Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Szentes punk-rock
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Iron Will, Erotikus Görények, Punktomim, Nincs Igazság stb.. ismeritek őket?

Elejére << Előző < ... 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 ... > Következő >> Végére

© Fergioválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 15:24:36 (583)
én nem vagyok metálos mégis iszom vbk-t bár az utobbi idöben egyre kevesebbet mert rászoktam a barna sörre.
[előzmény (582)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 15:09:53 (582)
ház bazz, VBK... (nyugat magyarországi kollégák kedvéért "vadász")
ritka undorító pia, (elsőéves középiskolások isszák, aki ennél idősebb és mégis, az tutira PVC dzsekis metálos)

ráadásul keleten kizárólag szar borból készítik. A kólát már meg se említem, a hatályos élelmiszer-egészségügyi rendelkezések értelmében kizárólag makacs szennyeződések eltávolítására lehetne engedélyezni, de fogyasztásra kizárt...

a bor nem árt a májnak???

na, erre kíváncsi lennék, lécci jelöld már meg EZT hol ovastad, érdekelne.
[előzmény (569)]

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 14:57:24 (581)
én ott leszek a Heros & Zeros -on bár szerintem ennek a koncertnek nem éppen a matyi az ideális helyszín. ki szervezi a bulit?
[előzmény (431)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 14:09:20 (580)
Attól félek, tévedsz. Vajon hogyan alakulna ki az egyik a másik híján? Szervesen együtt lépdel e kettő a pácienssel, amíg az el nem éri a hat láb mélységet.
[előzmény (576)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 12:14:32 (579)
Szervusztok drága, drága barátaim!

Először Kutyához intézném soraim. Nem tudom honnan veszed, hogy mi nem jutunk a kocsmákon túl sehová. Hisz az elmúlt évben is nem egyszer átléptük egy koncert kedvéért nem csak a városunk, hanem a megye, sőt egyszer még hazánk határait is. De nem gondolom, hogy ettől lennénk kibaszott nagy arcok.
Én sem kívántam különösebben az anarchiáról értekezni, csak azt vártam, hogy talán te is ismered és esetleg egy komoly eszmecserét folytatunk róla, vagy Karl Popperről, mint például: " Huh! Hát az a rész amikor... Óriási kedves cimborám..." Vagy valami hasonló. De mindegy hagyjuk.
Kicsinyességed pedig mi sem árulja el legkönnyebben, mint az, hogy belekötöttél abba, hogy topic helyett az oldal kifejezést használtam. Tényleg hülye vagyok és nem tudtam jobb helyettesítést találni rá és elakartam kerülni a szóismétlést. Egyébként várom a szinonímákat.
Megbocsáss, de nem érzem magam primitívnek, valamint ne hidd azt, hogy írásodban olvasva a helytelenségeket, majd feláll a szőr a hátamon.

Megjegyezném még, hogy ezen az oldalon, bocsi topicon csomó ember ugat egymással, de ha talán találkoznának egy bulin, úgy, hogy nem tudná, hogy az a fickó, akivel már hosszú ideje beszélget személyesen az " az az átkozott görény, akivel összeugattak a fórumon. Az arctalanság így egy teljesen más nyelvezetet eredményez. Ez főképp fogtündéren vehető észre, aki így könnyen palástolhatja " egy kis senki " voltát.

Baráti öleléssel: Rohadó János!!!
[előzmény (555)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 11:55:38 (578)
az 1 pohár lehet lelki és fizikai is, tehát szerintem felesleges különbséget tenni...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 11:55:34 (577)
Szervusz kedves Mark Chapman!!!

Nagyon köszönöm, hogy kijavítottad és figyelmeztettél az általam elkövetett hibákra. Teljesen igazat adok neked. A másik felvetéseddel azonban, nem tudok egyet érteni, mivel nem az intelligenciámat szeretném fitogtatni, hidd el tisztában vagyok zseniális képességeimmel: ). De senki sem hibátlan, még én sem. Tényleg nem szoktam utólag elolvasni az írásaimat, főképp azért, mert drága a net, másrészt kibaszott unalmas vagyok, mint ahogy ennek már néhányan hangot is adtak. Azért írok, mert már pár éve elkerültem Szentsről Szegedre, ezért kevés időm marad - a hétvégéket leszámítva - a barátaimmal történő diskurációra. Ezért egy részükkel így próbálom meg tartani a kapcsolatot. Viszont ezek mellett fontos kutatási terep is ez a fórum, mivel épp most írok egy dolgozatot A picsa dalszövegei és egyes irodalmi szövegek között fennálló intertextuális kapcsolatokról és egy komoly problémához értem. Meg kellene határoznom a bevezetésben a punk fogalmát - és nem akartam csak a saját szűklátókörű nézeteimet hangoztatni - valamint a néhány nappal ezelőtti vitákban épp erről is szó volt. Ezekből is felhasználtam gondolatokat. Remélem senki nem fog jogdíjakat követelni majd tőlem, de ha nagyon felháborodna valaki ezen, feltüntethetem a nevét : ).
Köszönöm Észrevételeidet!!!

Sporttársi üdvözlettel: John Winston Lennon!

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 11:52:05 (576)
Az lelki függősék. Az alkoholizmus alatt fizikai függőséget értenek, ha nem tévedek.

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-17 11:02:20 (575)
ha mindennap megiszol egy pohárral, nem többel, csak eggyel, már akkor is lehetsz alkoholista, ha nem birod ki, hogy ne idd meg, mert függő vagy tőle....

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 19:32:45 (574)
A dependenciák kapcsán nem árt tisztában lenni a pszichikai és fizikai függőség fogalmával és e kettő különbségével is. Csak hogy árnyalhassuk és rád is igazzá tehessük az alkoholizmus fogalmat.
[előzmény (573)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 19:18:11 (573)
Jah, és az alkoholista fogalmával jó lenne ha tisztában lennél. Valaki seggrészegre ihatja magát minden nap, de az alkoholista szó mást jelent.
[előzmény (570)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 19:17:16 (572)
15 évesen sikeresen kiéltem a padlóra iszom magam, és fetrengek a hányásomban életérzést. Viszont én egész jól fel tudok oldódni borral, és ha nekem jó, mi a gondod vele? Nem szeretem, ha körülöttem isznak az emberek, már mindenki röhög, meg jól érzi magát, meg beszéli a hülyeségeket, te meg teljesen józanon megpróbálod olyan jól érezni magad, mint ők érzik magukat. Ha neked megy, akkor szerencsés vagy, vagy pedig még nagyon fiatal, és nem kóstóltál bele a haverokkal való közös ivászatba. Én minden nap iszok bort, egészséges. Sőt, én cigizek is, bár az már nem egészséges. De ennyi erővel nem kéne zsíros, finom kajákat ennem, meg nem kéne üdítőt innom, mert kb annyira "egészségtelen", mint az alkohol.

© RatManválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 18:51:03 (571)
Nemhiszem hogy azért fogja megverni az asszonyt mert főiskolás korában megivott 3-4VBK-t (bár tudom hogy nem erre gondoltál). Szerintem ha valaki kiéli magát fiatalon tisztába lessz azzal hogy mennyit bír, és ha nemtörténik vele valami tragédia akkor nem lessz PIÁS. Inkább most igyuk meg mint akkor amikor már családunk van. Ha meg már családunk van nem az lesz az első hogy elmennyek inni a haverokkal JOBB ESETBEN.
[előzmény (570)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 15:50:53 (570)
Ha hiszed ha nem.Én mindig fel vagyok oldódva.Nem kellenek hozzá ilyen szarok.Te alkoholista vagy ezek szerint.Ugyanis rendszeresen fogyasztassz alkoholt.Aztán majd napi 3-4,10 VBK.Megvered az asszonyt.stb. :D
[előzmény (569)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 15:45:19 (569)
Ezért kell mértékkel inni, naponta 1-2 VBK még egészséges. Egy bulin meg amíg jólérzésig iszod magad, semmi gond. Az a szar, hogyha jól éreznéd magad enyhe alkoholos befolyás alatt, de az antitudotmódosító felfogás meggáltolja, hogy pl valamikor haverokkal egy nagy bulin te is feloldódj. Amúgy 6 éve nagyon durván ittam, de 3 éve csak borozok, ez az egyetlen nedű, ami nem tesz semmit a májaddal ;)

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 14:14:10 (568)
De vezet, a teljes leépüléshez.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 13:46:08 (567)
Majd rájössz szerintem idövel.A mértéktelen alkohol fogyasztás nem vezet sehova.
[előzmény (566)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 13:37:16 (566)
Ahogy a Casualties mondja: "Drinking is our Way of Life"

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 13:06:58 (565)
Igen főiskolás vagyok. Hogy miért nincs lehetőségem? Valahogy át kell jutni a második félévre, amint sikerül, már nem fognak csak azért kiszórni, ahogy kinézek. A kényelmesebb élet miatti fősuli nálam annyit tesz, hogy nem akarok szüleim nyakán élni, márpedig olyan munkát nem találnék egyszerű érettségivel, amiből tudnék egy kis lakást venni, összehúzva még talán meg tudnék élni, de mellette nem menne a zenélés. Diplomával pedig megvan, hogy mennyi a minimum, amit kaphatok, jobbak a kilátások. Siránkozás? Ugyan, csöppet sem. Viszont akkor is élvezek szembefordulni a tömeggel, főleg, ha kiprovokálják. Számonkérés? Ha ezzel feltudom húzni azokat, akik nem képesek megvédeni magukat, akkor nevezd számonkérésnek. Én szórakozásnak hívom.
Ejhajj olyan jó elbeszélgetni magammal..

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 12:24:45 (564)
Lebuktam. Átlátszó vagyok mint az üveg.
[előzmény (563)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 12:08:56 (563)
bazdmeg...

most valld be, hogy Angus a te másodnick-ed, és csak unatkozol
[előzmény (561)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 12:08:24 (562)
most valld be, hogy

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 12:03:52 (561)
Látom már kezded kapsgálni. Neked a GBH jön be, másnak meg más. Azért hoztam fel ezt a három zenekaros példát, hogy te is lásd, hogy nem lehet egységes punk kinézetről beszélni. Például a Buzzcocks vagy a Jam öltözködése is igencsak eltér attól a vonaltól amit te favorizálsz.
Az meg nem túl meggyőző, hogy neked nincs arra lehetőséged, hogy úgy nézz ki ahogy szeretnél. Mégis miért nincs? A lehetőségeidet magadnak kell megteremteni. Ahogy írtad húsz éves vagy, és kollegista, így gondolom valami főiskolára jársz. De ez a te döntésed. Te döntöd el, hogy neked mi a fontosabb. Választhatod azt az utat, hogy úgy nézel ki, ahogy akarsz, még akkor is ha ennek az az ára, hogy a saját lábadra kell állnod. De ha te azt választod, hogy inkább tanulsz (gondolom egy kényelmesebb élet reményében), akkor meg minek a siránkozás? Főleg nem másokon kéne számonkérni azt amit te sem teszel meg.
Az új irányzatos résszel kapcsolatban még mindig csak azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt ilyesmiket írsz, nézz utána azoknak amiket írtam, akkor talán te is belátnád, hogy ez hülyeség. Mégis milyen zenekarokra gondolsz amikor azt írod, hogy "elhíresülnek a popvilágban" ilyen stílusban játszott zenével? Itt biztos, hogy ugyanarról beszélünk? Hány olyan zenekar híresült el a popvilágban aki olyan stílusban játszik, mint a Minor Threat, vagy a Black Flag?
Az meg, hogy vannak akik egyszerűen csak annyit írnak, hogy "fasz vagy és azt sem tudod miről beszélsz" valószínűleg annak köszönhető, hogy nem mindenkinek van kedve és türelme mindent ilyen szájbarágósan elmagyarázni. Szomorú, de ez van.
[előzmény (560)]

© Root Head Punkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 11:29:41 (560)
Végre egy értelmes ember, akivel lehet vitatkozni. A "modern, új irányzati" megfogalmazásom valószínű onnan ered, hogy manapság egyre több ilyen stílusban játszó zenekarok híresednek el a popvilágban, és merítik a közönségtábort a divatoló, ellenben fizetőképes emberekből.
Én úgy gondolom, hogy néhány ruhadarab is ki tudja fejezni a szellemiséged. Ránézésre meg tudod állapítani, hogy ki bonehead (jelképek), ki skinhead, ki rapper, ki diszkós, ki death metálos, és eredetileg tudtad, ki punk.. ránézésre látod, ki üzletember, ki kétkezimunkás, ki katona, ki értelmiségi.. Ruhatárral állítólag nem kéne tudod váltani a szellemiséged, esetleg a hangulatod, az éppen adott érzelmeidet kifejezhetik, illetve talán változtatni is tudják (engem lehúz egy szürke cucc, ha nem tudok pár jegyet belevinni, amiből látszik, hogy nem vagyok pl diszkós, viszont fel tud dobni egy szeretett nadrág, vagy ruha viselete, ami talán egy picit kifejez), de én úgy látom, hogy a divatáradat hullámonként váltja az emberek többségének kinézetét, és sajnos szellemiségét is.
Sex Drugs Rock'n Roll.. hmm valójában nem cáfoltam meg magam, mert a punk életvitel (és most válaszolok a zenekaros kérdésedre: Dead Kennedyst bármilyen meglepő, nem szeretem, a Ramone-ok jól néznek ki, semmi gond, de a GBH sokkal közelebb áll hozzám) soha nem egy egészséges, alkohol és kábult buli nélküli világot jelentett, de ahogy felnövünk, egyre jobban áttevődik személyiségi kérdéssé a téma. Nem létező szabályt nem akarok felállítani, egyszerűen szeretek belekötni azokba, akik leszólják azokat, akik meg tudják még tenni, vagy már tenni, hogy úgy nézzenek ki, ahogy akarnak amellett, hogy ha rájuk nézel, biztosan tudod, hogy mit gondol a világról, és tudja az ember, hogyan ne közeledjen felé.
Nem tartom képmutató dolognak amiket írok. Sajnos nekem nincs meg a lehetőségem, hogy teljesen megfelelhessek magamnak, ha megnyerném a lottót, vagy zenélésből meg tudnék élni, biztosan nem érdekelne, hogy hol a szolídság és az énem közötti határ. Gondolom nem vagy gyerek, szóval te is érted, mire gondolok. Ezzel ellentétben erőteljesen azok ellen fordulok, akik leszólják azokat, akik megtehetik, vagy megteszik. A zenekarunk képein olyan gyerekeket láthattál, akik tipikus átlagpunkok, igénytelen, alkoholista társaság, akik közül 3-4 ember keveredik ki felnőtt korára is punkként. De belőlük talán lesz néhány. Viszont a huszonéves tarajos, enyhén szolídnak nem nevezhető punkokat leszóló emberek ellen szórakozva lépek fel, őket védeni nem akarom, hisz direkt ők vállalták fel az életük, nekik a punk nemcsak egy zene, egy eszme, hanem az életük is. De jót szórakozok az olyanokon, akik mindössze közhelyből szólják le a szerintük közhelyeket, észre sem veszik magukat, mennyire könnyen pukkasztani lehet őket, amire aztán le is reagálnak. Ez az egyik dolog, amiért szeretem a fórumot. Nem rólad van szó, mert értelmes embernek gondollak, hanem a többiekről. A másik jó dolog, életképek, eszmék csatájából minden fél tanulhat valamit. Persze ehhez nem egy olyan válasz kell, mint hogy "te egy fasz vagy, meg buzi köcsög aztsem tod miről beszélsz", mert ez pont azt fejezi ki, hogy a másik nem tud szembeszállni értelmes érvekkel a leközölt gondolatod ellen.
[előzmény (556)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-16 07:40:59 (559)
Ertelek en....
[előzmény (558)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-15 22:29:42 (558)
Van, hogy majdnem olyan szórakoztató, mint amennyire hiábavaló. Bár az az igazság, hogy egyre fárasztóbb.
[előzmény (511)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-15 22:27:46 (557)
Szervusz, kedves Jancsi!

Tudom ám én, hogy te csak azért okoskodsz itt, hogy bebizonyítsd, te nem ám afféle egyszerű csövi punk vagy, hanem egy nagyon művelt, egyetemista értelmiségi, mondhatni íróasztal-töltelék. De ha már mások helyesírásának elemzésére adod a fejed, akkor sokkal jobban ügyelhetnél a sajátodra is. Gondolok itt olyasmikre, mint, hogy az ”észre venni” az valójában észrevenni, meg, hogy a ”hogy” előtt mindig vessző van (meg úgy általánosságban is jobban ügyelhetnél a vesszők használatára), vagy, hogy a gondolatjel után is szóközt kéne használni. Biztos te is találnál még benne egy-két apróságot, úgyhogy máskor azért olvasd már át még egyszer mielőtt elküldöd.

Ezt az x-es, meg szimpatizáns dumát meg felejtsétek már el. Erről szó sincsen, egyszerűen egy magát tisztességes punknak valló személynek rossz látni, amit itt összehordtok a cimboráiddal. Komolyan, már már sértő.

Ölel: Mark Chapman
[előzmény (550)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-15 22:15:24 (556)
Na, figyu Anus!

Azt hiszem inkább csak neked írok, mert ennek a Ratman gyereknek teljesen felesleges. Persze lehet, hogy ő úgy gondolja, hogy megbotránkoztató, valójában inkább csak elkeserítő, hogy valaki ennyire sötét.

Amiket leírtál az mind szép és jó, de - nem túl meglepő módon - jó pár helyen sántít. Először is talán annyit, hogy amikor az általam felsorolt zenekarok kapcsán ”újfajta irányzatot” emlegetsz, és, hogy te azért nem ismered ezeket, mert te nem foglalkozol ezekkel a modern dolgokkal, ismételten csak azt bizonyítod, hogy igen nagy hiányosságokkal rendelkezel punk-történelemből, ha szabad ezt a kifejezést használnom. Hogy egy kicsit jobban be tudd időben is határolni ezeknek a bandáknak a működését, elárulom, hogy a Minor Threat 1981-ben vette fel az első kislemezét (pont abban az évben amikor az Exploited is debütált), a Black Flag klasszikus Nervous Breakdown-ja pedig 1979-ben került rögzítésre. Ezzel talán meg is dől az ”újfajta irányzat” elméleted.
Abban igazad van, hogy attól, hogy valaki nem iszik, nem dohányzik és nem drogozik, még nem lesz punk. Mint ahogy abban is, hogy az ivás, drogozás, stb., fogalmazzunk úgy, hogy az ún. ”sex & drugs & rock’n roll” életforma sem tesz senkit ”punkká”, de még csak nem is követelmény a ”punksághoz”. Csak éppen ezzel te magad cáfolod meg azt a nem is olyan régi kijelentésed/kijelentéseteket miszerint a straight edge a punk életvitel ellentétét hirdetné, vagy az ellen lázadna. Remélem még tudod követni.
Azt hiszem már ti is írtátok, hogy a punk több mint zene. Ettől olyan sokszínű, így volt ez mindig és ez így is van jól. Hisz zeneileg nagyon távol áll egymástól mondjuk Elvis Costello, a Stiff Little Fingers és a Discharge. Ez éppen úgy igaz a kinézetre is. Úgyhogy nem tudom mi alapján próbálsz itt nem létező szabályokat felállítani, hogy mi számít punk öltözködésnek és mi nem. Könyörgöm, nehogy már néhány ruhadarab határozza meg valakinek a szellemiségét. Ha ugyanis ez így lenne, akkor az eszmeiség a ruhatárral együtt lenne cserélhető ez pedig - legalábbis remélem - nem így működik. Ráadásul ahogy azt már múltkor is kérdeztem, de nem kaptam rá választ: melyik zenekar kinézete a követendő? A Ramones, a GBH, vagy esetleg a Dead Kennedys? És ezt mi alapján döntöd el? Amikor azzal jössz, hogy ha divat a taraj akkor te nagyobbat hordasz, stb. egyszerűen nevetséges. Főleg, hogy megnéztem a zenekarod honlapját és én ott csak olyan kissrácokat láttam akik tökéletesen beillenek a legtipikusabb, mondhatni legátlagosabb punkok közé. Ez így egy kissé képmutató dolog, nem gondolod? No, de sebaj, ahogy azt már te magad is leírtad, kétévente gyökeresen megváltoztatod a véleményedet bizonyos dolgokkal kapcsolatban, úgyhogy valószínűleg előbb utóbb túllépsz ezen a gyerekes gondolkodáson. Ki tudja, talán még a punkon is, láttam már ilyenre elég példát.
Esetleg rájössz arra, hogy a punk nem a külsőségekről, meg kvinttologatós zenéről, de még csak nem is az agyatlan pogózásról szól, hanem bizonyos kérdésekre keres válaszokat. A válaszok persze egyénenként (ezáltal zenekarokként) változnak, és egyáltalán nem biztos, hogy helyesek, na, de miről beszélünk amíg nektek még egyelőre kérdéseitek sincsenek?

(Amúgy a Rich Kids on LSD egy zenekar neve volt. Persze nem várja el senki, hogy ismerd, de arra azért kíváncsi lennék, hogy ez a név szerinted mitől drogellenes?)

[előzmény (529)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-15 17:47:04 (555)
Milyen bucó oldalán?

Bucónak van oldala?

Ha a bucó topikjára gondolsz az más..

Az hogy nem kivánok egy magát anarchistának vallónak az anarchiáról értekezni az én dolgom :D
Tudod ha nagyon bele akarnék menni a dologba csak a google-be kell beirnoim Feyerabend nevét és kidob mindent rola.. De tényleg leszarom..

Tudod a legelitebb punk körök azt jelentik hogy rendszeres koncertrajáró vagyok.. igen.. tudom ti a kocsmán kivül nem juttok tul messzire.. ez nehogy már az én bajom saram legyen..

Az meg hogy primitiv vagy a végtelenségig a te bajod

"egy x es harcos" bár ezt nem tudom mit jelent :DDD
[előzmény (550)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-15 16:44:18 (554)
Hát hogy ki járatja itt le magát, arról megoszlanak a vélemények, az tuti!
[előzmény (550)]



Elejére << Előző < ... 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 ... > Következő >> Végére