Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 ... > Következő >> Végére

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-15 17:09:17 (10939)
Aquila non captat muscas :)
[előzmény (10915)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-15 11:15:20 (10938)
Amugy most ugrik be, hogy ez a wxe gyerek olyan mint a bolondgabi, aki regebben ide is irogatott valami imnotsayingblablabla neven. :-D
[előzmény (10929)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-15 11:10:35 (10937)
én nem szoktam bárkivel sörözgetni
[előzmény (10928)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-15 10:15:47 (10936)
Jo, az en turelmem hatartalan.
A 10928-as hozzaszolas szamomra ezt az uzenetet hordozza:

1. Ontelt fennhejazo paraszt vagyok.
2. Bar az iskolazottsagnak semmi jelentosege, te mindesetre egyetemre jarsz ergo nagyon okos vagy es nagyon hibasan itelunk meg ha ennek az ellenkezojet gondoljuk az internetes produkciod alapjan.
3. En/mi a tarsadalom meghasonlott tagjai vagyunk akik holmi dogmatikus normarendendszert kenyszeritunk rad. Te ugyan konnyen veszed eme akadalyokat, de ettol fuggetlenul melysegesen eliteled.

Kerlek mutass ra hol ertelek felre.
Tovabba ha azt mondod, hogy a diploma nem szamit, akkor ne ird be, hogy neked is van/lesz, mert hiteltelenne valik az azt megelozo kijelentesed. Ilyen egyszeru. Az, hogy az elveink nem allnak messze egymastol eddig sem volt kerdes csak az, hogy mennyire latod at az elveid/elveink melyseget, lehetosegeit es korlatait.

[előzmény (10934)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-15 09:35:31 (10935)
Nem nagykepu, hanem provokativ. Valasz egy korabbi butus kijelentesre.
[előzmény (10933)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 22:29:31 (10934)
Az a baj, hogy alapvetően nem akarod megérteni amit írok, aktívan ellenállsz minden mondanivalónak amit próbálok közölni.
Mindenki a saját szintjén próbál meg tenni valamit, amit helyesnek tart. És persze ha akarja. Egy közhely ami ide vág: minden ember tudja mi a jó, mégis néha a rosszat választjuk…

Nem akartam bizonygatni semmit azzal, amit úgy értelmeztél (vagy akarsz értelmezni) „itt bizonygatod a pedigredet az iskolazottsagoddal” én az ellenkezőjét mondtam: nem jelent semmit, véleményem szerint ezeket, a sokak szerint nagy dolgokat szinte bárki el tudja érni, ezért nincs is mire nagyképűsködni, senkinek.

Én nem beszéltem a mozgalomról már a múltkori parttalan vita után. Leírtátok a tanácsokat, elmondtátok a véleményetek és voltak hasznos dolgok de ezt is leírtam már párszor. (most is hiába írom valószínűleg… pár nap és megint jön ugyanaz a szöveg…)

Szerintem felesleges is ez a vita… két lehetőség van: vagy komolyan nem érted amit mondok (a Te szemszögedből én nem értelek de ez édes mindegy), vagy szándékosan keresed a hibát mindenben és képtelen veszíteni, döntetlent játszani.

Megegyezhetünk abban, hogy az elveink nem állnak messze egymástól?
(szinte tudom mi lesz a válasz, de hátha meglepsz majd…)
[előzmény (10930)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 22:24:03 (10933)
Tényleg nem akarok megint felszültséget gerjeszteni, de azért egy parányi nagyképűség ebben is van nem? (nem a mondanivalód kérdőjeleztem meg)
[előzmény (10931)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 19:58:05 (10932)
őő...oké...
[előzmény (10875)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 19:44:07 (10931)
Eme tovabbit pedig mindenkinek ajanlom, akinek a porgos elet mellett esetleg jut ideje effele idoelbaszasra. (Par mar-mar kozhelyes klasszikus a politikai- es a szepirodalom vilagabol, bocsanat ha ezzel nem mondok ujat.)

Noam Chomsky: Profit Over People - Neoliberalism and Global Order
Noam Chomsky: Manufacturing Consent: The Political-Economy of the Mass Media
Days of War, Nights of Love - Crimethinc for Beginners
George Orwell: Animal Farm
George Orwell: 1984
Ray Bradbury: Martian Chronicles
Ray Bradbury: Fahrenheit 451
Aldous Huxley: Brave New World
William Golding: Lord of the Flies

Nem kell mindent kezpenznek venni (ez kulonosen vonatkozik a politikai konyvekre), de nagyon sok erdekes dologrol esik szo, amin attol fuggetlenul, hogy vegul milyen velemenyt alkotunk roluk erdemes elgondolkodni. Persze ehhez arra is szukseg van, hogy legalabb a megertes szintjen kepesek legyunk mas emberek gondolatait befogadni.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 19:38:30 (10930)
Beirtam egy hosszu valaszt, de veletlenul kitoroltem. Kezdem elorol. Az MTA nem egyetem dolgot pontosan azert irtam, hogy valaszom ertelmezheto legyen, ugyanis a ket emlitett intezmeny allamhoz fuzodo viszony nemikepp elter ami nem mellekes a feltett kerdes szempontjabol. Sajnalom, hogy ebbol csak annyit sikerult leszurnod, amennyit. Nem ismersz es azert beszelsz rolam hulyesegeket es most aztan tenyleg annyira mellenyultal, hogy kenytelen vagyok ezzel a kozhellyel elni. Nekem a 18 evestol a 70 evesig, 8 osztalyt vegzettol az akademikusig vannak ismeroseim, barataim, akikkel kivaloan megertjuk egymast. A sajat titulusmat sem hasznalom, es igazabol kicsit le is sajnalom azokat, akik veletlenul sem mulasztanak el a nevuk ele biggyeszteni az ertelmisegi statuszuk eme ostoba reklamjat. Latod-latod, meg en mentegetozok. Ez is egy igazi nagykepu emberekre jellemzo tulajdonsag, ugye? Rajtatok sem kertem en egyszer sem szamon sem eletkort sem iskolazottsagot. Itt. mar egy csomoan probaltak valamilyen szinten hozzaszolni a dologhoz de ti minden kritikat dolyfosen leraztok magatokrol, vadaskodassal reagaltok, vagy csak abszurd okorsegekkel vagdalkoztok, mint pl. ez a "ti fasz szabalyaitok" (Ez utobbi annyira nonszensz, hogy meg csak reagalni sem vagyok ra hajlando.) Csak olvasd vegig a nekem adott valaszaidat! Neveztel mar engem is mindennek. Erdemes lenne elgondolkodni egy kicsit, hogy melyikonk is viselkedik ugy mint aki a spanyolviaszt jegyzi. Sajat magadnak mondasz ellent azzal, hogy itt bizonygatod a pedigredet az iskolazottsagoddal, munkaddal, tarsadalmi helyzeteddel kapcsolatban, a prezentalt kommunikacios keszseged pedig pont teged igazol, mely szerint a diploma nem jar kez a kezben az intelligenciaval. Es ne szepitsuk, ti egy politikai mozgalomkent definialjatok magatokat amihez velemenyem szerint igenis elengedhetetlen egy minimalis vitakultura. Bar lehet, hogy ez is csak egy ostoba es idejetmult tarsadalmi beidegzodes.

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 17:11:59 (10929)
profil?
"Mivel az élet sokkal pörgősebb annál, hogy leüljek egy könyvet olvasgatni miközben körülöttem történnek a dolgok... "

De most tök komolyan, ti tényleg azt hiszitek, hogy itt arról folyik a vita, hogy kinek milyen egyetemi végzettsége van? Szerintem itt senki sem ez alapján válogatja a barátait. Mivé lenne ez a világ, ha csak doktorokból és akadémikusokból állna. De mivé lenne ez a világ, ha csak másodosztályú telefonmosók alkotnák?

A vita abból indult ki, hogy az elvharcos wxe szerint nincsen szükség oktatásra, mert az igazából csak arra nevel, hogy a rendszert kiszolgáló katona legyél. Szerintem ez bődületes nagy baromság.

Pokolgépet nem kell megvédeni, de azért az a szintű tanulás, amit te vagy mondjuk én csináltunk, nem hiszem hogy ugyanaz a szint lenne, amit ő csinált. Az MTA nem egyetem meg az én kérdésemre adott válasz volt. Nem hinném, hogy nagyképűségből írta volna.

És mostmár azok után, hogy wxe elárulta magát, hogy emeltszintű érettségije van, rólad is kiderült, hogy beszipkázott a rendszer.

Hát hogy a faszba baszhat el az ember ennyi évet az életéből és a fiatalságából arra, hogy bebizonyítsa, hogy tud játszani a fasz szabályaink (? WTF????) szerint. Basszus, te most komolyan azt hiszed, hogy ezek a mi szabályaink. Voltál te valaha valamelyik ide írogató ember zenekarának koncertjén? A mi szabályaink???? Beszarok...
[előzmény (10928)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 16:55:34 (10928)
Pokolgép!

Most komolyan olvasd már végig a korábbi bejegyzéseidet mielőtt még akárkit is becsmérelsz. Neked is van néhány idióta érved! Tudom te vagy az atyaúristen, mert néha nagyképűen azért beírod hogy „MTA nem egyetem”, de ha ez kell hasonló érdemekkel nem csak Te bírsz (magamra is célzok). A lényeg röviden az, hogy én tudom, hogy a papír, a tanulás nem nagy durranás… (nappalin főállás mellett egyetem… főállás=napi 8-10 óra)

Ha ennyire buta vagy hogy nem tudsz elvonatkoztatni a társadalom által (hibásan) elfogadott, és megkövetelt normáktól csak sajnálni tudlak! Főleg hogy még okosnak is képzeled magad…

Tudod én pont azért tanulok, tanultam, és szereztem magamnak jól fizető állást, hogy ha majd eljön az ideje azt mondhassam a hozzád hasonlónak, hogy bebizonyítottam, hogy tudok játszani a fasz szabályaitok szerint, de attól még nem értek egyet velük.

„barataid”-nak is
Ahhoz hogy valaki értelmes dolgot írjon nem kell feltétlen könyvet olvasnia hobbiból, hiszen eszméletlen sok más forrás is van nem csak a papír, ha lenéztek valakit egy netes keresgélés után talált profilon talált mondat miatt, (ami szintén egy bonyolult felnőttes és komoly dolog) vagy egy fórumon való fogalmazás alapján (úgy hogy a mondanivalóra nagyívben szartok), valamilyen szinten hasonlítotok arra aki a villamoson a bőr sötétségének mértékében dönti el ki mennyire bűnöző alkat.

Fogalmatok sincs kikkel beszélgettek, ne vonjatok le nagyképűen következtetéseket… lehet hogy az életben együtt söröznénk egy koncert után és el sem gondolkoznánk azon --hogy vajon ez a köcsög a fórumról?--

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 15:31:20 (10927)
Ha nem tudsz felnott modjara vitazni, ervelni meg ugy altalaban kommunikalni, akkor ne vard hogy felnottkent kezeljenek. Akar teged, akar a barataid, akar a "mozgalmatokat".
[előzmény (10926)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 15:23:02 (10926)
nem fogok leállni, azon vitázni meg bizonygatni hogy nekem mi miért van kiírva!
De akadjatok fent minden szaron:D
Max jót röhögök rajtatok, egyébként meg nem tudok olvasni, nem jártam iskolába, fogalmam sincs arról sem, hogy mi az az internet mert ennyire buta vagyok, meg azzal sem vagyok tisztában hogy hogyan kell használni, mivel nem tudok olvasni ezt az oldalt is csak találomra véletlen érte a kattanásom. Továbbá azt sem tudom hogy mik ezek a krikszkrakszok amiket nyomkodok:D Mert ugye aki olvasni nem tud az írni sem.:D
Kb amit irsz az ezt jelentené :Đ
Ahogy gondoljátok .Đ
Csak én még mindig nem vagyok annyira primitív, hogy leálljak belekötni abba hogy ki hogyan ír. Valószínű wxe sem járt iskolába, meg ugyanúgy keveredett ide, ahogy én, mivel akivel nem értetek egyet, annak úgy estek neki hogy nem tud olvasni, írni stb. :D

Ha megnézném valamilyen adatlapotokat, biztos találnék benne kivetni valót és is! :) Kár és sajnálom is hogy nem születhettem ekkora primitív fa...fejnek!!!!!!



© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 15:00:55 (10925)
“Egy olyan ember, aki nem olvas könyveket, semmivel sem különb annál, mint aki nem tudja elolvasni oket.” Mark Twain
[előzmény (10922)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 14:36:46 (10924)
1. Általában nem akadnánk fenn ilyeneken, de próbálunk azonosulni a wxe nyújtotta értékrenddel. Csak ez így elég nehezen megy.
2. Olvasni nem szégyen. Néha hasznos is, hogy megértsd a körülötted történő dolgokat, észrevedd, hogy vannak olyan dolgok, amiket már mások is megéltek, esetleg tanulj a tapasztalataikból, hibáikból.
[előzmény (10923)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 10:26:00 (10923)
Akadjatok fent ilyeneken...
[előzmény (10919)]

© xpunkcsajszixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 10:23:18 (10922)
Mivel az élet sokkal pörgősebb annál, hogy leüljek egy könyvet olvasgatni miközben körülöttem történnek a dolgok...
Hány ember utál a munkahelyére menni meg dolgozni istenem... Ebből vonsz következtetést? Hány diák utál tanulni???? Nagyon mérvadó ez is.
[előzmény (10915)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 10:05:14 (10921)
Ez az igazi lázadó ismérve, zavarja a tanulásban az osztálytársait... Egy igazi tanár pedig lekever két nagy fülest, majd felzavar az igazgatóhoz.
[előzmény (10914)]

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 08:42:26 (10920)
"hány magyar halt meg afganisztánban?">>> ezt fejtsd ki bővebben lécci...mert tudtommal önkéntes hadsereg van...így aki elhalálozik, az csak magát és a balszerencsét okolhatja
[előzmény (10917)]

© ikszZsoltiikszválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-14 06:54:40 (10919)
Na, Indexet szabad olvasni?
[előzmény (10918)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 19:19:45 (10918)
Nem kaptak semmit abból az adományból a szalonnai romák, amit a Jobbik helyi szervezete gyűjtött és osztott szét a falusiak között. A Társaság a Szabadságjogokért munkatársai szerint ezzel a párt megsértette az egyenlő bánásmód elvét, így az akció jogsértőnek minősül. A párt közleményében úgy fogalmaz: aktivistáik nem jogi személyek, így nem sérthették meg a törvényt.

"A faluban a főszervező, Csontos Katalin kimondottan csak azoknak adott, akik a kopogtatójukat annak idején neki, vagyis a Jobbiknak adták oda. Még azt is mondta, hogy ezt az adományt kimondottan a Jobbik küldte, és az volt a feltétele, hogy a cigányoknak nem adhat belőle" - mondta az Indexnek a szalonnai Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke, Orgona Győző, aki szerint valóban politikai, illetve etnikai alapon [1] folyt a június végén-július elején történő adományozás.
Az elnök elmondása szerint a 17, az árvízben kárt szenvedett család közül csak 12, magyarnak tartott család kapott adományt, az öt cigány származású család közül pedig egyetlen egynek sem adtak.

"Számon kértem rajta azt, hogy mért nem adott azoknak is, akik cigányok, hiszen őket is ugyanúgy elöntötte a víz, és azt mondta: cigányellenes párttól jött a csomag, ezért nem adhatja oda. Nekem is megmondta a szemembe, hogy én elintéztem a magyaroknak, te intézd el a cigányoknak."

A kisebbségi önkormányzat vezetője szerint a csomagokban egyébként alapvető élelmiszerek és háztartási gépek voltak. "Három alkalomról tudok, amikor itt voltak. Kocsival jöttek, akkor láttam, hogy hoztak hipót, ásványvizet, de láttam hűtőt, mosógépet és bútort is. Páran felmentek a szervezőhöz, és megkérdezték, ők mért nem kaphatnak az adományokból, mire ő kihívott 5-6 jobbikost. Egy órán belül ott voltak, és ekkor én hívtam a rendőrséget, aztán hazahívtam a cigányokat, mert ha nem kapunk semmit, nem fogunk erősködni, megleszünk anélkül is."
"Nem néztük a származást"

Bár Orgona úgy tudja, összesen három alkalommal volt jobbikos adományosztás a faluban, a párt helyi szervezetének honlapján ez az információ nem szerepel. Az árvízkárosultakat segítő felhívásban [2] talált telefonszám felhívása után jelentkező férfi is tagadta a többszöri osztás tényét. A magát csupán a "telefonszám tulajdonosának" nevező férfi szerint - aki valószínűsíthetően Hajdú Ferenc, aktivista volt - csak egyszer osztottak adományt Szalonnán.

"Nem volt semmilyen listánk, nem néztük a származást, mi csak osztottuk. Aki kért adományt, annak adtunk, és több család is kapott" - mondta a feltételezhetően jobbikos aktivista.
A Jobbik szerint nem sértettek törvényt

Az ügyben megkerestük Mirkóczki Ádámot, a Jobbik szóvivőjét is, aki közleményben reagált kérdéseinkre. Állításuk szerint a Jobbik nem hozott központi döntést az árvízkárosultaknak gyűjtött adományok szétosztásáról.

"A párt azon helyi szervezetei és aktivistái, akik részt vettek a karitatív akciókban, egyéni belátásuk szerint döntöttek a segítségnyújtás módjáról. Ugyanúgy, ahogyan minden állampolgár saját maga határozza meg, kikhez juttatja el adományait" - olvasható a közleményben.

A TASZ felvetésére, miszerint a Jobbik törvénysértést követett el azzal, hogy nem tartotta be az adományozásnál az egyenlő bánásmód követelményét, a közlemény úgy reagál: "A Jobbik aktivistái nem minősülnek jogi személynek, így az egyenlő bánásmódról szóló törvény hatálya nem vonatkozik rájuk."

Juhász Péter, a TASZ munkatársa szerint az valóban igaz, hogy az aktivisták nem minősülnek jogi személynek, ám a gyűjtést nem ők, hanem a párt szervezte.

"Az édes mindegy, hogy ki osztotta szét az adományokat, mert az a lényeges, hogy ki szervezte a gyűjtést. És mivel ezt egyértelműen a Jobbik szervezte, ezért innentől kezdve ugyanúgy vonatkozik rájuk is a törvény. Az, hogy a közleményükben az aktivistákra hivatkoznak, gyakorlatilag azt jelenti, hogy tisztában vannak az adományozás jogsértő módjával."

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 19:18:04 (10917)
minek kell ez a hányéves, érettségi stb, ? felsőbbrendűsködés... nem bírom.
most komolyan tényleg az én véleményem a felháborító?? ennél nincs semmi felháborítóbb? bármikor elmondom a véleményem, nem utasítok soha senkit (ok, ha küldöm az anyjába az kivétel, ilyen tahó vaok), a válasz az hogy így meg úgy... meg a rendszert védik... hány magyar halt meg afganisztánban? najó hagyjuk...
én szeretek olvasni és nem ismerem a punkcsajszit... a mapammal megaddig értek egyet hogy antifa meg a különbözőségek vállahatósága. a benzin meg hitel nem érdekel.
[előzmény (10915)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 19:11:07 (10916)
.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 18:00:19 (10915)
Biztos, hogy szükség van erre a stílusra? Ez itt nem a Gumiszoba.
Észrevehetnéd már, hogy a vitapartnereid például annyival is érettebbek nálad, hogy fel sem veszik azt a kesztyűt, amit te folyamatosan az arcukba dobálsz.
Amiket meg az oktatás szükségességéről írtál, hozzácsapva Punkcsajszi myspace oldalának azon sorával, miszerint utál olvasni, bocsánat, de sokkal többet elárul rólatok, mint az életkorotok.
[előzmény (10905)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 17:52:55 (10914)
simán! általában inkább "elhallgattatak" csak ne zavarjam az osztályt...
az általánosan elfogadott normákra való szándékos nemet mondást nem ismered?

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 17:51:48 (10913)
ezek szerint az utolsó bástyát is bedarálta a rendszer...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 17:47:08 (10912)
Neked hogyan sikerült letenned az emelt szintű érettségit? Gondolok itt a helyesírásra, szövegértésre, és úgy általában a stílusodra.
[előzmény (10903)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 17:37:56 (10911)
ja még annyit hogy az emeltszintűre úgy mentem alvás nélkül hogy előtte éjszaka dolgoztam 9 órát egy konyhán,,,
amúgy hányszor verekedtél ucán? hívtad az önygilkos anyádhoz a mentőt mert nem tudja mi lesz a sok számlával? tudod mi az hogy éhség?
[előzmény (10884)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-13 17:34:50 (10910)
faszom akar pánk lenni, olyan mintha választanád... áá



Elejére << Előző < ... 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 ... > Következő >> Végére