Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-23 09:31:14 (16026)
Gravity
Na még csak most jutottam oda hogy megnézzem ezt a ''fantasztikus'' Sandra Bullock filmet.
Érdekes, mert első olyan film, amire azt tudom mondani, hogy rettenetesen izgalmas, de emellett végtelenül unalmas is. Tökéletesen eltalálták azokat a részeket, amikor már végkép veszni látszik minden, de mégsem, de alapjaiban meg kurvára érdektelen az egész és tele is van WTF hülyeségekkel. Bér lehet nem így van, de tudtommal, amikor valaki a szabadon repülő űrruhában van, akkor sem mehet el a fenébe messzire az űrsiklótól. állomástól, csak körülötte a közvetlen közelében maradhat, csak éppen annyi szabadságot adva, hogy nem kell mindenben megkapaszkodnia, hanem odaviszi a ruha stabilizátora. Na itt furcsa volt, hogy mint egy rossz gyerek a George Clooney repdes mindenfelé.
Na mindegy, a lényeg, hogy ez egy 3D teszt videó, ami elég izgalmas volt, de másodjára már nem lenne az.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-18 13:37:19 (16025)
majmok bolygója reboot 2/2 - nagyon szeretem a majmok bolygóját, ez a film is jó volt nagyon. tudnék picsogni pár dolgon rajta, de minek, majmok lóháton gépfegyverrel geci, ennél több nekem nem fog kelleni soha. de aki teheti a magyar szinkront kerülje mert az rossz nagyon.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-12 09:44:01 (16024)
in the mouth of madness - ezt hívom én jó filmnek. mindig csíptem carpentert, de ez valamiért kimaradt eddig, és dirr, rögtön be is került a dolog mellé másodiknak. persze igazából ez a film is csak annyira jó, mint bármely random lovecraft novella, mert ugye azokat szopja elég erősen, szóval akinek a ponyvás szörnyfilmnél több kell, az lehet kevésbé bírná.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-05 17:36:53 (16023)
A Hobbit - Smaug Pusztasága
Ez egy kurva szar film volt. Gyenge, hosszú, túlmisztifikált, nyakatekert és még tele is van hülyeségekkel.
Kezdve a szokásos kurvára nem egyező címnél, mert a desolation ugye még véletlenül sem pusztaságot jelent, hanem kipusztulást, aztán meg kiderül, hogy ebben az univerzumban az arany olvadáspontja olyan 40 fok körül lehet, mert bármikor lehet benne csónakázni megizzadás nélkül is, aztán persze a sárkányokat nem fogja a (ezek szerint nem is olyan forró arany), mert az simán lerázza magáról az elméletileg 1100C körüli szmötyit. Legolas élete korábbi szakaszában öregebb volt és sokkal bölcsebb meg vadabb mint a Gyűrűk Urában.
De úgy igazából végig lehet unni simán. Nekem kifejezetten nem tetszett. Már átléptek egy szintet, ahol nem az univerzum tökéletes megalkotása a lényeg, hanem a minél látványosabb jelenetek és a néző lenyűgözése azzal hogy mindenki mindent túlél. Hurrá.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-26 06:39:52 (16022)
mármint nem túl hosszú
[előzmény (16021)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-25 21:27:07 (16021)
Jack Ryan - Árnyékügynök
Semmi extra, full sablonos akciófilm unalmasan tálalva, de legalább nem túl rövid. Ha kedvet kaptatok egy jó kis akciófilmhez és nincs más ötletetek, akkor se nézzétek meg mert kurva gyenge film.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-24 07:01:01 (16020)
Gárdista kurvára nem gyenge film, csak picit más aspektusai vannak a poénoknak. Alapból Brendon Gleeson überparaszt benne, amit nagyon bírok!
[előzmény (16019)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-21 23:33:15 (16019)
ha jól tudom a gárdistát is ugyan az írta/rendezte, sőt a főszereplő is ugyan az, de szerintem jóval gyengébb. és valóban szinkronosan sokkal királyabb.
[előzmény (16005)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-19 13:22:30 (16018)
hogyan rohanj a veszTEDbe - bőven jobban sikerült mint a ted, márcsak a western adta lehetőségek miatt is. agyament poénok, némi kaland meg romantikus vonal, korrekt szinkron, tehát összességében frankón szórakoztató (vissza a jövőbe poént valahogy már az elején sejtettem ;) 8/10

godzilla - összességében meg voltam vele elégedve, főleg hogy kifejezetten bírom az oldskool szörnypankrációkat :) 8/10

forráskód - 20 perc után kitaláltam, hogy mia szitu Donnie Darkóval (kicsit Jákob lajtorjájára emlékeztetett maga a helyzet), de aztán végig sikeresen fent tartotta az érdeklődésemet, egyedül a happy end nem kellett volna talán 8/10

oldboy remake - igazából semmi jóra nem számítottam, mégis megnéztem. borítékolhatóan egy hatásvadász, ízléstelen hálivúdi foshalom lett. néhány jelenetén meg egyenesen őrjöngtem, annyira botrányos és értékelhetetlen 5/10

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-14 19:50:06 (16017)
ez egy összerakott kép, mert teljes egészében nem látható így a csaj, ez PS, gondolom az csal egy picit.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-14 16:43:52 (16016)
uramatyám itt de robosztus a gádzsi
[előzmény (16015)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-14 16:24:21 (16015)
Transz (2013)
Már itt csücsül a vinyómon vagy fél éve, de még nem vitt rá a lélek, hogy megnézzem, egészen tegnap estig. Gondoltam valami kis lagymatag film lesz sok lelkizéssel, de pozitívan kellett csalódjak, mert több volt annál. Tele van fordulatokkal, egyre többet tudunk meg az elrejtett és elfeledett festményről, vagyis mindenről, csak arról nem, de a végén arról is. :) És persze a vége felé amire senki nem számít:

Tetszett, hogy a még a film utolsó 5 percénél is van csavar. Én ajánlom megnézésre.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-10 09:02:30 (16014)
Gyors filmelemzések, amiket múlt hónapban néztünk meg kedvesemmel. Volt amik régiek, volt amiket már láttunk, csak nem emlékszünk rájuk, így felelevenítettük (SPOILEREKET TARTALMAZNAK):

MÁSVILÁG: Jó film nagyon. Sejthető a vége, de nem teljesen kiszámítható, ez tetszik benne, lényegében mikor találgattam, csak kapufát sikerült lőjek a történet végével, de jobb is hogy nem az lett amire gondoltam, hanem hogy mindenki halott ebben a (szellem) világban. Fordulatos, meglepő és a vége mindenképp ötletes ezzel a szellemidőzős világsíkoktalálkozása momentummal.

SHAFT: Szintén jó film 2000-ből. Jó szereposztással operál a film. Samuel f.king L. Jackson könnyedén hozza a faszagyerek gettós nyomozót, akinek mindenre van ötlete, összeköttetése, Christian Bale pedig a milliomos ősökkel rendelkező, elkényeztetett csávót, aki tisztában van a lehetőségeivel és ügyvédei tudásával. Jeffrey Wrightról is elhittem, hogy egy lepukkant gettó negyed önjelölt drogbárója és vezetője egyben. Hangulatos, fordulatos akciófilm, ami ha még nem láttátok, ajánlott.

OLDBOY (2003-2013): Először is párommal végignéztük a 2003-as kiadást, ami nagyon jó. Tetszik a képi világ, a mondanivaló, a hangulata, viszont talán kicsit túl beteg is a vége. Nem is az, amit műveltek vele, hanem hogy kivágja a saját nyelvét és hasonlók. Ez egy kicsit meredek már, bár keleti kultúrához hű. A 2013-asnak a vége, miszerint elhagyja a lányát, számomra szimpatikusabb húzás, mint a hipnotizálós verzió, csak itt meg túl akciós lett a film, átesett hollywoodisba. Valahol a tökéletes a kettő film között lenne. Talán majd 2023-ban. :D

PHILLIPS KAPITYÁN: Jó film, de elég hosszú és unalmas. T.Hanks jól alakítja a figurát, főleg mikor a végén kitör belőle a teljes sokk, végigfutnak az agyán a történtek és összeomlik picit. Olyan 5 évente egyszer elég látni film.

A NAGY GATSBY: Erre DiCaprio simán kaphatott volna oszkárt, mert hozta a kötelezőt, de erre még nem is jelölték. Carey Mulligan pedig gyönyörűséges nő! El is hiszem, hogy ennyire bele lehet szeretni, bár ez csak a külsejére érvényes, mert a film végére érve már a karakter annyira nem lesz szimpatikus.
A zenei világ elég furcsa, de mindenképp egyedi. Voltak kellemes dalok, de kevésbé eltaláltak is.

HETEDIK: Ez egy nagyon jó film még mindig. Régebben többször is elkezdtem nézni, de sosem értem a végére, csak jeleneteket láttam, most bepótoltam. Még mindig tökéletes. Bár mai szemmel szerintem értelmét vesztette Kevin Spacey feltevése, hogy így minden otthonba eljut amit tett, annyira borzalmas, mert a mai világban ez csak egy a sok közül, le se szarná senki. legalábbis 7 embernél többet kellene kinyírni, hogy maradandó legyen. Meg talán több ok kellett volna, hogy bizonyos embereket megöljön, mert pl. a kurvát csak azért ölte meg mert kurva, az ügyvédet meg mert ügyvéd. Nem voltak kiemelkedően rossz személyiségek, lecsúszott, gonosz emberek, csak a foglalkozásuk volt az ami. Egy-egy nyomatékos indokot azért el tudtam volna képzelni ellenük. Ettől függetlenül nincs baj vele. Kevin Spacey meg szerintem ha akarta volna se tudta volna jobban eljátszani a gyilkos karakterét.

© dez-cadenaválasz erre | adatok | e-mail - 2014-06-04 16:37:48 (16013)
X-men 2. (2003) pótoltam mert ez volt az egyik X-men film amit kihagytam régebben, és kicsit szar sajnos. De nem baj, lehetett volna sokkal rosszabb is. Ami tetszett, hogy Magneto jóarc volt a filmben, csak a végén lett egy kicsit gonosz..

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-25 00:42:50 (16012)
ja azt amúgy énis bírtam
[előzmény (16008)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-17 19:50:37 (16011)
godzilla - hát én amennyire jóra számítottam a trailer meg mindenek alapján, annyira sajnos nem lett az. de azért nem egy rakás szar, csak túl tömény benne az emberi gagyizás, ami egyrészt ráadásul nagyon hosszúra is lett nyújtva (biztos azért hogy üssön amikor godzilla először belenéz a kamerába és üvölt egyet), másrészt meg szerintem hígabban tálalva sokkal jobbat tenne egy godzilla filmnek. szóval arra jöttem rá közben, hogy ha egy óriásszörnyes mozi is kitud zökkenteni saját hatása alól, hogy a "kisgyerek" nézőpontomből hirtelen akadéskodó "felnőtt"-be kapcsoljak át, akkor ott azért hiába tuti a dizájnja a godzillának, attól még a filmmel bajok vannak. és nekem konkrétan az volt a bajom hogy nagyon sok az érezhetően a kötelező kör lefutásáig elegendő igyekezettel ábrázolt szereplő és helyzet, ezzel szemben meg kevés a dínóbunyó. namindegy, azért összességében jó volt nézni

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-12 16:15:33 (16010)
hétvégén megnéztem a Baraka, ill. Samsara c. (doksi)filmeket, mindenkinek csak ajánlani tudom. lazításhoz, gondolkodáshoz, magunkba szálláshoz tökéletes választás.

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-12 16:12:39 (16009)
7 pszichopata mega sicu-val az volta legnagyobb bajom, hogy egy blikkfangos kezdés után folyamatosan össze-vissza kavarog, végére már maga a rendező sem tudta, hogy milyen stílusba meg egyáltalán mit akar vele kezdeni...
[előzmény (16005)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-12 16:11:04 (16008)
furának fura volt, de nemcsak szkifi, volt abba dráma, thriller, meg iszonyatosan elbaszott CGI, viszont hangulatra megvett...
[előzmény (16001)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-12 07:44:26 (16007)
Phillips Kapitány
Jó volt, de tipikusan az a történet, amit egyszer elég látni. Végig nyomasztó, meg olyan lassan történnek a dolgok, aztán győzze az ember kivárni, bár ez a film fő motívuma, hogy várni kell tétlenül. Végig izgultuk, de igazán csak az utolsó talán fél óra volt az amikor végre felpörögtek az események.
Azt viszont annyira nem értettem, hogy úgy lett beállítva, hogy az a tankerhajó milyen könnyedén fordul, meg kanyarodik és fékez. Tudtommal ha jól meg van rakva, akkor pl a teljes megálláshoz (nem beszélve arról, hogy teljes gázzal megy) kilóméterek kellenek, nem beszélve a fordulásról, ami megint nem egyszerű. Nehezen hihető, hogy amikor a csónakról fel akartak mászni a hajóra, akkor a 30fokkal balra/jobbra fordulásra ennyire gyorsan reagált a hajó. No mindegy, nem értek hozzá, csak érdekes.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-09 10:48:37 (16006)
Megelesem, de remélem nem lesz olyan negatív meglepetés mint az Egy Komoly Ember
[előzmény (16005)]

© STiválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-08 20:26:49 (16005)
Egyik legjobb film ever. És kivételesen szinkronosan sokkal jobb. Kicsit olyan mint az SP, ízesebbek benne a káromkodások, mintha végig csak fuck-olnának. De ettől független is kurvajó. Ha még érdekel hasonló akkor, nézd meg a 7 pszichopatát. Ua az a rendező, forgatókönyv író és ugyanaz a stílus.
[előzmény (16004)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-08 13:25:06 (16004)
In Burges
Ezt a filmet leginkább a gárdistához tudnám hasonlítani, amiben szintén Brendon Gleeson játszik. Poénilag mindenképpen. Sokat röhögtem, de messze áll a vígjátéktól, aminek Magyarországon beharangozták, már csak a címe miatt is. Ez is simán ajánlott darab, mint a Gárdista!

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-08 13:03:35 (16003)
Last Vegas
Ez a film meg jobb lett mint gondoltam. Elsőre azt hittem, hogy megint egy tucat "hangover" film lesz, ahol mindennel pórul járnak és majd rohanhatnak a dolgaik után,, de nem, ez más. De nem sokkal, de legalább nem rókabőr. Alapvetően nincs sok bonyodalom, olyan tatás az egész, hogy anyámék is szeressék. Én vártam volna a nagy ütős csattanós poénokat, de sajnos elmaradtak.
Könnyed délutáni film hétvégén ebéd után, bármikor újranézhető darab.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-08 11:43:19 (16002)
Írtad ezt az ajánlót, hát leszedtem és megnéztem én is párommal.
Megmondom ember, kerestem én a gegeket, de én csak egy kurva unalmas, vontatott, repetitív szart találtam. Párom fél óra elteltével felállt és közölte, hogy ne is mondjam meg mi volt a végén, mert nem érdekli. :)
Volt pár poén, meg érzem én mire mondhattad a geg dolgot, de ez inkább borzalmas. Persze mielőtt megfogalmazod az ilyenkor szokásos fikázó nenézzek filmeket írásod, leszögezem, hogy nem nagyon szeretem a művészfilmeket, amikor 6 réteg alatt kell keresni az értelmet, azt amikor a főszereplő egy esetlen, tutyimutyi, tehetetlen, gyámoltalan, piponya alak, ezeket nem bírhatom. Ráadásul a film úgy ér véget, hogy megy és egyszer csak snitt és sötét és szöveg.
Nem, ez az én nézetemben nem jó film. Ezeket a szintű gegeket szeretném, ha vicces lenne a film vagy izgalmas vagy nem tudom, de ez így nagyon rossz! Nem mondom hogy nézhetetlenségi listán miket előzött meg nálam, mert azért is kapnék. :)
[előzmény (15977)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-08 07:55:46 (16001)
nemnagyon. ebbe semmi sincs nagyon megmagyarázva meg inkább ilyen művészfilmeskedő cucc szeretne lenni, az meg amennyire emlékszem inkább bevállalósan fura szkifi
[előzmény (16000)]

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-05 22:27:20 (16000)
eléggé felkeltetted a figyelmet. hangulatra hasonló lehet akkor, minta A doboz.
[előzmény (15992)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-05 20:49:46 (15999)
Nekem már annó az X-men 3 idején elkezdtek nem tetszeni a Marvel meg minden egyéb szuperhős képregény adaptációk. Egyszerűen annyira leesett a színvonal, hogy már nem rosszak a filmek, hanem kurva kínosak! Kivéve a Watchmen, mert az tökéletes. :)
[előzmény (15993)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-05 20:41:46 (15998)
Igen, a PoP szar!
[előzmény (15992)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2014-05-03 13:27:37 (15997)
azért mickey rourke nagyon jól hozta az igazi gecit! a főjelenet alatt a king crimson meg gecinagy választás volt!
[előzmény (15996)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére