztak be, most itt meg féltek a beavatkozástól.
2.: Azt mondta a parancsnok, hogy az a faj még a kereket se találta fel. Na de akkor hogy volt pergamenjük fa véggel?

Khan végig a filmben bárkit szétvert 1 perc alatt, nem volt benne félelem, de a végén meg menekült Spock elől. Miért?

Sztem az, hogy Khan vére bárkit bármiből felgyógyít elég erős egy túlzás, mert akkor az az emberiség számára akkora lépés mint a tűz vagy a kerék feltalálása. Lényegében utána bárkivel bármi van, annyi a dolga az orvosoknak, hogy ezt a szérumot kell a vérébe nyomni és szevasz. Csont összeforr, rák felszívódik, daganat eltűnik, sugárzás megszűnik, AIDS elillan stb. Valami használati korlátot azért beiktathattak volna a történetbe, mert így túl Happy End a cucc!
*** SPOILER VÉGE ****

© Swen9000válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-28 21:47:49 (15854)
The Purge

Túl azon, hogy a történetnek se füle se farka, elég királyul lehetett volna építkezni rá. A jövő USA-jában nincs bűnözés helyből, de évente egyszer 12 órára megszűnnek a törvények és mindenki azt csinál amit akar. Képzelhetitek, milyen fasza lenne megnézni, ahogy a város fele bezárkózik a házaiba, a másik fele meg feldúlja az utcákat. Na, ehelyett egy tök béna és semmitmondó home-invasion film az egész, túl- vagy aluljátszott szerepekkel és sablonos történettel.
Pedig komolyan, ugyanez a film nem a védekező család, hanem a pszichopata jelmezes gyilkosok szemszögéből zseniális lett volna. Így kifejezetten gagyi.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-26 20:34:36 (15853)
Iron Man 3
Ennek a filmnek csak nyomokban van köze ahhoz a hangulathoz és témához, amiről az előzetesek szólnak. Azokból számomra az kellett volna történjen, hogy Starkot egyre több rémálom gyötri, hogy nem tudja megvédeni Potts-t és akár a hazáját sem. Rémálmaiban a ruha is fellázad ellene, félelme hogy a ruha egyszer öntudatra ébred vagy valami hasonló, amire a mandarin fenyegetése még rá is tesz, majd önmagában nem bízván kénytelen átadni a ruha tervrajzát amerikának akik megépítik saját ruháikat, meg persze Stark is regenerálódik egy szerethetően értelmes személyiségfejlődésen keresztül.
Na ezzel szemben faszt! Eléggé bugyuta lett a történet, meg amiket elkövettek a történetírók. Az előzetesek alapján ami kép kialakult bennem a Mandarinról, azt tökéletesen szétrombolták a film felénél. Vártam a csavar csavarját, hogy "áhh, nem is, ez csak egy vicc", de nem jött el. Jó, mondjuk jót röhögtem rajta, de ez így akkor is kiábrándító. Tony Stark lelki összeomlásának jelét pedig egy kisebb beszélgetésen és 3-4 szorongásos rohamon kívül nem látjuk. Lényegében még mindig az a nagyképű, önelégült seggfej mint a 2. részben is volt végig. Azért a második részt mondom, mert az elsőben legalább voltak olyan jelenetek ahol éreztették, hogy neki is van lelke és tud visszafogott is lenni, de itt nem ez volt.
A főgonosz Guy Pearce jól alakít, tetszik a karaktere is, csak számomra kevés és elcsépelt az, hogy egy tudós zseni a meg nem értésen és elutasításon annyira feldühödik, hogy aztán majd önerőből mégis kivitelezi a kutatását amit az emberiség ellen fordít gonoszmód 400, valami úton módon finanszírozott katonával. Erre még gyúrhattak volna.
A ruhák tetszettek amik feltűntek a filmben értem itt a film végső csatáját. Nem is a többi részét, mert ott csak egy nagyon könnyen darabokra hulló, folyton meghibásodó, jól sosem működő 42-es teszt ruha volt. Kár, mert voltak coolabb kinézetű rucik is.
Összességében nekem nem tetszik! Marvel fronton pedig mostmár össze kell szedje magát Hollywood, mert egyre zuhan a színvonal már a szuperhős filmek között is. Jó ideje nem láttam egy normálisat sem! :(

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-19 10:27:38 (15852)
Kolibri kód (Hummingbird):
Jason Statham egy újabb sablon filmje, most egy picit más alap történettel. Persze most is bármikor szétbasz 30 embert 2 perc alatt, de csak ha nem részeg, de fél film alatt az. Megölik a társait a közel-keleten, megbosszulja, majd ráébred, hogy ez szörnyű volt és elmenekül Angliába, ott bujkál és csövezik, hogy ne találják meg. Ott aztán megismerkedik egy fiatal lánnyal, aki megosztja vele kartonpapírját, de egyszer eltűnik, Statham bácsi pedig összeszedi minden tudását/erejét, hogy megtalálja. Segítségére lesz a helyi egyház és segélyszervezet egy női tagja, Cristina nővér.
Végól is nem volt rossz film, leköt ha nézed, de nagyobb események kellettek volna alá, nem volt túl izgalmas. Meg pár logikátlanság és 'én máshogy csináltam volna' dolog is felmerül. Ha a TV-ben megy, akkor el lehet rajta sziesztázni délután, vagy elaludni rajta esténként.

© Zoricaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-14 20:03:26 (15851)
Once- nyugis, erdekes nekem tetszik, bar a sok zenesz biztos talal benne egy halom hibat:-)

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-14 06:31:13 (15850)
A megvájör gyerek se semmi, de Dikáprió azért eléggé elfogadható színész lett. Csak eléggé kölyökképű a komoly szerepeihez.
[előzmény (15849)]

© dez-cadenaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-12 11:36:06 (15849)
21 jump street - ez eddig eléggé fasza film, ahhoz képest, hogy egy régi sorozatnak a remake filmje, rendőrök, akik tinédzsereknek álcázva drogkereskedők után kutakodnak, és sokat drogoznak meg buliznak, és motoros banda tagok után kutakodnak.

The Great Gatsby - Már a south parban is parodizálva volt, hogy eléggé gagyi, de annyira nem lehet szar a könyv, mint ez mostani film. Pedig eléggé jól kezdődött, fél órán át csak a spiderman 1-2-3-ból a Tobey szerepelt benne, és Drumm and base meg Dub meg mi a faszom elektronikus zenére táncoltak, de 30 perc utána fel tűnt Leonardo Di-szopnád ki a faszom-caprio és inkább nem néztem végig a filmet

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-09 07:22:14 (15848)
Pontosabban ahogy látom, ez már a negyedik rész

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-08-09 07:13:23 (15847)
Ip Man - The Final Fight
Ez a harmadik rész már valahogy erőtlen volt. Kevésbé a verekedés (pontosabban annak látványa) van előtérben, inkább Ip Man életének alakulása, a Japán városka ahol él annak zűrös körülményei vannak bemutatva. Most is vannak azért harcok, de már valósabbak, nincsenek eltúlozva. Nem értem a színész cseréjét, gondolom egy idősebbet kerestek, de a korábbi barátait hiányoltam a filmből. Egyedül a felesége tűnik fel negyed órára, de vissza haza is utazik. Tulajdon képen jó kis film ez, csak már nincs meg benne az a tűz, az a "cool" faktor, mint eddig, de mivel a forgatókönyvet nagymértékben az élet írta, így ez nem is várható el. Mondjuk a mester még így is lever mindenkit, csak kicsit kevésbé precízebben. :)



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére