Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Túrára fel!!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aki szeret kirándulni, túrázni, az tudja, mennyire jó ez. Itt talán összejöhetnek az underground túrázók...:)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... > Következő >> Végére

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2014-11-23 09:27:26 (378)
Van ra hivatalos spray, 4e korul, massal nem csesznem szet...
[előzmény (377)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2014-11-21 13:39:23 (377)
Sziasztok!
Szerintetek egy gore tex bakancsra mi a legmegfelelőbb ápoló cucc? Olyat keresnék, ami nincs túlárazva, de hatékony azért.

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-12-16 17:28:05 (376)
szia

hát hogy milyet érdemes venni, azt mindenki saját tapasztalat alapján dönti el. Nekem van egy ezeréves "alap" sherpám azt gyűröm, most nézegetem én is mit kínál a piac.

www.mountex.hu elég drága, de itt legalább szét tudsz nézni, elég részletes leírások vannak, s talán még értékelések is.

www.nomadsport.eu

www.decathlon.hu nemsok minden van de itt is találhatsz érdekes értékeléseket.

megnézheted vaterán is vannak fent bakancsok, bár árban nem néztem hogy mozognak.


[előzmény (375)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2011-12-13 22:21:43 (375)
Sziasztok!
Tudtok nekem tanácsot adni, hogy milyen túrabakancsot érdemes venni és hol? 30-40ezer pénzt tudok rászánni. Erdei túrákhoz használnám, remélhetőleg többnaposak is lesznek, de rendszeresen használnám napi kb. 20 km-es erdei sétákra is.

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-03 21:17:12 (374)
múlthéten megmásztuk a Magas-Tátra Rysy-jét plusz eltöltöttünk két napot a fenti menedékházakban. bárkinek szüksége van valami infóra szóljon nyugodtan.

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-03 14:25:13 (373)
Ma leúsztam 5200 métert, úgyhogy szerintem menni fog.
Kicsit ki is vagyok, de muszáj menni a városba meccset nézni.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-24 14:22:34 (372)
Fasza! Majd egyeztessunk!
[előzmény (371)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-24 13:08:24 (371)
See you there!
Megcsinálhatjuk Horvátország style-ban is, csak ez nem lesz olyan sós és sokkal szebb.
[előzmény (370)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-24 12:38:19 (370)
En akarok menni.
[előzmény (369)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-23 09:08:29 (369)
Talán ez a legmegfelelőbb topic.
Balatonátúszás: Révfülöp, labdarúgópálya. Ideje: 2010. július 24. 7.00-13.30
Ki tart velem?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-06-10 12:02:18 (368)
durva rekordok vannak korábbról, de állítólag még nem volt haláleset

http://szomjas24pecs.wordpress.com/

© nutty boyválasz erre | adatok | e-mail - 2010-04-13 16:06:18 (367)
VIZITURAZOK,VIZPARTKEDVELOK,HORGASZOK FIGYELEM!!!
AKI SZERETI A VIZPARTOT , A FELIG MEDDIG NOMAD KORNYEZETET,SZABAD TERI SPORTOKAT(PINGPONG,LABTENISZ,VIZIFEJELES STB,ANNAK AJANLOM A SZENTESI TISZAI STRANDOT.INGYENES SATRAZAS,HA KELL OLCSO SZALLAS MEGOLDHATO VIZPARTI WEEKENDHAZBAN.EMELETT BARATIAS ARAKON UZEMEL BUFE,AHOL BARMIKOR BESZEREZHETO NAPICIKKEK.KENYER,TEJ,SO,STB. VAGY AKAR EGY BOGRACS IS KOLCSONOZHETO.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-04-13 15:27:56 (366)
Plusz mindig figyeljétek az élővilágot is! :)
[előzmény (365)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-04-13 15:26:24 (365)
Fantasztikus hely a Káli-medence, aki még nem jutott el arra, mindenképpen menjen el! Úgy a legjobb, ha van bicikli, akkor a társaság nagyon jó túrákat tud tenni a környéken. De lóval lehet igazából a legfaszább... Kinéztek egy kábé útvonalat, és jó ha van valami útikönyv féle, mert rengeteg a látnivaló. Pont ez a legjobb benne: rengeteg hely ahová el kell menni, de nincsenek nagy távolságok, egy napba sokminden beleférhet rohanás nélkül is.
Ez Salföld mellett készült, bő 700 éves Pálos kolostorrom. Ha erre jártok, nézzétek meg még a természetvédelmi majort, a bányatavakat, menjetek el a pedagófus házaspárhoz és vegyetek érlelt kecskesajtot, de EZT semmiképpen ne hagyjátok ki! Jó ha van veletek zenész is:)

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2010-02-22 17:10:15 (364)
Ha ugyanarra gondolok, akire te, akkor szerintem igen.
[előzmény (363)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-02-22 17:05:28 (363)
Punkbalage turazott Irorszagban, nemtom ismered-e.
[előzmény (362)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2010-02-22 16:28:31 (362)
Valaki felszini turazott mar valaha Irorszagban, Fermanagh kornyeken? Ha igen, meseljetek mar fasza turautvonalakrol!
Bar nem biztos, hogy sok idom lesz felszini turazni, elorelathatoan a szeszelés meg a barlangturazas mellett nem fog beleferni :-)

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-21 12:38:08 (361)
hát első nap 20 körül, másnap meg olyan 12 ,tehát km.be annyira nem volt sok, de elég fárasztó volt

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 19:49:46 (360)
Fasza. Mennyit mentetek osszesen?

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2009-08-07 19:00:47 (359)
Három napunk volt az Erdélyi túrához. Nagyszebentől 40 km-re tettük le a kocsikat egy kis faluban. egy holland családé a kemping, de teljesen felszerelt, szelektív hulladék, külön zuhany wc, ugyhogy amint beléptünk a kapun, mintha alice csodaországába csöppentünk volna. welcome drink, és 15 lej per éjszaka. aznap este sátorban nyomattuk. másnap korán reggel keltunk mert a tervunk az volt hogy felső porumbákból indulunk és szerettuk volna oda az utat tömegközlekedéssel megtenni. nah a vonat nem járt mert az esőzések miatt leomlott valami híd, így a buszt ajánlották de sajnos nem számoltunk az egy orás időeltolódással így arrol is lemaradtunk. a főút szerencsére nem volt messze így maradt a stoppolás 3*2-es csoportokat alkotva hamar felvettek minket és rövid időn belül Negoi felé vehettük az irányt. az ut elég hosszú darabon a lefele zúgó patak mellett haladt el, itt az ut még autoval is járható. délután három fele elkezdett szakadni az eső, ekkor a már elértuk az erdőt, itt már kizárólag gyalog lehet haladni. sajnos az eső nem állt el ömlött a sár lefele a hegyi úton. amire megérkeztünk negoi menedékházhoz mindenki szarrá ázott, a bakancsokból öntöttük ki a vizet. végig ott villámlott meg dörgött mellettünk. fent persze meleg tea, leves de volt minden és megfizethető árakon. aszállás hatfőre 210 lei azaz olyan 13000 ft volt teljesen baráti. mondjuk egy zuhany volt fent meg egy okádék wc. de a zuhanyért kulon keleltt fizetni. este még érkezett egy csoport idegenvezetőnek tanuló fiatal azokkal keveredtünk beszélgetésbe. reggel kakaskukorákolásra ébredtünk, másnapi utunkat az időjárástól tettük függővé, mert 14 km állt előttünk. végul mégis ugy döntöttünk hogy elidnulunk, de a csúcsot nem vállaltuk be. volt velunk egy hölgy is és nem akartunk szétválni. nagyon szép vidékeken haladtunk annak ellenére hogy néha ködfelhőben kellett sétálnunk. 5 fele érkeztunk meg a célállomásra, innen volt még egy gyenge stoppolás az autókhoz, nyolckor már az asztalnál ültünk és szeleteltük a szalonnát. medvével egyáltalán nem találkoztunk, megkérdeztünk egy két tagot hogy mi megy-e a medve, de nem nagyon látott még senki. az emberek jobbára kedvesek, mondjuk volt egy kettő aki húzta a pofáját mikor megtudta hogy magyarok vagyunk. az esőt leszámítva jol sikerült kis kirándulás volt, de hát ez meg benne van a pakliban.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 19:38:33 (358)
Vagy pl. itt a turarovat:
http://erdely.lap.hu/

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 19:38:02 (357)
Hm ez nem volt jo otlet, nezz korul mas topicokban!
[előzmény (356)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 19:31:46 (356)
Indexen tuti talalsz ilyen topicot! Elso korben a termeszetjaro csoportot ajanlom:
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9129675
[előzmény (354)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 18:33:45 (355)
Hát azokról azt tudom, hogy egyrészt nem játékok, másrészt ha megtámadna, akkor magzatpózba kell gömbölyödni a földön, és akkor állítólag komolyabb sérülés nélkül megúszhatja az ember, mert a maci otthagyja. A másik, hogy csörtetni kell az erdőben, mert akkor tuti, hogy nem ijeszti meg az ember őket és akkor nem is támadnak. A harmadik, hogy nem árt vinni egy helyismerettel rendelkező embert, ha nagyobbacskát akarsz túrázni, mert piszkosul el lehet tévedni, úgy, hogy egy hétig nem botlasz civilizációba.
[előzmény (354)]

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 18:18:10 (354)
nyáron kilátogatunk Erdélybe, van valakinek bármilyen hasznos információja ? állítólag egyes területeken nagyon elszaporodtak a mackók.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-28 17:05:25 (353)
Igazából a szerelmem a Tisza. És úgy érzem, hogy ez akkor válik teljessé, ha ezt sikerül véghezvinnem. Ha nem most nyáron, akkor később. De valamikor biztos.
[előzmény (351)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-28 16:52:59 (352)
Jah, hát ezért hoztam fel itt. Hátha valaki hozzá tud fűzni valamit. Szép lassan elkezdek utánaérdeklődni forumokon, keresek irodalmat hozzá, stb...
[előzmény (351)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-28 16:24:56 (351)
Biztos jo moka lehet, kerdes, mennyire megvalosithato.
[előzmény (350)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-28 15:09:19 (350)
Az tuti. Leghamarabb a nyáron megyünk nyílván. Addig van idő szervezni, vízumokat, engedélyeket beszerezni. Felveszem a kontaktot pölö Rahó polgármesterével, ha már komolyodik a dolog, ő állítólag nagyon készségesen segít az ilyesmiben. Szerintem 4-5 embernél több nem lenne, ugyanis kevesen vállalnának be egy ilyet és amúgy is az ennél több már lehet, hogy nehézkes. Vannak dolgok viszont, amikben nem engedek, például hogy nem kísér minket autó, a cuccainkat magunkkal visszük. Kaját és pálinkát a környékbeli falvakból be tudunk szerezni, meg aztán vannak ismerősök itt-ott.
Az igazi problémát két dolog jelentheti szerintem: az időjárás és a vízállás. Ha rossz időnk van és árad a víz, az nagyon durva...
Nem korai most elkezdeni a tervezést nagy vonalakban szerintem. Annál is inkább, hogy ez pénzben sem kevés, tehát ott faragni le, ahol csak lehet (pl kenubérlést ügyesen megoldani valahogy). Meg tényleg az egy nagyon fontos dolog, hogy fel tudjuk becsülni, hogy kábé mire vagyunk képesek, mennyi idő alatt lehetséges végigevezni 960km-en. Úgy, hogy azért ne teljesítménytúra jellege legyen a dolognak.
[előzmény (349)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-28 13:01:28 (349)
Azert ennek alaposan utana kell jarni, kulfoldi vizek, szabalyozas, stb. Komoly felkeszulest igenyel, szallas, kaja, es a tobbi. Szerintem olvass utana reszletesen.
[előzmény (348)]



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... > Következő >> Végére