Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Kispest Honvéd Football Club
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
CSAK A KISPEST!!

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-27 12:24:13 (531)
azért a kispesti libalegelőről így nyilatkozni, micsoda szemellenző

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-27 11:16:22 (530)
és még egy:

SZERZÔDÉSKÖTÉS. Vadócz Krisztián Pápára elkíséri a Honvédot, de immár az Auxerre eredményeit is figyeli





A szurkolóktól még elbúcsúzik








KUN ZOLTÁN







Mint csütörtöki számunkban már megírtuk, Vadócz Krisztián elhagyja a Honvédot, és a francia Auxerre játékosa lesz. A húszéves középpályás már aláírta az öt évig érvényes szerződését, és tegnap is még Franciaországban értük utol.



- Egy pillanat türelmét kérem, csak elköszönök a franciáktól - mondta Vadócz Krisztián.

- Most szerződött ki és már búcsúzkodik?!
- Persze, rohanok haza, máris honvágyam van… Pedig az elmúlt két napban eleget ámultam itt Auxerre-ben, hiszen természetesen még ezt a francia középcsapatot sem lehet magyar mércével mérni. Edzőpályák tömege, tökéletes gyep, szépen karbantartott lelátók, de nem is sorolom tovább.

- Ne is sorolja: majdnem olyan lehet, mint a Bozsik-stadion…
- Számomra a kispesti pályánál nincs szebb. Én Kispesten nőttem fel, ott lettem futballista, úgyhogy mindig szeretettel gondolok majd a Honvédra. De… Ezt a lehetőséget nem hagyhattam ki.

- Miért éppen az Auxerre?
- Azt hiszem, még az utánpótlás-válogatottban a bolgárok elleni meccsen figyeltek fel rám, de azóta többször is járt az Auxerre egy-egy volt játékosa Magyarországon, hogy megnézze a teljesítményemet. Tetszhettem nekik, mert nemrég ugye maga Guy Roux is Pestre utazott, és lám, máris megkötöttük az ötéves szerződést.

- Öt év. Nekem soknak tűnik.
- Most még nekem is, hiszen Magyarországon az a játékos célja, hogy minél rövidebb szerződéseket kössön… Külföldön viszont más a helyzet. Az Auxerre az egyik legjobb utánpótlás-nevelő központtal rendelkezik, innen indult Laurent Blanc vagy Djibril Cissé is. A csapat megnyerte a francia kupát, így minden adott, hogy öt szép évet töltsek itt.

- Nem akarok ünneprontó lenni, de emlékszem a múlt hétről egy hét nullás bajnoki vereségre a Lens-tól…
- Na, igen, az együttes új klubrekordot állított fel. Egy okkal több, hogy legközelebb a Lyon ellen még inkább odategyék magukat a srácok.

- Ön nem teszi magát oda?
- Még nem tehetem, a papírokat kell intézni, de a jövő heti válogatott meccsek után talán már bemutatkozhatom az Auxerre-ben.

- Csalódott lenne, ha a kispadon kezdene?
- Nyilvánvalóan kemény harc lesz a csapatba kerülésért, és nem javítja az esélyeimet, hogy a franciák mosolyogva közölték: éppen most vesznek meg egy középpályást az Aston Villától… Kicsit felhúztam magam. De mindegy, majd megnyugszom, és még jobban iparkodom.

- A Honvéd szurkolói viszont alighanem idegesek lehetnek, hiszen a csapat a vezérét veszítette el. Pápán egy jutalomjáték azért még belefér?
- Sajnos nem, éppen az adminisztráció felgyorsítása érdekében én szerda óta már az Auxerre futballistája vagyok. De ha tudok, mindenképpen elkísérem Pápára a csapatot, annál is inkább, mert mint hallottam, bankettféleséget rendeznek miattam. Ezt előre is nagyon köszönöm.

- Nocsak, ennyire jóban lett a kispesti vezetőkkel? Mert mintha Piero Pinivel esetenként vitázott volna egy sort. Tartozik még önnek a tulajdonos?
- Ô mindig tartozik… De semmi rosszat nem mondhatok róla, hiszen a végére partner lett abban, hogy eligazolhassak. Pedig a Livorno is keresett a nyár elején, ám akkor Piero Pini még minden lehetséges eszközzel marasztalt… De vezetőtársai és Aldo Dolcetti a lelkére beszéltek, így még jóval kedvezőtlenebb feltételekkel is elengedett. Szóval, mára a vitáinkból az lett, hogy ezennel ünnepélyesen köszönetet mondok neki a segítségéért…



Vadócz Krisztiánnak jó barátja Huszti Szabolcs, aki szintúgy Franciaországban légióskodik, a Metz színeiben.

A Honvédtól az Auxerre-hez távozó Vadócz Krisztián elmondta: örülne, ha minél hamarabb találkozhatna Huszti Szabolccsal - akár a pályán, ellenfélként is. Nos, a sorsolást böngészve kiderült, nem is kell sokat várniuk a magyaroknak az egymás elleni párharcra, ugyanis szeptember 21-én, szerdán Metzben találkozik a két együttes - remélhetőleg egy-egy magyar labdarúgóval a kezdőcsapatban.

Az Auxerre-nek amúgy már volt magyar játékosa Kovács Kálmán személyében, aki szintén Kispestről indult, és kétszer volt második a francia góllövőlistán "Zsepepe", azaz Jean-Pierre Papin mögött. Ha Vadócz csak feleennyire lesz sikeres, szép jövő áll előtte…
[előzmény (529)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-26 17:33:48 (529)
Enforcer:

- Arra vágytam, hogy ilyen fiatalon egy komoly klubnál folytathassam pályafutásomat. Örülünk neki, hogy klubváltásommal a nekem oly sokat jelentő nevelőegyesületem a Honvéd is jól járt, és nagyon jól esik, hogy a kisgyermekkorom óta engem támogató szurkolók is osztoznak az örömömben. Nagyon megkönnyíti az elválást, hogy szeretettel engednek el a szurkolók, és a vezetők is. Igyekszem majd megállni a helyemet itt, és jó hírét kelteni a Honvédnak és az egész magyar futballnak.

- Miért éppen az Auxerre?

- Volt megkeresésem Olaszországból is, talán előnyösebb feltételekkel is, de én hosszú távra tervezek, és így a célomnak leginkább az Auxerre felelt meg. Egy olyan klubhoz kerültem, ahol két világhírű szakember lesi majd a mozdulataimat minden pillanatban, hiszen az egykori francia szövetségi kapitány Jacques Santini lesz az edzőm, míg a világszerte ismert legenda, Guy Roux felügyeli a szakmai munkát alelnökként.

- Azt hallani, hogy Roux úr szorgalmazta a leigazolását.

- Igen, és ez óriási megtiszteltetés számomra. A tárgyalások során elmondták, hogy már régóta figyelnek, és ötször jártak Magyarországon csak miattam, amíg megérlelődött bennük a döntés, hogy engem szeretnének a középpályára.

- Melyek az elvárások veled szemben?

- Öt évre szerződtem, és elmondták, hogy sok munka vár rám, de adnak időt, hogy beleszokjak az itteni ritmusba. A klub évek óta amolyan nevelőegyesületként működik, azaz fiatalokat vesznek, akiket tanítgatnak, erősítenek, majd tovább adják őket más bajnokságokba. Több világsztár pályafutása indult innen, de én egyelőre nem akarok a távoli jövővel foglalkozni, sokkal inkább itt akarok bizonyítani. Szerencsére Kovács Kálmánnak köszönhetően itt jó a magyar futball megítélése, hiszen Kálmán a klub történetének egyik legeredményesebb játékosa. Úgy tudom ő is csupa jót mondott rólam a franciáknak, amit ezúton is köszönök neki.

- Nyelvi problémái nem lesznek?

- Nem hiszem. Az eddigi televíziós interjúkkal sem volt gond, mert angolul elég jól beszélek, és franciául is megértetem magam viszonylag jó szinten. Örülök, hogy megfogadtam Gera Zoli tanácsát, és az elmúlt időben az őt korábban segítő, és felkészítő Dover Nyelviskolában rendszeresen vettem órákat. Láttam a francia vezetőkön, és újságírókon is, hogy jól esett nekik, amikor franciául tudtunk szót váltani.

- Ezen a nyáron nagyot fordult veled a világ. Hogyan tovább?

- Igen, sok dolog zsúfolódott ebbe a nyárba. A szerződésemen kívül is történt velem pár mesébe illő dolog. Játszhattam kétszer telt ház előtt a Puskás-stadionban. Egyszer Michael Schumacherrel egy csapatban a Forma 1-es pilóták gáláján, aztán a Puskás-válogatott tagjaként a Real Madrid ellen. Az argentinok ellen a kispadon ülhettem, és Lothar Matthaus most is a keretbe jelölt a vb-selejtezőkön. Ennek ellenére reálisan gondolkozom, és akkor sincs gond, ha a közeljövőben a nagyválogatott helyett az utánpótlás csapatban kapok majd helyet, hiszen ott csapatkapitánynak lenni is nagyon nagy megtiszteltetés. A célom az, hogy itthon a válogatottakban, és Auxerrben is egyre több lehetőséget kapjak, napról napra fejlődjek, és megszolgáljam mindazok bizalmát, akik hisznek bennem.

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 19:16:02 (528)
épp stúdióztam a newbornnal. nem hittem a szememnek amikor láttam...
[előzmény (526)]

© jarmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 19:04:05 (527)
ezzel mindenki jól járt, hogy Vadócz elment. hosszú távon, ha ez a tendencia folytatódik, akkor talán ezekből a játékoseládásokból származó pénzekből sikerül új stadionokat, műfüves pályákat, edzőközpontokat építeni, és utánna már lehet, hogy jobban meg fogja érni itthon játszani egy fiatal magyar tehetségnek mint Franciaországban, mivel a fejlődéshez itthon is meglesz minden feltétel.

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:23:36 (526)
micsoda pazar golt volt gecc. nagykovácsiban a nagynénémék szembeszomszédjának az unokájával járt.. járt vagy már lehet hogy elisvette feleségül. néha volt party náluk.
[előzmény (523)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:23:26 (525)
Jó persze, nyilván, de tartok tőle, hogy nem fogják tudni majd pótolni.
[előzmény (524)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:22:31 (524)
ez várható volt egyébként... de ez akárhogy is nézzük jó így... van pénz belöle, és ő is tud fejlődni, a csapat meg majd megoljda mint mindig :)
[előzmény (518)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:22:21 (523)
Nem is tudtam, hogy van ilyen település. Amúgy a tokodiak nem lehetnek büszkék Tokodira, vagyis azért annyiban igen, hogy sokan megismerték Tokod nevét, mikor azt a fasza öngólt lőtte.
[előzmény (521)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:21:35 (522)
zolikám, elhiszem hogy sok a budapesti csapat, de ha lehet ne keverd össze a Kispestet a fradival...
[előzmény (519)]

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:20:10 (521)
A nagyszüleim tokodiak, bocs, hogy beleszólok.
[előzmény (520)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:19:15 (520)
Hé, a kedvenc Kispest játékosomról beszélsz. Oké, nem egy Tokodi vagy egy Tejnóra, de azért nem rossz focista.
[előzmény (519)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:13:31 (519)
na nem mintha vele rögösebb lett volna az út az nbII felé...
[előzmény (518)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-25 18:12:06 (518)
http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=93244

:-((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-22 21:13:13 (517)


voltunk vagy 500 an....

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-21 13:43:22 (516)
A picsába, ha az első félidőben a pápai védőknek elmondják, hogy milyen színű mezben van a csapatuk, akkor szerintem sima kettes a meccs. :((( Fakkfradi!
[előzmény (515)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-21 13:13:33 (515)
hehe, hoppá. utoljára néztem 3-1 volt most meg gecc 3-3 :-D
[előzmény (513)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-21 13:02:36 (514)
hagyad már... vicces srácok unatkoznak... :)

megyek is inkább fehérvárra, sötétvárra?;-)

CS.AK.!
[előzmény (512)]

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-21 13:01:50 (513)
a pápa nem verte el...
[előzmény (486)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-20 19:00:44 (512)
Milyen könyvből nézted, te szerencsétlen? Az utolsó bajnokság, amit megnyertünk, az a 92-93-as volt.
[előzmény (511)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-19 17:00:14 (511)
Én 94-95-öt írtam, nem úgy, mint te. De nyugi könyvből néztem ki, úgyh. nem vagyok szakértő.
[előzmény (509)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-19 16:58:03 (510)
????
[előzmény (509)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-19 15:29:06 (509)
95-95-ben. Nagy szakértő vagy.
[előzmény (507)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-17 12:07:38 (508)
Azaz!
[előzmény (507)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-17 11:54:22 (507)
Ja! Igazad van 94-95-ben is megnyerték a bajnokságot. Meg tényleg elhülyültem, hisz a "novákdezsős" és "vargazolis" fradinak is szurkoltam még. Na úgyhogy nem is szarok olyan régóta a magyar focira.
Alényeg azonban: HAJRÁ AJAX!
[előzmény (506)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-17 11:22:38 (506)
nem volt az olyan régen, én akkor kezdtem el érdeklődni utána, amikor ezek a játékosok voltak. és az nem is biztos hogy több mint 10 éve volt. lehet , hogy pontosan 10 éve inkább.
[előzmény (505)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-17 11:16:35 (505)
Nem szetettem volna, hogy ekkora felháborodást váltson ki egy több, mint 10 éves foci dalocska. (De talán ez is a kispest drukkereket jellemzi.) Azt hittem, hogy ti talán hallottátok már ezt a nótát. Amúgy volt valami ilyen is, aminek ez volt a vége: " Brockhauser szimatol. Az említett játékosok neveiből kiderül milyen régóta szarok a magyar focira. Egyébként köszönöm a segítséget.

© skaosválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-16 14:09:11 (504)
Bravo, nagyon ügyes vagy!!!! segitett valaki? vagy alapból ekkora gyökér vagy?
[előzmény (502)]

© sick boyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-16 12:50:52 (503)
azt hiszem a "baszd szájba magad" lehet az utolsó sor...mondjuk nem vagyok benne biztos
[előzmény (502)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-15 16:17:32 (502)
Nem tudna esetleg valaki segíteni befejezni ezt a régi remek nótát. Nem emlékszem a végére, de valahogy így kezdődik: "Piros takony és fekete geci, a Pisont ezt nagyon szereti..."
A zöld zászlók, zöld sasok dallamára íródott.



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére