Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Psychobilly
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
magyar psycho

Elejére << Előző < ... 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 ... > Következő >> Végére

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 20:29:02 (597)
Csak a "katyvasz"-os sorra kívánok válaszolni:

Sajnos sokan nem tehetik meg, hogy csak külföldre járjanak koncertekre, ezért gondolom sokan örülnek neki, hogy például a DAG Pesten játszik. Amúgy a punk színtér sem úgy kezdődött, hogy egyszer csak a semmiből lett több ezer punk. Az emberek pofájába kell nyomni, hogy ILYEN IS VAN, és akkor lehet elkezdenek kutatni a gyökerek után és megismernek egy rakás másik psychobilly bandát.....
Ha nincsenek koncertek, akkor nem terjed a "betegség" és nem is fog senkit ledönteni a lábáról......

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 20:15:37 (596)
Maradjunk a tételes módszernél:

Hazai psychobilly zenekarok nincsenek.

10 ember? Nem is rossz ötlet! Ennél a katyvasznál simán jobb lenne...

De imádják, kajálják, nyalják/falják...

Nem kívánok psycho koncerteket szervezni, én csak látogatni szeretem azokat.
[előzmény (594)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 19:32:44 (595)
Azt érdemes tudni, hogy a véleményem teljesen független mindentől, mert a DEMENTED ARE GO koncert szervezéséhez abszolút semmi közöm sincsen.
[előzmény (594)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 19:29:47 (594)
Akkor légyszíves megmondani, hogy kik legyenek azok a hazai psychobilly zenekarok, akik a következő psychobilly koncerten játszanak!!!!!

Ja, és csak psychobillysek menjenek a psychobilly koncertre..... Mi lenne akkor???? 10 ember állna a színpad előtt karbatett kézzel????

Tudomásom szerint Fenyő Miki nem rockabillyt játszik.

Egyébként, ha nem teszik, akkor nyugodtan szervezz psychobilly koncertet és megválogathatod, hogy kiket engedsz be és kiket engedsz a színpadra.
[előzmény (591)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 19:27:55 (593)
Budapesten és környékén /mivel általában ide járok psycho koncertre, meg máshol tudtommal nincs is/ kb annyi psycho-t szerető ember van, mint amennyien a Meteorson voltak. az tény, hogy ők a legnagyobb név /bár nekem nem a kedvenceim/, de akkor is szerintem kb ennyi emberről beszélhetünk. azt Ati tudja, hogy hányan voltak...nono, nem is...volt jó pár külföldi is.
viszont akikre lehet számítani mindegy egyes psycho koncerten, az max 50 fő, de inkább a nagyon stabil 30. ebben benne van alapból a kb 5-10 fővel megjelenő Meteors Hungarian Wreckin' Crew , akiknek amúgy ez az életük, meg még 20 lelkes embör. Na, ez kurva kevés. ezért nagyon fontos a létszám egyes bulikon /koncerteken/, amíg nem alakul ki egy nagyobb létszámú stabil réteg.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 19:20:21 (592)
ne legyél már genyó!
szerintem teljesen egyértelmű, az, amit írtam. Legalábbis, ha Ati értette, akkor gondolom más is . /ezzel természetesen nem Ati értelmi képességeire akartam célozni, csupán arra, hogy annyira azért nem írhattam értelmetlenül:D/
magyarul: úgy értettem a dolgot, ahogy Ati a második bekezdésében megfogalmazta, az enyémnél világosabban.
[előzmény (591)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 19:00:02 (591)
Legközelebb lépjen fel a fegyőbiki és hívjatok át pár társaságot valamelyik diszkóból. Úgyis mindegy...
[előzmény (590)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 18:28:54 (590)
Szerintem a psychobilly rajongók vagy a punk rajongók, vagy a rockabilly rajongók közül kerülnek ki. Így én teljesen jónak tartom, ha a 2 színtér bandái közül is kerül be néhány a koncertekre (mert hát persze Magyarországon olyan sok a psychobilly zenekar....)
Én személy szerint örülök, hogy a Mystery Gang is játszik ezen a koncerten. Most készül az új lemezük, és arról is játszanak így a repertoár lassan változik. Szerintem is jó az, amit csinálnak!

Amíg nem beszélhetünk az országban psychobilly színtérről, addig sajnos a koncert látogatók létszáma is lényeges. Gondolom, te is örülnél, ha lenne Pesten NEKROMANTIX, REVEREND HORTON HEAT, stb. koncert. Na ez lehet annak a függvénye is éppen, hogy ha mondjuk a DEMENTED ARE GO koncerten sokan lesznek, akkor a szervezők nagyobb fába is bele merik majd vágni a fejszét.
[előzmény (589)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 18:00:42 (589)
A létszám a lényeg?
Bocsánat, de nem tudok mit írni erre.
Legyen neked...
Bulizzanak... buli-buli...
[előzmény (588)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 16:50:38 (588)
befurakodik az mindenhova. figyelj, egy szempontból jó /azt leszámítva, hogy én szeretem a MG-et, csak unalmas hogy 3 éve ugyanazt a műsort nyomják minden koncerten/, mégpedig abból , hogy valszeg jó sokan jönnek el a koncertre miattuk. na már most, ha ezeknek az emberknek, akik MG-re jönek, tetszik a DAG, akkor esetleg eljönnek a következő szájkó-bulira, és ők is buliznak egy jót. Ez a zenekaroknak, és a szervezőknek is jó lenne.
[előzmény (587)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 16:14:48 (587)
Mi a tökömet keres a Mystery a Demented előtt? ...szánalmas (akárcsak ez a plakát)
Hehh, ez jó régi kép Sparky bátyóról...

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 14:03:14 (586)
Sajnos ezek a tények.
Ebből következik, hogy a lemezeladások is jóval visszaestek és így a kiadók is nagyon nehéz helyzetben vannak.....
[előzmény (580)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 14:01:07 (585)
Abban biztos vagyok:-)))
[előzmény (584)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 13:39:23 (584)
jó lesz...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 13:37:16 (583)
na, így szebb:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-09 13:36:47 (582)
http://www.sussfelnap.hu/uj_site/data/1136636605.jpg

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-08 17:04:07 (581)
azt nem tudtam, hogy világszerte visszaesett a koncertlátogatás, de az MTV-s példa miatt ebben nem is tudok kételkedni.
Sajnos elég szomorú, hogy ez a helyzet. Mondjuk szerintem egy fokkal jobb helyzetben van a punk, mint a psycho, mivel a psycho nálunk finoman szólva gyerekcipőben jár. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a punk és a többi, amit felsoroltál, kurva jó heylzetben vannak.
na mindegy, remélem a jövőben javul a helyzet, mind a koncertlátogatók számában, mind pedig abban, hogy sok külföldi jó zenekar eljön ide, kis hazánkba:)
[előzmény (580)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-08 11:32:26 (580)
Nem tudom mennyire tudjátok, hogy jelenleg világszerte vissza esett a koncertlátogatás. Sok sok zenekar punk-hc-ska-psycho-skate annak ellenére, hogy néhány éve több száz esetleg ezer embernek játszott világszerte mostanában inkább csak 40-300 fős bulikat tud összehozni. Természetesen a zenekarok szinvonala nem romlott csak nagyon megfogyatkozott a vágy az ilyen zenék iránt. Főleg amióta az MTV és más hasonló zeneTV-n elindult az EMO örület és őket kiálltják ki az igaz PUNK képviselőinek. Ezért érthető, hogy sok zenekar örül ha játszhat egy számára új országban és nem kevesli az 50-80 embert, hiszen sok másik helyen is ugyan annyian vannak. Én meglepődtem amikor a Conflict mondta, hogy egyáltalán nem keveslik a 84 fizetőt, hiszen 3 éve Lengyelországban 450-500 ember volt rájuk kíváncsi. ezen a turnén meg 100-120. Tehát egy új országban ez jónak számít. Csak a szervezők vannak nehéz helyzetben ithon, mert itt a 40-80 emberből nagyon nehéz fedezni azt a pénzt amit nyugaton könnyedén megadnak nekik ugyanennyi emberből. Ezért a szervezők megemelik nyugati szintűre a jegyárakat és sajnos sokan ennyiért már inkább csak egy kocsmában pukkadnak.
[előzmény (575)]

© turkoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-06 18:12:00 (579)
Na srácok, tuggya valaki, hogy hol lehet jegyet venni a Demented Are Gora?
[előzmény (574)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-05 20:17:29 (578)
Nincs mit! Hát sajnos ez van....

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-05 20:16:18 (577)
okés, én is pontosan ezt mondtam haveromnak. kösz:)
[előzmény (574)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-05 20:14:08 (576)
Ha a zenekar fix pénzért jön játszani, akkor a szervezőnek kell a zsebébe nyúlni, ha bukás van..... akkor ez a bandának olyan mintha teltház lenne.... Szerintem a legtöbb zenekartag mindenhol melózik, mert csak az igazán nagy zenekarok tagjai tehetik meg, hogy ebből élnek....

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 20:05:56 (575)
okés:)
még csak arra nem válaszoltál /amennyiben ez publikus/, hogy ezeknek a zenekaroknak mennyire éri meg idejönni, ha ilyen kevesen vannak a koncerteken?/azt leszámítva, hogy útbaesik/
mégegyszer mondom, a kérdés nem az enyém....
amúgy meg én ott voltam mindegyik rémálmon, és szerintem valami kibaszott jók voltak, mindegyik, úgyhogy remélem, hogy a jövőben még rengeteg ilyen lesz:)
[előzmény (573)]

© turkoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 18:41:03 (574)
És azt tuggyátokk hogy hol lehet venni jegyet elővételben a Demented Are Gora?

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 18:29:55 (573)
A Psycho Nightmare a nevemhez fűződik. 2005-ben 3 külföldi banda volt volt Budapesten a szervezésemben (azért köszönet azoknak, akik segítettek!) Azt szeretnénk elérni, hogy egy pár ember megismerje és megszeresse ezt a műfajt és kialakuljon egy psychobilly színtér hazánkban is.

A METEORS volt az első és ők azért jöttek egyrészt, mert még ezelőtt nem játszottak Magyarországon. Meg voltak elégedve és tetszett is nekik a buli és remélhetőleg még idén visszajönnek!!!!

A második a KLINGONZ volt. Azért szerveztük meg, mert szerettük volna, hogy minnél többen ismerjék meg hazánkban ezt a stílust és ezért mertem bevállalni a PHANTOM ROCKERS megszervezését is.
A KLIONGONZnak bejött a buli és még akkor szóltak, hogy a következő turné keretein belül szeretnének visszajönni, mert nagyon jó volt a fogadtatás. A PHANTOM ROCKERS koncertet kb. 2 héttel a buli előtt le mondtam sajnálatos családi okok miatt, de a szervezők kérésére mégis megszerveztem (a zenekar tudta, hogy bukó lesz, de mégis bevállalták, mert a bőgősnek egy csomó magyar ismerőse van Kaliforniában és mondták neki, hogy ha erre jár, akkor Budapestet mindenhogy nézze meg.) Aztán meg kellett adnom a privát e-mail címem, mert a következő turnét szeretnék egyedül szervezni és újra jönnének Pestre...

Miért van az, hogy ez csak tavaly kezdődött?
Hát, az az igazság, hogy tavaly februárban jutottunk el oda a bandámmal, a SILVER SHINE-al , hogy színpadra merjünk állni. Koncerteket régóta szervezek és csak mostanság sikerült megismerkednem olyan emberekkel, akik a nemzetközi színtéren is mozognak. így, hát egyenes volt az út ahhoz, hogy olyan psychobilly bandákat be tudjunk itthon vállalni, akik éppen turnén vannak. Részemről most a szervezés egy ideig szünetel, mert nincsen most munkahelyem és ha véletlenül bukó a buli, akkor az saját zsebből megy. Tehát, ha helyreállnak a dolgok, akkor lesz Psycho Nightmare IV.
A DEMNTED ARE GO koncertet és az esetleges FRANTIC... bulit nem én szervezem, de remélem, hogy dupla annyi ember lesz ezeken a bulikon, mint a "rémálmokon" együttvéve. Nagyon megérdemelnék, mind a zenekarok, mind a szervezők, hogy bele merték vágni a fejszét egy ekkora fába. Mindenesetre én szurkolni fogok és ott fogok állni az első sorban!!!!
[előzmény (571)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 18:16:35 (572)
Turnéznak és útba esik nekik. Csak vállalkozó szellemű szervező kell, aki bevállalja.
[előzmény (571)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 13:08:14 (571)
egyik haverommal dumáltam tegnap, és tulajdonképpen ő keres választ egy kérdésre:
Miért van az, hogy az utóbbi egy évben elég sok híres, és jó szájkóbili banda eljött hozzánk, és még továbbra is fognak jönni páran a közeljövőben. Hogy lehet, hogy még mindig jönnek, ha 40-80 ember eőtt kell játszaniuk, és ezt valószínűleg nagyjából tudják is előre? Meg az tuti, hogy anyagilag nem éri meg nekik.
Erre én nemes egyszerűséggel azt válaszoltam neki, hogy ez nem feltétlenül csak a pénzről szól, és valószínűleg, ha nullára jönnek ki, akkor is megéri nekei, mert imádnak jáccani, akkor is, ha csak 5 ember tombol rájuk igazán....mert ezt szeretik csinálni...persze, ez csak így szerintem

© leviválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-04 12:03:52 (570)
sad

© turkoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 22:40:08 (569)
Ja 20 éve 3 évesen még énse hallagttam psychobillyt, és eddig nem nagyon lehetett psychoőrület mer 2005 volt az első év, szerintem amikor külföldi psyhobilly zenekar Magyarországra tette a lábát.
[előzmény (561)]

© leviválasz erre | adatok | e-mail - 2006-01-03 15:26:37 (568)
anyámban
[előzmény (562)]



Elejére << Előző < ... 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 ... > Következő >> Végére