Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Koncertélmények, történések
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Koncertek, amiken már túl vagyunk.

Elejére << Előző < ... 997 | 998 | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 | 1004 | 1005 | 1006 | 1007 | 1008 | 1009 | 1010 | 1011 | 1012 | 1013 | 1014 | 1015 ... > Következő >> Végére

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 20:29:56 (2440)
Na akkor Shai Hulud.

kb fél 9re értem oda aztán egy gyors hello hello hol is kell a jegyet leadni kérdés után bementem a FIA koncertre mert már kezdtek is. Mivel régen láttam öket igy mindenképpen megakartam öket nézni, sok uj szám nem volt rosz.
a szlovák banda elég eröltett volt vagy annak hatott nem tudom, első szám után inkább kint iszogattunk :)
THC, soha nem tetszett, még tavaly sem, meg mostsem, de megnéztem öket, mivel kimentem és senki nem volt kint csak egy két lézengő számomra ismeretlen arc igy inkább visszamentem na meg valami csaj, belenyomta a cigi csiket a kezembe... kurva élet...
Shai Hulud, király volt nagyon teszett fasza számokat nyomtak. (egyet nem ismertem :/ ) na szoval jo volt :-) kár hogy többet nem látthatom

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 17:46:18 (2439)
Tiszteletem !!!

Rocco: koszi, akkor mostmar biztos....

daYna

© zsoc_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 15:07:04 (2438)
Shai Hulud elég jó volt!
a THC is.
Abhorrence közepe körül érkeztem, sztem szar.

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 14:39:24 (2437)
Bezzeg az ilyen Stohl meg Császár Elöd féle genyok tulélik...
[előzmény (2436)]

© Roccoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 14:32:18 (2436)
Sajnos igaz. A napokban írta az egyik komáromi ismerősöm.
Berki Zsolt (Kisbörke), az Elit Osztag gitárosa, június 11-én autóbalesetben hunyt el.

[előzmény (2435)]

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 11:46:48 (2435)
Tiszteletem !!!

aham. Tenyleg Levi az enekes..sorry.... Azert en meg mindig azt gondolom hogy csak kacsa....


daYna

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 11:13:25 (2434)
mivel a vendégkönyvükben az utolsó bejegyzésben a Halotti Beszédből vannak részletek, valószínűleg igaz.

RIP
[előzmény (2432)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 11:07:35 (2433)
Ezt én is hallottam, ilyen "valaki mondta a gitárosunk tesójának" megbizhatósági szinten.
Tudtommal Levi az énekes.
[előzmény (2432)]

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 10:25:00 (2432)
Tiszteletem !!!!

Felhivtak Bekascsabarol telefonon hogy valami csaj ismerose hallota Gyorben hogy meghalt az elitosztag gitarosa aki allitolag Borke.
szerintem Borke az enekes (javitsatok ki nyugodtan) Es en nem hallotam semmi halalhirt.

Ti errol mit hallotatok??

daYna

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-03 09:18:09 (2431)
Hirtelen azt hittem, hogy Oxigenya az uj gitaros. Na azon beszartam volna.
[előzmény (2426)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 20:53:50 (2430)
:)))
+B

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 13:12:20 (2429)
Hehehe...
[előzmény (2428)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 10:46:48 (2428)
Oneheadek? Rohadt egyfejűek :)))
[előzmény (2427)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 10:27:23 (2427)
hát jah jó volt a hangulat de nem a zenekar miatt...másik dolog hogy a biztonságiak nagyon szigorúak, sokkal rosszabb mint a VY-ben.aki nem töltötte be a 18-at annak 10-kor le kell lépnie:))miközben kint a bejáratnál vártunk pár ismerősre hogy menjünk haza jöttek a oneheadek azt végignéztek mindenkit hogy nincs-e "csúnya kitűzőnk":)Csodálkoztam hogy azt mondta a srác hogy az Anti-Flaggel meg a ranciddel nincs semmi baj,mondom jóh...nah amúgy jó volt.

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 10:11:42 (2426)
Nos, tegnap voltam Zöld Pardonban Alvinon.
Nagyon sokan voltak, utólag derült ki, hogy kint volt az öcsém is, nem is láttam őt. A korosztály 12-40-évig, volt olyan nő, akin látszott, hogy tisztes családanya, de hátul táncikált és énekelte a szövegeket J
Utoljára tavaly EFOTT-on láttam őket, de arról csak nagyon halvány emlékeim vannak. Az utolsó album, amit tényleg ismerek, a Máshol jársz, ennek következtében eléggé le vagyok maradva.
Az első, és leglátványosabb változás számomra (bár ez valószínűleg nem újdonság annak, aki rendszeresen jár koncertre), hogy van egy gitáros fiú, (meg két fúvós, de ezt eddig is tudtam). A második a háttértáncos-hangulatfogozó, Oxygene személyében.
Játszottak sok új számot, voltak punkosak, meg ska is. Több olyan dalt elnyomtak, amit én is ismertem (bevallom, a tömeg és a hangulat magával ragadott és még táncoltam, meg énekeltem is :)), pl: Utak, Kottona Klári, stb. Felcsendült két címadó dal is: Jézusnak volt –e szakálla, Máshol jársz. Természetesen nem maradhattak ki a feldolgozások sem, volt Telihold (bár ennek az eredeti verzióját Pierrot-tól jobban kedvelem, de azért jó volt), meg valami diszkógyanús dolgot, aminek valami olyan van a szövegében, hogy "fáj, hogy magad maradtál" ez nagyon gyenge volt, de úgy tűnt sokan kedvelik. Alvinnak több alkalma is volt a „pihenésre”, egyszer letette a gitárt és csak énekelt (meg dohányzott közben), egyszer pedig Viki átvette a mikrofont, hogy elénekeljen egy dalt, amit kifejezetten a lányoknak ajánlott. Szégyenszemre ennek sem tudom a címét, de egy sor foszlányaira emlékszem: "egy szőke kurva riszálja magát előtted az utcán". Ez is tetszett, kifejezetten kedvelem Viki hangját.
Utána jöttek a show elemek. Három lány felment a színpadra a közönségből, hogy elénekelje az Alvin és a mókusok című slágert, na ezen jót derültem. Egyikük tényleg jól nyomta, fogta a mikrofont és énekelt, a második nagyon messze állt a mikrofontól és alig merte kinyitni a száját. A legjobb a harmadik volt, ő jó pár lépéssel az alig-alig éneklő lány mellett állt lehajtott fejjel és egész végig meg sem mukkant.
Nem sokkal ezután előre jött az eddig a háttérben "megbúvó" Oxy és átvette a mikrofont. Azt kellett kiabálnia a közönségnek, hogy „EGYSZER”. Kicsit elégedetlen volt a közönség hangerejével, de bízott benne, hogy majd éneklés közben jobban fog menni, rá is zendített a Három kislány ült a padon tegnap a téren kezdetű dalra. Ez a szám amúgy sem tetszik, Oxy sem javított ezen, sőt...
Miután elköszönt a zenekar, le sem mentek a színpadról, csak vártak egy kicsit, hogy visszázzon a közönség, és el is játszottak még néhány számot, ezt már hatalmas szélben és porban, azt hittük, hogy óriási vihar lesz, de épphogy csak esett (legalábbis míg ott voltunk). A Kurva élettel zártak, tíz óra után pár perccel.
Érdekes módon összesen három ismerőssel találkoztunk kint, dehát biztos mindenki Mezőtúron van. Hamár ott nem lehetek, legalább buliztam egy jót a régi idők emlékére Alvinon.

© fucktothemusicválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 09:34:35 (2425)
na mondjuk leszarom steve adlert, de burger kedvéért beírom hogy kár hogy kihagytam. de tényleg.

© fucktothemusicválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-29 09:33:07 (2424)
az osztrák közönséget köldöküknél fogva kéne kamporaakasztva elégetni. főleg a kosrlabdázó kis köcsög buzit aki kiverte a kezemből a bort. nem baj, remélem prosztata rákban fog meghalni egy éven belül.

a koncert király volt. i wolf is isten volt nagyon. bár azt innen nem sokan értékelnék. dillinger uj énekes viszont egy gizda gyurós köcsög. kurvaanyját. tipikus esete hogy a kis paraszt gyerek bekerül a tutiba.

© xzoleexválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 19:00:21 (2423)
DILLINGER no comment....megkaptak az ottani zenekarok a tananyagot ;)

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 16:34:17 (2422)
lásd gnr topic
[előzmény (2421)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 16:23:40 (2421)
ez komoly ? hol ?
[előzmény (2416)]

© nothing_is_eternalválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 14:57:42 (2420)
vyből hazaérkezés, elvalvás, kelés, sms mikortalihol, mansiz-tali 80-as troli, pándi mester+paca Nyugati, indulás 14-körül, egyetlen kazetta meghallgatása utána rádió, pándi mester anekdotái süsiből és koncertszervezésekből, pándi bealszik, hegyeshalom sangre-felvétel, shoppingolás, határ, pándi-sangre jazz eszmecsere hallgatás, Bécs, kissé eltévedés, parkolóhelykeresés, Planet Musik, "nem is itt lesz a buli", újhelyszín megközelítés, szerencsés parkolóhely találás, Duna korzó, bécsi sportsziget, színpad keresés, borospalack összetörik - pándi mester szomorú, fel-alá járkálás, helyszínmegtalálás, felmérés, bűz-alkohol-fű szag, idióta pankok fociznak, 19.00 I-WOLF, "vááá bazzeg kibaszott állat a hangzás", "ez tök jó", "bakker ebben nincs dzsi-dzsi", "bazzeg ez szar", közben eső, kedv elmenés eső miatt, helyes csajok, ismerősök, belenézés valami rokk koncertbe, terpesz+léggitár, eső eláll, vissza, Julia, fos fos fos bazzeg, lemenő nap fényképezés, "itt még a nap is máshogy süt", Julia még mindig, türelem elfogy, tankcsapda póló, csomó leszbi csaj, türelmetlen várakozás, kezdés, ledöbbenés, fényképek, hangzás ZSÍR, kényelmes tömeg, "miért nem hoztunk kamerát", figyelés, ámulás, bámulás, csodálkozás - dillinger ingyen?,"We will rock you!!!", "Ez a szám ennek a lányak megy, akit koncert után meg akarok dugni", király fények, csomó füst, zenészek totál átéléssel nyomják, dobos isten, még 3 szám, katarzis, vége, pándi várás, menés kocsi, kocsiban kaja, ásványvízmegivás, határ, pándi mester borozik, mo.-ban egyszer megállás, pándi mester anekdotál, röhögés, mindjárt megérkezünk, fáradás, hazaérés, elaludni nem tudás, Katatonia: brave, murder, day, élményfeldolgozás, elalvás


asszem király volt a buli és még az állásintit is sikerült átraknom holnapra :-D

© zsoc_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 14:46:05 (2419)
már csodálkoztam is h senki nem írt......azthittem mindenki itthon maradt
sajnálom h nem tujutottam ki, de ma legalább levizsgáztam biometriából, befejeztem ezt a félévet!

© pacaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 14:22:54 (2418)
nah, mi van, senki nem jut szóhoz, aki tegnap Dillinger-en volt?! Nem csodálom... ;-) Földbe gyökerezett lábbal lestem végig... Kegyetlen volt!!! Életem legdurvább koncertje, zeneileg és színpadi kép szempontjából. Közönség ügyében már nem... :-/

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 04:41:15 (2417)
Be voltal rugva, hogy leaaltal ilyen ronda novel? :-)
[előzmény (2416)]

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-28 02:36:46 (2416)
ma este vele söröztem

eljátszott pár számot, valami guns n rosestol vagy mi, ilyeneket hogy paradise city meg sweet child o mine...

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-23 22:51:03 (2415)
Egy idoben asszem ilyen neven is nyomultak, szoval nem nyultal nagyon melle.
[előzmény (2414)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-23 20:44:20 (2414)
Opááá. Bocsi.. SHITPUMP és véletlenül sem SHITPUNK:)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-23 20:43:55 (2413)
Khm.. röviden leirnám néhány kósza-kusza gondolatomat a Kupolában történtekről. Átfogó kritikát irni fölösleges. Kevesen voltak, a hangulat sem volt az az igazi, a Kupola meg az Kupola.

Mire odaértem a Nagyváradra, már lézengett néhány süldő tarajos, az első zenekar tagjai. Elsőként ők, a KONTÉNER zenekar lépett a színre,. Leginkább olyanok, mintha a MIG-29 doom zenét nyomna... Vagyis amolyan szélvészpánk lenne ez, ha gyorsabban is mennének a dalok. Mindenesetre a basszeros srác rendesen virgázott és még pontosak is voltak. Személy szerint engem csak a szólók idegesitettek. A szóló nagyon bunkó találmány.
Utánuk a SZAMIZDAT következett, szövegvilágát tekintve amolyan 90-es évekre hajazó politikai punkjukkal, ám az akkoriaknál mindenképp kisérletezőbb, nem sablonos zenével.
Az OMLADOZÓ HOMLOKZAT az olyan amilyen:nemszeretemjelenségekoskarmazzerathboogie.
Én jót szórakoztam, kedvenc kallersapkámban el-el orditottam magam olykor számbavettem kedvenc, plüssdenevéremet.
Volt még egy FOSCH nevű zenekar, az ő zenéjüket nem tudnám meghatározni... Hmmm... talán sepus zuzazúza némi Kornos feelinggel?
Fellépett még a Lorerey (rájuk nem nagyon emlékszem, csak az tűnt fel, hogy hárman vannak, és képzett zenészek lehetnek), a SHITPUNK nemszeretemhakóstolgatnak zenekart illetve a Columbóékat meg mindenki ismeri.
LOPUNK. Én abszolút rajongójuk lettem. Ezek az emberek olyan hangulatot rittyentettek, hogy kénytelen voltunk bemozdulni. A legjobb a fellépésük során az volt, amikor egy kislány feljött lenyomni a Sheeeeenat a Ramonestól.
A végére maradt az F.B. Körzet, őket már igen régen láttam utoljára, most is lemaradtam a feléről:((( , ráadásul nemigen tudtam már koncentrálni az eseményekre.





© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-23 20:38:15 (2412)
első gondolatra:

"Keksz válasz erre | adatok | e-mail - tegnap 10:40:20 (2401)

ne hasonlitsd ossze a tegnapi bulit egy masikkal, mivel ez ingyenes volt!!!
de igaz, h eleg durva lett a kozonseg ..."

ez így megállja a helyét. Tehát ne ebből ítélj, mert most nagyon sokan nem jöttek el azok közül akik ott szoktak lenni és nagyon sok olyan is ott volt, aki csak véletlenül tévedt oda, illetve először látott minket. Ettől függetlenül a második mondat is áll. Tehát egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy egy más alkalommal jobban tetszene neked a felhozatal - amúgy meg nagyon helyfüggő a közönség (teljesen más arcokkal egészül ki a mag, akkor ha a Vörös Yukban játszunk, mint amikor a Kultiban). Szóval ezt csak te tudod megítélni egy másik alkalommal; az ingyenes vs. fizetős összehasonlítást meg csak akkor tudod megtenni a hely torzítási hatása nélkül, ha megint a Kultiban nézel meg minket - mondjuk. ha a 13-ai New York Ska-Jazz Ensemble bulira is eljössz! ;)

Érdekes ez az "ingyen buli visszatartó hatása" jelenség, de abszolút meg tudok mindenkit érteni, aki így érez (a Sport Sziget v. a Sting koncert emiatt volt élvezhetetlen számomra). A zene ünnepe esetében viszont személy szerint egyáltalán nem éreztem, hogy bunkó lett volna a közönség (sőt... - de ezt már Aberrált is kifejtette) - az viszont biztos, hogy más volt. Kevés volt az ismerős, kevesebb is volt most a kontaktus a közönséggel. Erre az is magyarázatul szolgálhat, hogy hét órával a reggeli államvizsgám és a még hátralévő 3 óra tanulás előtt nem volt túl sok kedvem a mindenható ska-reggae muzsika legyőzhetetlen erejét hirdetni - pedig ilyen ismeretlen közönségnél pont ez kellett volna, hogy domináljon! Mindegy, a visszajelzések így is sokkal pozitívabbak voltak az új arcok részeről, mint vártuk!

És akkor itt reagálnék a második gondolatra, ami ezen e ponton szorosan kapcsolódik.
Valóban - hogy kiemeljek egy példát - pl. a PASO című számnak eléggé közhelyes a mondanivalója. DE nem volt véletlen ez a témaválasztás - azt a számot pontosan azért írtuk, hogy tissztázzon minden ilyen jellegű félreértést! Mivel a magyar ska-nak vannak más értékrenddel rendelkező felmenői, valamint ott áll a szinpadon egy kopaszra nyírt fiatalember az egyik mikrofon mögött, ezért igenis fontos, hogy még egy ilyen témájú szám szülessék, s hogy ezt, ez a zenekar is megénekelje - még akkor is, ha ezt már ezer más ska zenekar megtette korábban. Egyszerűen azért, mert ennek a műfajnak itt nincsenek széles körben lefektetve a kulturális alapja, s mint azt a saját szemeddel láttad rengeteg olyan ember lesz, aki a PASO révén találkozik majd először ezzel a zeni irányzattal és köré csoportosuló meggyőződésekkel. E zenei stílus mögé ez a zenekar teljes mellszélességgel mögéállt és átvette attribútumainak többségét is, mert egy ismeretterjesztő szerepet kíván betölteni. Ennél fogva kikerülhetetlen, hogy ska kliséket puffogtassunk - sőt, egyenesen kötelező is! Hogy egy példával éljek: lehet, hogy egy olyan helyen, ahol már létezik tizenöt öltönyös ska zenekar, ott teljesen felesleges egy tizenhatodik és nagyon jó, hogy ez a tizenhatodik zenekar szörnynek öltözik, de ahol nincs egy öltönyös zenekar sem, ott nem lenne jó, ha emiatt az egyetlen szörnynek öltözött ska zenekar miatt, a szörnynek öltözéssel azonosítanák a ska stílust. Tovább megyek - láttam már sok öltönyös brigádot, overálos ska brigádot, stb. A legtöbb kedvenc zenekaromat úgy is, hogy nem öltönyben lépett fel - de mégis, valahogy az volt az igazi, amikor beöltöztek ;) Néha kell egy keret! Ezért szeretem a Yellow Spots színpadi megjelenését is;) Ezt az analógiát átültetheted a szövegre is! Sok zenekar közül ki lehet tűnni azzal, hogy a stílustól szokatlan témákat dolgozol fel, de jelen esetben, ameddig nincs egy kialakult kultúrkör, addig ez eltérítheti a dolgokat, felelőséggel jár.
Pont ezért rizikós például a Cookie-Mookie c. szám (amit most emiatt direkt nem játszottunk), mert ugyan ez egy erotikus jamaikai táncról szól és egy egyértelmű utalás Judge Dreadre, mégis, ezt csak azok értik, akik már ismerik a műfajt és az előadókat és ők tudják, hogy ez IS _belefér_. Viszont, aki nem rendelkezik ilyen jellegű ismerettel, az könnyen egy vicceskedő, komolytalan műfajban alkotó valaminek kategorizálhatná be ez alapján a zenekart és vele együtt a ska-t... e tévhit eloszlatásán pedig már hosszú ideje dolgozunk... A ska az underground popzenéje. Most a reggae robbanással eljött egy olyan idő, hogy (újra)pozícionálni lehet a stílust. Mi azt szeretnénk, ha ezt a fent említett szerepet töltené be - ándörgrándereknek megfelelő popzene lenne, szórakoztató, de gondolati tartalommal, a kívülállók közül pedig minél több embert indítana el a földalatti zenék irányába.

Ennyit tehát a szövegek miértjéhez!
a többi meg szubjektív ;)
fogadjunk, hogy nem szereted a rocksteady-t... ;)
[előzmény (2399)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-23 10:04:49 (2411)
akkor lehet derkovbois oldalan lesz
[előzmény (2410)]



Elejére << Előző < ... 997 | 998 | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 | 1004 | 1005 | 1006 | 1007 | 1008 | 1009 | 1010 | 1011 | 1012 | 1013 | 1014 | 1015 ... > Következő >> Végére