Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Free Fest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.freefest.hu/

Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 ... > Következő >> Végére

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 11:35:09 (2049)
Amúgy meg az igazat megvallva én sem vagyok ellene valami jelképes, mondjuk 500 ft-os belépőnek. Akit érdekel az ennyiért is eljön, legalább jobban le lehet mérni, hogy mekkora a "színtér" valójában. :-) Mellesleg a költségeket is fedezi, és akkor már inkább ez mint a "szakszervezet".
Így legalább tényleg a színtér tartaná el magát, ahogy azt Ággi is emítette, hogy ez lenne a cél.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 11:30:29 (2048)
Erre próbáltam én is kilyukadni.
[előzmény (2046)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 10:37:05 (2047)
ja. hanem TOTAL 2006. mintha ez olyan kurvanagy probléma lenne. az, hogy a fesztivál ingyenes kábé a legutolsó dolog, ami számít.

de tényleg.. nem lehetne megoldani, hogy a pia is ingyenes legyen, hamár FREE Fest meg a kaja tavaly úgyis az volt, szal biztos működhet a dolog. beszarok.
[előzmény (2044)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 10:20:55 (2046)
Nem akarok melyen belemerulni, mert nincs ebben tapasztalatom, de ha a fest szervezosege kezbe venne a bufet, annak a hasznabol szerintem elo lehetne teremteni a szukseges es megkerulhetetlen koltsegeket. Csak egy otlet de lehet, hogy hulyeseg.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 10:17:28 (2045)
"és van egy javaslatom is:
a free fest-re ne legyen ingyen belépő, hanem amikor megérkezik a tisztelt publikum, vennie kelljen valamelyik fellépő lemezéből minden embernek!"

Jó ötlet. Még működne is szerintem az 1000-2000 forintos CD-áraknál. Csak elvenné az egész free fest értelmét. Ennek természetesnek kéne lennie.

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 09:44:09 (2044)
De akkor az már nem FREE Fest lenne, ha bármit is fizetni/venni kéne azért, hogy bemehess. Ez a fesztivál szerintem többek közt arró is szól, hogy odamehetsz ingyen, meghallgathatod a téged érdeklő zenekarokat, és közben egy jópár olyan zenekart is hallhatsz, akiket korábbn esetleg nem ismertél, és lehet hogy megtetszik, és legközelebb ha lesz koncertjük, arra is elmész. Szóval aki nem is kíváncsi egyik fellépőre sem (ilyen szerintem nincs) az is meghallgatja ezt vagy azt a zenekart, és legközelebb talán ő is kíváncsi lesz rájuk.
[előzmény (2042)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 09:34:34 (2043)
nekem már emgvan mind, hagyjál engem inni
[előzmény (2042)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 09:27:15 (2042)
'Egyszerűen nem értem, miért kell kötekedni azzal, aki valamit ad nektek, anélkül, hogy bármit kérne."

szia, ha kapsz egy pofont anélkül hogy kérnéd, remélem egy rossz szavad nem lesz utána.

mellesleg inkább fizetek egy buliért, csak hogy ne olyanokkal kelljen egy térben lennem, akik 3 napig isznak és kurvára nem érdekli őket egy zenekar sem. mert ezek általában egyetlen a FF-en fellépő zenekar bulijára sem mennek le. a kocsmából is csak akkor mozdulnak ki, ha ingyen koncert van. abba már bele sem merek gondolni, hogy közülük hányan támogatják a zenekarokat azzal hogy pl. megveszik a cd-jét.

és van egy javaslatom is:
a free fest-re ne legyen ingyen belépő, hanem amikor megérkezik a tisztelt publikum, vennie kelljen valamelyik fellépő lemezéből minden embernek!
[előzmény (2034)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 09:21:44 (2041)
nem meri bevallani, de fellépő
[előzmény (2033)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 09:18:17 (2040)
Nem tudom, ezért is kérdeztem. Általában a büfé után vagy igen komoly bérleti díjat kérnek vagy a hely csinálja, ami az ilyen fesztiválokon a legjobb biznisz. Gondolom ez.

Amúgy jó, hogy ezt a wc dolgot megemlítetted, szerintem is sokkal komolyabb probléma az, hogy vannak olyan parasztok akik rongálnak és szétverik a wc-t, mint az, hogy vannak akiknek nem szimpi a szakszervezeti támogatás.
[előzmény (2039)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 08:53:08 (2039)
Na a campingnek van aztán a legnagyobb haszna, tavaly nem láttad hogy néztek ki a vécék harmadik nap után? Szerinted az magától megjavult, ugye? Mi a fene haszna van a campingnek abból, hogy odamegy egy rakás ember, akik három napig isznak és szemetelnek, úgy, hogy nem fizetnek azért, hogy ottlehessenek? Ebben a campingnek semmi haszna nincs. Azt meg nem tudom, hogy ahol szeszt meg egyebeket lehet venni, kik csinálják, de gondolom nem a camping staff-hoz tartozik, mert az egész fesztiválhoz annyi közük van, hogy valahol kell egy terület, és a camping mint ilyen, egyszerün alkalmas rá.
[előzmény (2038)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 08:42:21 (2038)
Amúgy én tényleg nem akarok senki zsebében turkálni, de a színpadépítésen kívül milyen kiadások vannak még? Mert ha ez a legnagyobb tétel én szivesen játszok akár raklapokból összetákolt színpadon is. Ezt tényleg nem rosszindulatból kérdezem csak kiváncsi vagyok. A zenekarok nem kérnek benzinpénzt meg semmit, a hangosítást úgy tudom Gergőék adják, a "személyzet" társadalmi munkában csinálja. Nem tudom, hogy a helyért kell e fizetni, de gondolom a campingnek, főleg a büfének óriási haszna van, úgyhogy biztos meg lehet velük beszélni. Szóval csak kiváncsi vagyok.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 08:37:14 (2037)
Akkor szerinted ha valami ingyen van akkor arról nem lehet véleményt alkotni? Abból lehet lemérni, hogy mi az uderground és mi nem, hogy miről szól a Fókusz?

"valamit ad nektek, anélkül, hogy bármit kérne"

Ez tényleg nagyon megható, nem is tudom mit mondhatnék erre. Jóhogy már nem azt mondod, hogy a zenekarok legyenek hálásak, hogy nem nekik kell fizetniük.
[előzmény (2034)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 07:12:52 (2036)
az a baj, hogy a felhasználók többsége úgy van vele, hogy ha valami ingyen van, akkor az ingyen van. ezér kell a szervezőségnek más anyagi források felé kacsingatni. mer az igentisztelt publikum képtelen felfogni, hogy a dolg csak úgy mehet, ha ő is ad bele. ez szégyen. de már megszoktam.

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 23:02:04 (2035)
szerintem örülj neki, hogy ingyen van, nem abban kéne hibákat keresni, hogy a szervezők miből finanszírozzák HELYETTÜNK a fesztivált. vagy jobban szeretnéd te kifizetni? mert akkor rajta, senki nem tart vissza.
[előzmény (2029)]

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 22:57:14 (2034)
Mellesleg attól még lehet underground valami/valaki, hogy segítséget kap. Nem a free festről fog szólni szept 3-án a Fókusz, elhiheted.
Akkor ezek szerint idén ezek szerint megint csak azzal kell foglalkoznod, hogy kimenj és megnézd, ami tetszik. Egyszerűen nem értem, miért kell kötekedni azzal, aki valamit ad nektek, anélkül, hogy bármit kérne.
[előzmény (2031)]

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 22:51:51 (2033)
Az a baj, hogy nyilvánvalóan te is ott leszel és kiélvezed a zenekarok által nyújtott lehetőséget, azt, hogy nem kell belépőt fizetned és elihatod az összes lédet. A baj az, hogy olyan jó világ van rátok, hogy nem tudjátok értékelni, ha valaki még többet akar adni. Nem mindegy nektek, hogy milyen segítséget kap a szervezőgárda? Ingyen mész baszki! Egy kazal magyar zenekart láthatsz ingyen, akikért Pesten belépőt kell fizetned. Ez a "megdobnak kenyérrel-dobj vissza kővel" hozzáállás szerintem gáz. De ha ennyire nem tetszik, otthon lehet maradni.
[előzmény (2029)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 21:40:54 (2032)
(Kicsit sok lett az ezek szerint. Meg a többi hasonló, de mindegy.)
[előzmény (2031)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 21:39:30 (2031)
"ez a zenész szakszervezet, hát miért ne támogathatná az underground zenekarokat?!"

Azért, mert ha egy zenekar valóban underground, azaz tudatosan ezt az utat választotta (nem pedig csak egy átmeneti állapotnak tekinti ezt alig várva, hogy feltörhessen a föld alól) akkor ezzel szerintem eleve elutasítja az állami segítséget.

"Mivel a jelenleg hatályos törvény (1999. évi LXXVI. törvény) értelmében a nyilvános előadások után jogdíjat kell fizetnünk (lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás, de jelenleg ez van), ezért miért ne kérhetnénk akár az ArtisJus támogatását?! Vagy terheljük át ennek a költségét is a zenekarokra, a közönségre, vagy arra néhány arcra, akik már eddig is mélyen a zsebükbe nyúltak?"

Ezt tavaly nagyon egyszerűen megoldottátok azzal, hogy minden zenekar aláírt egy papírt, ezzel "hivatalosan" lemondva a - tapasztalatok alapján amúgy sem nagyon létező - jogaikról. Gondolom ez idén is működhetett volna.

Amúgy ezek szerint akkor idén ezek szerint a zenekaroknak nem kell aláírni ezt a nyilatkozatot? A zenekarok megkapják a jogdíjat? De hát ez nyilván csak azokat érinti akiknek van artisjus szerződésük vagy minek hívják. Így akkor lesz aki kap, lesz aki nem? Ez így elég hülye szitu azért.

Jó lesz vigyázni, nehogy jövőre már csak az játszhasson, akinek ORI vizsgája van. :-)
[előzmény (2022)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 20:23:32 (2030)
Elmorzsoltam egy könnycseppet! Peace & Love!
[előzmény (2028)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 20:16:05 (2029)
aham, ez kurva megható. milyen rendesek ezek a zenekarok. bárcsak nekem is lenne ilyen attitüdöm, de nincs:((((((((((((((((
[előzmény (2028)]

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 19:52:37 (2028)
Szerintem nagyon is sok mindenkit érdekel, mert attól olyan a free fest, amilyen, hogy a zenekarok önköltségen mennek. A buli kedvéért, azért, hogy senkinek ne kelljen lemondania róla anyagi okokból. Tudod te, milyen összeg lenne, ha csak az utiköltséget megkapná mindenki? És akkor mennyi lenne egy 3 napos jegy? Nem meresztenéd ott ingyen a seggedet. És ha a zenekarok le vannak szarva, te is le vagy. Hála Istennek a zenakarokat csak te szarod le, téged viszont jó sokat ezért a megjegyzésért.
[előzmény (2023)]

© x-artválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 18:59:18 (2027)
Azt hiszem, nem ugyan arról beszélünk... =;o)))
[előzmény (2025)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 18:56:22 (2026)
Pedig az nem árt, hidd el.
[előzmény (2025)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 18:46:17 (2025)
én őszintén szólva leszarom. és amikor kifizetnek, szerintem akkor sem azért teszik, mert van egy ilyen jogszabály, hanem azért, mert ezt így illik. bár mi nem védettük le a nagy művészetünket.
[előzmény (2024)]

© x-artválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 18:42:07 (2024)
Ha már ők megtisztelik a közönséget, hogy lemondanak a tiszteletdíjukról és az útiköltségükről, akkor legalább a megemlítés erejéig fontosnak tartjuk ezt nyilvánosságra hozni!

[előzmény (2023)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 18:17:37 (2023)
most komolyan, kit érdekel, hogy punk zenekarok nem kapnak pénzt a fellépésükért?
[előzmény (2022)]

© x-artválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 17:51:59 (2022)
Dan, köszönöm, hogy aggódásodnak hangot adsz, de nem kell attól tartanod, hogy hamarosan multik támogatását fogjuk kérni.

Csak a tisztán látás kedvéért.

Tavaly is, és jelenleg is a zenekarok (ingyenes fellépésükkel), és néhány magánszemély vállalja a rendezvény költségeit, amit nem lehet a végtelenségig elvárni senkitől. A tavalyi tapasztalatok alapján két megoldás közül választhattunk. Vagy fizetőssé válik a FREE FEST és ezáltal megszűnik, átalakul, vagy támogatás után nézünk. Mi a FREE FEST megmaradása mellett döntöttünk, és szervezett formában próbáljuk meg elérni a céljainkat.

1. Az EJI-t nem ildomos összemosni a multikkal, főleg úgy, hogy ez a szervezet a Művészeti Szakszervezetek Szövetségének része. Mondhatnám azt is, hogy ez a zenész szakszervezet, hát miért ne támogathatná az underground zenekarokat?!

Az MSzSz Alapszabályzatának 3. pontja:
„A Szövetség független szakmai szakszervezetek konföderációja, a tagszervezetek konzultatív, koordinációs egyeztető fóruma, képviseleti szervezete. A Szövetséget olyan önkéntesen társult szakszervezetek alkotják, amelyek a munkavállalók szabad társulásával jöttek létre. A Szövetség tagszervezetei egyenjogúak, alapszabályaik által meghatározottan önállóak, vélemény nyilvánítási és akciószabadsággal rendelkeznek. „

6. pontja:
„A Szövetség szolidáris a magyar szakszervezetekkel, a dolgozók munkához, szociális biztonságához, kielégítő életminőséghez, megfelelő munkakörülményhez és a művelődéshez fűződő érdekeinek védelméért folytatott harcukkal.”

2. Mivel a jelenleg hatályos törvény (1999. évi LXXVI. törvény) értelmében a nyilvános előadások után jogdíjat kell fizetnünk (lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás, de jelenleg ez van), ezért miért ne kérhetnénk akár az ArtisJus támogatását?! Vagy terheljük át ennek a költségét is a zenekarokra, a közönségre, vagy arra néhány arcra, akik már eddig is mélyen a zsebükbe nyúltak?

Mi is jobban örülnénk, ha a szintér el tudná magát. Ma ez sajnos nem így van!

Hidd el, hogy a céljaink nem változtak, a civil szférával való összefogás vezérel minket, úgy, hogy közben megőrizzük függetlenségünk!

Továbbra is várjuk a kreatív, előre mutató ötleteket!

© sick boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 17:34:18 (2021)
ez a kedvencem: "Érdemes ellátogatni az EJI oldalára, mert sok hasznos információt, jogszabályt tartalmaz."

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-31 17:01:24 (2020)
Tényleg gáz. Mindig sírsz :-)
[előzmény (2019)]



Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 ... > Következő >> Végére