Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Zenei kalandok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Beszélgessünk itt stílustól és előadóktól függetlenül a zeneművekről, legyen az csak egy rock-dal vagy akár egy szimfónia.

1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-23 23:51:02 (106)
Föl is töltöttem a punkftp-re a két videót illusztrációként az alanti hozzászólásomhoz.

© TiTaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-23 23:11:31 (105)
Költő vagyok - mit érdekelne engem a költészet maga? - írta József Attila.
Hát pont ez a versidézet jut eszembe akkor, amikor a punk legjobb zenéit hallgatom.
Igen, mert a legjobb punk-zenék szerzői, előadói, mit törődtek azzal, hogy punk vagy nem.
Az imént néztem meg két számát régi "punk"-kedvencemnek. Ian Dury. Punk vagy nem, ő szart rá, de az.
Aztán itt a The Fall, aki már végre itt van a neten rendesen, évekkel ezelőtt mit össze kerestem.
Szóval csak annyi, hogy itt van ez a Ian Dury, vagy a Patti Smith akár, akik punk ide vagy oda, nem törődtek ők ilyen dolgokkal, csak énekeltek és az a punk volt maga.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-02 20:11:24 (104)
Daninak főleg...:-)
[előzmény (102)]

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-31 11:55:43 (103)
persze-persze
[előzmény (101)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-31 10:21:43 (102)
Van a PP-nek stílusa? :)
[előzmény (98)]

© sixsixsixválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-31 10:16:06 (101)
Figyi! A zenész cigányok teljesen mások mint a 'cigányok' .
[előzmény (99)]

© sixsixsixválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-31 10:14:32 (100)
Csak nem egri vagy?
[előzmény (97)]

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-31 10:06:14 (99)
hát nem tudom hogy vagy vele, de inkább a cigányok haljanak éhen mint a magyarok.
[előzmény (97)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-30 22:22:06 (98)
Ja, úgysem olvasta végig senki, de a (93) csak fikció volt a PP stílusában kivéve a végén írt zenekarokról - pardon...

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-30 22:17:04 (97)
A legutóbbi két zenei kalandom élő-höz fűződik.
Jól van off- mert jazz és cigányzene - de kalandokról lévén szó, mért ne írhassunk ezekről is.
Az első: Berki Tamás, a magyar jazz élő legendája óriásit haknizik a miskolci dixisekkel Lillafüreden. A jazz csúcsát hallgattam a legjobb egri borok kóstolgatása közben. Szinte megalázó volt, hiszen a szintén borozgató egy-két száz kollegám nem is tudta, hogy ki is az az őszülő szakállas ember aki olyan kiválóan énekel ott a dixisekkel. Meghogy mika azok az improk, meg minden, minden....

A második: a Szépasszony völgyében olyan igazi cigány-zenét hallottam, ami ellen anno a beat-mozgalom is támadott. A beat, a rock "közellensége" volt ez. Most meg. Szép, lágy és nem fos és nem nyálas, ZENE. Semmi nóta, hanem cimbalom, brácsa, nagybőgő és hegedű. Finoman, NEM slágeresen, csak szépen, hangszeres zene...
És sehol egy vendég, üre s apince, csak így maguknak. Hol vannak a cigányok és a zenéjük? Manapság egy büdös kocsmába beül egy fasz a kíbordjával és elnyekergi a "lagzis-nótákat", miközben a valódi zenész cigányok éhenhalnak. Hogy jön ez a punkfórumra? Sehogy. off ez, de zenei kaland.
Behívtam a családomat, meg kell, hogy ezt hallgassák... Kérdeztem a cigányokat isznak-e valamit, a bőgős kért egy kisfröccsöt, meg mutatta, a kezével, hogy inkább... Nyomtam egy ezrest neki és még vagy fél órát hallgattuk, amit akartunk, amit ők akartak, mert azt kértem, hogy csak játszanak, szólózzanak...
Közben ittuk a jó borokat...
Hát ez is zenei kaland volt, barátaim....

© boxiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-21 01:51:27 (96)
Nem tudom, előzőleg említette-e valaki a topicban, de aki valami igazán szokatlanra és érdekesre vágyik, hallgassa meg a Mr. Bungle albumait. Hát nagyon beteg, kerge, de olyan kidolgozva csinálják, hogy mindenkinek ajánlom.
Nagyon különleges, körülírhatatlan, legalábbis engem nagyon ledöbbentett és megfogott. Érdekesség hogy a Faith No More énekes Mike Patton másik bandája volt, szóval innen is ez az elborultság:) A Disco Volante albumot szeretem legjobban, talán mert azt hallgattam legtöbbet, de a többit is ajánlom. Ha jól emlékszem, FTP-n is van!

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-13 23:03:00 (95)
Peldaul a Bajcsi-Zsilinszky utnal a Wave az kurvajo bolt. Fokent a kiszolgalas elsoosztalyu (a pult mogott Madar Bandi a Böilerbol), vannak regi es hasznalt cd-k, bakelitek, amit csak akarsz. Es mindenfele mufajban utazik a hely, szal nemcsak pánkrokk, hanem van mindenfele elektronikus stuff, vilagzene, mittomen.
Meg meg van egy csomo hely de hirtelen csak ez jutott eszembe.
[előzmény (94)]

© boxiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-13 22:02:39 (94)
a CD Pincén kívül még hova érdemes benézni?
[előzmény (90)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-12 17:40:14 (93)
A Backdrop Snowfire Furniture Fuckmachine c. lemeze

Furcsa álmom volt a éjjel. Interneteztem, a Punkportálon olvasgattam lemezkritikákat és koncertbeszámolókat. Már ébren voltam, de az ágyban feküdtem még, amikor visszagondoltam az álmomra és elhatároztam, hogy írok egy lemezkritikát a Las Vegas-i Backdrop Snowfire debütáló albumáról a Furniture Fuckmachine-ről, amit egy tengerentúlon élő barátomtól kaptam a minap, ide a Portálra.

De csak délután érek majd rá. Először felkeltem, reggeli tisztálkodás, majd láttam, hogy esik az eső és ezért úgy határoztam, hogy mivel még a zenehallgatás és kritikaírás előtt dolgoznom kell, munkába autóval megyek.

Átlagos nap volt, semmi különös nem történt, kiírattam a szabimat, mert a jövő héten Szlovákiába mennék. Amikor egy kicsit megéheztem, brokkolis sajttal töltött pulykamellet falatozgattam.

Délutánra elállt az eső. Hazafelé elgurultam egy barkács-áruhához, cseréplécet vettem meg vasalatokat, mert a hétvégén egy kis kertkaput szeretnék összehozni. De a ma délutánom a Backdrop Snowfire-é lész! Pedig a postás közben hozott egy fasza Berki Tamás cédét is.

Egész héten nem is ittam semmit, gondoltam péntek van, punk zene lesz, akkor kéne egy kis pia is. Felültem a nemrégiben vásárolt, keveset fogysztó, vadiúj robogómra, mert időközben a kocsimat elvitte a fiam és igaz, hogy egy kicsit elkezdett az eső szemerkélni, de ez nem gátolt meg abban, hogy elmocizzak egy közeli kis boltba és vegyek mindössze 99 forintért 2 üveg soproni ászokot és mindössze 135 forintért 3 üveg Beck-et, egy palack Szekszárdi kékfrankos rozét 499-ért a család többi tagjának és üvegenként 112 forintért 3 kisüveg Szent György keserűt.

Egy keserűt meg is ittam mielőtt betettem az amerikai punk cd-t a Denon DCD 1460-ba, amit egy Yamaha R-30-cal erősítek, amit szintén Yamaha NS-s30 hangfalakkal használok. Hát jól is szólt a zene. Közben megittam egy sopronit sőt egy fél Beck-et is majdnem.

A Backdrop Snowfire nem okozott meglepetést. Ugyanaz a gagyi 90-es évek vége-beli és új évezredeleji semmilyen punk, mint általában mindegyik punk banda mostanában.
Úgyhogy azt gondoltam inkább meghallgatom a Berki cédét, majd a minap zajlott búcsúkoncertek apropójából egy kis Illést. Ezek legalább jók. De azért végigkínlódtam.
Aztán megnyomtam az Open gombot a Denon DCD 1460-on, kivettem a Backdrop Snowfire Furniture Fuckmachine című debütáló lemezét a cd-játszóból és betettem helyére Berki Tamás A Híd című albumát.

Aztán felbontottam egy újabb Beck-et és kórencsáltam a lányomtól egy cigit.
Ezt az amerikai csapatot felejtsétek el, csak gagyi-punk, inkább hallgassatok Berki Tamást és Illést.

© tufaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-19 16:40:05 (92)
Június 4. Debrecen-Hangfogó Music Pub:

SPATZEN JODLER SEXTETT
MYSTERY GANG ROCKABILLY TRIO
KGST-DISCO

Start: 21:00
Részvételi díj: 800 Ft

http://www.diaksziget.com/spatzenjodler
http://www.mysterygang.hu

© Uhnji Jiuzválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-15 21:47:43 (91)
Gitárzene. Surf-rock. Ventures.
Azt hittem, hogy a Shadows az szar.
Aztán rájöttem, hogy a Ventures is jó.
Meg Duane Eddie. És Link Wray.
És a Revels meg Dick Dale.
És ez surf? Hát az. De kurva jó zene és van egy csomó mai művelője is.
http://www.oberlin.edu/staff/thinders/
Innen lehet jó kis zenéket letölteni is...
Ha most tanulnék gitározni ilyen zenét játszanék és alapítanék egy ilyen zenekart, játszanám a klasszikusokat, meg szépen a régi magyarokat ebben a műfajban, még sikeres is lehetnék....

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-10 09:35:16 (90)
Ööööö tudom, hogy ok miket hallgatnak es asszem nem jarnek jol vele. Kb semmit nem hallgatnak, max neha egy kis komolyzenet, azzal meg hadilabon allok miota abbahagytam a hegedulest. Az Amadindat is a kocsiban hallgattuk de apam ott is max valami szar popvalogatast vagy radiot hallgat. Szal nem tul muzikalisak, hogy ugymondjam.

A cd-turkalok tenyleg rohadt jok, en a legutobbi ilyen soppingolaskor beszereztem egy Agent Orange cd-t ami kurvajo.
[előzmény (89)]

© tinfishválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-09 20:48:07 (89)
Jó lemezekről írsz. Beszélgessél el a szüleiddel, hogy miket is szeretnének még hallgatni. Biztos nem jársz rosszul, ha meghallgatod, mik az ők kedvenc zenéik és beszerzed. Nekik is örömet okozol és te sem leszel hülyébb, sőt...
Én teljesen véletlenül ma is beestem egy "turkálóba" (imádom a CD turkálókat) és szinte ingyen vettem meg egy Sony kiadásban a Koldusopera egy 1968-as londoni előadásáról készült hangfelvételt.

Meg fasza afro-francia zenéket és egyéb ritkaságokat. Pl. egy egészen klassz Tribute to siuxie and the banshees cd-t...
[előzmény (88)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-01 17:42:28 (88)
Nemreg elmentem melozni egy diakszovetkezethez es ott adtak karacsonyi ajandekot: egy Amadinda cedet. Mar regen meg akartam hallgatni hogy milyen egy "utosegyuttes" es teljesen kiraj! A Louis Armstrong cedem utan az egyetlen hanghordozom amit draga szuleim is elviselnek :-)

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-31 21:17:28 (87)
Háát elég kalandos vállalkozás - a rock and roll egyik "szégyene" - Pat Boone AC/DC-t, Deep Purple-t, meg ilyenek énekel a saját stílusában.
Különben meg jó. It's A Long Way To The Top (If You Wanna Rock 'n' Roll) vagy a Smoke on the water azért nem semmi, meg Hendrixtől a The Wind Cries Mary.
Kicsit mosolyogtam először, most meg már istenbizony fasza.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-11-03 22:41:55 (86)
A kincseket mindig a turkálókban lehet megtalálni. Itt van pélául ez a remek Blondie-koncert. Az1978-as Philadelphia-i és az 1980-as Dallas-i koncertjének flelvételei ezen a cédén. Egy eredeti EMI cd 1999-ből. Ezer alatt - ámbár lekapartam az új cédulát és alatta ott volt a 3199 forintos ár. Még jó, hogy akkor nem vettem észre. És remekül is szól, van rajta 15 isteni szám, persze a "slágerek" is; a Denis-től a Heart of glass-ig.

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-02 14:29:01 (85)
Kedden este olyan zenei élményem volt, amilyen már régen nem.
Most a Kowalsky meg a Vega juttatott az élményhez. Miután végig néztem a koncertet, kb. olyan érzésem volt, mintha elszívtam volna nemtudomhány spanglit egymás után. Komolyan, mikor vége lett a koncertnek, olyan volt, mintha egy másik világban lennék. Próbáltak velem beszélgetni a barátnőim, komoly erőfeszítést igényelt, hogy oda tudjak figyelni, úgymond visszazökkenjek a valóságba. Rég éreztem ilyen kellemesen magam "szerek" nélkül...

© Fogalmatlanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-02 13:06:25 (84)
Én meg mán láttam a viédzsvánnon már szexpistolszot + Stranglersts is ám.
Úgyhogy gyúrjál még egy kicsit!

apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-18 21:14:07 (83)
Jól van... ma megyek dolgozni, kicsit, mint mindig elaludtam, bemegyek a szobámba, lepakolok, aztán felmegyek a vezérlőbe... És mi van? A tévén a VH1 és a Madness-től az Our house megy. Nem is szóltam senkihez, csak köszöntem, leültem és szépen végignéztem reggel negyed hétkor ezt a videót. Rohadt jól indult a napom.
Az embereim kicsit néztek rám, mondtam, nekik, hogy ez egy húsz éves videó, és sajnos én még nem láttam, hogy ezek ekkora gyerekek voltak a szaxijukkal akkor, így képben, jól van, dolgozzunk is, mondjátok mi volt az éjszaka itten az "our plant"- ben :-)

© Tidzsiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-07 18:22:48 (82)
Komoly zenét játszani még jobb, megnyugtat, ellazít, és akár megspórol
egy pszichológust.
[előzmény (81)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-07 18:04:50 (81)
Tegnap este elmentunk Mozartot hallgatni. Rajottem hogy komolyzenere nagyon jol lehet gondolkozni mer altalaban olyan unalmas hogy a sajat gondolataimmal vagyok kenytelen szorakoztatni magamat. Es jol lehet emiatt filozni alatta. Na ezt nemtom ki ertette.
Az idosebbek kozul meg egy csomo pozerkedesbol jar koncertre: szepen kioltozik aztan meseli hogy micsoda remek esteje volt kozben vegigaludta az egeszet, en a kozvetlen kozelemben lattam ilyet. Mindegy, ritkan jarok ilyen helyre ugyhogy vegighallgattam azt a masfel orat.

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-02 21:11:27 (80)
80

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-01 17:21:46 (79)
igen! szuper!
[előzmény (75)]

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-01 09:09:59 (78)
nem igazán, más örömöm is van a forumon kivül, bár ha csak ez lenne lehetséges unatkoznék és hülyeségeket irogatnék
[előzmény (77)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-30 14:04:19 (77)
nagyon unatkozol?
[előzmény (76)]



1 | 2 | 3 | 4 > Következő >> Végére