Punk Portál >> Fórum >> Politika >> AntiSkinHead
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kurva anyátok mocskos skinheadek!

Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 13:13:06 (989)
nem igaz, nem ittam semmi rövidet, csak bort....de többféle bort, ez lehet a baj....ünnepeltünk valamit, aminek nincs is jelentősége, de jó volt....

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 13:12:01 (988)
furcsa elgondolás. most nem írok többet mert alszom.
[előzmény (978)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 13:08:21 (987)
szürcs, szürcs két cukor sok tej. Pont ahogy szeretem! Ha fröccsöztél volna nem fájna a fejed. De mindíg csak a tömény....cöcöcö

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 13:01:48 (986)
valami kéne fejfájás ellen!!!!!!!!asztalba harapok!!!!!

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:54:19 (985)
IGENIGENIGEN!!!! cukor nélkül, sok tejjel, ha lehet....de hogy fog engem megtalálni a kávé...? illetve én hogy találom meg őt..?

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:48:58 (984)
Mélyen átérzem a helyzeted, úgyhogy főzök még egy kv-t. Kérsz?

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:45:45 (983)
nem , az a baj, hogy már másnap van.....szétütve érzem magam nagyon, az ágy is rossz, amin alszom -kedden veszek egy fejszét és lefejezem, aztán feldarabolom és kiszórom az ablakon.....forró fürdő lesz a vége, csak még erőt kell gyűjtenem, hogy kimozduljak

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:40:28 (982)
Nem vagyok az a zokonvevős fajta. ( csak még nem tudtam eldönteni azt sem, hogy másnap van e már :) )

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:35:10 (981)
persze, hogy nem....szeretem a kutyákat, tényleg csak az ő érdekeiket próbáltam szem előtt tartani...remélem, nem vetted zokon:))

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:16:07 (980)
Ez ugye nem volt komoly kérdés?

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 12:09:44 (979)
a barom főnököm szokta használni ezt az "erősebbkutya"-kitételt...persze ez ettől függetlenül igaz....a gyengébb kutyák miért nem basznak?

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 11:54:51 (978)
1. Kemény dió ez a "tökéletes bizonyítottság".Ha az embert biológiai lénynek tekinted, akkor igen. Emelkedett szellemi témákról én nem tudok érdembelit mondani. (Abban a választott lelki vezetők és a filozófusok vannak otthon:) )De ha az evolúciót veszed alapul, akkor ez genetikai kódban foglalt. (A falka lények nagy része nem tud magára mint egyénre gondolni, ennek oka, hogy életbenmaradási lehetőségei rögtön a nullára esnének, a falkán, hordán kívül.) A "létmódunk torzult formája" pedig inkább a politika. :)
2. Naná, hogy a hierarchia szétrombolására törekszik, hiszen "Mindíg a legerősebb kutya baszik".A szaporodás feltétele a magasan elfoglalt hely.
A megnyugtatás kategóriájába lehet rakni az egyenlőségen alapuló világképet. Mindíg v.milyen hitvilághoz tartozik, szerintem ez a "hahozzánkállsznemkellküzdenedmajdegyüttmilyenjólesz" csoporttoborzási alap, legfeljebb becsületesebb vallások ezt a túlvilágra teszik. A mémek meg attól mémek, hogy oltják magukat egyik fejből a másiba ugye! :)
(engem a vasorrú bába kultúrafüggetlen megjelenése jobban zavar )
[előzmény (976)]

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 08:35:12 (977)
ez nem feltétlenül igaz, jo-ska: "...minden ember hatalomra tör" (sokan ideális állapotnak tekintik, ha valaki vezetgeti őket ideodaamoda:-))))

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 23:52:28 (976)
ammonita..
1 .és az tökéletesen bizonyitott, hogy a hierarchia szükségszerű velejáró, úgyértem nem -e csak a többezer éves hierarchiába kényszeritésünk
eredménye és létmódunk torzultformája ez? Ezt mondjuk én sem hiszem, csak kérdés, mert ehhez a témához lövésem sincs.

2. az ember tevékenysége valahogy mindig is a hierarchiális keretek szétrombolására törekszik. Ez magyarázható csak azzal, hogy minden ember hatalomra tör, pozicióját erősitendő fog össze mással és klikkesedik? És akkor hova lehet tenni az ideális, egyenlőségen alapuló világkép elképzeléseit, mémjeit egymástól különböző kultúrákban?

[előzmény (973)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 21:05:22 (975)
Mindíg vannak maszkok a domináns fegyvertárában,hiszen nem csak erővel, hanem intellektuálisan is fenn kell tartania az irányítását.
[előzmény (974)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 19:19:45 (974)
Makarenko sem írt erről... Sajnos.
Biztos, hogy van hierarchia. A már előbb említett kis klikkekben először általában a dominánsabbaknak lesz két ismerősük => ők dominálnak majd kezdetileg a klikkben, úgy vélem. De ebben már több dolog is szerepet játszik. Például, hogy a klikket alapító játékosnak vannak-e maszkjai, és ezek mkülönbözőek, mind klikk, mind egyfős társaságban?
[előzmény (972)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 14:28:17 (973)
Visszatérve 940-re. Száz ebren is van hierarchia. Már 3-nál is van. Ez biztosította v.mikor a fajtánk túlélését, a több százezer éves bevésődések nem változnak meg 2-3000 év alatt.

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 14:23:52 (972)
Na most elértünk arra a pontra ahol megáll a tudományom. :( Elméletileg, ha fenyegető a külső nyomás akkor átalakulhat a csoport szerkezete. De száz emberben gondolkova ez sem tarthat sokáig.Innen remek kaleidoszkóp szerű ábrákkal szokták szemléltetni a csoportszerkezetet. Ezek egyike sem igazán dinamikus. Leosztott szerepek, kis mozgástér.Tapasztalatok szerint az amit te látni szeretnél max. 60 emberes elszigetelt (kultúrálisan és térben) helyzetekben működik. Pl. Ismerőseim voltak "kutatni" Mongoliában. Ők láttak ilyen közösségeket. A hiba az egészben az volt, hogy még a ruszkik sem tudtak róluk semmit. A mongol ismerőseik hagyományosan nem is akartak, mert életveszélyes volt megközelíteni a táboraikat. Néha előkerültek közülük férfiak, kereskedtek ezzel-azzal, azután sutty tovább.
Sokáig müködő -emberöltőig- spontán szerveződő kis csoporttal, csak tankönyvekben találkoztam. :(
[előzmény (971)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 13:31:55 (971)
Vegyünk alapul egy százfős társaságot. Mondjuk összezárjuk őket egy hat hetes "táborba". Akkor mikor először találkoznak, egy idő után el kezdenek megismerkedni a kísérlet alanyai egymássa. Kialakulnak az első kapcsolatok, majd mikor egy embernek több ismerőse/felebarátja lesz akkor ezek a felebarátok is összeismerkednek. Persze a kezdetekben ez még nem szétválogatással szokott történni - tapasztalatból mondom. Aztán ezek a két háromfős kapcsoltarendszerek általában klikkekké alakulnak össze. Ez azt jelenti, hogy a klikk tagjai ismerkedésüket, új alanyokkal való kapcsolatteremtésüket lelassítják, illetven teljesen le is állítják, s csak a saját klikkükk belső részének szentelik idejüket. Ez a kísérlet második harmadik napjában már be kell, hogy fejeződjön. Ezek után a klikkek magas fala el kezd elomlani. (Ez a fal a feljebb említett visszafogott külső, új emberekkel való ismerkedés miatt van, és magas.)
Arra gondoltam, ha a felső nyomás, és a közös eggytértés urrá lesz, akkor ez lebonthatja a magas falakat, és létrejöhet újra az ösmerkedés, nem?
[előzmény (968)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 16:33:16 (970)
Mond Clash te miből élsz?
Igazán nagypályás nem lehetsz, mert akkor nem ide írkálnád a hülyeségeket.
Másrészt remélem megpróbálsz kiskapukat keresni és kifosztani az összes suttyót. A te személyiségeddel és lehengerlő stílusoddal még sokra viheted. Például Szegeden egy 120 kilós macsó majd elmagyarázza mi az a hátsó szándék...
[előzmény (969)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 14:16:59 (969)
Ha valaki a lehetöségeihez képest végez hasznos munkát akkor azokhoz a lehetöségekhez képest legyen emberi az élete.
Mindenki annyi pénzt keress amennyit érdemel. Persze ki a faszt érdekel ez a sok szarházi proli, akinek van esze az vállalkozik igy nem öt zsákmányolják ki hanem ö zsákmányol ki másokat.

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 21:53:19 (968)
Mondatokra szedtem mert másképp nem tudtam követni :-)))
Igen, igen, igen A külső befolyásnak nem feltétlenül kell legyőzni az ellenállást ahoz, hogy egy sejt szétessen, hiszen kommunikál a külvilágal.Szerintem ha a "nyomás" pusztán ideológiai, akkor mindenképp szétesik az egység. /de én nem hiszek az Emberben/ Az utolsó mondatod fejtsd ki, mert gyanítom nem értettem meg. :(
[előzmény (962)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 21:13:17 (967)
Slodo! Ne huncutkodj nekem! Meghúzom a fülecskéd! :-)))))
[előzmény (955)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 09:04:59 (966)
Kellő felkészültség, alapos utánajárás, kellő SZERZETT tudás valamelyest segít átélni.
[előzmény (961)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 09:03:07 (965)
Bocsánat csak most olvasom:
kilencszázhatvanhármasom mjdnem egyenlő az EB-féle kilenszázhatvanassal.
[előzmény (960)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 08:59:49 (964)
Megtekinthető?
Én nem a Rákosi-korszak vértfakasztó ideszaggató félelmeiről zengek itt. Az valóban a rendszer megcsúfolása, a nép elnyomása, - "a jövő megalapozása" volt. Jóltudom én is mi volt ott.
[előzmény (952)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 08:58:16 (963)
A kötelező dolgozni - azt jelenztett, hogy MÉG A CSÖVESEKNEK IS! kötelező volt. Tehát a nincstelenek nem hagyták kitoloncolni, hanem elküldték utcaseprőnek, kukaürítőnek, stb.-nek.
Valóban hoztak létre szarházi módon csinálva csinált munkahelyeket (pl.: ugye emlékszünk még a Magyat Gumipitypang Ültetvényekre, vagy a Magyar NArancs Ültetvényekre...)
Ezek a helyek valóban csak az államnak a nép felé irányuló pénzosztását takarták el, DE a pénz legalább így is a nép a közember kezébe folyt, és nem gazdag milliárdos sikkasztó politikusoknak, hogy megépíthessék huszonharmadik luxusvillájukat a rózsadombon.
Valóban az ÁVÓ-s félelem volt a fő hatás. DE mint tudjuk mind a ketten (remélem) az ÁVÓS nyomás csupán az ötvenes években és a hatvanas évek elején volt elviselhetetlen. Aztán az emberek már kevésbé féltek, és azt is csak megszokásból félték alaptalanul. Ekkor már rég nem volt betelfonálok - elvisznek játék!
[előzmény (951)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 08:49:38 (962)
akkor maost ammonita, igaz?
A sejt, és a "kis csoport" = klikk.
Amiről te beszéltél az a klikkek magas fala. Mit is takar ez? A klikkek elkülönükő személyeket tartalmaznak, és ezek együtt elszeparálódnak bizonyos dolgoktól. Ez lehet környezeti tényező, vagy inger is.
De a külső befolyás ezt a falat - ha csak időlegesen is - legyőzi, és megtanítja az embereknek a kirendelt szentenciákat...
[előzmény (949)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 08:36:52 (961)
És az a vicces hogy a legnagyobb kritizálok vagy korunkbeliek (magyarul 5-10 évesek voltak a rendszerváltásnál) vagy azok a mintapolgárok akik 56ban lepatantak innen. Olyan átélésel tudnak kortársaim magyarázni a Kádár rendszerröl, hogy az csuda :) Mindent átéltek benne, üldözték öket meghurcolták... :)) Azt ezek elfelejtik, hogy a mai tiltakozok legnagyobb része mind mind párttag volt.. méghozzá elég nagy fejes... akkor jó volt :)
Rohadtul nem szeretnék a Kádár rendszerbe élni.. félre ne értsetek... csak megint ez a hozzáállás idegesit.. Butaság a la Hungary
[előzmény (960)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:08:48 (960)
Veled aztán sok mindenben nem értek egyet, de a Kádár-rendszer kritizálásában bennem társat találhatsz.
A késői Kádár-éra viszont már nem volt vészes szerintem, a 60-as évek végétől valamivel jobb volt a helyzet; persze az enyhülés miatt.
Maradtak persze tarthatatlan dolgok: például hogy az ember nem mondhatta meg nyíltan, mit gondol.
Mondjuk ehez még hozzá tenném, hogy túl hirtelen lettek baromi sokan a régi rendszer fröcsögő kritizálói; mintha a hirtelen támadt ellenszenv mögött némi titkolnivaló lenne... na de mindegy.
[előzmény (952)]



Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére