Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 ... > Következő >> Végére

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 22:36:25 (10849)
mielőtt valaki nekem esne, nem azért mondom ezt, mert egy rasszista állat vagyok, egyszerűen enélkül sose fognak \"betagozódni\" a cigányok - a kis cigánykölyök azt látja, hogy a fehér felnőtt teljesen más normákat erőltet rá, mint amiket otthon lát és ez a disszonancia hatalmas akadály a buliban. viszont egy szintén roma felnőttől jobban elfogadnák az \"új játékszabályokat\". (bár most hogy írom, mintha rémlene, hogy erről már volt szó itt valahol, de hadd ne olvassak vissza többezer hozzászólást...)

maxi: igazad van, kisebb csoportokban megoldható lenne, hogy minden csoport a saját szintjén haladjon, ne húzzon vissza egy-egy gyerek másik harmincat. (függetlenül attól, hogy vmilyen problémája van, vagy csak simán egy kretén állat.)
[előzmény (10848)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 22:30:40 (10848)
és -a demográfiai helyzetet ismerve- sokkal-sokkal több roma származású tanerőre/óvónőre, esetleg bizonyos életkorig ha nem is teljes mértékben, de szegregált oktatásra.
[előzmény (10847)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 19:45:04 (10847)
az interaktív órákat én is mindig hiányoltam, főleg ahol még tudtam is valamit és okoskodni akartam:D ehhez viszont kisebb osztályokra/csoportokra és több tanárra és iskolára van szükség. persze mindenkinek a 35 fős osztály éri meg, ez a struktúra viszont egy rakás szar.
[előzmény (10844)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 12:26:01 (10846)
:)
[előzmény (10845)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 11:01:01 (10845)
öszintén sajnállak titeket!

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-09 07:52:42 (10844)
a magyar iskola rendszer ha nem vesszük az egyetemeket akkor erősen közepes,mit kéne rajta változtatni szerintem:
- szerintem a mai világban a fiatalok,már amennyire látom sokkal inkább magukra vannak hagyva/persze jobb családokban nem/ és a szülőknek kevesebb ideje van a tanulásban való segítésre és a nevelésre...ezért sokkal fontosabb lenne napjainkban a tanárok nevelési oldala is,ehhez persze megfelelő tanárok kellenének,így erre a tanáriszakra csak megfelelő empatikus,nevelő készséggel rendelkező tanárok mehetnének
- fontos lenne az iskolákat modernizálni és nem a high tech számítógép upgradekre gondolok,amik akár még szak középben is totál feleslegesek,mert amit meg kell abból a tárgyból tanulni,ahhoz elég gyengébb gép is,inkább megfelelő torna pályákat,felszereléseket,ÖLTÖZŐKET,VIZES BLOKKOKAT kéne biztosítani
- a modern külföldi oktatási módszereket kéne egyesíteni a magyar tudással és rendszerrel /ne abból álljon egy óra,hogy a tanár lediktálja a jegyzetét!!!!/
sokkal inkább az interaktívabb oktatás felé kéne elmenni,minél jobban bevonni a diákot az órába
- kötelező sport választás!!!
- tehetség központú oktatás...

hirtelen ennyi jutott az eszembe...

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 22:44:37 (10843)
A magyar oktatással eleve probléma van, ez tény. A tesi órákkal kapcsolatban viszont abszolut úgy érzem, hogy sokkal több kell. Egészséges és megfelelő testfelépítésű embereknek a \"kinevelése\" csúnya szóval. A \"Sportolóból lesz a legjobb katona\" jelszót átírhatnánk \"Sportolóból lesz a legjobb dolgozó\" -ra és szerintem ezzel mindent elmondtam.
[előzmény (10842)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 22:26:33 (10842)
De érettségin nem a tesi órán gyakoroltakat kérdezik (hacsak nem olyan irányban helyezkedsz, hogy abból érettségizel) hanem igenis a matekot, meg a magyart meg a sok hülyeséget ami mellette van.
Én sem vagyok annyira nagy matekos meg bármis, hogy arra vágynék hogy legyen még, de lehet hogy nagyobb szükség lenne rá mint a tesire.
Természetesen tudom, hogy soha nem fogják tőlem megkérdezni, bármilyen szakmában vagyok, hogy mi a logaritmusa meg a gyöke ennek-annak.
Azt sem tartom valószínűnek hogy bárkit érdekelne egy állásinterjún hogy tudom-e az összes költőt, vagy tudom-e a történelmi időpontokat helyeket stb. (nem az alap inteligenciára értem)
De mégis ebből kell érettségizni, ebből kell valami olyat felmutatni amit az életed során tovább viszel.
Sajnos mivel én lány vagyok nem igen fociztam stb. :)
De a fiúk igen és igaz, jól érezték magukat stb.
Nem ezzel van a gond.
Azzal van a probléma hogy éppen elég az az óraszám ami eddig van és lehet hogy valami olyan dologgal is pótolhatnák ezeket az órákat amiket most akarnak, hogy mondjuk tartanak többet az amúgy is kevés óraszámú, de a továbblépéshez kellő órákból!
Vagy akár, ami sok diák problémája ma, hogy matekot így úgy nem érti, vagy csak nem érdekli, vagy egyszerűen a tanár szarul magyarázza. (azért jövök a matek példával, mert az a tantárgy az amihez nem segg kell, hanem megérteni)
Mondjuk ebből a tantárgyból például nem ártana, ha erre erősítenénk nem a testnevelés órákra. (mert ugye a tanárok korrepetálást a lemaradottaknak nem tartanak) Lemaradni pedig nem csak az marad le aki hülye, hanem mert annyi BAROMSÁGOT kell tudni matekból és olyan hamar kell leadni az anyagot, hogy talán esély sincs megérteni, gyakorolni, tudni azt.
Személy szerint ahova én járok iskolába az osztály 34fős és ebből több mint 20-an buktak. Ami azért elég sok. Ugyanakkor az érettségin csak 3-an kaptak egyest úgy, hogy mehetnek szóbelire. De akkor ez hogy van? Úgy, hogy 4 éven keresztül ment az, hogy a diák a hülye, (mindenki tudta hogy a tanár nem tud magyarázni és pofára javít) Mindenki ebben a tudatban volt, hogy még még még kell valahogy tanulni és volt hogy 8-9. órában maradni kellett felkészülni az akkori dolgozat témájára, lehet nem örültünk volna ha még tesiből is beraknak +2-t!
Először azon kéne lenni, hogy az ilyen tanárokat mint pl ő volt, eltávolítani, hogy az maradhasson csak aki érdemes! Utána felmérni azt, hogy az érettségihez szükséges tantárgyakból tényleg elég-e a bizonyos óraszám, a tantervben kiírt anyagra. Aztán pedig ha úgy látják akkor tessék tegyenek be még órákat, amin mindenki jól érezheti magát, mindenkit felfrissít.
(saját tapasztalatom az, hogy engem a tesi óra soha nem érdekelt annyira, amennyire kéne. )
[előzmény (10840)]

© maaarciválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 21:21:22 (10841)
\"pont a diákok ilyetén való nevelése ellen megy és úgy próbálja pl. a fizikát, kémiát, biológiát, matematikát tanítani, hogy azt valóban elsajátítsák a gyerekek.
Miért nem azt tanuljuk hogy lehet megélni (zöldség termesztés, házépítés, jelrendszerek dekódolása, gyógyítás, táplákozás tudomány, stb\"

- a mai vírusok olyan szinten mutálódtak már, hogy azok ellen lehetetlen felvenni a harcot természetgyógyászati eszközökkel.

- házépítésben, ha csak valaki nem akarja sárkunyhókban tengetni az életét, akkor az tudja h jó az a statika valamire. de nem csak tartószerkezeti dolgokra kell itt gondolni, hő, víz szigetelések, fűtőegységek tervezése, beépítése, ezekhez szaktudás kell.

Különben is, ezek a végtelenségig utópisztikus dolgok. Ilyen közösségeket még városi szinten sem lehet létrehozni ahol az emberek elmennek a köz javára melózni. Vagy pl. ugye nem mindenféle zöldség terem meg egy helyen (márpedig a változatos étrend fontos), tehát szükség van a termelés megszervezésére, logisztikára, melynek hozománya valamilyen fizetőeszköz. innen egyenes ágon jön -> a verseny -> a válság -> a háború. Az emberek nem fognak a köz miatt 2 órát sem melózni, mert nem motiváltak, vagy saját maguknak termelnek. Az ember nem egy robot, az ember szar, az ember irígy.,
Úgyhogy akármilyen szar is a mostani rendszer, ez van, de nyugodtan ki lehet találni egy jobbat. De ha nem járunk suliba, hanem helyette az elbaszott életünket akarjuk ráerőltetni másra, akkor ez nehezen fog menni..

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 18:40:01 (10840)
tekintsünk vissza az iskolás éveinkre. általánosban volt erőnlét ,de többnyire azért játszottunk, gimnáziumban 4 éven keresztül szinte csak fociztunk, viszont rohadt fáradtak voltunk utána. szerinted ezzel meg mi a gond? azé nehogymár. én pont a matekórákat tartottam feleslegesnek, mert fogalmam sincsen hogyan kell ábrázolni egy másodfokú vüggvényt a koordináta-rendszerben. de egyébként meg kurvajól elvagyok nélküle...
[előzmény (10822)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 18:37:12 (10839)
mondtam, hogy nem kéne beengedni ide a norvégokat, mindenhol ezt csinálják!:)
[előzmény (10838)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 16:51:11 (10838)
kurva anyád, lmp.
http://vastagbor.blog.hu/2010/07/08/a_hodmezovasarhelyi_modszer

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 15:59:10 (10837)
valoban sarkitottam, de a mondanivalom lenyeget fenntartom. tisztaban vagyok vele, hogy a mai orvostudomany az ohashiatsutol a korhaz-furesz vonalig eleg szeles spektrumot felolel, ebbol az utobbi azert elegge igenyli, hogy az orvos tudja, mi hol van es mit csinal a paciens testen belul. a nehai nagyanyadhoz annyit fuznek hozza, hogy valoszinuleg azert neki is volt valahonnan valamifele biologiai tudasa - mar legalabbis az en olvasatomban a biologia nem feltetlenul csak a \"milyen kemiai reakcioert felelos az xy enzim\" szintet tartalmazza, hanem azt is, hogy a mittudomen, paradicsomot milyen foldbe kell rakni, mikor kell locsolni vagy tudom is en (ugye biologia=elettan). egyebkent ha jol tudom te valami ilyesmi temaban mozogsz eleg regota, tehat nem is szallnek veled vitaba a nemileg mar megkopott kozepiskolai biosz/kemia tudasom alapjan, nyugodtan tedd helyre a dolgokat, ha nagyon meredek hulyesegeket beszelek. viszont a hazepites es a fizika, matematika, statika stb. relaciot remelem, te sem vitatod azert:)
[előzmény (10836)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 15:25:46 (10836)
Nem tul egyszeru ezert nem akartam belefogni, de lenyegeben arrol van szo, hogy a te kijelentesed is eleg sarkitott. Peldanak okaert a moder orvostudomanynak es gyogyszereszetnek is leteznek olyan agazatai, amely nem a mai biologiai alapokbol levezethetoek, hanem sokkal inkabb empirikus, \"nepi bolcsessegeken\" alapulnak. Tovabbi pelda a nehai nagyanyam, aki ki sem tudta mondani azt a szot, hogy biologia megis zoldsegtermesztesbol tartotta fenn a csaladot insegesebb idokben.
[előzmény (10835)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 14:53:19 (10835)
amennyiben...?
[előzmény (10832)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 14:41:37 (10834)
Szerintem igen. Egesz pontosan majd kiteszi aki akarja. :-)
(MTA nem egyetem, egyebkent de vegul is reszletkerdes. Allam kutyaja mindketto. :-)
[előzmény (10833)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 13:49:08 (10833)
kár ebbe belemenni, úgy tűnik, hogy megint Matyipotter rendetlenkedik
legalábbis a fuseism topicban ezt állítja, de lehet, hogy csak azt állítja, hogy rendetlenkedik, közben tényleg létezik wxe? ez most a nagy talány!
Pokolgép: Ti kiteszitek a nyilatkozatot az egyetemen?

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 13:40:37 (10832)
Hat azert ezzel is lehetne vitatkozni.
[előzmény (10831)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 12:25:02 (10831)
szerinted a zöldségtermesztéshez nem kellenek mondjuk biológiai ismeretek? a gyógyászathoz biológia+kémia? házépítéshez nem kell matematika meg fizika?
[előzmény (10809)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 12:21:33 (10830)
ezt a számmisztikát matekórán tanultad? mert akkor mindent értek.
[előzmény (10800)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 10:01:34 (10829)
ne kezdd el, mert akkor neked is kényszeresen írnom kéne
mikor dolgoznék, akkor?
[előzmény (10826)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 09:40:12 (10828)
Ez kamu! Rozsa-Florest tavaly lelottek. Csak o volt ennyire hulye.
[előzmény (10805)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 09:38:09 (10827)
Regen ezt kommunista szombatnak hivtak.
[előzmény (10810)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 09:37:03 (10826)
Komolyan elgondolkodtam azon, hogy el kellene kezdenem drogozni, ha ez tenyleg ilyen fasza!
[előzmény (10800)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 09:15:52 (10825)
:)
[előzmény (10824)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 09:06:51 (10824)
magyar (olvasás, elemzés, értelmezés), matek, érdekes órák - wxe szerint ezek egyikére sincs szükség, mert mind az elnyomó rendszer bábjává tesznek
úgy tűnik, hogy nektek még nagyon frissek és rosszak az az általános iskolai, középiskolai élmények, úgyhogy hiszek nektek abban, hogy szar az oktatás, de vajon azért, mert rossz, az a megoldás, hogy nem kell, vagy az, hogy feljavítsd?
és vajon miért rossz az oktatás?
annyi ellentmondás van itt, hogy az hihetetlen
az egyik azt mondja, hogy a testnevelés azért kell, hogy jó katonákat csináljanak a 14 éves kamaszokból, a másik meg azt, hogy nem ér semmit a tesi, mert nem csinálnak semmit az emberek, csak sétálgatnak
ha a kettő között van összefüggés, akkor viszont logikus, hogy olyan a magyar hadsereg amilyen
[előzmény (10822)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 08:32:03 (10823)
Te milyen módszerrel vennéd rá a mai városi fiatalokat napi két óra közösségi munkára? Pl. munka a földeken, mert ugye azt is írtad, hogy -nem feltétlenül, de mondjuk magyar nyelv és irodalom helyett- tanítsanak inkább zöldségtermesztést. Szép szóval biztosan nem menne...
[előzmény (10810)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 08:31:47 (10822)
Szerintem meg egyáltalán nincs semmi értelme a tesióráknak!!!

Ahhoz esetleg először kellene felvenni NORMÁLIS tesitanárokat, akik tényleg nem csak a sétálgassunk, meg az azt csináltok amit akartok szintet tartja! Ma már szinte minden iskolában ez van! Ezzel a tanárral milyen lesz az óra? Semmittevő!

Lehet hogy akkor inkább érdemesebb lenne az általános iskolában magyar órákat tartani, hogy olvasni meg értelmezni tudjanak már szerencsétlen gyerekek
Vagy akár tesi óra helyett matekot, hogy számolni tudjon már.
Sajnálatos módon ez akármilyen alap dolog lenne van akinek nem megy. Itt is akad.
Vagy akár középiskolában is többet érne a tesi óra helyett mondjuk egy olyan órát megtartani amiből csak 2 van a héten és az is a 7-8. órára esik, amiatt hogy a nap folyamán lehessen tesi, ahol semmit nem csinálnak!

Kicsit vissza kéne tekinteni az iskolás éveitekre...

Akinek meg ingere van sportolni, az elmegy úszni, focizni, futni, vagy akármit csinálni! Nem az iskolában eltöltött tesi órától lesz \"fitt\" valaki!
Főleg nem attól, amilyenek ma a tesi órák!

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 08:06:41 (10821)
Hát éppen ez az, nem a tesi az, amin ennyire ki kéne akadni. Még csak említeni sem kellett volna. Naponta van két olyan hír, ami arról szól, hogy a Viktor hogyan tör egyre nagyobb babérokra a 2/3-ának segítségével. Ebből nem a tesi a legveszélyesebb.

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-08 06:59:55 (10820)
Én nem azt írtam, hogy nem jó a tesi óra… azzal nincs baj, örültem volna ha több tesi órám lett volna, ez a gyerekeknek jó. A lényeg az, hogy ennél nagyobb gondok vannak amikkel foglalkozni kéne, és szerintem az efféle hülyeségek szabályozgatása, csak arra jó hogy egy ilyen jelentéktelen dologról írogassunk mind napokig, elfelejtve azt mekkora szarban élünk. Vagy Ti komolyan azt gondoljátok, hogy ennek komoly társadalmi pozitívumai lesznek?????

„ép testben, ép lélek!”- csak agy is kéne….
[előzmény (10816)]



Elejére << Előző < ... 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 ... > Következő >> Végére