Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 ... > Következő >> Végére

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-11 15:15:43 (837)
Milyen békákról beszélsz te itt nekem össze-vissza? Mi közünk van nekünk egy békához?
A cigányok valamilyen szinten rokonaink ezt aláirom mert részben ök is Ádámtók és Évától származnak viszont Indiában összekeveredtek nem tudom milyen maki majmokkal azért lettek ilyen barnák és büdösek mint a szar.
[előzmény (831)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 23:05:06 (836)
Ja, és a Kox is abban a városban él,ahol én....!
[előzmény (835)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 23:03:00 (835)
Ott ahol élek gyűjtöttem már elég tapasztalatot!Köszönöm elég is volt belőle! Kíváncsi lennék Te mit szólnál egy olyan környezethez,amiben több a cigány,mint a (bunkó,paraszt-az ő nyelvezetükön) magyar és attól kellene tartanod,hogy kiélik rajtad a rasszizmusukat??! Menj vissza a Holdra barátom! :)
[előzmény (811)]

© skaterpanxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 21:24:53 (834)
Ez mondjuk engem is felbaszna!
[előzmény (829)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 21:01:21 (833)
Te meg ne beszélj össze-vissza, a tájékozatlanságod nem ment fel a tudazlanság alól...
[előzmény (830)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 21:00:31 (832)
JA, kb. ennyi, még más, történelmi faktorokkal együtt.
[előzmény (828)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 16:47:54 (831)
A közös anya-eredményre úgy jöttek rá, hogy a mitokondriális DNS-eket összehasonlították, ami csak negyon kevés eltérést mutatott, ami megfelel a mutációk statisztikájának. A mitokondriális DNS csak anyai ágon öröklődik, tehát így vezethető vissza az ősanyára. Ez alapján az orángutánok nem rokonaink. (Persze valahol azok, de ennyiből már a békákat is idekeverhetnénk)

Egyébként csak mosolyogni lehet azon amit írtál.
[előzmény (830)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 16:10:06 (830)
Ez a véres szöveg csak egy kifejezés a magyarban te idióta! Azt jelenti hogy genetikailag az apád és anyád keveréke vagy! Tudod régen még nem vágták hogy mi az a dns meg gén meg stb.. de már akkor is tudták hogy a legtöbb tulajdonság öröklödő.
Amit a cigány, mexikói testvéreidröl pampogsz az is baromság. Az ember a testvérével (innen az elnevezés is) a legközelebbi 100%os rokon, az egyik szülöjével, annak testvéreivel és gyerekeivel 50százalékos rokon, ezek ugye az unokatestvérei. A négy nagyszülömböl lettem, az én unokatestvérem pedig ezek közül kettöböl meg két idegenböl lett ergó 50%os rokonok vagyunk. Az egyik nagyszülövel 25%os rokonok vagyunk ergó az ö testvérével is és annak gyermekei, unokáival is akik az én másodunokatestvéreim. Ez is egyszerű: 8dédnagyszülömböl lettem ezek közül kettö az én másodunokatestvérem nagyszülöje is a rokoni fok tehát 25%os. A dédnagyszülöm testvérének dédunokája a harmadunokatestvérem akivel már csak 12.5%ban avgyunk rokonok, az üknagyszülöm ükunokája az én negyedrangú unokatestvérem akivel már csak 6.25 %ban vagyunk rokonak és igy tovább. Na most ha több százezer vagy nem is tudom mennyi éve élt egy nö aki mindanyiunk közös őse akkor bele lehet gondolni milyen szinten rokonaink nekünk a cigányok. Ha pld ez a nő szézezer éve élt (fogalmam sincs csak tegyük fel) és egy generációt 20 évre datálunk (ami sok is hiszen anno a nök 20évesen már többgyerekes családanyák lehettek) kijön hogy ez a nö a mi 5ezredűkanyánk, a most élő "testvéreink" pedig mindössze 5000ezred rangú unokatestvéreink. A százat el kell kezdeni felezgetni 5000szer hogy kijöjjön hány százalékban vagyunk mi rokonok.
Na persze ebben van egy csomó ferdités hiszen a népek sokszor belterjesen szaporodtak na meg a családokban sok vérfertözés volt stb.. de mindezek ellenére is szemlélteti hogy miért ragaszkodik az ember a testvéréhez, a szüleihez, az unokatestvéreihez magyarán a családjához elsösorban utána pedig a többi magyarhoz és csak ennekutána a többi emberhez.
Még egy dolog eszembe jutott hand: ha te a cigányokat testvéreidnek tekinted akkor az orángutánokat meg a csimpánzokat is becsüld meg hiszen valahol ök is rokonjaink!
[előzmény (827)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 15:08:07 (829)
tegnap a benzinkuton éppen időben értem vissza a kocsimhoz, mert egy cigány, egy büdös roma fasszopó tetü nyitotta a kocsim ajtaját és nyúlt volna be a cuccomért, de sajnos észrevett és elhúzott a haverjaival. aki nem írtja a szemet az maga is szemét lesz. kicsit ideges vagyok de utálom ha lopni akarnak tőlem. lassan jobban utálom a cigányokat, mint a rendőröket. sőt! jobban!

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 14:42:26 (828)
Szóval a kérdés az:
Mivel magyarázható a cigányság sorsa?

Adatok:
Genetikailag nem vehet szociális viselkedést örökölni.

Volt itt minden mellébeszélés, de nincs válasz.

Gondolatmenet:
Ha genetikailag nem magyarázható a cigányság sorsának stagnáló állapota, mi más az oka?
-Esetleg a kultúra nem engedi ki őket; csakhogy nem beszélhetünk olyan kultúrális hagyományról, amihezz különösen szorosan kötődnek.
-Esetleg a szegénység.
-Esetleg a diszkrimináció. Ez esetben akár az is feltételezhető, hogy a nyomorban élőkkel szemben van diszkrimináció, legalábbis ha az utolsó két feltételt vesszük.

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 14:31:57 (827)
Mi ez a véres szöveg? Egy ember bizonyos tulajdonságokat a génjeivel, más tulajdonságokat a környezetéből vesz. A viselkedését az utóbbi alakítja.
A te véred pl. soha nem érintkezett sem az anyádéval, sem az apádéval.
Egyébként is DNS vizsgálatokkal az is kimutatták, hogy minden ember egy anyától származik, úgyhogy minden cigány, néger, mexikói a testvéred. Becsüld meg őket!
[előzmény (807)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 10:01:38 (826)
Kolompárék építési naplója:

Augusztus 30.
Házat akarunk építeni, de sajnos nincs pénzünk. Majd csak összedobjuk valahogy. Öcsém hegedűművész, a helyi ÁFÉSZ "Rózsafa" étteremben működő , ifjabb Kodály Zoltánról elnevezett vonósnégyes vezetője. Én ugyanott vagyok a ruhatárban belső ellenőr.

Szeptember 1.
Elhíreszteltük a rokonságban, hogy dédapánk 14 méter hosszan, 6 méter szélesen és 3 méter mélyen kincset ásott el. Így aztán 3 nap alatt elkészült a ház alapja.

Szeptember 22.
A ház már alá van pincézve, viszont a Tüzép-ről napokkal ezelőtt nagy mennyiségű tégla tűnt el. Azért a biztonság kedvéért ráírtuk a mi tégláinkra, hogy "Fizetve".

Október 1.
A ház már áll. Az ácsok is remekül dolgoztak, de a belső munkák még hátra vannak. Ma este eldöntjük, hogy ki, és mit fog nekünk felajánlani a házhoz. Ez azért szép tőlük, sírva is fakadtunk.

Október 5.
Öcsémmel úgy döntöttünk, hogy vendégségbe megyünk. De nem volt otthon senki. Ezt nem hiszem el! Mondtam öcsémnek, hogy adjon egy pofont. Úgy megütött, hogy tokostul kivittem az ajtót. Haza is hoztuk.

Október 8.
Az öcskössel körülnéztünk a környéken. Délután felé megszomjaztam. Be is csöngettem az egyik házba. Azt mondták a
függöny mögül, hogy igyak a kerti csapból. A csap nehezen működött, ezért hazahoztam. A 30 méteres vízvezetékkel együtt. Otthon vettem csak észre, hogy a vezeték végén bojler is van. Viszont a bojlerhez egy kád is tartozott, amiben egy gyönyörű nő fürdött. Ennek furcsa módon a feleségem örült a legjobban. Holnap az asszonyt orvoshoz viszem.

Október 10.
Az éjjel nagy vihar tombolt. De akkora, hogy a szomszéd összes cserepét a mi tetőnkre fújta át. Éppen illett rá.

Október 12.
Tegnap megünnepeltük, hogy eddig saját erőnkből hoztuk össze a házat. Egy étteremben mulattunk. Az öcskös úgy berúgott, hogy padlót fogott. Azt is hazahoztuk.

Október 20.
Nagyon szép kovácsoltvas kaput láttunk. Becsöngettem. Kiszóltak: szabad! Haza is hoztuk.

Október 24.
Unokabátyám, Kálmán bolondul a téli sportokért. A minap fölvett egy hátizsákot, fejére sísapkát húzott, és kezében egy jégcsákánnyal betoppant az OTP-be, ahol magához kérette az egész bevételt. Legutóbb Sopronkőhidáról írt levelet, melyben közölte velünk, hogy itt áll Európa Kapujában, de sajnos belülről. Kért babakrémet, hajolajat, bőrápoló kenőcsöt és szemceruzát. Kár hogy bent van, mert nagyon hiányzik az építkezésnél. Főként a keze.

Január 4.
Öcsém Balatonföldváron sétálgatott az egyik villa szobájában. Egyszer csak előugrott egy kutya, és megkergette, mire ő fejest ugrott a medencébe. A medence tele volt száraz falevéllel. A fejestől az öcsém 10 centivel rövidebb lett. Most behúzott nyakkal közlekedik, ettől úgy néz ki, mint egy teknősbéka. Az esettől olyan dühös lett, hogy hazahozta a medencét. Hogy eltüntesse a nyomokat, megette a kutyát. Így mindenki jól járt, és a káposzta is megmaradt.

Január 7.
Hatalmas dörrenésre ébredtünk. Valaki a kerítésen keresztül bedobott 6 db komplett ablakot. De az is lehet, hogy maguktól repültek be, mert az ablakoknak 2 szárnya volt.

Január 11.
Találtunk egy megbízható villanyszerelőt, aki a mi fogyasztásunkat rá tudja kötni a szomszéd villanyórájára. Most neki pörög. Kész főnyeremény.

Február 15.
Lakásügyben a szerveknél annyit kilincseltem, hogy mindegyik a kezemben maradt. Így aztán lassan összeállt a ház.

Február 16.
Este becsöngetett a jó szomszéd. Áthozta a Satelit antennáját és a nagyképernyős Sony televízióját. Azt mondta: Használják
egészséggel! A bíróságon ezt a tényt tagadta.

Február 24.
Öcsém késő este jött haza egy komplett hálószobabútorral. Azt mondta, hogy az utcán találta, és biztos valaki véletlenül húzta ki a zsebéből, a zsebkendőjével együtt. Csak neki lehet ilyen szerencséje!

Február 25.
Öcsém részt vett egy délutáni futóversenyen. Ő szaladt elől, hóna alatt egy padlószőnyeggel. Az áruház dolgozói csúnyán lemaradtak. Azért mit tesz az állandó edzés!

Február 26.
Megtartottuk a házavatót. A társaság jól érezte magát. A vendégek éjfél felé távoztak. Kora reggel vettük észre, hogy hiányzik a bejárati ajtó, 70 méter elektromos vezeték, 12 kapcsoló, a WC csésze, 7 négyzetméter válaszfal és a cserépkályha. De nincs baj, mert holnap mi is házavatóra megyünk!


© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 21:47:22 (825)
ezzel én is így vagyok természetesen; de ez nem szempont, mert ez nem csak a cigányokra igaz.
[előzmény (824)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 20:31:46 (824)
én is ismereke pár cigányt, de sztem bátran állíthatom hogy kevesebbet ismerek mint ahányat nem
[előzmény (811)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 20:29:54 (823)
te meg azért vagy fasz mert teljesen túlzásba viszed már
[előzmény (807)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 20:29:29 (822)
te még élsz te buzi? de jó volt amíg nem írtál
[előzmény (812)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 20:29:01 (821)
hát öreg mit mondjak, te se teszel hozzá sokat...
[előzmény (813)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 17:54:52 (820)
mellesleg abszolut igazad van; én már többször mondtam hogy ez nem valami hippi-kommuna.
[előzmény (818)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 15:57:01 (819)
"lejáratja a punk-hc színteret"

Van még mit lejáratni rajta? :-)

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 15:33:33 (818)
Lázadj!;)
[előzmény (817)]

© Hazlotumismaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 15:28:58 (817)
persze, ez egy szeretetotthon, legyünk hippik, toleráljunk minden szart!bravo!

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 15:14:15 (816)
Mer van neki hozzá joga.
[előzmény (815)]

© Hazlotumismaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 15:03:41 (815)
o.k. de ha nem része a színtérnek, akkor minek írkál fel faszságokat?!

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 14:59:11 (814)
" burkoltan rasszista tahó"
Nem burkolja, teljesen egyenes ebben a kérdésben.

"lejáratja a punk-hc színteret"

Én többször is olvastam már tőle olyan kijelentést, hogy inkább megdöglene, minthogy ennek részévé váljon. Akkor meg miért is ne járathatná le.

CCR ikon:)))))))))))))), kár szó szerint értelmezni, amit mond.
[előzmény (813)]

© Hazlotumismaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 14:51:55 (813)
Kedves Clashcityrocker!ha téged kiskorodban kiszedtek volna a családodból, még talán te is ember lehettél volna, nem egy ilyen kirekesztö, burkoltan rasszista tahó, aki lejáratja a punk-hc színteret. egyébként meg elismerem, hogy a romák 70%-a olyan, amilyen, de te akkor is egy primitív fasz vagy.respekt! kisveres, hungary, bp., csepel

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 14:06:21 (812)
"Sajnos ez egy ilyen világ, itt a -PÉNZ- diktál!"

na. igy.
[előzmény (807)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 13:29:58 (811)
Igen komám, én meg azt mondom, hogy jártam a Holdon; ki cáfolja meg? Penetráns hülye vagy te is, ha beveszed ezt a dumát. Én ellentétben veletek rengeteg cigánnyal találkoztam és beszélgettem; némelyiknek ma is követem az életútját, és bátran kijelenthetem, hogy úgy beszéltek félre, ahogy nem illik. Mi lenne, ha tapasztalatot is gyűjtenél e téren mielőtt helyeselsz a semmire?
[előzmény (809)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 13:11:23 (810)
Kérem, köszönöm.ú
[előzmény (804)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 13:10:16 (809)
CCR-nek pedig igaza van!

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-09 13:07:13 (808)
Nem is az volt a kérdés,hogy ki kellene őket írtani,vagy sem... Nekem is vannak cigány haverjaim! Hanem az a kérdés,hogy hogyan lehetne megoldást találni arra,hogy a morális viselkedésük megváltozzon.Legalább javuljon! Bár szerintem ez nem a mi dolgunk lenne!
[előzmény (806)]



Elejére << Előző < ... 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 ... > Következő >> Végére