Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Szentes punk-rock
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Iron Will, Erotikus Görények, Punktomim, Nincs Igazság stb.. ismeritek őket?

Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-02 12:37:51 (3345)
Csak annyit fűznék hozzá az írásodhoz, hogy avar királyság (fejedelemség volt egyébként) nem létezett a honfoglalás időpontjában, őket a frankok és bolgárok megdöntötték. Ebben az időben kevert népesség élt a Kárpát-medencében: szlávok, avarok, bolgárok. Őket békésen beolvasztották magukba a honfoglalók. Előtte, amíg felvonulási területnek számított a Kárpát medence, valóban voltak öldöklések.

"Az itt megmaradt különböző népcsoportokat pedig befogták jobbágyi munkára." Máshoz úgysem értettek, a harcolni tudó népcsoportok viszont katonáskodhattak is.

Szent Istvánt párhuzamba állítani egy zsidó üzltemberrel és Hitlerrel (amennyiben ő az a rettegett német hadvezér, akire célzol) ez egetverő nagy faszság. Nem volt tömeggyilkos, több törzsfővel is kiegyezett harc nélkül. Miután Gyula megszökött a börtönéből, ő utána küldte a feleségét. Ez is azt mutatja jó keresztény volt. A kereszténység felvételével pedig egy magasabb szintű kultúrát is behozott az országba. És nem irtotta nemzetét hatalomért és pénzért. Tudta, hogy csak akkor van esélye a magyar államnak túléni, ha egy kézben egyesíti a kárpát-medencei területeket. Neki és Gézának köszöhetjük, hogy egyáltalán létezik magyar állam.
Ez most így kicsit zavaros amit leírtam, azt akarom kihozni belőle, hogy nem a saját érdekeit tartotta szem előtt, hanem egy egész nemzetét.

A katolikus egyház üzérkedéseinek hogy voltál kitéve?

Nem értem miért baj ha egy állam polgára vagy, meg hogy ki kell váltani a személyit hogy utazgathassál. Ha kiváltod az ugyanúgy nem érdekel senkit, mintha nem váltod ki. Csak neked lesz rosszabb.
[előzmény (3341)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-02 12:35:37 (3344)
igen rasszista vagy! És nem kifejezetten a cigány gyűlöleted miatt, hanem olvasd el a saját beírásaidat és gondolkozz el rajta.

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-02 12:12:59 (3343)
Az ország határán kívül élő magyarok nem akarnak ide költözni, nekik az az otthonuk. Ők vannak OTTHON. Talán inkább a betelepített szlovákok, románok, ukránok, szerbek, stb. költözhetnének szépen el.

Egy kérdés: én rasszista lennék? A cigányokat útálom. Nem tudom nem utálni őket. Saját negatív tapasztalataim vannak. És ne gyertek azzal, hogy vannak közöttük rendesek, mert én a többség alapján ítélem meg őket, és a többség nem rendes. DE nem utálok egyetlen más népcsoportot sem. Ráadásul az utálkozáson kívül semmit sem teszek ellenük... Olyat miért nem hallok, hogy lerasszistáztok egy cigányt, aki azért rabol ki valakit, mert fehér a bőrszíne?
[előzmény (3336)]

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-02 12:06:39 (3342)
Ha a magyar határ követné az etnikai határokat, akkor is jónéhány területtel nagyobbodnánk, annak ellenére, hogy a trianon után létrejövő országok mindent megtettek, hogy elmossák területeiken a magyarság etnikai többségét. (az elszakított részeken voltak 100% magyar lakta területek is)

A területi revízióra semmi remény szerintem, sem fegyveresen sem békésen.--------> Nem kell robbantgatástól félned. :)

Bár Romániának az EU csatlakozás után muszáj lesz megadnia Székelyföldnek az autonómiát. Ez is kis haladás.

A románok egyébként nem is tudtak mit kezdeni a gúnyhatárok által kapott területekkel. Mit is várhatnánk egy néptől, aminek csak pár száz éve van saját országa, előtte csak kecskepásztorkodásból éltek.

Érdekesség: a román történelemtanítás Hunyadi Mátyást román királynak mondja. Egy román ismerősöm mesélte, hogy az egész történelmük másból se áll, csak hogy mikor kit árultak el, de döftek hátba.

Na de elég a sovinizmusból!

Most, hogy Magyarország az egész EU-t magához csatolta, már csak kis lépés az egész világ! :D
[előzmény (3335)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 17:00:57 (3341)
Szia Janiró!

Véleményem szerint neked is hiányosságaid lehetnek ez esetben a történelem tekintetében, mivel abban az időkben szó sem volt békés együttélésről. Hiszen ahol most mi vagyunk az az Avar-királyság területe volt. Úgynevezett honfoglalással idejöttek a magyarok, amire nem lehetek büszke, hiszen pénzért-földért és hatalomért embereket mészároltak le illetve elkergettek a területeikről! Az itt megmaradt különböző népcsoportokat pedig befogták jobbágyi munkára. Hát ha ez neked a békés együttélés, hogy az egyik kizsákmányolja a másikat akkor a jelenlegi életeddel is biztosan megvagy elégedve. Ez körülbelül olyan állítás, minthogy a ha az Amcsi katonák nem mennek Afganisztánba vagy Irakba akkor ott most szegények elnyomott népként élnék le az életüket. De szerencsére odamentek és megöltek sok sok helyi embert ezzel a szegény rétegen belül sikerült félelmet kelteniük, majd amikor az adott ország vezetését eltávolították és létrehoztak egy bábkormányt akkor elkezdték az olajipart kizsákmányolni. Tehát az US army is csakúgy mint a magyar honfoglalók jót tettek az eddig ott élő emberekkel. Szerinted, ha akkora volt a békesség és egyenrangú emberként éltek a "szentkorona" országainak a különböző etnikumai akkor miért volt minden népr ekülön gúnynév és miért csak az alja munkát kapták az etnikumban élők?
Már nem azért, de én arról beszéltem, hogy az ott felvonuló és gyülekező fiatalok azt a zenekart szeretik illetve azokat akik ilyen uszító "dalokat" írnak és adnak elő! Nem azt hogy az a dal hangzott el ott, mivel nem voltam ott és nem is vágyódom oda, mert egy felesleges erőlködésnek tartom az egészett. Szerintem a csepü-lapu göngyöleg műsor sokkal inkább volt hagyományőrző, mint ezek a rendezvények. Annak volt értelme, vagy meglátogatni a szentendrei Skanzent és a hasonló helyeket. Én személyszerint több város és országismereti versenyen vettem részt diák koromban, mert érdekelt az a hely ahol élek, de ettől nem gondoltam úgy, hogy azt amit 70 évvel azelőtt elvettek buta politikai döntések sorozata végett ettől az országtól vissza kéne szerezni! Hiszen már megvan azoknak a területeknek is a saját élete. Arról nem is beszélve, hogy én már akkor is azt az elvet vallottam, hogy a földre-erdőkre tavakra a természetre nem formálhat jogot sem ember sem nemzet sem ország!
Nézd a vallás téma megint egy olyan hely amiről természetesen nem tudok olyan sok mindent, mivel nem végeztem a teológia egyetemen, de megvan róla a véleményem, miként a "szentkorona" és "szent" István uralkodásáról is. Nem cselekedett különben, mint egy zsidó üzletember, hiszen a hatalomért és pénzért képes volt a saját népét és NEMZETÉT írtani. Sőt ha nagyon akarnám párhuzamot is húzhatnék a német rettegett hadvezér és ő közte, de szerintem erre te is rájöttél már. A vallás és a kereszténység semmit sem jelentet I.Istvánnak az uralkodáson kívül illetve, hogy nyugat elismerje őt királynak. Arról már nem is beszélve, hogy rögtön megszegte a NE ÖLJ nevű parancsolatot, ahogy azt sok más "hithű" keresztény is! Ami késik nem múlik, több Izraeli zenekarral is kapcsolatban vagyok és ők is osztják a véleményünket, miszerint a mostmár elhunyt volt miniszterelnökük is ugyanolyan volt, mint Hitler. Számomra soha nem volt tabu és nem is lesz, de azért lássuk be az életem folyamán többet voltam kitéve az álszent Katolikus egyház üzérkedéseinek, mint a rabbik térítésének. Én nem ismerem el egyik vallást sem, mert számomra mind csak üzlet. Ha valaki hisz bármiben is az a saját joga és váljék egészségére addig amíg nem igyekszik másoknak ártani. De a zsidó vallás még nem támadott meg semmilyen másik vallást, mert nem lehet párhuzamot húzni Izrael és a zsidó vallás között. Hiszen ott is élnek olyanok akik nem gyakorolják.
Szerintem írhatsz nyugodtan sokat, mert legalább megvitatjuk a dolgokat és a véleményeinket a világról! (mindenféle anyázás nélkül, hiszen az emberiséget a viták vitték előbbre)

Ácsi! Én nem kértem ezt a szolgáltatást sem, de ha nem váltod ki az útleveled vagy a személyidet akkor vagy nem tudsz utazni és megismerni a világot ahol élsz, vagy megbüntetnek. Ez egy kényszer amiért ráadásul fizetni kell. Az áramot nem az állam szolgáltatja, sem az orvos tudását sem az utakat. Én hiába mondom, hogy ne betonozzák le az utcát, mert az állam le akarja betonozni. Én amikor olyan helyzetben vagyok, hogy távol a "civilizációtól" (értem itt a technikai lehetőségeket) akkor is tökéletesen érzem magam. Egyébként meg nem részesülök kórházi ellátásban hivatalosan, de szerencsére van orvos barátom aki ha kell segít! Én azért mert nem adok semmit az államnak nem is kérek cserébe semmit! Leginkább csak azt szeretném, ha én mint ember eldönthetném, hogy akarok-e egyetérteni pl. ennek az országnak a döntéseivel és akarok-e az állampolgára lenni! Mert én leginkább senkinek sem szeretnék az állampolgára lenni, hiszen mivel ez nem szabadon választható és változtatható ezért is olyan, minthogy én valamelyik állam tulajdona vagyok! Holott, maximum az édesanyám és édesapám gyermekének születtem az emberek között.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 14:38:11 (3340)
Tisztelt H.Krisz!

Elismerem ,hogy te valószínűleg jártesabb vagy az anarchista elméletekben, meg más hasonló társadalom elméletekben, de sajnos azt kell ,hogy mondjam a történelemben elég erőteljes hiányosságaid vannak! Amit te nagymagyarország térképnek nevezel az nam más mint a szentkorona országainak a térképe, elég ha megnézed az általánosan nagymagyarország címernek nevezett középcímert és azon is láthatod ,hogy a magyar címer csak egy része! "Nagymagyarországon" pedig békésen élt vagy tíz féle etnkum nagyrészük ma nem rendelkezne önálló állammal de még kialakult nemzettudattal sem ha nem lettek volna az akkori liberális, befogadó magyar törvények! Az itt láthatott szlovák emberek például talán nem is tudnak róla ,hogy az első szlovák nyelvű bibliát is a magyarok adták ki (csakúgy mint a románt).
Ha te háborús uszításnak tartassz egy nagymagyarország térképet ennyi erővel nyugodtan tarthatnál terrorista felbujtásnak egy anarchista jelképet is.
Nem tudok róla ,hogy a Felvidéki Magyar szigeten bárki is előadta volna a Fehér Magyarország című meglehetősen ostoba dalnak csak erős tulzással nevezhető mondókát.
Trianon azért a legfájdalmasabb emlék a magyarok számára, mert azokat az ezeréves magyar területeket nem harcban veszítettük el ,hanem a nagyhatalmak vették el egy tollvonással.
Ha titeket zavar a nagymagyarországra való emlékezés és gondolom a vallás is nagy ellenség meg úgy általában kikeltek az efféle igazságtalanságok ellen akkor szerintem időszerű lenne írni néhány számot mondjuk a palesztinokat elnyomó izraeliekről, vagy at orrba szájba ömlő holocaust megemlékezésekről vagy netán a szemét papok mellett a szemét rabbikról, csak hát magvannak a kis tabuk amiket kerülgetni kell!
Jajj egy kicsit elkalandoztam.
Hú de sokat írnék még! A személyi igazolvánnyal kapcsolatos eszmefuttatásod elég furcsa mert gondolom az állam más szolgáltatásait azért te is természetesnek veszed pl. betonozott utakon jársz, kórházi ellátásban részesülsz, este van világítás az utcán stb. Na de ebbe már nem akarok belemenni mert erre bizots vannak jó érveid.

Na alás szolgája!
[előzmény (3337)]

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 08:37:01 (3339)
ha ki is növöm, remélem azért nekem nem fog nőni hosszú hajam :).
szerintem ezek a szervezetek nagyjából meg is szűnhetnek, mert ha románia belép az eu-ba, akkor áttételesen, de megtörténik erdély revíziója.
[előzmény (3333)]

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 08:32:47 (3338)
inkább részleteztem, mert nekem úgy tűnt, hogy te máshogy értelmezted azt a kijelentést. de igen, egyébként osztom a véleményét.
[előzmény (3332)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 19:31:10 (3337)
A második mondattal maximálisan egyetértek! Az első az nem mindíg lehetséges! Azonban azt legalább, minden magyarnak, szerbnek, szlováknak, ukránnak, osztráknak, horvátnak, szlovénnek és a többi népnek észre kellene már vennie, hogy jelenleg a saját nemzetének és az országának (amelyik állampolgára) a kizárólagos tulajdona. Tehát az államok tulajdon jogot formálnak ránk, holott állítólag szabad embernek születünk a legtöbb esetben demokratikus országban, ahol elméletileg az ember döntése csak a sajátja, de mégsem így van! Mert ha én nem az állam tulajdona vagyok akkor ha fizetek egy útlevél személyi igazolvány kiállításáért akkor abba ne az legyen írva, hogy a Magyar állam tulajdona, mert ezzel nem csak az iratomra hanem rám is tulajdon jogot formál!!! Akárcsak szerintem mindenkinek a szíve joga eldönteni, ha öngyilkos akar lenni, de ha esetleg túléli akkor milyen jogon bünteti meg az állam? mert azért büntetés jár, mivel eben az esetben nem a saját magában tett kárt, hanem az állam tulajdonában!

Visszatérve a hungarista dologra: Szerintem már az is rasszizmus és háborús uszítás, ha valaki a nagymagyarország térképét magán hordja és mindenhol azt követeli! Hiszen ezzel háborút szeretne elérni aminek a jelenlegi EU-s rendszerben abszolút nincs már jelentősége! Hiszen nemsokára néhány ország között eltörlik a formális határokat.

Valaki megtudná nekem mondani, hogy miért pont azt a "Nagy-Magyarországot" ábrázoló képet választották a hungaristák? Hiszen ha hagyomány őrzők szeretnének lenni akkor miért nem a 895-896-os magyar térképet készítették el? Vagy az 1570-est vagy ......
[előzmény (3336)]

© Dumiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 17:54:40 (3336)
Én azt gondolom, hogy az ország határán kívül élő magyarok, ha nagyon szeretnének itthon élni akkor már megtehetik, hogy ideköltözzenek....
És azok akik odakint zaklatják a kint élő magyarokat megközelítőleg azokkal egyenlőek akik itthon cigány, néger és mindenféle más etnikum gyűlölői!

© Alphawarriorválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 16:40:32 (3335)
"18 évesen én is hozzátok hasonlóan gondolkodtam. Majd kinövitek! :)"----->nem hiszem h kinőjjük....én legalábbis nem :)

amúgy a nekem ideális Magyarország területileg, az az lenne, amely követné az etnikai határokat....de 2006-ban nem 86 éves dolgokkal kellene már foglalkozni, max. csak mint történelem, de nem, mint aktív revizionista.....

DE: sztem ha a jövőben bármikor is visszacsatolnák a területeket, az csak és kizárólag háborúhoz vezetne, nem beszélve arról, hogy kb. naponta lennének robbantgatások 100% magyarlakta területeken is....

Most jön a perverz gondolatom: ha háború lenne, pl. a románokkal, akkor ugyanúgy lőném azon magyar honfitársaimat is, akik pl. román civileket mészárolnának "bosszúból"....aki köcsög, annak hullania kell /kellene :-S/

Az más kérdés, hogy csak honvédő harcban vennék részt, támadóban semmiképp....

Aki pedig nem ítéli el a magyarok elleni környező országokban történő attrocitásokat, az 1 fasz....

Ja és igen, engem gyakorlatilag minden Himnusz-kor kiráz a hideg és libabőrös leszek....még sincs egész hátas Blád en Honorom....bár ami késik az nem múlik :-ĐĐĐĐ

Ezért szeretem ezt a fórumot: ellentétes gondolatok, de mindenképpen jó viták...zseniális....
[előzmény (3333)]

© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 16:11:09 (3334)
A többes szám nem tudom kinek szólt, de elmúltam 27.

Amit beraktál ide arra válasz az is, hogy aki egy a történelem során az országtól elvett földterületet vissza követel (vagy legalábbis szeretné: 64 vármegye bla bla és a többi magyar revizionista szervezet) mind ugyan azt az igazságtalanságot követi el amit a trianoni döntéssel meghoztak. Hiszen az tény, hogy akkor embereket családokat szakítottak szét a határok áthelyezésével, de ilyen sok évvel később, már ezeken a területeken laknak Szerbek, románok, szlovákok, ukránok és most visszavenni tőlük ugyanaz a vétség lenne! Arról nem is beszélve ha már a történelmen lovagolunk igen az is pont egy nagy probléma lehetett ami miatt most a szlovákok között is vannak magyar gyűlölők, hogy a magyarok a honfoglalással a szláv népek közé jöttek be és kergették el innen őket. Valamint az évszázadokon át tartó rossz magyar külpolitika is hozzá járult ehhez. Ne hidd azt, hogy én nem ítélem el a szlovák nacionalistákat és az efféle megmozdulásokat, de azt se felejtsük el, hogy amíg az állítólag csak "hungarista kultúrát és néphagyományt" őrzőknek a kedvencei és fellépő zenekarai olyan számokat énekelnek "Fehér Magyarország" stb... addig ők sem hagyományőrzők, hanem csak rasszisták!!!

majd még később írok, de most mennem kell!

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 14:17:09 (3333)
Nem nincsenek vele tisztában. Ők csak hungarista jelmezes "kannáspankok" voltak. De attól, hogy a külföldi mozgalom megszűnt, itthon még jónéhány szervezet foglalkozik a revízió kérdésével. Szerencsére.

Az előttem szóló kollegával pedig egyetértek.

18 évesen én is hozzátok hasonlóan gondolkodtam. Majd kinövitek! :)
[előzmény (3331)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 14:11:33 (3332)
http://www.hunhir.hu/index.php?pid=hirek&id=3152 na először is nézzétek meg ezt és utána talán megértitek hogy szerintem OTT van rasszizmus ami ellen harcolni kell és nem magyarországon.

H.Krisz teljesen egyetértek ,hogy mindenkinek emberhez méltóan kell viselkedni, de abban ,hogy véletlenül születtünk ide már nem. Véletlenül azok a szüleim akik a szüleim? Vagy ez valami sorsoláson dől el? Jó ezek most béna kérdések ,meg erről szerintem kár is vitát nyitni mert azt hiszem ebben soha nem fog meegyezni az ide írogató emberek nagy részével a véleményem.
Alphawarrior: természetesen nem azok a nagymagyarok akik 100% magyar feliratú pólót viselnek, gondolom az igazi anarchisták sem boltban vásárolt A betűs pólóban járkálnak. A honfoglaló magyaroknál viszont éppenséggel divat volt a kopasz fej csak három varkocsot is meghagytak.
Nutty boy: kötekedjél bátran akár élőben is, csak akkor ne az előtted szólók gondolatait fogalmazd át és írd le más formában, vagy írjál egyszerűen annyit hogy csatlakozom az előttem szólóhoz.

Azt hiszem tényleg felesleges ezeket avitákat lefolytatni mert egyszerűen más avilágnézetünk, szerintem sokat kell tapasztalni tanulni okulni más emberek életkörülményeiből akár a határon túl is, és tanulni a történelmünkből, bár ha valaki eleveabból indul ki ,hogy ő csak véletlenül született ide annak megértem ,hogy nem mond semmit a hazaszeretet szó, vagy semmit sem érez a himnusz hallatán, nem tudom melyik a normális állapot.

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 09:06:18 (3331)
aha. szóval akkor ez annyit jelent, hogy ők tisztában vannak azzal hogy mi ez, sőt tagjai Lord Rothermere mozgalmának, ami egyébként már több mint két emberöltője nem létezik.
[előzmény (3329)]

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 09:03:07 (3330)
bizony! :)
[előzmény (3328)]

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 19:24:34 (3329)
A Justice for Hungary! egy külföldön - ha emlékeim nem csalnak, akkor Angliában - kialakult Trianon ellenes mozgalom. Gondolom ezért van így angolul a pólókon.

"mindannyian embernek születtünk (ezt azért meg tudnám cáfolni, amikor ránézek egy-két egyedre...)" - ezzel egyetértek, bár én sok elég sok olyan példánnyal találkozok, akikel lehetne cáfolni :)

Alpha: a magyar népviselet nem köznapi viselet, de hagyományörző rendezvényeken azért lehet találkozni velük. Szerintem nem a külsőség számít, hanem a gondolkodás, tök mindegy minek vallod magadat, skinheadnek, punknak vagy netán gondolkodó embernek.
[előzmény (3326)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 19:16:41 (3328)
Miért?A szentesi buli észrevételeit beszélik meg:DDD
[előzmény (3327)]

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 19:10:42 (3327)
ezt a vitát rakjátok inkább a politika topicok egyikébe

jön valaki szombaton orosházára?

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 17:01:52 (3326)
Az előttem szóló két kommentelővel kell hogy egyetértsek, márcsak azért is, mert így direkt belédköthetek :D.
na szóval, viccen kívül: az én értelmezésem szerint egyszerűen arról van szó, hogy a nacionalitást alárendeljük más dolgoknak. a legfontosabb az, hogy mindannyian embernek születtünk (ezt azért meg tudnám cáfolni, amikor ránézek egy-két egyedre...), és csak ezután jön az, hogy valaki, magyar, román, szuahéli vagy néger. ez inkább baloldali gondolkodás, internacionalizmus, ilyesmi. bár nem hinném, hogy ezt magyaráznom kéne neked.

az "anarchia él" megint más dolog. szerintem egy marhaság. ennyi.
az ősmagyaroknál magyarabb cigányokkal is találkoztam már egy párszor, ez (is) csak őket minősíti. most eszembe jutott még valami: ha olyan nagy magyarok, meg kőnacionalisták, akkor miért rohangálnak olyan sokan "Justice for Hungary!" pólókban?
magyarul már biztos luxus volt kiírni.

bocs a szófosásért. remélem, valami egész jó kis vita is ki tud bontakozni ebből.
[előzmény (3323)]

© Alphawarriorválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 14:44:18 (3325)
Ahogy a volt földrajztanárom mondta:

"Milyen jogon kérnek az embertől akár vízumot, útlevelet stb. ha el akarunk utazni a világ más tájaira? Én is ide születtem a Földre akárcsak a mexikóvárosi kissrác, had menjek csak akkor Mexikóba, Usaba, Indonéziába vagy a világ bármely országába, amikor csak ÉN akarok....annyi a különbség mindösszesen, hogy azon a területen más népcsoport telepedett le a VÉLETLEN folytán...."

---------> lehet nem érthető ahogy leírtam, de próbáltam az emlékeimből a szószerinti idézetet kiragadni....nem kell belémkötni, ezt egy földrajz tanár mondta még anno, és úgy érzem, hogy ez a mondóka többet tartalmaz, mint egy egyszerű mondat....más kérdés hogy a mai viszonyok között ez gyakorlatilag megvalósíthatatlan....de szerintem egy kicsit ide is illik....

.tényleg, amúgy a "nagymagyarok" miért nem viselnek inkább népviseletet? Miköze van a magyarsághoz a bakancsnak és a szaros headbangeres "100% magyar" feliratú pólóhoz? Meg a kopasz fej sem igazán a honfoglalókra vall....kicsi vagyok én még ehhez hogy értsem :-S...... :-ĐĐĐĐĐĐĐ


© H.Kriszválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 13:35:04 (3324)
Akkor félre értetted azt a mondatot, vagy szándékosan szeretnél mást érteni helyette.
Az igazi jelentése: Nem az számít, hogy milyen nemzetiségüek vagyunk és a véletlen folytán melyik ország határain belül születünk, hanem csak az hogy viselkedjünk emberhez méltóan aki tudja, hogy nem árt sem a környezetnek sem a körülötte élő ÉLŐLÉNYEKNEK beleértve az embert, állatoka, növényeket is. Szerintem az már csak egy fölösleges erölködés, hogyha beleakarjuk magyarázni mindenkibe, hogy te ilyen nemzetiségű vagy te olyan nemzetiségű vagy. Az élet minőségének a szempontjából nincs jelentősége. Az természetesen mindenkinek a saját önálló döntése, hogy ahova született annak a nemzetnek megőrzi és gyakorolja a kultúráját (népzene, népviselet, néptánc, hagyományok) vagy nem, de emiatt nem érheti hátrány egyik embert se, illetve ne akarják rám erőltetni azt ami nem érdekel. Azonban ha valaki a nemzetiségét hangoztatva más népcsoportokat akar elüldözni, kiírtani az már számomra nem ember. Elsődlegesen mindenki annak az élőlénycsoportnak a tagjaként születik ami, ember, gazella, oroszlán, nyúl stb...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-30 12:21:23 (3323)
Bazzeg a hétvégi bulin tényleg kibaszott szánalmasak voltak a nemzeti pólóban anarchiázó egyedek akármelyik oldalról is nézzük. Persze a barackcának most is volt egy díjnyertes mondata: "Én nem magyarnak születtem hanem embernek". Akkor a magyarok nem emberek? kérdezhetnánk vissza hasonló szintre butulva. Na mindegy

AZ ANARCHIA ÉL!!!!! :D :D :(

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 16:27:12 (3322)
Kisújszállást miattam külön akartam említeni :)
[előzmény (3321)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 12:06:17 (3321)
Kecskemét Hooligans egy két tagja itt volt::))
[előzmény (3315)]

© bandi669válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 11:50:28 (3320)

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 10:46:25 (3319)
*egyet értek
[előzmény (3318)]

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 10:17:06 (3318)
hát az a plusz 1 óra nem lenne olyan nagy gond ha annyival később kezdődne... ha valaki inni jön el, azt úgyse érdekelnék a zenekarok, amúgy meg "fő műsoridőben" játszanak azok a zenekarok akik messzebbről jöttek, hajnalban meg ilyen levezető bandák lennének, én így képzelem el...
tényleg gond van a mentalitással ezzel együtt értek
[előzmény (3317)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 09:18:39 (3317)
ha mondjuk késöbb kezdödne akkor mindenki megunná a várakozást vagy pedig annyira bebaszna,hogy kint fetrengene.
másrészt az utolsó zenekart a kutya se nézné már meg.
illetve ha egy vidéki zenekar jön akkor nem biztos,hogy jó az,hogy ha fáradtan vezetnek haza....
harmadrészt nem a buli kezdésének az idöpontjával van szerintem a gond hanem az emberek mentalitásával....már amennyire emberszámba lehet némelyik egyedet venni.

[előzmény (3314)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 00:05:13 (3316)
erre én is szivesen mennék ha nem laknék kurva messze:(
[előzmény (3287)]



Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére