Punk Portál >> Fórum >> Gumiszoba >> xanax
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
sírás határok nélkül

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

válasz erre - 2005-10-18 12:01:14 (207)
Nesze Józsi!

válasz erre - 2005-10-18 11:55:19 (206)
HOGYAN ÍRJUNK KÍSÉRŐLEVELET ÉS ÖNÉLETRAJZOT?


AZ ÖNÉLETRAJZ

Az önéletrajz a pályázó, tehát az Ön karriertörténete. Gondosan összeállított, személyes „reklámanyag” legyen, hiszen arra hivatott, hogy meggyőzze a munkaadót arról, Ön felel meg legjobban a kiírásnak.
Tisztában kell lennie azzal, hogy egy-egy pozícióra több százan jelentkeznek, a cég felelős munkatársát tehát röviden, tömören, egyszerűen kell meggyozni arról, Ön a megfelelő személy.
Az önéletrajz szerkezete legyen jól áttekinthető, következetes. Vastagítások, felsorolások rangsorolják a mondanivalót, vezessék az olvasó szemét!
Használjon hagyományos, könnyen olvasható betutípusokat, jó minőségű, sima, elegáns papírt a nyomtatáshoz. Amennyiben a pályázatot postán juttatja el, ne feledkezzen meg a papírhoz passzoló borítékról sem!
Ha a pályázathoz fényképet kérnek, célszerű azt az önéletrajz dokumentumába szkennelni.
Ne feledje, ez lehet a „belépője” az interjúra!

A hagyományos ÖNÉLETRAJZ feltétlenül tartalmazza a következőket:

Fejlécként: név, elérhetőség (cím, telefonszám, e-mail-cím).

Nem előnyös és nem vet jó fényt az önéletrajz gazdájára, ha a céges e-mail címet használja. Regisztrálhatja magát bármelyik ingyenes e-mail szolgáltatónál (pl: Hotmail, Freemail, Yahoo).

Karriercél megfogalmazása

A szakmai tapasztalatok fordított időrendi felsorolása, a pontos pozíciók és a vállalatok nevének megjelölésével. Fejtse ki 1-2 mondatban, hogy az adott pozícióban mi volt a feladatköre, kompetenciája, milyen eredményeket ért el, hogyan változott a cég eredményessége munkája során.

Képzettség, tanulmányok felsorolása címszavakban, fordított időrendben.

Speciális tréningek, nem iskolarendszerű tanfolyamok, képzések

Nyelvi készségek a nyelv és a szint megjelölésével

Egyéb: számítógépes programok ismerete, vezetői engedély

Készségek, tulajdonságok amelyek személyiségének fontos ismérvei, és fontosak lehetnek a pozíció betöltéséhez

Személyes adatok, születési év, (esetleg) családi állapot, lakcím, értesítési cím, telefonszámok


A KÍSÉRŐLEVÉL
Amikor Ön személyzeti tanácsadó céghez jelentkezik, vagy egy pozícióra kíván pályázni, önéletrajza mellé illik egy úgynevezett Kísérőlevelet is csatolni. Ez a rövid, hivatalos levél egy fontos kiegészítő eszköze az életút leírásának, amellyel a jelentkező személyre/cégre szabottá teheti pályázatát. Mivel hivatalos levél, tartalmaznia kell annak kötelező alaki elemeit. Nem szabad elfelejteni, hogy ez a pár sor fogja Önt a pályázat elbírálójának bemutatni, tehát ez alapján dőlhet el, beleolvas-e majd önéletrajzába, vagy sem.
éppen ezért kiemelnénk pár fontos szempontot, amivel a kísérőlevél tartalma még lényegre törőbbé, hatásosabbá tehető.

A KÍSÉRŐLEVÉL feltétlenül tartalmazza az alábbiakat:

Cím, megszólítás
Lehetőleg névre szóló legyen, érdemes kinyomozni a felelős személy nevét, pozícióját.

A pozíció, amit meg kíván pályázni
Indokolja meg, miért találja Ön a kiírt pozíciót érdekesnek?

Honnan hallott a pozícióról?
Hivatkozzon az információforrásra (napilap, hetilap, Internet, ismerős stb.)

Fejtse ki, miért Ön a legmegfelelőbb a pozícióra
Mutassa be magát röviden. Ha szükséges, ismertesse az önéletrajzot kiegészítő, a pozíció szempontjából lényeges információkat.

Kérjen időpontot/alkalmat egy személyes találkozóra


________________________________________________________________ ______


Mit ne tartalmazzon pályázati anyagunk?
Mit kerüljünk el?

Ne használja céges telefonszámát, e-mail címét!
Egyrészt a pályázatára sem vet jó fényt, másrészt kellemetlen, ha munkaadója, vagy kollegája véletlenül átvesz, vagy ráakad egy válaszüzenetre.

Ne használjon a pályázathoz céges papírt, vagy borítékot!
Szintén nem vet jó fényt Önre a pályázatot fogadó cégnél.

Ne adja meg jelenlegi munkaadóját referenciaként!
A megadott referenciaszemélyeket azonban mindenképpen tájékoztassa, hogy ne érje őket a hívás felkészületlenül. Emellett kérje meg őket, hogy kezeljék szándékát bizalmasan.

Kerülje el, hogy akár önéletrajza, akár kísérőlevele túl sok felesleges adatot tartalmazzon!
így elvesznek a legfontosabb adatok a sok kevésbé lényegesek között. 1-2 oldalnál ne írjon többet!

Kerülje el a helyesírási hibákat és az elgépeléseket!
Ellenőrizze a helyesírást és olvassa át az anyagot többször.


KÍSÉRŐLEVÉL-MINTA

GRAFTON RECRUITMENT
1055 Budapest Szent István krt. 11.


Tisztelt Hölgyem/Uram!

A HVG 2004. január 5-i számában megjelent hirdetésre küldöm pályázatomat, melyben angolul felsőfokon beszélő, minimum 5 éves gyakorlattal rendelkező Könyvelőt keresnek multinacionális ügyfelük részére.

A mérlegképes könyvelői végzettségemet 10 éve szereztem meg. Azóta a szakmámban dolgozom: 6 évig egy kis könyvelőcégnél, ahol kisebb, középméretű cégek teljes könyvelését végeztük, majd az utóbbi 4 évben a Humit pénzügyi osztályán dolgoztam könyvelőként.

Úgy gondolom, tapasztalatom és tudásom megfelel a hirdetésben leírt elvárásoknak.

Nagyon örülnék, ha lehetőséget biztosítanának egy személyes találkozóra.

Üdvözlettel:

XYZ
Cím, telefon



Összegzés
Az önéletrajz- és a kísérőlevél-írás szabályai
Az önéletrajz és a kísérőlevél legyen:

átlátható, könnyen olvasható: fontos, hogy a munkáltató az önéletrajzban/kísérőlevélben rögtön megtalálja azt a részletet, amire kíváncsi.

rövid: 1-2 oldalnál hosszabb, terjengős önéletrajzokat nem szívesen olvasnak el a leendő munkáltatók. (a kisérőlevél maximum 1 oldal legyen)

tényszerű: fontos, hogy a lényeget, a tényeket emeljük ki; nem kell regényt írni!

géppel írott: a számítógépes szövegszerkesztő segítségével az önéletrajz/kísérőlevél átláthatóbb. (Ma már többnyire mindenhol ilyen formában kérik.)

hibátlan: nagyon fontos a helyesírás (főleg a nevek), ezért érdemes többször elolvasni, mielőtt kiadnánk a kezünkből!

Fizetési igényünkre sem az önéletrajzban, sem a kísérőlevélben ne térjünk ki!


Az önéletrajz
Az önéletrajznak tartalmaznia kell (itt fontos a sorrend is!)

személyes adatok: név, születési év, cím, telefonszám, e-mail cím, családi állapot

tanulmányok:
· az iskolákat fordított időrendben soroljuk fel (kezdjük a legutóbbival)
· a dátumokat ne felejtsük el: fontos a kezdés és a (várható) befejezés,
· az iskola pontos neve, a szak pontos megnevezése
· a végzettség megnevezése
· speciális tréningek, tudományos munkák: érdemes azokat felsorolni, amelyek a megpályázott pozícióval kapcsolatba hozhatók

tapasztalat/munkahelyek/szakmai gyakorlat:
· a munkahelyeket fordított időrendben kell felsorolni
· a kezdés és a befejezés dátumait ne felejtsük el
· fontos a munkahely pontos neve, a pozíció megnevezése
· fel kell sorolni milyen feladatok voltak az adott pozícióban (mindegyik cégnél a pozíció más hatáskört, tevékenységet, feladatot jelenthet!)

(a 2)-3) és a 4) sorrendje felcserélhető, ha lényegesebbnek ítéljük a szakmai tapasztalatot, mint a végzettségeket!)

nyelvtudás: soroljuk fel melyik nyelvet milyen szinten használjuk, és mikor, milyen vizsgát sikerült megcsinálni az adott nyelvből! (a vizsga szerinti szint nem feltétlenül azonos a tényleges tudással!)

számítógépes ismeretek:
· soroljuk fel azokat a software-eket, amelyeket felhasználói szinten ismerünk, ill. amelyeken programozni tudunk.
· jogosítvány

egyéb: bármilyen egyéb készség, ismeret felsorolható, pl.: gépírástudás, hobby



A kísérőlevél
A kísérőlevélnek tartalmaznia kell a következőket:
· kinek küldjük az önéletrajzot
· milyen állást szeretnénk megpályázni, hol találtuk meg az álláshirdetést (pl.: melyik újságban)
· miért érdekel az adott pozíció
· írjuk le azokat a képességeket, tapasztalatokat, végzettségeket, melyek szerint mi vagyunk a legalkalmasabbak a pozíció betöltésére
· kérjünk lehetőséget egy személyes beszélgetésre



HIBÁK
Helyesírási hibák
Inkább mutasd meg öt embernek az önéletrajzodat, mielőtt elküldöd. Mások hamarabb észreveszik az elírásokat, egyszerűen azért, mert "elfogulatlanul" olvassák a szöveget.

Hosszú körmondatok

Az egyszerű és érthető fogalmazás azt jelenti, hogy egy rendezett, értelmes ember vagy. Aki "rizsázik", az valószínűleg az életben is ezt teszi.

Kettőnél több oldal

Még az 50 éves emberek önéletrajza is belesűríthető két oldalba. Informatikai területen különösen érvényes, hogy a 10-15 évvel ezelőtti programnyelvek területén szerzett tapasztalat ma már nem mérvadó.

Nem releváns tudás felsorolása

Kivéve, ha nagyon gyér az önéletrajz, és ha általános célból fejvadásznak küldöd. Ha tehát szoftverfejlesztőnek jelentkezel, hanyagold a szakácstanfolyamot.

Az édesapád munkahelye, testvéreid száma és munkahelye stb.

A káder alapú kiválasztás a legtöbb helyen már nem divat, legalábbis az üzleti szférában. A cégek azt nézik, hogy mit nyernek azzal, hogy téged alkalmaznak. Ha a mamád tanárnő, attól még nem leszel jobb programozó, tehát ez számukra nem információ.

Olyasvalaminek az említése, amihez nem értesz

Például: "nem tudok C-ben programozni" vagy "valaha nagyon jó voltam Delphi-ben, de már elfelejtettem". Ami negatív, azt nem kell erőltetni. Persze ha olyasvalamire jelentkezel, ahol nem felelsz meg a kötelező elvárásoknak, inkább gondold meg a jelentkezést.

Olyasvalaminek az említése, amihez nem értesz II.

Ha egyszer azt írod, hogy értesz a szövegszerkesztéshez, akkor igen kínos úgy középre helyezni a nevedet, hogy ehhez 4 tabulátort használsz fel, márpedig manapság egyre inkább elektronikus formában jut el egy-egy döntéshozóhoz az önéletrajzod. Igen, a felhasználói szoftverek nem annyira "hű, de nehezek", de azért azokat is külön el kell sajátítani, nem beszélve arról, hogy kétségbe vonhatják szaktudásodat. Ha egy egyszerű szövegszerkesztő parancsait nem használod megfelelően, felmerülhet a gyanú, hogy a Java kódokat sem.


Néhány tanács önéletrajz megírásához:

Önéletrajz célja:

· önmagunk bemutatása a cél, hogy az önéletrajz által kiválasszanak és behívjanak egy személyes interjúra.

Alapszabályok:
· nem kell feltétlenül egy oldalasnak lennie az önéletrajznak, figyeljen rá, hogy miden lényeges információt tartalmazzon,
· legyen célirányos ( azokat a tanulmányokat, szakmai tapasztalatokat hangsúlyozza, amelyek a pályázott pozíció eléréséhez szükségesek )
· fontos a jól tagoltság, fejezetekre osztottság, átláthatóság, esztétika,
· ne használjon körmondatokat, tömör legyen és lényegre törő,
· a valóságot tükrözze, hangvétele legyen pozitív,
· az erősségeire fektessen nagyobb hangsúlyt és azt részletezze.

Tanácsok:
· legyen feltűnő, figyelemfelkeltő ( papír minősége, színe ),
· minden esetben számítógéppel írott önéletrajzot küldjön el, hacsak külön nem kérik a kézzel írott változatot,
· ügyeljen a helyesírásra,
· emelje ki sikereit, különleges megbízásait, vezetői tapasztalatait,
· negatív benyomást keltő szavak használatát kerülje: sajnos, soha, nem, kicsit, keveset, rossz, nehezen, alig stb.
· önéletrajzát mindig kísérőlevéllel együtt küldje el.


Önéletrajz tartalmi egységei:

1. Személyes adatok

Név, születési év, cím, telefonszám, e-mail cím ( lehetőleg olyan címeket adjon meg, amelyek valamelyikén biztosan el tudják érni ).

2. Keresett vagy pályázott állás ( karrier cél ):

ennél a résznél lehetőség nyílik arra, hogy röviden leírja, hogy mi a célja, milyen pozíciót szeretne betölteni.

3. Képességek / Készségek

ez a pont olyan pozitív képességek / készségek felsorolására ad lehetőséget, ahol leírhatja azokat a megállapításokat, amelyeket mindenképpen közölni szeretne az önéletrajz olvasójával.

4. Szakképzettség
a szakközépiskolai, illetve gimnáziumi végzettséget nem szükséges feltűntetni a tanulmányai soraiban, csak abban az esetben, ha az a legfelső végzettsége,
minden tanfolyamot, szakképzést tüntessen fel, amin részt vett,
emelje ki a külföldi ösztöndíjakat, tanulmányokat.

5. Szakmai pályafutás:

időben visszafelé haladva jelölje meg a munkahelyeit (néhány szóban mutassa be a céget ahol dolgozik / dolgozott ), beosztását, tevékenységi körét ( foglalja össze, hogy mi volt a feladata ), eredményeit ( számszerűen ).

6. Tudományos tevékenységek / Szervezeti tagságok / Publikációk

amennyiben a fent felsoroltak közül valamelyikében részt vett, egy-két mondatban foglalja össze.

7. Nyelvismeret

csak azt a nyelvet, illetve annak a szintjét tüntesse fel, amelynek tudása legalább kommunikációs szintű.

8. Számítógépes tudás

jelölje meg azokat a programok, melyeken felhasználói szinten tud dolgozni.

9. Egyéb információk

amennyiben rendelkezik jogosítvánnyal, annak típusa megjelölésével foglalja ebbe a fejezetben.

10. Érdeklődési körök

hobbijáról, érdeklődési területeiről írjon néhány szót.

11. Dátum - Aláírás

ne feledkezzen meg a dátumról és az aláírásról sem.

Az Európai Uniós ÖNÉLETRAJZ
Az Európai Unióban és már Magyarországon is egyre inkább használt európai önéletrajz formátum átfogó, standardizált áttekintésben tartalmazza a pályázó által megszerzett tapasztalatokat, végzettségeket, tudást. Amennyiben európai multinacionális cég pályázatára jelentkezik, érdemes ezt a formátumot választani.
A nyelvi kompetenciákról, munkatapasztalatról, a képzettségi háttérről és az egyéb, hivatalos tanfolyamokon szerzett képességekről, kompetenciákról tartalmaz információt.
A kitölthető önéletrajz formátum a kitöltést segítő magyarázatokkal és példákkal együtt 13 (Európai Uniós) nyelven elérhető MS Word, rtf formátumban a www.cedefop.eu.int/transparency weboldalon.


© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-14 16:34:07 (205)
pssssssssssszzzzzzzt.....!

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-05 09:53:34 (204)
:)) nem szállodákban szándékozom lakni....

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 21:21:36 (203)
akoor nagyon sokat kell még szórólapozni:-)))))))))))) (de persze megoldható)

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 20:55:21 (202)
:)) kirááály!!! egyszer úgyis körbejárom a világot!! legalább európát!!!

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 20:54:03 (201)
persze, hogy barca szebb, mint madrid, ez nem is kérdés...madrid volt a kiindulópont, oda érkezett a gép, onnan mentünk dél felé...minden város gyönyörű volt, tényleg...de Granada volt talán a legszebb, ott négy napot töltöttünk mikor visszatértünk markoból......................

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 17:23:55 (200)
pedig szerintem barca szebb mint madrid , persze ezt csak építészileg értem!!! a fociban pont fordítva.... :)))

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-04 17:23:23 (199)
pedig szerintem barca szebb mint madrid , persze ezt csak építészileg értem!!! a fociban pont fordítva.... :)))

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:34:35 (198)
na ott nem voltam, pedig biztos k. szép, Madridtól mentünk lefelé buszokkal meg vonattal meg komppal casablancáig és vissza....barcelona sajnos kimaradt, de majd jövőre...addigra már úgyis jó öreg leszek és minden nap ajándék..:)))

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:26:16 (197)
nomád vonalak inkább!! de azért annyira nem , mert egy kempingben leszünk, és jönnek tanárok a suliból, meg minden!!! és lesznek spanyolórák anyanyelvi tanárokkal!!! (a tengerparton lesznek az órák....)barcelona mellett leszünk a costa bravan!!!!

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:23:02 (196)
hehehe!!!! ügyi vaaaaagy! akkor nem kell felnégyelni-kerékbe törni-megnyúzni-olajban megfőzni a tanárt.....? én tavaly voltam sp.országban, délen (Granada, Cordoba, Gibraltar, egyebek) Ti merre? Családdal vagy nomád vonalakon?

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:19:08 (195)
most van két négyesem matekból!!! már 2,1-re állok!!! :)))

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:18:36 (194)
hát én most majd megyek spanyolországba két hétre júniusba!! remélem fogok fejlődni vmennyit!!!!

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:16:46 (193)
én is spanyolul tanulok de az alapfok alapfokán, egyelőre....örülök neki, hogy sikerültek a kisizék! Mi van a matektanároddal? Nem volt bunkó..?

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 15:01:53 (192)
én igen!!! túl vagyok a kisérettségiken (márcsak a spanyol van hátra május végén) , és egész jók lettek!!!!!

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 14:46:04 (191)
Naughty, nem csak a szakdoga, hanem úgy minden, ami az elmúlt napokat illeti, kész...most már helyreütöttem magam, jönnek a tételek meg az államvizsga és lezártam ezt az egészet....

TE JÓL VAGY????

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 14:37:02 (190)
húú..ilyenné teszi az embert, ha szakdogát kell írnia????

nemtom megéri-e!!!

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 14:36:38 (189)
:))

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-02 14:34:32 (188)
KILLátástalan viharfelhős napsugaras hét lesz a következő, átkokat dobáljatok Kelet felé mert megemésztik és felfogják majd kiértékelik a 94 oldalas remekművemet....felhelyezték egy kb 2 m magas remekműkupac tetejére és kedvem támadt alágyújtani de megkíméltem azt a rengeteg okos gondolatot....

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 14:20:04 (187)
:)))
ok, még van egy évem,hogy eldöntsem!!!!
[előzmény (186)]

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 20:54:04 (186)
hát már hogy a viharba ne????

ott bulizol majd annyit, hogy netuddmeg, kedves Naughty, de tényleg...képzeld, elmegyek inni Attila barátommal...megint az lesz, hogy lemegyünk valami ultragáz helyre (pl ráday-ukrajna-klub) és nagypapásat játszunk, az összesen 58 évünkkel, hehehehehe!!!!

Naughty, jó lesz az egyetem, tényleg, tessék elmenni a felvételire aztán bulizunk!

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 18:41:38 (185)
:)) menj csak!!!ű


bazz! de azért ugye nem olyan nehéz az egyetem??? szóval lehet bulizni???
[előzmény (184)]

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 17:58:17 (184)
Naudhty, hááááááátigen mindenképp tessék elmenni oda és belaharapni abba az egyetembe egy jó nagyot....ártani nem árt, ma meg már tényleg kell (ez is közhely, de mindegy)..szóval szerintem menj egyetemre mert jó lesz az még később...igen, most fogok államvizsgázni, de még kurvára nem tudok semmit....úristen, most jött a bátyám és fel akar köszönteni (utószülinap) mennem kell...puszik! (jövök)

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 15:46:26 (183)
szeret?????? :OOO hát.. ez enyhe túlzás.... még nemtom ,hogy hányas lett a doga, de ez most könnyű anyag viszonylag....

jólvan, nem izgulj, majd írsz ha tudsz!!! :)) figyi, akkor te most fogsz majd államvizsgázni????

szerinted menjek énis egyetemre:????
[előzmény (182)]

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 05:43:43 (182)
én még nem adtam le, de már annyira utálom, hogy nincs is kedvem írni vagy beszélni róla....JÓREGGELT!!! Naughty, az utóbbi napokban semmire nem volt időm, egyetlen sort sem tudtam írni de lassan-lassan rendeződnek a dolgok és ezzel egyenes arányban lesznek egyre levélszerűbbek a leveleim!
gratulálok a matekdogához (megenyhült az az izé??most már szeret?)
szép napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 10:03:54 (181)
most írtam egy jó matekdogát!!! :)))

egyébként anyám is sírt,hogy a konzulense szarik rá, meg a szakdogájára,szóval nem vagy egyedül!!! :))
de már leadta...

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 20:55:10 (180)
szia NAUGHTY!!!

benéztem ide, gondoltam, micsoda szégyen, hogy kedves barátok kedves szavait csak úgy eleresztem a fülem mellett...napok óta szeretném elérni, hogy a konzulensem elolvassa a kib.szakdolgozatomat, mert napokon belül le kéne adnom...elküldtem neki, megkapta, nem válaszol...írtam, hívtam, üzentem, semmi...most jön a vízakna..és Te jól vagy???? mi van azzal a ... matekkal? tanárod bírja még magát??? p. X.

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 17:03:11 (179)
hi!!! te kis tékozló fiú!!! :)))
[előzmény (177)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 11:17:30 (178)
xanax nézd meg légy szíves a "hírek az új témákról"-t



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére