Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Koncertélmények, történések
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Koncertek, amiken már túl vagyunk.

Elejére << Előző < ... 990 | 991 | 992 | 993 | 994 | 995 | 996 | 997 | 998 | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 | 1004 | 1005 | 1006 | 1007 | 1008 ... > Következő >> Végére

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 21:42:52 (2677)
Kérlek mutass rá arra, hogy hol gyulölködtem, illetve anyáztam.

Baromsagnak nevezted az irasokat.

Természetesen lehet véleményed a zenekarról, illetve a stílusról, de nem fordult véletlenül még soha meg a fejedben, hogy átadd a képzeletbeli tollat valaki olyannak, aki nálad némileg tájékozotabb, illetve elkötelezettebb, amikor hardcore koncertre kerül a sor? (A szókincsrol, illetve a fogalmazási készségrol nem is beszélve.) Szerintem nem túl sokan hiányolnák magvas véleményed a poló -illetve sörárakról.
Egy szóval sem mondtam, hogy nem a közönséget nem érdekelte a zenekar eloadása.


Szivesen kirakom barki mas beszamolojat, legkozelebb legy szives irni, a Highscore bulin nem leszek ott, tok jo lenne, ha egy beszamolo varna a postafiokomban, amikor hazaerek. Szivesen atadom a tollat, ha mas hajlando irni a bulirol! Emellett fenntartom a jogot, hogy en is irjak, mert minden bulirol szoktam irni, amire elmegyek. Ha mas is ir, azt is kirakom, es akkor innentol kezdve lehet valasztani. A free jegyemet meg nem fogom atadni, mert azert en dolgoztam meg, nem mas.

Azt sem mondtam, hogy a Terror ismeretéhez kötelezo más régi zenekarok ismerete. Szimplán azt jegyeztem meg, hogy sajnálatosnak tartom, hogy olyan emberek akik a hardcore-t életük fontos részének tartják nem veszik a fáradtságot ahhoz, hogy megismerjenek régebbi zenekarokat, amelyek semmivel sem voltak rosszabbak mint mai népszeru együttesek.

Ezzel egyet tudok erteni. Meg szerencse, hogy en punknak vallom magam. Huhh.

Bizonyára valami kiadatlan Token Entry szám volt. (Az Ensign elott játszottak különben TE feldolgozást.)

Ezuton is elnezest kerek, es javitom a cikket!

Nem akarlak megsérteni, de lehet hogy nem ártana erosíteni a dioptriádon. Attól tartok itt sem sikerült megértened a lényeget. (A feltételezést elkerülendo nem vagyok sxe!) Én személy szerint csak azt tartom sajnálatosnak, amit már korábban is leírtam, hogy van egy zenekar akik veszik a fáradtságot, hogy ideutaznak, a teremben levo emberek nagy része ismeri is oket és valamiért pár mozgáshiányban szenvedo szerencsétlenen kívül az emberek egy szinte matematikai precizítással megrajzolt félkörre emlékezeto alakzatba állnak fel ugyanúgy és szenvtelenül végignézik a koncertet majd vesznek 70 polót. De elnézést ezért is, uram boccsá táncolni sem kötelezo.

Ezzel is egyet tudok erteni, de ezen megjegyzesed azt hiszem, nem ram vonatkozik. Nem tudom, miert zavar mindenkit ennyire, hogy polot vesznek az emberek. Ha nem vennenek, az lenne a baj, hogy nem tamogatjak a zenekarokat. Ezen kivul az tancol, aki akar. Gondolom tudtak volna olyan zenet is jatszani, amire az egesz terem beindult volna. Gondolom nem ez volt a cel.

Ajánlom, hogyha angoltudásod nagyobb, mint amennyi a konferálások lefordítása alapján következtetheto olvass el pár terror/buried alive/despair - S. V. elozo zenekarai - szöveget és talán érdekesnek találod oket, bár ezt nem tartom valószínunek. A hardcore pont arról szól, hogy az emberek akik a színpadon állnak semmivel sem különbek azoknál akik a nézotéren, a lényeg az oszinteség, de inkább nem fárasztalak ezzel a sablonos dumával.

Oke, majd elolvasok parat. Igen, hallottam mar arrol, mirol szol a HC. Mellesleg ez a punk-ra is igaz, ugy velem, amit itt leirtal, az a punkbol szarmazik. Az angoltudasomrol talan ne nyissunk vitat, eleg jol sikerult megtanulnom a nyelvet. Attol meg, hogy a szinpadon allo ember nem kulonb a kozonsegnel, mondhat 1-2 erdekes dolgot, ettol nem fog kiemelkedni kozuluk.

Ízlések és pofonok, a Dead Kennedys viszont soha nem volt hardcore zenekar. A hardcore amúgy valóban nem NY-ban kezdodött, ezt sem állítottam.

Oke, akkor nem HC. Tokmind1. HC-punk megfelel? Attol meg szamomra sokkal tobbet mond, mint az emlitettek.

Soha nem leszek a true HC kozonsegbe illo, nem fogok tudni megfelelni az elvarasaitoknak, mindig lesznek, akik bele fognak kotni abba, amit irok. A HC-soknak azt nem tetszik, h punk vagyok, es nem ertek hozza, a punkoknak az nem tetszik, hogy elitista HC-s vagyok. Vicces. Nem vagyok profi ujsagiro, nem penzert csinalom. Ez egy hobbi. A PunkPortalon kb. en csinalok mindent, en dontom el, mi kerul ki, mi nem. Szivesen fogadom a kritikat, de az olyan felszolitasokat, hogy ne irkaljak tobbet, nem fogom elfogadni. Sajnos itt en azt csinalok, amit akarok.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 21:07:02 (2676)
Igen, Token Entry feldolgi nem volt, ezen én is csodálkoztam, mármint, hogy akkor miért van a beszámolóban, mondjuk nekem mindegy. A DK nem hardcore zenekar szerintem sem.
[előzmény (2665)]

© hollowwordswillburnválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 20:46:53 (2675)
1. Ezt miert csak akkor irod le, ha erre felszolitalak? Ha ilyen gondolataid tamadnak, miert nem irsz 1 mailt, irsz a forumra magadtol? Jobb gyulokodni, anyazni ahelyett, hogy kifejtened, mi a problemad?

Kérlek mutass rá arra, hogy hol gyűlölködtem, illetve anyáztam.

2. Igen, hallottam mar arrol, hogy a Sedative Bang egy HC zenekar. A "C" az nemtom mi.
crew

3. Azt en nem tudom, a naiv olvaso mit feltelez, igazabol le is szarom. En azt irtam le, amit gondoltam. Velemenyem van a stilusrol, a zenekarrol, ezt fejtettem ki a beszamoloban. Ismeretem is van valamennyi, ha nem is annyi, mint Neked, aki kurvara otthon van a temaban. Ennek ellenere ugy is lehet velemenyt alkotni valamirol, hogy nem ismeri az ember. Ha nem megyek egy HC bulira, akkor soha nem fogom megismerni. A kozonseget nyilvan erdekelte a zenekar eloadasa, egyebkent nem neztek volna meg.

Természetesen lehet véleményed a zenekarról, illetve a stílusról, de nem fordult véletlenül még soha meg a fejedben, hogy átadd a képzeletbeli tollat valaki olyannak, aki nálad némileg tájékozotabb, illetve elkötelezettebb, amikor hardcore koncertre kerül a sor? (A szókincsről, illetve a fogalmazási készségről nem is beszélve.) Szerintem nem túl sokan hiányolnák magvas véleményed a poló -illetve sörárakról.
Egy szóval sem mondtam, hogy nem a közönséget nem érdekelte a zenekar előadása.

4. Senki nem mondta, hogy a zenekar buntudatot akart ebreszteni bennem. Ez magamtol jott, hogy nem ismerek alap zenekarokat. De aztan meggyoztem magam, hogy ez nem akkora nagy baj. Ez egyfajta belso vivodas kivetitese volt. Remelem, ertheto.

Ezzel nem tudok mit kezdeni

5. Miert kotelezo a Terror ismeretehez mas regi zenekarok ismerete? Max ajanlott. Miert nem mehet el valaki ugy egy koncertre, hogy soha nem hallotta egyik fellepo hanganyagat sem? Nem lehet valaki erdeklodo uj ember? Nem vagy egy kisse elitista? (En is az vagyok...)

Azt sem mondtam, hogy a Terror ismeretéhez kötelező más régi zenekarok ismerete. Szimplán azt jegyeztem meg, hogy sajnálatosnak tartom, hogy olyan emberek akik a hardcore-t életük fontos részének tartják nem veszik a fáradtságot ahhoz, hogy megismerjenek régebbi zenekarokat, amelyek semmivel sem voltak rosszabbak mint mai népszerű együttesek.

6. Token Entry-t Kicsi mondta, nem az en hibam. :)

Bizonyára valami kiadatlan Token Entry szám volt. (Az Ensign előtt játszottak különben TE feldolgozást.)

7. Honnan tudod, hogy nem erdekelte az embereket a SB koncertje? Ezt komolyan nem ertem.

Én pedig azt nem értem, hogy ezt miért írtad le mégegyszer. Lásd 3-as pont

8. A magyar HC szinteren barmi is a bebaszasrol szolna? Ne viccelj mar! Hany reszeg embert latsz HC koncerten? En szinte soha nem latok egyet sem... Lehet, hogy hiteles, amit mond, de akkor is geci unalmas es sablonos. Ha ennyi kreativitas nincs az emberben, hogy mondjon valami ujat, erdekeset, akkor inkabb ne mondjon semmit.

Nem akarlak megsérteni, de lehet hogy nem ártana erősíteni a dioptriádon. Attól tartok itt sem sikerült megértened a lényeget. (A feltételezést elkerülendő nem vagyok sxe!) Én személy szerint csak azt tartom sajnálatosnak, amit már korábban is leírtam, hogy van egy zenekar akik veszik a fáradtságot, hogy ideutaznak, a teremben levő emberek nagy része ismeri is őket és valamiért pár mozgáshiányban szenvedő szerencsétlenen kívül az emberek egy szinte matematikai precizítással megrajzolt félkörre emlékezető alakzatba állnak fel ugyanúgy és szenvtelenül végignézik a koncertet majd vesznek 70 polót. De elnézést ezért is, uram boccsá táncolni sem kötelező.

Ajánlom, hogyha angoltudásod nagyobb, mint amennyi a konferálások lefordítása alapján következtethető olvass el pár terror/buried alive/despair - S. V. előző zenekarai - szöveget és talán érdekesnek találod őket, bár ezt nem tartom valószínűnek. A hardcore pont arról szól, hogy az emberek akik a színpadon állnak semmivel sem különbek azoknál akik a nézőtéren, a lényeg az őszinteség, de inkább nem fárasztalak ezzel a sablonos dumával.

9. Meg annyit, hogy nem tudom elfogadni, hogy a HC a 80-as evekben, NY-ban kezdodott. Szamomra a Dead Kennedys mindigis ezerszer nagyobb zenekar lesz mint a feldolgozottak.

Ízlések és pofonok, a Dead Kennedys viszont soha nem volt hardcore zenekar. A hardcore amúgy valóban nem NY-ban kezdődött, ezt sem állítottam.
[előzmény (2665)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 19:14:27 (2674)
hehe észre se vettem hogy 4x jött ki:)))
[előzmény (2647)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 18:56:35 (2673)
Ehe. Azert egy punk bulin nagysagrendekkel tobb a reszeg, sokkal kevesebb a sXe. A HC bulik utan altalaban mindenki huz haza, nem sok afterpartyn voltam meg igy. Gondolom mennek at hip-hop meg rnb bulikra.
[előzmény (2672)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 18:53:45 (2672)
ezért nem látsz Te részegeket soha sem.

Este 11-re vége volt a bulinak, aki akart, még vásárolhatott az elég szegényes merch kínálatból (CD, póló, pulcsi, viszonylag korrekt árakon). Én inkább indultam is haza.

:)
[előzmény (2665)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 18:34:40 (2671)
viszont a hozzászolás engem hordott le....lehet hogy tulreagáltam a dolgot..
[előzmény (2649)]

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 18:06:07 (2670)
Ahogy Keresztapa is mondta,egy büdös rossz szót nem mondtam se rád,se az Mng-re(pedig lenne mit és itt nem Garfieldékra gondoltam,velük semmi bajom,csak szar zenét játszanak,ami mellesleg '98-ban bejött).De nem baj Gergő,írj ide magasröptű hozzászólásokat,legalább van min röhögnünk!Ha ez neked jó...
[előzmény (2636)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 17:34:33 (2669)
Ja, es leszarom, Scott Vogel miert allt szinpadra. En leirtam, amit gondoltam a bulirol, ennyi.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 17:32:41 (2668)
Akkor vegyuk ugy, hogy nyertem?
[előzmény (2667)]

© hollowwordswillburnválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 17:18:40 (2667)
Ne haragudj, de ha már rászánod magad, hogy válaszolsz a hozzászólásomra - ahogy én is tettem -, légyszives próbáld meg értelmezni amit előzőleg leírtam, ha viszont nem megy, akkor például részenként idézzél. Lehet, hogy a válaszod egészen más formát öltött volna, én nekem ehhez nincsen türelmem.
Akárhogyis, az újabb hozzászólásodból csak még világosabb vált - legalábbis nekem úgy tűnik -, hogy tájékozottság ide, tájékozottság oda, te képtelen vagy megérteni hogy Scott Vogel miért áll ki a színpadra, azon kívül, hogy "paraszt hardcore-t játszon."
[előzmény (2665)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 15:09:41 (2666)
Ja, amugy Gorilla Biscuits-t hallgatok, ismerkedem az ajanlott zenekkel! Remelem, orulsz.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 15:07:17 (2665)
1. Ezt miert csak akkor irod le, ha erre felszolitalak? Ha ilyen gondolataid tamadnak, miert nem irsz 1 mailt, irsz a forumra magadtol? Jobb gyulokodni, anyazni ahelyett, hogy kifejtened, mi a problemad?
2. Igen, hallottam mar arrol, hogy a Sedative Bang egy HC zenekar. A "C" az nemtom mi.
3. Azt en nem tudom, a naiv olvaso mit feltelez, igazabol le is szarom. En azt irtam le, amit gondoltam. Velemenyem van a stilusrol, a zenekarrol, ezt fejtettem ki a beszamoloban. Ismeretem is van valamennyi, ha nem is annyi, mint Neked, aki kurvara otthon van a temaban. Ennek ellenere ugy is lehet velemenyt alkotni valamirol, hogy nem ismeri az ember. Ha nem megyek egy HC bulira, akkor soha nem fogom megismerni. A kozonseget nyilvan erdekelte a zenekar eloadasa, egyebkent nem neztek volna meg.
4. Senki nem mondta, hogy a zenekar buntudatot akart ebreszteni bennem. Ez magamtol jott, hogy nem ismerek alap zenekarokat. De aztan meggyoztem magam, hogy ez nem akkora nagy baj. Ez egyfajta belso vivodas kivetitese volt. Remelem, ertheto.
5. Miert kotelezo a Terror ismeretehez mas regi zenekarok ismerete? Max ajanlott. Miert nem mehet el valaki ugy egy koncertre, hogy soha nem hallotta egyik fellepo hanganyagat sem? Nem lehet valaki erdeklodo uj ember? Nem vagy egy kisse elitista? (En is az vagyok...)
6. Token Entry-t Kicsi mondta, nem az en hibam. :)
7. Honnan tudod, hogy nem erdekelte az embereket a SB koncertje? Ezt komolyan nem ertem.
8. A magyar HC szinteren barmi is a bebaszasrol szolna? Ne viccelj mar! Hany reszeg embert latsz HC koncerten? En szinte soha nem latok egyet sem... Lehet, hogy hiteles, amit mond, de akkor is geci unalmas es sablonos. Ha ennyi kreativitas nincs az emberben, hogy mondjon valami ujat, erdekeset, akkor inkabb ne mondjon semmit.
9. Meg annyit, hogy nem tudom elfogadni, hogy a HC a 80-as evekben, NY-ban kezdodott. Szamomra a Dead Kennedys mindigis ezerszer nagyobb zenekar lesz mint a feldolgozottak.
[előzmény (2664)]

© hollowwordswillburnválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 14:36:11 (2664)
Nem tudom feltűnt e neked, hogy a keddi egy hardcore koncert volt és annak koncepciójába illeszkedve a SBC is egy hardcore zenekar. Egyrészt a naív olvasó meri azt feltételezni, hogyha arra ragadod magad, hogy beszámolót írsz egy zenekarról, stílusról arról van valamilyen véleményed, sőt talán ismereted is, másrészt lévén, hogy ez mint már említettem egy hardcore koncert volt a SBC is hardcore feldolgozásokat játszott feltételezve, hogy aki kifizette valamilyen színtű érdeklődést tanusít eme stílus iránt. Valószínűleg az említett zenekarok feldolgozásaial nem az volt a céljük, hogy akár benned vagy akárki másban bűntudatot keltsenek ismereteitek hiánya miatt, hanem abban a tévhitben tették ezt, hogyha valakit érdekel például a Terror, az is érdekli, hogy ők miből táplálkoznak. Bizonyára fel tudsz sorolni rengeteg zenekart, melyeket a fellépők még hírből sem ismernek, de feltételezésem szerint nem azért játszottak például Agnostic Front feldolgozást - Token Entry különben nem volt - hogy a közönségnek megmutassák, hogy mit nem ismernek. A probléma nem az, hogy nem ismerte a nagyrészük a feldolgozásokat, hanem az hogy nem is érdekli őket.

A Terror-ral kapcsolatos beszámolódhoz pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy ha van valaki akinek ez a sok sablon duma hitelesen hangzik a szjából, akkor Scott Vogel az és sajnos még ezek a sablonos, elcsépelt mondatoknak is nagy tartalma van egészen addig Magyarországon a hardcore a többségnek polóvásárlásból, faszvakarásból és bebaszásból áll.
" There's got to be something more, there's got to be something more to give. Bow our heads, fold our hands and mourn. Has hardcore died ?"
[előzmény (2658)]

© hollowwordswillburnválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 14:03:48 (2663)
Szerintem még mindig jobb, mint valakit a háta mögött fikázni és a szemébe jópofizni.

[előzmény (2661)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 12:53:55 (2662)
ezen a bolond gabi néven már visitottam egyet kedden. hát nem túl megtisztelő a név elött a jelző de mindenképpen vicces.
[előzmény (2661)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 12:23:14 (2661)
ő bolond gabi. néha túlteng benne a magány és akkor regisztrál egy nicket, és megosztja bánatát mindenkivel.
[előzmény (2658)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 10:49:04 (2660)
Ja. Vallalom. A svajci cikkeknel mar megcsinaltam. Szar melo, de megeri. :) Koszi.
[előzmény (2659)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 09:12:01 (2659)
Igazabol tudnek Insert/Symbol-lal ekezetesen is irni, de az kipihenten is tetves favagas, amihez koncert utan hazavetodve, neha felreszegen nem igazan van kedvem. Ha vallalod az ekezetezgetest es lesz olyan koncert a kozeljovoben amirol erdemesnek tartom, hogy irjak, na meg persze lusta sem leszek, akkor azt ezentul akkor az emiledre kuldjem?
[előzmény (2654)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-17 00:26:46 (2658)
Konnyen lehet. Igazan megtisztelo lenne, ha ezen baromsagokat akar e-mailben, akar a forumon az olvasokozonseg ele tarnad, hogy javithassunk a szinvonalon!

Nev nelkul konnyu pofazni! Ki vagy?
[előzmény (2657)]

© hollowwordswillburnválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 23:19:03 (2657)
A baromságok mennyiségében azonban láthatóan nincs nagy különbség.
[előzmény (2656)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 21:11:03 (2656)
Meg azert egy forumra bedobott beszamolot az ember nem csinal olyan igenyesre, mintha egy cikk lenne a dolog.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 21:10:35 (2655)
Eloszor is, tobben olvassak. Masodszor, ami oda kikerul, azt en atnezem, kijavitom, formazgatom, stb. Szoval az egy szinttel igenyesebb, mintha csak ide lenne bekurva. Meg noveli a latogatottsagot, ami nekem jo! :)
[előzmény (2652)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 21:09:43 (2654)
Oke, akar ekezetesitem is, csak legyen formazva valamennyire.
[előzmény (2650)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 21:08:56 (2653)
Mar irtam.
[előzmény (2648)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 19:42:26 (2652)
Nem kötözködésként kérdezem, csak érdekel, hogy miért jobb az, ha a portálon is vagy csak ott van kinnt egy koncertbeszámoló, azt többen olvassák?
[előzmény (2634)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 19:38:17 (2651)
Az ASCII kódokat használva sem?

Dan, ha gondolod átírom az ékezeteket.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 17:25:39 (2650)
Nem tudok ekezettel irni.
[előzmény (2634)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 16:20:35 (2649)
ha szabad csendben megjegyeznem, ő nem téged nevetett ki, hanem nevetett fickó mackó hozzászólásán, ami alkotmányos joga mindenkinek és mindezek mellett a cicanaciról egy degradáló szó sem hangzott el a részéről. lazíts.
[előzmény (2636)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-16 14:46:26 (2648)
dan mikor írsz a csehes buliról beszámolót? :)



Elejére << Előző < ... 990 | 991 | 992 | 993 | 994 | 995 | 996 | 997 | 998 | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 | 1004 | 1005 | 1006 | 1007 | 1008 ... > Következő >> Végére