Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2014-03-03 02:13:18 (15966)
12 years a slave - az a baj ezzel a filmmel, hogy nagyon érződik, hogy ezzel oscart akartak nyerni. vesznek egy nagyon szomorú, grandiózus sztorit, beleraknak rengeteg jó színészt, és nyomják az arcunkba a drámát. amúgy nekem tetszett a film, imádom fassbendert, benedict cumberbatch-t, de még brad pittet is bírom, bár utóbbi kettő nem nagyon kapott sok szerepet. de végig ott lebegett, hogy túlzásba esnek, mert sokszor már nagyon hihetetlen volt, bár nem olvastam soha a töri órán kívül ezekről az időkről arrafelé, de azt éreztem sokszor, hogy itt engem csak sokkolni akarnak és messze elrugaszkodnak a valóságtól - bár eleve szörnyű, hogy ilyen idők is léteztek persze. ez egy jó film, megéri megnézni mindenképp, csak minden olyan tőlságosan is "tökéletes", ahhoz, hogy klasszis legyen.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2014-03-03 01:22:28 (15965)
La grande bellezza
Kellemes film volt nagyon, nem is tudom mit írhatnék róla. semmi egetrengető, egy laza "sztorin" keresztül bemutatott impressziók, életérzések, remények és reménytelenségek egymásutánja. kellemes volt moziban nézni, tényleg.
7

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2014-03-02 18:29:58 (15964)
Hogy ez mennyire de nem így van, bizonyítja ez az adás: http://www.youtube.com/watch?v=q7JfnDxEhXM
[előzmény (15961)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-28 16:03:06 (15963)
her - hát ja scarlett johanssonnak a hangja is szép. zsaklin phoenix maszturbátorbajszos arca alá odakeverve meg ilyen fura hatást szül az egész, ami amúgy a film végéig szórakoztató marad, csak pont a legvége nekem egy kicsit túlságosan is az, mint amire számítottam, hogy lesz majd, de hát istenem. szerencsére nem is tartogat túl nagy csattanót, szóval nem is a befejezésén van a hangsúly, nekem sokkal inkább az tetszett hogy ilyen negédes-cuki köntösben mutatja be a magánytól zsibbadt lelkű balfasz lelki kálváriáját a totális érzelmi sekélyesség tengerének tajtékos hullámain hánykolódva, egészen a partot érésig, ami amúgy nekem hangulatilag nem nagyon adott feloldozást. fingom sincs amúgy pontosan miről szólt, rettenetesen bevoltam állva, de szerintem jó film.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-28 12:48:18 (15962)
Odd Thomas
Alapvetően jól indul, jó az alap, csak nem érzem túl komolynak. Komolyabbnak kellett volna vegye magát és a nyomozást nem leegyszerűsíteni egy szarabb CSI rész logikai levezetéseire. Amúgy végig izgalmas annak ellenére, hogy a film felénél már lehet sejteni ki a gyilkos. Olyan 'egynek elmegy' film.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-27 23:06:36 (15961)
Azért szar a szerkesztése, mert rádiós beszélgetéseket írtak meg könyv formában. Gondolom picikét azért megkurtították a teljes adásokat, de a lényeg bennük van.

Annyi bajom van a Puzsér féle szeretett filmekkel, hogy ő csak a reális hangvételű filmeket szereti esetleg a művészibb vonatkozásúakat, de hogy ő azt mondja egy Sci-fi-re vagy egy Fantasy-ra, hogy jó, az kizárt. Vagyishát lehetnek az utóbbiak is, de akkor valami összetett mögöttes tartalom sejtésének kell bennük legyen.
[előzmény (15959)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-27 22:24:54 (15960)
A hét mesterlövésze az egy kurvajó rádióműsor volt, mostanság leginkább onnan szelektálok, és eddig nem bántam meg.
[előzmény (15959)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-27 17:45:22 (15959)
szobatársamnak van egy ilyen könyve (nem vágom van-e több amúgy), és így kurvára borzalmas. de nem is a tartalom, mert kajak mondom elviszem szarásra, hátha meghajt, de annyira borzalmas az egész szerkesztése, mintha egy majom csinálta volna a tipót meg úgy mindent, egy bekezdést nem tudtam emiatt elolvasni.
DE GONDOLOM AZ ÍRÁSOK AZÉRT MINŐSÉGIEK!!!
[előzmény (15957)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-27 10:43:48 (15958)
Amores Perros
Elég jó film, bár Biutiful jobban tetszett. De igazából kár összehasonlítani, súlyos, nagyon okosan vágott és szerkesztett darab. szívem szerint 8-at adnék neki, de az eszem 9-et diktál, szóval legyen a kettő között:
8.5

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-27 09:41:30 (15957)
"puzsér robi könyve"

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-24 10:02:05 (15956)
A kocka:
Ezt mondjuk már régen láttam, de Puzsér Robi könyvében ajánlva volt az 50 legjobb film között. Mivel nem emlékeztem rá, csak hogy nagyon nem tetszett, így nekiültem megint. Azért csak megállapítottam, hogy ez továbbra is baromi szar film. Lehet hogy nagy pszichológiai háttérrel rendelkezik, de ettől még élvezhetetlen.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-24 08:44:38 (15955)
Ments meg Uram: Egy 1995-ös film Sean Penn és Susan Sarandon főszereplésével. Nem mondom, hogy túl pörgős film lenne, sőt kifejezetten lassan halad, de a történetet legalább jó alaposan körbejárja. SP egy bűnöző akit elítélnek két fiatal meggyilkolásáért és halálra ítélik. Kivégzése előtt levelet ír SS-nak aki egy nővér, hogy segítsen neki lelkiekben, de főleg a védelmére írt papírokat eljuttatni a megfelelő helyre és egyengeti a tárgyalásokkal kapcsolatos dolgokat.
Meglátásom szerint ez a film megint csak az ember életének elvételét boncolgatja, csak míg a személyes nagy kedvencem, a Dr. Halál az eutanázia témakörben, addig itt a méreginjekció humánusságát kérdőjelezi meg némileg vallási szemszögből. Érdekes, hogy a filmben minden oldal hivatkozik a bibliára a saját pártolása végett, de nézőpont kérdése az egész, mert full kétértelmű: az a lényeg ki hogy fogja fel!
Megtekintése mindenkinek ajánlott, bár egyeseknek bealvós lehet.

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-23 17:54:23 (15954)
101 Reykjavik - elég beteg faszság, bírtam :)
[előzmény (15953)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2014-02-17 20:36:07 (15953)
utóbbi hetekben kurva sok filmet néztem meg, de már nem mindegyikre emlékszem, szóval csak felületesen.

Nagyfüzet
rakás fos, minden szempontból. kevesebb több lett volna.
3

Nimfomániás
meglepően jó, meglepően semleges, tetszett
8

Don Jon
korrekt kis pozi film hollywoodi eszköztárral rendezve, ami mégis nézhető, sőt, jobbat mondok: teljesen élvezhető!
7

Wall Street Farkasai
semmilyen szemét
5

Eagle Vs Shark
újranézés, még mindig cuki
7,5

101 Reykjavik
életke
8

Fargo
Coen film, mit vársz?
7,5

Homefront
erre nem emlékszek, pedig nem rég néztem. najó, emlékszek, fos semmilyen
4

Groundhog day
klasszik könnyed vígjáték, bár lehet bill murray nélkül kevesebb lenne
7

The Place Beyond The Pines
kurva jó koncepció, nem túl jó megvalósítás
6

Before trilógia
Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight. Ezekből az utolsó a legerősebb, és talán a legelső a leggyengébb, de még az is tök élvezhető, annyira jók a dialógusok és a színészek. a koncepció is elég jó, 10 évente leforgatnak egy részt, és a filmbeli karaktereiknek is 10 év telik el az életükből.
6,5 // 7 // 7,5



© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-28 10:35:04 (15952)
Világvége - The Worlds End

Alapvetően jól indul, megadja a filmnek a kezdő lökést, hogy odaszegezzen a képernyő elé. Amikor elkezdődik a kocsmatúra picit már erőltetettnek érzem Simon Pegg egyszemélyes poénkodásait, még ha a karaktere ezt meg is kívánja. Aztán pedig, mikor "elszabadul a pokol", úgy érzem, hogy az egész film egy nyakatekert, megy amerre lát koncepciót követ, számomra olyan semmilyen, bár legalább nem klisés.
Simon Pegg karaktere alapból egy reményvesztett, felnőni képtelen, a múltban élő, alkoholista csávó, ami jelen esetben azt eredményezte, hogy nem is vígjáték lett a filmből, hanem valamilyen keserédes hangulatú, poénokkal tűzdelt kocsmatúrás fél sci-fi. :) Bár voltak poénok és ezek viszik a hátukon a filmet, alapvetően nem dobtam hátast tőlük. Talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor röhögtem fel és még csak emlékezetes pillanatra sem nagyon emlékszem.

Ettől függetlenül éppen nem rossz film, csak olyan semmilyen. Nekem még mindig a Hot Fuzz tetszik a legjobban a Simon Pegg-Nick Frost párostól. Azt viszont nem tudom eldönteni egyelőre, hogy ez vagy a Paul a gyengébb.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-25 09:35:18 (15951)
orphan - hát a latterman plakátok jobbak mint a film, mert az így nekem önmagába kicsit laposkás. voltak azért benne jó részek de sokkal kevesebb, mint a kötelező kör-jellegű fárasztó üresjáratok, amiket már mekali kálkin elsütött gonosz kisgyerek-témában a jófiúban kb 20 évvel ezelőtt.

dark skies - ufóelrablások és családi dráma, tipikus mai gagyeszul komolykodós setét szuburbánus horror köntösben. egy-két jól eltalált ijesztgetés, meg van benne kb 1 mondat a reptiliánokról, de amúgy ez is olyan lófing nekem mint a fourth kind meg a paranormal activiy volt.

walter mitty titkos élete - van ez a szirmai gergő nevű önjelölt csiribiri faszpisztoly filmkritikus és jófejcsávó a youtubeon, aki jól megmondta a tutit erről a filmről is, hogy micsoda halivúdi klisé halmaz nyünyünyü nyenyenye - nyilván aki egy szavát is elhiszi ezeknek az meg is érdemli hogy a szájába rágják a szart, mert hogy ez a film kajak nem volt rossz. már persze ahhoz képest hogy szinkronosan néztem, kicsit avas popkorn mellé a moziban, körülöttem smároló tinikkel és mindenen szakadva röhögő egyetemistákkal. ha a végén nincs az a -SZPOJLER(?)- kötelező tényleg halivúdi gagyizás, hogy mégis összejön ben stiller a csajjal, esküszöm 10/10-et adtam volna rá a maga kategóriájában, így meg csak amolyan vakok-közt-a-félszemű effekt, ha a mai mozis felhozatalhoz viszonyítom. ja + buzzcocks póló meg régi punk flyerek is vannak benne, jeje. de a lényeg igazából annyi hogy az az interneten webkamerába ripacskodó pöcs ismét beszopta, éljen!

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-22 10:30:24 (15950)
Minimál
Szirmai Márton új rövidfilmje - aki még nem látta volna:



zseniális 10/10

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-19 17:18:05 (15949)
Antal Nimródnak meg meg kéne mondani, hogy szedje össze magát, mert így nem leszünk jóba. Konkrétan a Kontrollon kívül még jót nem láttam tőle.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-19 17:16:33 (15948)
Metallica - Through the Never
Jó nagy szar volt ez. Be volt harangozva, hogy majd milyen izgalmas és látványos történetet kapunk ami majd a Metallica koncert közben fog zajlani a főszereplő csávóval (Dane DeHaan) kint az utcán, őrültebbnél őrültebb helyzetek stb stb. Ebből semmi nem valósult meg, ez egy kibaszott egyszerű koncertfilm közbevágva maximum 7 percnyi történettel. Történet? Hátő, ebben sem vagyok biztos, mert a történetnek összefüggőnek kéne legyen, de ez nem az. Mintha egy rémálom lenne, amiről nem tudod elmondani miről szól, csak hogy mik történtek. Szóval ez a része egy nagy FOS!
A koncert maga jó, látványos elemeket pakoltak megint össze, de aki látta már a Cunning Stunts DVD-t annak semmi, de semmi új dolog nem lesz ebben a koncertben, sőt, az véleményem szerint a 97'-es texasi koncert magasan lekörözi ezt. Nem vagyok kibékülve a hazással sem, mármint a minősége az most ki van maxolva, de a bandán nem érzem, hogy maximálisan odapakolták volna magukat, inkább ilyen egy a sok közül volt nekik. Az operatőri munka sem érdemel semmi dicséretet. Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan felvétel van ami tetszetős volt.
A "film" alapvetően jól indul, amíg találkozunk a bandatagokkal a srác szemszögéből, de ennyi. 10 perc majd kezdődik a koncert, az unalom, a semmi. Egyébként egyik kedvenc zenekaromról beszéltem idáig, de komolyan marad a CS DVD meg az S&M nézős továbbra is, de nem ez. :(

© FISválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-17 16:15:29 (15947)
http://www.youtube.com/watch?v=-eSN8Cwit_s
[előzmény (15945)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-17 12:42:32 (15946)
ja persze azért hoztam a snowtown murderers-t, mert ez is igaz sztori meg az is.
[előzmény (15945)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-17 12:41:58 (15945)
spoilerek:

pain & grain: csak így kb takarítás közben akartam nézni, de jobb volt mint gondoltam. mármint inkább ilyen nagyon fura, persze közel sem olyan jó, mint a valóban király filmek , de voltak benne megragadó dolgok, eleve ez a több fejjel gondolkodós elképzelés jó volt benne. dwayne johnnson-t nem bírom, most is irritált, mark wahlberget régen a világ legrosszabb színészének gondoltam, de rájöttem, hogy az életben jó fej, meg nem a világvégés szerepek állnak neki jól, hanem amiben humorizálhat. szóval ez a gyúrós téma nekem annyira életidegen, hogy nem jött át ez a "tedd oda magad" mondanivaló. A végén amikor kimondták rájuk a halálos ítéletet, akkor így valahogy megtört az egész film, de valahogy mégis illett bele - végig annyira lazán kezelték emberek feldarabolását, megsütését, kínzását, hogy ez így a végén csak egy újabb adag semmiség votl, mégis így letisztulttá ette az addig így össze vissza pattogó tempót. respekt, mert ebből csinálhattak volna simán egy snowtown murderers féle filmet (na az egy király film: http://www.youtube.com/watch?v=VJlVmJQPwxo ),d e bevállalták, hogy sokszor gagyi, de egyben valahogy aztán mégsem rossz. mert sokszor volt gagyi érzésem, de egyben azért mégis összeállt valamivé.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-10 15:55:54 (15944)
Vad Magyarország

Ha valaki nem látta volna még, mindenképp pótolja! Nagyszerű természetfilm, remélem még lesz folytatása.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-10 11:18:40 (15943)
darth maul krampusz
[előzmény (15942)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-07 12:36:34 (15942)
szerintem egész tűrhető. az első rész piros démon viszont elég witzig :)
[előzmény (15941)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-07 11:28:41 (15941)
insidious 2 - szar, ami azért szomorú mert annyira bevállalósan gagyi szeretne lenni a sztori ezzel a szellemvilágos fehérre meszelt arcú rémeivel, hogy az elméletben tök jól működik, de a megvalósítás elroncsa. mondom azt amit mindig is szoktam: képregénybe ütött volna.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-01-01 23:04:12 (15940)
Annyi a különbség, hogy a képregényben Ozymandias egy idegen lényt hoz létre, amit beteleportál New Yorkba és ott robbant. Az emberek egységesen földönkívüli támadástól félve kötnek békét.
A filmben pedig ugye Dr. Manhattannel ingyen energiaforrásokat építtet, amiket a föld különböző pontjára elteleportál, majd sok helyen robbantgat. Az emberek Dr. Manhattan korlátlan erejétől félve fognak össze.
Nagyjából ennyi, de szerintem filmen "valóságosabb" a szitu.
[előzmény (15939)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-31 09:36:33 (15939)
a képregényben mi a fő poén? olvastam de úgy emlékszem ugyanaz mint filmen (de ezek szerint nem)

a Z világháborút tényleg nem lehet filmen visszaadni mert kb. 15-20 rövidebb sztoriból áll a könyv. sorozatban tudnám elképzelni 30-40 perces részekkel
[előzmény (15933)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-29 19:22:58 (15938)
Kiképzőtábor (Basic)-2003
Egy Travolta-Samuel Jackson film nem is túlságosan régről. Még nem láttam, de elég izgalmasnak ígérkezett, így leültünk kedvesemmel megnézni. Nem is csalódtam.
Történet:
Samuel L. Jackson kiképzőtiszt sajátos kemény módszerekkel. Egyik durvább kiképzés közben az egysége nagy része meghal, a Jackson bácsi pedig eltűnik. Csak két túlélő marad, akik kihallgatásához meghívják nem hivatalos úton Travoltát, az ex-kommandóst, hogy nyomozza ki mi történt.
A film végig lekötött, kellően izgalmas, érezni rajta egy kellemes 90-es évek nyomozós-krimi hangulatot. Vannak csavarok, nem is kicsik, viszont a film végére talán sok is, amik tükrében picit értelmét veszíti a kihallgatások közben a visszatekintések, mert mindegyik időrendben felülírja az előzőt, hogy nem is úgy volt, de nem árulok el többet. Nem egy csúcs-szuper film, semmiféle kiemelkedő momentummal, de azért bőven nézhető akár többször is.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2013-12-29 19:12:04 (15937)
Meg meg is van kutyulva időrendben meg olyan infók vannak benne amik nem is lényegesek + a rajzfilm, így nem is baj. De sajnálom, hogy az Director's Cut nem jelent meg szinkronosan! :(
[előzmény (15936)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére