Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> OI! - SKA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
NEM NÁCI FÓRUM!!!

Elejére << Előző < ... 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 > Következő >> Végére

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-26 16:25:10 (60)
az emberek hülyék még jó, hogy marslakó vagyok! :)

© skaosválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-26 14:29:26 (59)
Én tapasztalatom szerint amit az emberek nem tudnak hova tenni azt a saját beszükült korlátolt élettapasztalatuuk alapján értelmeznek (lásd a cipöfüzös diploma munka története).....
pl.: 51es buszon történt velem: 1 manusz! nézd mán 1 nác!i odalép hozzám s látja a SKATALITES felvarromat amin a JAMAICA betüsorozat diszeleg....ránéz és buta arccal mozdulatlanná válik....nem tudta hova tenni a dolgot!s egész uton figyelt s nem értette.....
Más: gondolom nem csak Én járok felvarrokkal kitüzö hegyekkel csapott kalapsapkával....meg ilyesmi ..fantasztikus az emberek reakcioja amit levágnak egyes kitüzö kis betüs elolvasásakor......de azért kiakad ha beleolvasol a metron az aznapi napilapjába......
[előzmény (57)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-26 11:26:37 (58)
Sajna erről nem csak a buta fröcsögő náci kopaszok tehetnek hanem sajnos a média is amely kifejezetten ütőkártyaként veszi őket elő... Elég sok mindent összemos elken stb.
[előzmény (42)]

© SKAzofrenválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-23 23:26:17 (57)
fontos bejelntenivaló: 3 honap gy?jtögetés után megvettem els? Lonsdale dzsekimet.
köszönöm. :)
meg is kergettek. na jo éjt meg hasonlovak.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-23 12:03:30 (56)
ja, tényleg. eszembe jutott egy újabb műfaj, mondjuk tuti, hogy ilyen projektet nem fogok létrehozni:ez a lakodalmas ska lehetne. Mondjuk ahogy elnézem Lagzi Lajcsi imidzsét, sapkáját, mellényét abszolút rudeboynak tűnik:)))))
beszélni kell vele. hogy vállalja ezt fel, és már látom lelki szemeim elött, ahogy skinek, punkok kórusban üvöltik együtt azt, hogy 'oi! oi! rozi, vasárnap kirándulunk...':))) bocs, elborultam...

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-23 10:17:08 (55)
Szerintem nem lenne baj belölle Joska, szóval nyomjátok ha van társaság ezerrel első interjú UNITE AND WIN amint megalakultok csak szóljatok...

munkásosztály van, hiszen vannak gazdagok is, és szerintem egyre inkább rétegződik a munkásosztály miközben a középosztály kezd elvéknyúlni...Mit jelent munkásosztálybelinek lenni? Bérből és fizetésből élni! Amiért szellemi testi energiáidat kell eladnod máésoknak akik ebből profitálnak...szerintem ezt jelent ma munkásosztálynak lenni...

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 18:41:53 (54)
Ha valaki megmondja nekem, mit jelent ma a munkásosztály Magyarországon, annak kezet csókolok.
Motíváció: Ferge Zsuzsa szociológus: az elmúlt 13 évben nem született könyv a kisemberekről, nem tudjuk mi a munkásosztály...

Úgyhogy Jo-ska nem kell félned, hogy "elárulsz" bármit is:))
És, én is egy köcsög egyeteimsta vagyok, aki leginkább diákhitelből és a szülei lóvéjából él.
[előzmény (52)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 18:39:17 (53)
Majd holnap írok, csak úgy:)))
[előzmény (51)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 18:27:49 (52)
azon vagyok:)))) ha már van skinhead oi! költészet, akkor lehet college oi! is, sok-sok ska betéttel...oi-ozással, kocsmai énekléssel, egyetemi galléros pólókban, meg ilyesmi. nem hiszem, hogy megkapnánk a munkásosztály elárulói titulust...ha jók vagyunk.
[előzmény (48)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 18:15:02 (51)
persze podravka, természetesen
[előzmény (50)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 16:11:35 (50)
Jo Ska!
Erre az e-mail címedre írhatok?
[előzmény (47)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 16:08:20 (49)
Szaffi:

"azt vágom, hogy antirasszizmus és bonheadek összeverése, de ezen kívül?"

Nem mindenkinek ez, és ugye ez nem is lehetett és létezhetett a hetvenes évek végén. Itt gondolok a rasszizmusra (feketék.fehérek együtt bla, bla)
A bonehaed jelzőt pedig Ferike biztos megírja, hogy kik sütötték rá a náci skinekre először, de az is leghamarabb a sharp mozgalommal jöhetett, de ennek utána kellene nézni pontosabban.

Egyébként miért lett divat szerinted a skinhead dolog. Sajnos kevesen vagyunk, még így is:( Sokan szimpatizálnak ezzel a dologgal, de közben félnek a negatív reakcióktól.

Húú, basszus, erről tök sok mindent lehetne írni...na majd összegondolom.
Egyébként, ha van időd és kedved:
http://www.skinheadnation.net
Elég alapos kis dolog.

Jo-ska, nagyon beindultál a college OI!-ra:)))) Aztán majd lesz emo-oi, meg hasomlók is mi?:)))
[előzmény (46)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-22 11:02:44 (48)
szerintem nyomjatok egy bandát ha összetudtok rá szervezni 4 embert rohadt jó lenne, csak akkor csináljátok meg kurva jó lenne....de angolul, mert akkor rohadt sikeresek lennétek külföldön is...és ez a hülyeség itt alattam összehordva tuti siker lenne,....:) Biohead...:)))Planthead...Te hülye vagy ember! College Oi! ról még nem is hallottam, szóval rajtatok a sor nyomjátok...ha már van ördögi és jézusi skinek lehetnek college skinek is...:)

Szaffi, skinhead életérzés...húúú...ez elég tág és bő kérdéskör...munkásosztály , sör haverok futball és a zene röviden, amihez természetesen hozzátartoznak a nem faji alapú verekedések is, illetve az elegáns öltözködés, ami leginkább jellemző a skinheadekre és ebben is erősen különböznek a náciktól...

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-20 01:12:53 (47)
jaja, college Oi! Hogy fel lehetne vele rázni a fanzineokat. A bölcsész skinek, a philoheadek gangokba tömörülve ütik a LAWhead jogászokat, majd a gangháborúba beszállnak a természettudós Bioheadek is, ehhez még a geoheadek jönnének meg a kertész Plantheadek de őket mindenki csak Binheadeknek hivná... Huh..elképzelem, ahogy a Philoheadek a Ráday utcában nagyon alter selyemsálakba csomagolt féltéglákkal csépelnének amit aktatáska formájú pajzsokkal blokkolnának a lawheadek...
Na, mondjuk ez legalább annyira ártana a mozgalomnak, mint ez a Jesusskins-Devilskins ellentét... De szerintem nem hüyleség ez a College Oi! annyira... Végülis ,ha már itt magyarországon a mozgalomnak nincsenek gyökerei, vagy legalábbis az ellentmondásos...lásd Flúgos Futam-Fejbőr kompánia, máshogy kéne kiállni...:)))
[előzmény (43)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 17:12:18 (46)
én 11 éve halottam erről először, akkor volt egy red skin ismerősöm, ő mondta ezeket el nekem, de kb ő volt skin meg 2 haverja oszt kész

aztán jó 10 évig nem hallottam erről semmit, az utóbbi időben lett nagy divat

valaki elmesélné amúgy, hogy milyen a skinhead életérzés?

azt vágom, hogy antirasszizmus és bonheadek összeverése, de ezen kívül?

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 16:51:45 (45)
talan kene meg tenni valamit azert hogy a ne higyjenek faszsagokat az emberek!szerintem ra kene venni a picsa nagysikeru csodazenekart hogy az ostoba szamot ezentul ugy enekeljek hogy minden bonehead ostoba!a rim megmarad es talan a birka ifjusagnak is feltunik hogy nem a skinhead a rasszista! tudatlan eloeletemben a picsanak koszonheton mi is azt hittuk hogy a skinek a rasszistak!

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 14:55:36 (44)
szerintem nem mindegy, hogy mit hisznek!

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 14:54:50 (43)
Nem kell ezt magyarázni. Igen azok! Ki a faszt érekel, hogy mit gondolnak rólad. Mondjuk az gáz, ha feláll egy agresszív roma gyerek, hogy most megbasz a késével, mert utálja a skinehadeket, és egyet már tolókocsiba küldött. Ekkor el kezded neki magyarázni, hogy Te nem vagy rasszista, és hogy Te is utálod a nácikat, és nem véletlenül átt melletted a feka haverod...nekem nem értette meg, de mondjuk nem is késelt meg:) De azért leizzadtam keményen:))) Na,ennyit a magyarázkodásról, szart sem ér:)

College Oi!, ez jó:)))
[előzmény (42)]

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 11:50:45 (42)
itt mo-n kibaszott fáradságos és idegtépő meló elmagyarázni valakinek a skinhead életstílust... mindenki csak azzal jön hogy a skinheadek romaírtó négergyilkos, horogkeresztes kopaszok zászlóval...

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 20:21:16 (41)
tényleg, skinbomb, te vagy a téma szakértője asszem... lézezik olyan, hogy college oi! , csakmert nemtom hogy úttörő lennék -e egyetemi Oi! zenekar alapitásával... "zavarj meg egy előadást", meg hasonló cimű dalokkal...
[előzmény (37)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 15:29:24 (40)
de rohadtul tudatlan vagyok basszus!:(SEGITSEG!!!

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 15:13:31 (39)
igazad van skinbomb, tényleg nem azok... huh, de hogy milyen súlyos zkarok vannak azért...
[előzmény (38)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 10:56:24 (38)
sem a Devil sem Jesus Skins nevü zenekar tagjai nem nácik...:) Vajdi jó ez a fotó:)

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:54:17 (37)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 15:52:45 (36)
Skinbomb..én még a Spektrumon láttam, de a 3betűs avitt mozicsatorna is nyomta... lehet hogy néhány videotékában megvan a dokumentumfilmek között.
Ja, és a ROMPER STOMPER rendezőjével is elbeszélgetnék egy kicsit, milyen zenéket nyom a filmje alatt...
Nem tudtam viszont lekáderezni, hogy ezek a német keresztények nácik-e vagy sem...most vagy nem tudok németül, vagy lapitanak... a zenéjük súlyos...

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 12:58:57 (35)
He hol van meg ez a Gyűlölet Mozgalma film letöltöm sírni...
Jesus Skins német, viszont svájc ban van egy Devil Skins...egyes fanzinekben már háborúról bezséltek...

JESUS SKINS vs DEVIL SKINS

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 11:22:56 (34)
Oi! Nem tudom, ha akartok röhögni nézzétek meg a www.jesusskins.org
honlapot.... Gondoltátok volna, hogy a S.H.A.R.P az a Skinheads Against
Religous Prejudice szervezet?
Ja, és van valami gagyi szemét, mindent mindennel összemösó dokumentumfilm:A gyűlölet mozgalma...
hát nevetséges... az anarchiajel ez alapján fasiszta szimbólum, a Business
meg náci zenekar...Ja, és ezt egy amcsi feka szociológus fejtegeti, miközben filmeket mutatnak arrór, hogy SHARP skinek hogyan csapnak össze rendörőkkel...aztán meg persze az egészet összemossák valami KKK-s bonehead hillbillie csoporttal. aaaaaaaarrrrrrrghhhhhh..... Mindjárt itt a Karácsony szóval Oi to the world!. Áldás, békesség, valamint a beiglievés közben, a szeretet nevében se felejtse el senki: dead bonehead is good bonehed:)))))

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 18:11:15 (33)
Off.
Mé hova kellene?
Érdekel a sport, meg ez...néha megnézem a zenekarok topicját...fasznak van ideje itt klikkelgetni egész nap...de téged szeretlek!:D
On.
[előzmény (32)]

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:49:17 (32)
pod többi helyre már be se nézel? ejnye-bejnye

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:38:39 (31)
Ja-ja kemény fiúk voltak...meg háát, kicsit érdekesen gondolkodtak erről-arról:)))
[előzmény (30)]



Elejére << Előző < ... 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 > Következő >> Végére