Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Sublime VS. Long Beach Dub Allstars
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Fan Club

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-18 10:27:06 (277)
:)))
[előzmény (275)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-17 13:53:03 (276)
Nekem az tetszett, ahogy még a Date Rape-et is ráhúzza valamire :D

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-16 13:23:17 (275)
Nekem ez volt az első ami beugrott a videó után:
http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I
[előzmény (272)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-16 12:52:42 (274)
ja és a doing time-ot ki ne felejtsétek, mert az is LOPÁS :))) még a paso is "ellopta", jobb ha tudjátok.
az eszem megáll komolyan...

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-16 12:49:40 (273)
korrekt, de úgy látszik nem elég ezt ismételni, mert egy újszülöttnek minden vicc új...
[előzmény (269)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-16 12:45:45 (272)
bazmeg amit felsoroltál szinte mind feldolgozás... igen igen smoke 2 joints, scarlet begonians, steppin razor feldolgozás (toyes, greatful dead, peter tosh)
mondjuk talán nekem egyértelműbb ,mert én ezeket még korábbról is ismertem.
a legnagyobb faszság pedig a what i got/lady madonna párhuzam, ami még viccnek is rossz, kb három ütemnyi rész hasonlít, ezen az alapon bármilyen számról kis utánajárással bebizonyítom, hogy lopás.

köszönjük a reveláció erejével ható leleplezést most már tudjuk, bill haley óta minden lopás.
[előzmény (268)]

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-03 00:01:18 (271)
Kettőt szívok a Tigristől? ;D

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-02 22:16:08 (270)
Itt egy meg reszletesebb lista:
http://sublimestp.com/?page=pages/wisdom

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-02 21:06:20 (269)
Jo a legtobbet en se ismerem de pl. a Toots and the Maytals azert eleg egyertelmu peldaul. Meg eleve a reggea-ben mindenki felhasznalta egymas zeneit, riddimjeit.
[előzmény (268)]

© DamnIt!válasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-02 20:00:44 (268)
Itt most nem a Rivers of Babylon(The Melodians), vagy Only gonna die(Bad Religion), vagy Hope(Descendents)-ról van azért szó,mert azok feldolgozások....
Én speciel nem ismertem ezeket a forrásokat,mert ezekről az előadókról még nem is hallottam,amiket a srác feltesz lemezen. Na jó...,talán arról a Marley-ról egy kicsit...Engem meglepett nagyon. :)

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-02 19:44:57 (267)
Azert eddig is felismerhettunk jopar forrast a szamaiban szoval nem annyira meglepo hogy minden Sublime szam csak osszeollozas. Itt az ollozas volt a lenyeg meg ahogy az egeszet eloadtak meg felvettek. Mindjart fel is rakok egy Sublime lemezt.
[előzmény (264)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-02 19:43:50 (266)
Nagyon kiraly!
[előzmény (264)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-01 08:50:39 (265)
ez nagyon komoly cucc!
[előzmény (264)]

© DamnIt!válasz erre | adatok | e-mail - 2011-08-31 19:15:50 (264)
http://www.youtube.com/watch?v=_HmfG7TsqyU

http://www.youtube.com/watch?v=9Gv-9MpBxhw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5yJhkDiuh4U&feature=related

Kedves Sublime fanok!
Mikor megnéztem ennek a srácnak mind a 3 videóját, először szét akartam fejelni a monitort,aztán csak sírni akartam, végül kezdtem megérteni, mit akar bizonyítani ezzel az érdekes prezentációval.
A lényeg:
Nowell dalai nagyrészt LOPÁSOK !
DE!
Inkább tekinthetők egyfajta 'Bradley-t ért hatások gyűjteményének'. Kábé fogott egy dalt ,kivette a refrain-t, alá kavarta egy másik dal dob sample-jét,írt hozzá egy versszakot majd hozzá tett egyet Bob Marley-tól...stb. BRADLEY WAS THE BOSS DJ!!!!!!
A srác egy ZSENI volt!
D.J.S.,Ball and chain,Smoke 2 joints,Scarlett Begonias,KRS one,Steppin Razor,Graetest hits,Saw red,Pawn shop stb,stb...és még a kibaszott What I got is bizonyítottan egyértelmű gyökerekből született!!!
Sokkoló és felemelő,amit ez a srác a videóban megmutat.
ennyi...

© Punkerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-18 08:37:52 (263)
Nova Rock-on jó bulit nyomtak.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 19:46:06 (262)
aha.
[előzmény (260)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 15:25:33 (261)
[előzmény (260)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 15:22:22 (260)
nem sorolok semmit, jó lemez és kész, legalábbis sztem, de mindenki döntse el maga, Te nem tudod látom jo is meg nem is,,,bla-bla-bla. téma lezárva ennyi.
[előzmény (257)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 12:59:43 (259)
Wiesenben lesz de errol a szar honlaprol 10 perc kutatas utan se tudtam kideriteni hogy melyik fesztivalon es mikor:
http://wiesen-festivals.at/artistpage?artist_id=1298371487900
[előzmény (258)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 11:51:29 (258)
ha koncerteznek a környéken, arra elmennék. a honlapjukon csak amcsi dátumot láttam augusztus végéig.
[előzmény (255)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 11:33:00 (257)
na, akkor sorold szépen, mi a mese és mi a hab?
[előzmény (256)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-15 08:33:10 (256)
rosszul teszed, nagyon jó lemez, a többi meg csak mese a habbal :)
[előzmény (255)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-14 18:50:27 (255)
Valamikor koncerteznek is a kornyeken. A lentiek utan meghallgatni sincs kedvem ezt a lemezt.
[előzmény (254)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-14 17:03:17 (254)
Gondoltam felhozom a topicot annak okán, hogy tegnapelőtt jelent meg a Sublime with Rome bemutatkozó albuma a Yours Truly.

Nos, mindenek előtt megjegyezném, hogy én azok közé tartozom, akik örültek annak, hogy a Sublime kétharmada egy fiatal sráccal kiegészülve ismét élőben játssza azokat a klasszikusokat, amelyeket már csak feldolgozás zenekarok adnak elő Brad 1996-os halála óta.

Természetesen sem a két évvel ezelőtti kvázi reunion idején, sem pedig most nem gondolom azt, hogy Bradet bárki is pótolhatja, vagy legalább is hivatott arra, hogy ezt megpróbálja.
De én nem is ezt vártam ettől, hanem azt, amit fent már részleteztem, illetve annyit, hogy lesz egy hiteles zenekar, ami Sublime által létrehozott LB Soundot ápolni és folytatni lesz hivatott.

Meghallgatva a lemezt azonban komoly csalódást érzek. Véleményem szerint a 2001-ben szintén megszűnt LBDAS sokkal, de sokkal jobban és hitelesebben tette ezt, mint ez a produkció.

Ne értsen senki félre, magával a produkcióval nincs különösebben baj.

Csalódást amiatt érzek, hogy ennek a zenekarnak sokkal inkább Rome with Sublime néven kellene futnia.
A már említett LB Soundot (értsd Sublime-ot) az első nótán (Panic) kívül egy szám sem képviseli a lemezen.
A dalok többsége Rome korábban írt dalaira épül, melyek rendben vannak, de semmi különös, többsége dúdolható sláger, de ennyi és nem több.
Pedig ide ennél több kellene. A Sublime egy korszakos, meghatározó ennél fogva pedig nagyon fontos zenekar volt. Véleményem szerint Sublime volt és még mindig az egyetlen olyan zenekar, amely tudta, hogy fehér emberek hogyan játszhatnak hitelesen reggae vagy dub számokat.

A Yours Truly-t nem tudnám odatenni, egy 40 Oz to Freeedom, vagy a klasszikus Sublime című album mellé, de még az LBDAS Right Back vagy Wonders of the World lemeze mellé sem.

Rome egyébként jól énekel, jól is játszik a lemezen, de semmi extra.
Nos ennyi, azért ha van kedvetek hallgassátok meg, kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is, a PB-ről már tölthető.

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-30 18:30:28 (253)
"sublime with rome" néven törvényesen turnézhatnak és lemezt is akarnak felvenni.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-30 16:40:46 (252)
korrekt
[előzmény (250)]

© robit_otthonválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-30 14:53:32 (251)
ez szerintem és a többi is tök vállalható. kellemesen elbóbiskoltam rajta
[előzmény (242)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-30 14:17:56 (250)

STATEMENT REGARDING THE USE OF NAME SUBLIME BY EX-MEMBERS BUD GAUGH AND ERIC WILSON
Category: Music
ESTATE OF SUBLIME LEAD SINGER BRADLEY NOWELL ISSUES STATEMENT REGARDING THE USE OF NAME SUBLIME

BY EX-MEMBERS BUD GAUGH AND ERIC WILSON


LOS ANGELES (October 23, 2009) - The Estate of Bradley Nowell, Sublime’s late singer, guitarist and primary songwriter, issued a statement today regarding the use of the band's name by Sublime bassist Eric Wilson and Sublime drummer Floyd “Bud” Gaugh.


Sublime members Floyd “Bud” Gaugh and Eric Wilson, along with new vocalist Rome Ramirez, who performed with Gaugh and Wilson earlier this year, are scheduled to perform under the name “Sublime” on Saturday, October 24th at Cypress Hill’s 2009 Smokeout Festival. Sublime, with its original members, has not played together since their final performance with Nowell on May 24, 1996. The advertising and promotion of the new group as "Sublime" has been done without the consent of the Estate of the late Bradley Nowell (consisting of widow Troy Nowell, father Jim “Papa” Nowell, and son Jakob Nowell). The Estate intends to take appropriate legal action to protect Brad’s intentions, as well as the legacy and integrity of his body of work.


Nowell’s family released the following statement today:


“It was recently announced that Sublime bassist Eric Wilson and Sublime drummer Floyd ‘Bud’ Gaugh are ‘reuniting’ and teaming with singer and guitarist Rome Ramirez in a band they intend to call ‘Sublime.’ Prior to his untimely passing, both Bud and Eric acknowledged that Brad Nowell was the sole owner of the name Sublime. It was Brad's expressed intention that no one use the name Sublime in any group that did not include him, and Brad even registered the trademark ‘Sublime’ under his own name.


As Brad's heirs, and with the support of his entire family, we only want to respect his wishes and therefore have not consented to Bud and Eric calling their new project ‘Sublime.’ We have always supported Bud and Eric's musical endeavors and their desire to continue to play Sublime's music. We wholeheartedly supported Bud, Eric and the many talented members of the Sublime posse that formed the Long Beach Dub All-Stars, soon after Brad's death, to honor him through their original recordings, live performances and Sublime music until they disbanded in 2001. But, out of respect for Brad's wishes, we have always refused to endorse any group performing as ‘Sublime,’ and now with great reluctance feel compelled to take the appropriate legal action to protect Brad's legacy.



Our hope is that Brad's ex-bandmates will respect his wishes and find a new name to perform under, so as to enhance the ‘Sublime’ legacy without the confusion and disappointment that many fans have expressed upon seeing the announcement.




Peace and Love to all, ....

Troy, Jakob & Jim ‘Papa’ Nowell.”

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-28 16:51:03 (249)
:D
[előzmény (248)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-01-26 19:51:17 (248)
Biztos reggeltol estig be van tepve es nem ertik ok se, mi van.
[előzmény (247)]



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > Következő >> Végére