Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> A nagy leleplezés
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Fény derül az igazságra

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:26:21 (76)
Ha hiszitek, ha nem, el bennem (bennunk) a versenyszellem. Jo tudni, hogy erdekli-e az embereket a munkam. Es kurva jo erzes azt latni, hogy 24 ora alatt 1200 ember megnezi, milyen hirt raktam ki a fooldalra. Ettol nem leszek tobb, vagy jobb fej, egyszeruen jo erzes azt latni, hogy van eredmenye a munkamnak. Es ezt nem ugy erem el, hogy telebaszom a netet az oldalam reklamjaval. Egyszeruen ismerik az emberek, es erdekli oket, mi folyik ezen az oldalon.

Nem hiszem, hogy Bencevel vagy Keksszel rivalizalnek. Nem eppen akkora az oldalaik latogatottsaga, mint a Portale, oszt megsem utalkozunk, versengunk, vagy akarmi. Mindenki csinalja a dolgat, fejlesztgeti az oldalat es kesz. Az viszont nem szimpi, amikor valakinek csakis az a celja, hogy minel magasabbra keruljon egy ranglistan, barmilyen eszkozzel.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:18:25 (75)
Gyakran felmerul ez a potyazas tema. Ha hiszitek, ha nem, en kurvara nem ezert csinalom a Portalt! Azt hiszitek ennyire vagyok a Let It Burn records tucat-metal albumaira, vagy a Fat Wrect Me First lemezere? Ezekkel mind melo van, amik nelkul siman meglennek. A koncertjegy az valoban potya, es arra tenyleg szuksegem van. Azert azt hozzatennem, hogy nem ugy alakult ez ki, hogy elkezdtem csinalni a Portalt, es jegyeket kunyizni, inkabb forditva, sokan felajanlottak azt. Utana meg mar persze nagy a pofam, es neha kerek is, ha nem kapok.

Tagadhatatlan, hogy egy fanzine sokkal ertekesebb mint egy webzine. Sokkal tobb munka van vele, nyomtatni kell, minden szamnak uj kinezetet szerkeszteni stb. Az viszont tagadhatatlan, hogy egy fanzine nem tud up to date lenni! A webzine-ek lenyege a naprakesz, friss informaciok kozlese, a napi valtozasok figyelembe vetele. Amig egy fanzine-t akkor csinalsz, amikor kedved tartja, egy webzine-t napi "24 orat" kell szerkeszteni, mert folyamatosan valtoznak az informaciok. Szerintem a kettonek egyutt kell elnie. Azt meg nem hiszem, hogy egy fanzine-nal nem lehet potyazni, mert kurvara lehet.

Egyebkent nekem a Portal kb. egy fillerembe nem kerult par kituzo aran kivul.

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:16:37 (74)
Persze lehet mondani, hogy csináljak magamnak olyat, ami nekem tetszik
dehogy mondom h csinalj

sajnos a kepeknel azert kell rarakni valamit h ha kilinkelik masik oldalra akkor ott legalabb tudjak h ahol 1 van ott van tobb is

es meg igy is (sajnos) van olyan foto amit tudom h en keszitettem, de megtalalok fanzineben v barhol kerdes nelkul
ez nem baj, mert jo, csak ha 15 ember meg tudja kerdezni h lehet? akkor 1 v X miert nem?

a videokra is ez ervenyes sztem
engem pl nem zavar h ott van

persze ha egybe szeretned lejatszani akkor igen, de arra meg lesz a dvd verzio, ha elkeszul

egyebkent a kepeknel szelektalok
de ha azt veszem akkor en nem tudom eldonteni h mi az amire pl TE kivancsi vagy es mi az amire nem?! es ha neked meg a Belanak mas az izlesed?

mondjuk ha van ra lehetoseg (ido), akkor Tibivel ketten nezzuk es valaogatjuk a kepeket, es akkor elojon a fenti problema, van amit o hagnya van amit en, es ekkor alt. toruljuk :))) h senki ne legyen ilyen helyzetben :)))
[előzmény (71)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:11:23 (73)
en csak a fotos reszrol tudok beszelni
fent kell tartani 1 jo servert (ami pl nalam most megint hiany, ezert kenytelenek vagytok a freeweben nezni a kepeket - de lesz masik 2 server is, amibol az 1ik vszinuleg nagyon megbizhato, mert mar 290napja megy es gondolom h nem a napokban fogjak kivenni a serverparkbol), amin nekem most kb 4GB helyre van szuksegem es akkor nem szamolom h otthon mennyi adat a sok kep (3 DVD eddig), es meg mennyi video van ami hely hiany miatt nem kerul ki, majd csak 1x ...
es ott van meg 1 jo fenykepezo gep, ami nem 2 ft, es azt is fell kell aldozni neha ha egy jol szitualt zenesz a gitar nyakot rakurja vagy ha leontenek sorrel vagy megdobalnak sárral (mert sarbirkozas zajlik a placcon)

1 fotoalbum elkeszitese nem sok ido, de mig azt feltoltod, szoszmotolsz vele, javitgatod a kepeket, stb, akkor eleg sok ido elmegy
es igen, ingyen be lehet menni koncertekre, de ha heti 7 napbol 6 koncerten vagy akkor majd megerted h ez nem is annyira hawaii
bar nekem az, mert szeretem es nem muszalybol csinalom, vagy csak azert mert ez meno, vagy mert meggazdagodom, hanem mert elkezdtem es ugy erzem epito tagja vagyok ennek az undergroundnak, ami "itthon" van

jo latni azt ha arrol beszelnek az emberek h milyen jok a kepek, pedig szar fotos vagyok, na jo azert mar nem annyira mint 2 eve az elso nov22es bulimon, ahol fotoztam mindent meg a falat is, de nem vagyok jo fotos, csak vannak jo pillanataim
jo latni ha vkinek a szuletesnapjara adhatsz egy frankon kinyomtatott kepet amin mosolyog
jo latni a fotoidat kulfoldi oldalakon, zenekarok boritojan
es jo h 2-3an-10en tudunk 1utt dolgozni, mert baratok is lettunk ezek altall

uDv
Keksz
[előzmény (67)]

© xBencexválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:05:48 (72)
elhatárolódNÉK ;-)

na, de komolyan Borsó, te jó barátom vagy és sose feltételeztem, hogy benne vagy a stikliben is. majd privátban még dumálunk. ok?

[előzmény (69)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:04:40 (71)
Én akkor sem értem mire ez a nagy versengés, mert bár lentebb leírta Dan hogy nincs versengés meg rivalizálás, meg nagy a Unity, de én akkor is úgy érzem hogy van. Ne értsetek félre, nem akarok senkit megsérteni, de pl.ul azt sem értem minek minden fotóra rárakni az adott oldal logóját, akit érdekel hogy honnan van, az megnézi a tulajdonságokat és kész, azok tömeges számáról meg inkább már nem is ejtek szót... Szoktatok szelektálni? Általában a fotók kétharmada szerintem tök fölösleges... Videóknál meg kimonsottan idegesít, hogy minden szám közben feljön a fellelhetőség helye. Én elhiszem, hogy sok helyen így csinálják, de nem jelentené azt, hogy mindenkinek így kell. Persze lehet mondani, hogy csináljak magamnak olyat, ami nekem tetszik, de annyira azért nem érdekel ez az egész webzinesdi, hisz olyan nagyon sokra nem tartom. Persze nem azt mondom, hogy semi értelme, örülök, hogy valaki örömet lel benne, de szerintem sokan túlértékelik azok szerepét.

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 17:00:07 (70)
madarat tolláról...

mész te is a maglyára köcsög!
[előzmény (69)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:51:46 (69)
Én elhatároldódnák minden féle vélemény nyilvánítástól, mert nem érzem úgy, hogy én tettem volna bármit is... na bár a bizonyos éjtball fiuk táborát gyarapítom, de erről még én sem tudtam.

© xBencexválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:42:02 (68)
na igen, igazad van valamennyire. be kell vallani csomót potyázunk, de ugyanakkor a webzine-ek is költenek a fennmaradásukra. még az épp boncolt 8ball is. hisze veszünk domaint-t server-t bérlünk, ilyesmi. igaz ez meg se közelíti azt, amikor nyomdai zine-t csináltam. abból még mindig nem jött visssza pár tízezrem, ezért is hagytam abba.
de Dan is mesélhetne, hogy napi hány órát tölt a portál fenntartásával...
[előzmény (67)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:36:26 (67)
Amúgy nekem ezzel az egésszel kapcsolatban az a véleményem, hogy valóban etikátlan és nagyon csúnya dolog amit az Eightballos srácok csináltak, ez nem is kérdéses. Viszont szerintem ha a webzinek ténylegesen a punk eszmeiséget követnék, akkor ilyesmi fel sem merülhetne. Tehát ha a hirdetések, kritikák és ajánlók valóban teljesen önzetlenül, a ”színtérért” dobogó szívek hajtóerejének köszönhetően kerülnének ki, mindenféle ellenszolgáltatás és szívesség nélkül, akkor nem lenne ilyen probléma, hogy ez mennyire etikátlan a szervezők-promoterek-kiadók-zenekarok-stb. felé. Mert akkor ugye kit érdekelne a látogatottság, minél több helyen kint van és kész. Viszont nekem úgy tűnik (persze kötelezően tisztelet a kivételnek), hogy a nyomtatott formában megjelenő fanzinekkel szemben a webzine a lehető legjobb alkalom gyakorlatilag minimális - vagy akár semmilyen - anyagi ráfordítással, és némi szabadidővel néhány kiadós potyázásnak, ingyenjegyeknek, ”promo” cd-knek, stb. Tudom, tudom, hogy most jön az, hogy ez mennyi időbe, a koncertre járás meg mennyi pénzbe kerül. Ez minden ilyen alkalommal előjön, de ugyanezt felhozhatná bármelyik zenekar is, hisz a zenélés is jó sok áldozattal jár, mégsem jellemző, hogy bárki is emiatt siránkozna.

© xBencexválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:33:39 (66)
akkor nekem marad a farokmérés :-)
[előzmény (64)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:24:15 (65)
Ehe-ehe... jók is ezek a nyílt levelek, témától függően lehet utána fröcsögni, személyeskedni meg sokat röhögni és szánakozni...
[előzmény (61)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:11:43 (64)
majd abban en allok ki
raerek 3-4 napig sorozni
[előzmény (58)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:11:05 (63)
Általános geciskedés.
[előzmény (60)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:10:36 (62)
dehogyis Te :P
[előzmény (61)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:09:45 (61)
(halkan jegyzem meg, hogy a nyílt levelet egy éve én hoztam divatba a punk hardcore-ban.)

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:06:53 (60)
milyen temaban?
[előzmény (57)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:05:44 (59)
Veszteni akarsz?
[előzmény (58)]

© xBencexválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:05:11 (58)
ha sör+virsli verseny lesz, majd én kiállok ellenük!
[előzmény (40)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:03:41 (57)
Ja, mindjárt írok én is egy nyílt levelet.
[előzmény (56)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:02:51 (56)
Ehe-ehe... Jó nagy cirkusz van itt, mi?!
[előzmény (55)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 16:01:54 (55)
El vannak foglalva a nyomok eltűntetésével. Vagy úton vannak Szibériába egy marhavagonban.
[előzmény (54)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:59:43 (54)
Én is azt néztem, hogy miért nem írt még senki a démonok közül.

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:56:16 (53)
én kíváncsian várom a másik fél véleményét...

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:53:25 (52)
http://punk.lap.hu/
mar nincs fent a TopSites logoja ...

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:51:52 (51)
egyesek itt trefat uznek beloled...
[előzmény (50)]

© Zsuválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:22:46 (50)
mirol beszelsz ;)
[előzmény (49)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:18:40 (49)
Zsu, sztem ne egesd itt magad...

© Zsuválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:10:49 (48)
22
[előzmény (46)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-10 15:08:19 (47)
A nyílt levél lényege az szokott lenni (ha negatív tartalmú), h az akinek szól, elszégyellje magát. Mert ha nem nyilvános a dolog, akkor csak röhög egy jót rajta és félrerakja. Sztem a célját elérte és most biztos égnek az érintettek.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére