Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 ... > Következő >> Végére

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 15:35:20 (447)
Buta vagy! Az hogy fog valaki egy ásot és ássa az árkot egész nap az megér egy minimálbért. De aki ezeket a prolikat irányitja annak a munkája már kétszer annyit ér. És akié a vállalat és üldögél az irodában annak a munkája meg tizszer annyit ér. Értem?
[előzmény (446)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 15:30:01 (446)
Gyanítom lövésed sincs mi a munka.
Ezért kissé hiteltelen amikor az értékéről nyilatkozol.
[előzmény (444)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 15:02:53 (445)
Proli nem igen lehetsz ha már van interneted is úgyhogy egy újgazdag hülyegyerek vagy!

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 15:01:14 (444)
Szaros kis komcsik vagytok!

Nem azt mondtam hogy nem becsülöm a munkásokat, annyira becsülöm öket amennyit ér a munkájuk (minimálbér).

Gagarin te meg vagy egy újgazdag hülyegyerek vagy aki lázong ezzel a Marxista butasággal a szülei ellen, ahelyett hogy becsülné öket.
Vagy egy proli aki semmire se vitte és a saját szerencsétlenségét, élhetetlenségét takargatja Marxal.
[előzmény (443)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 13:04:03 (443)
Ebben az esetben, ha mozdonyvezető lennék, és százhatvannal száguldanék, hátammögött egy tizenkétezertonnás vonattal, és te a síneken előttem kolbászolnál, akkor nem fékeznék, SŐT még rákapcsolnák az utolsó fokozatra is, mert mondjuk a kontroller közelebb van mint a légfékkar és ez nekem így kényelmesebb...
EZT AKAROD? ÚJRA MAGYAR - MAGYAR ELLEN LEGYEN?
Önző kis pöcs vagy. Remélem tényleg fogsz sétálgatni a síneken.
[előzmény (432)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 10:34:58 (442)
Volt pár tapasztalatom, de most hogy jön ide az, amit írtál?
Mindenhol van jó és rossz ember, ez persze evidens.
[előzmény (441)]

© pantalaimonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:43:48 (441)
szerintem ha lett volna pár tapasztalatod munkásokkal nem ezt monsanád. elég idegesitő, amikor folyamatosan beugatnak (rosszabb esetben fogdosnak, stb). szal nem az a baj ha valaki munkás, hanem az, ha bunko.
[előzmény (440)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:38:42 (440)
Ez elég szomorú.
Ha szidod a prolikat, akkor viszont te egy érzéketlen szar ember vagy, aki nem becsüli meg a munkát.
Inkább akkor ne is lakj házban, mert azt is a prolik építatték. Én nem vagyok munkásember, de baromi bunkó dolog őket szidni.
[előzmény (439)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:28:28 (439)
Naná hogy szerencse te hülye. A szar prolik mindig kitették a népesség 90százalékát mégse volt a kezükbe a javak 10százaléka se.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:26:48 (438)
Húha, ez aztán az igazság-szolgáltatás. Még szerencse, hogy az olyanok mint te, kisebbségben vannak.
Lefelé is, felfelé is.
[előzmény (437)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:15:58 (437)
Felfelé és visz az út is lefelé is.
Ha te a lefelé vezetöt választottad akkor miért sir a szád?
Te választottad!
[előzmény (435)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:14:32 (436)
Nem azt mondtam hogy csináld azt amit Rockefeller csinált mert mostmár muszály a szabad piaci szabályokat tartani (monopoliumért faszául megbüntiznek) de ö is korrupt volt ahogy kellett, kihasznált minden akkori lehetöséget és nem voltak erkölcsi korlátai. Ö a korának az összes lehetöségével élt, a mi dolgunk megtalálni a saját korunk lehetöségeit és kihasználni azt a végletekig.
Én ennek vagyok a hive, talán ezért nem sir annyit a szám és ezért nem kell takargatnom a szerencsétlenségemet Marxal.

[előzmény (433)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:12:10 (435)
Jól van, igazi vadkapitalista kéjenc vagy.
A hozzád hasonló pszichopaták miatt rohad ez a világ.
[előzmény (432)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 15:10:31 (434)
Szovjet szimpatizáns az...nem mondok rád csúnyát, mert az értelmesebbek közé sorollak.
Mitől lennék szovjet-szimpatizáns? Hogyan is szeretném őket, amikor több ezer nőt erőszakoltak meg, és fosztogattak a háború, után?
Nekem úgy látszik az a sorsom, hogy ha szidom a nácikat meg a nyilasokat, már rögtön "szovjet szimpatizáns"-sá leszek.
Ez ennél egyszerűbb. Csupán annyi a lecke, és ezt szeretném, ha mindenki megjegyezné, hogy el kell fogadni a szovjet diktatúra és a nácizmus beteg pusztítását egyenrangúan. Ha valaki az egyiket taglalja, az nem azt jelenti, hogy a másikkal egyet ért, ezt könyörgöm, értsd már meg!
Az én családom mind a két rendszert megszenvedte, úgyhogy kérlek ne hívj szovjet-szimpatizánsnak! Baromi sértő.
[előzmény (429)]

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 14:57:07 (433)
Igen Clash, eddigi megszólalásaidból tisztán kivehető, hogy te pont ilyen ember vagy. Aki mindenkit leszar, csak neki jobb legyen. Ezekre mondják, hogy gennyes pondró. Egyébként rossz tanács, hogy tanuljunk Rockefellertől, mert aki manapság meg meri tenni azt, amit ő, azt rövid időn belül kinyírják. Bár ez rád mindenképp rádférne, mert pont a magadfajta emberek miatt olyan rossz a világ.
[előzmény (432)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 14:10:04 (432)
Felelös döntés? Te hülye vagy! Ha én dönthetek valamiben nyilván úgy döntök hogy az nekem jó legyen. Szarok rá hány emberrel baszok ki.
Tudod a dolgok úgy müködnek hogy vannak bizonyos létrák amik leröviditk az utat felfelé és ha valaki oda felér akkor felhúzza maga után a létrát. Az emberek megkeresik a kiskapukat, kihasználják a lehetöségeket és az igy megszerzett hatalmukkal elkezdenek rikoltozni hogy nézzétek emberek ott egy kiskapu be kell falazni! Igy az ö vagyonát semmi se veszélyeztetheti. Aki felismeri az ilyen kiskapukat abból gazdag ember lesz, aki nem az marad a társadalom legalján.
Ne Marxal meg Leninel foglalkozatok hanem Rockeffelerrel, attól tanulhatok valamit.
[előzmény (431)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 04:47:38 (431)
Sajnos manapság a közgázon nem a korrekt bérezésről tartanak előadásokat. A profit fogalmával nehéz összeegyeztetni.
Kedves Bütyök! Tanulságos lenne, ha egyszer kikalandoznál a valóságba és szembesülnél vele mit jelentenek a számok, amiket az iskolapadban olyan jól átlátsz! Rájönnél, hogy a legsikeresebbek vagyona bizony rengeteg vesztes zsebéből hiányzó forintokból lett összeharácsolva.
A "fölfelé nyal, oldalra könyököl, lefelé tapos" hozzáállás ma teljesen elfogadott stílus.
Remélem kinövöd kamaszkori butaságaidat és sikeres leszel! Ha így lesz és felelős döntéseket kell majd hoznod, ne csak az iskolában tanultakra emlékezz, hanem jusson eszedbe a mi agymosott, komcsi handabandázásunk is!
[előzmény (430)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 21:20:43 (430)
A korrekt bérezés bonyolult téma... ne menj bele! Itt a piaci mechanizmusoknak van szerepe és az árszinvonal alakulásának, valamint a munkaerőkínálat és munkaerőkereslet alakulásának! Tehát tényleg tönkremenne a céged, ha más bértömeget bocsájtanál a dolgozók részére, mint ami az elfogadtatott!
[előzmény (428)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 21:17:52 (429)
A hungarizmus megvalósulása ugyanaz mint a kommunizmus megvalósulása! Szép eszme, szép gondolat, de mi lett belőle? Hát igen... voltak hibák! De az alapgondolat jó! teljes mértékben pozitiv számomra az amit Szálasi 1935 táján papírra vetett. Semmivels em volt rosszabb a hungarizmus megvalósulásának időszaka, mint a magyar kommunizmus megvalósulásának korszaka. Sőt: az utóbbi rosszabb volt!
Gondolkodj már szovjet szimpatizáns barátom!
[előzmény (427)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 09:09:25 (428)
De nem gondolod, hogy ez nem helyes?
Ez nem jó, ez a társadalmat kettévágja, belső ellentéteket generál, újra magyar - magyar ellen van, és folyik a vita, a harc, a vér!
Alapvetően a mai rendszerben, ha jólemő vállalkozásom lenne megpróbálnék korrekt embereket korrekt módon bérezni! És nem úgy vezetnéma végem, hogy enekm legyen jó, hanem, hogy mindnyájunknak!
Persze biztos tönkremmennék bele, mármint a cégem.
[előzmény (424)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:31:56 (427)
Amit hungarizmusnak hívsz, az mészárszék volt, és reszketés.
Én nem vagyok hungarista, de feltételezem, hogy nem gondolod komolyan, hogy akkor teljesül be a hungarizmus, amikor emberek százezreit deportálják vagy kivégzik, vagy háborúban halnak meg, a lakosság éhezik és a pincékben dión él, és a nemzeti vagyont seggnyaló módjára szolgáltatják ki a náciknak.
Ez nem hungarizmus, hanem iszonyatos szégyen.
[előzmény (422)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:27:48 (426)
Az előbb szidtad a kosárfonókat, ezért feltételezem, hogy most is lanolinba áztatod a segged. Ha meg nem így van, akkor a provokátor és a képmutató mellett még kétszínű is vagy.
Kicsit le van egyszerűsítve a modelled.
Sok gazdag van, aki sokat segít, és sok szegény van, aki meg van magával elégedve, de ez mindegy, mert te kihagyod a kettő közötti rétegeket.
Ettől függetlenül én sosem szeretnék az általad "előző"-nek titulált rétegbe kerülni. Meg az utóbbiba sem. Ez a rendszer rossz. Ez nem vitás. De nem ennyire egyszerű.
[előzmény (424)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 09:42:22 (425)
Igazad van Clash!

[előzmény (424)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 09:01:48 (424)
Gaga itt már csak egy kérdés van.
Te melyik vagy?
A vállalkozó akié a cég mely húszmillió üveg szörpöt passzol el és jakuziban áztatja a seggét egy rózsadombi villán.
Vagy a proli aki dolgozik a gyárba 50ezerért és issza a trégya szörpöt.
Ha az elözö körhöz tartozol akkor nem értem miért lázadsz, ha poedig az utobbihoz akkor ne lázadozál hanem próbál bekerülni az elözöbe.
Erröl szól a kapitalizmus.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-06 13:09:27 (423)
...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-06 10:40:43 (422)
Én meg azt, hogy mit jelent a vörös-terror kora, a '45-'56-ig korszak.
Azt mondtad valamikor, ha jól emléxem, hogy ne azonosítsuk a vörös rémtetteket a kommunizmussal. valójában ez van a hungarizmussal is. Mert amit Szálasi '35 táján megírt, abban szó sincs zsidómészárlásról meg hasonlók... Csak hát ugye német nyomás alá kerültünk és a hungarizmus csak német segítséggel lett megvalósítható pár hónapig....
[előzmény (421)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 16:47:51 (421)
Ja igen.
Nem nem olvastam, de nem is alkototok véleményt róla, és szándékomban áll elolvasni, hogy beszélhessek is róla. Ellenben megjegyzema történelemkönyvekből már megtanultam mit jelent: "Szállasi-korszak"!
[előzmény (420)]

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 14:59:01 (420)
415-ös?
[előzmény (419)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 14:02:52 (419)
Szernted mik Lenin elvei, mit melyikeket nem lehet ezekből gyakorlati alkalmazás alá vonni és miért?
[előzmény (414)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 14:01:52 (418)
Megnyílnak a lehetőségk. így is mondhatjuk. Nyílt ország állandóan nyitva tartó piaccal, és kapukkal. Minde piac liberalizált, megy a nagy rivalizálás. Mi a rivalizálás célja? Az, hogy jobb legyél mint a többi te nyerd meg a pályázatot, te építsd fel a hidat pl. Milyen áron? Hogy a másik öt cég aki nem igérte ilyen olcsóra maunkát nem kap semmit, és éhenhal - csődbe megy. Mu nkatársai utcára kerülnek egy darabig. Van aki újra el tud helyezkedni, van aki tényleg utcára kerül. Feltöltjük szépen az aluljárókat.
Mert bizony munkát találni nem könnyü, hiszen ma már nem kötelező dolgozni, nem írja elő törvény. Éppen ezért kialakult az állások terén is - már ahol, met pl. nem sokan versengenek pilótai állásért - a versengés.
Ha verseny van akkor én a munkáltató szabom meg a lehetőségeket a szabályokat. Ezért lennt tudom tartani a béreimet olyan alacsonyan, hogy éppen csak megérje nekik a munka.
Ellenben a fogyasztói társadalmat meg ki tudom zsákmányolni, hiszen nekem csak egy számít, hogys több pénzt keressek. Nekem az nem célom, hogy esetleg a kedves vásárló jól is járjon ha mondjuk az én szörpömet issza. Nekem csak az a lényeg, hogy elaggyak évente húsz-millió üveggel és kész. Aztán, hogy mit teszek az üvegbe az már mindegy.
[előzmény (413)]



Elejére << Előző < ... 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 ... > Következő >> Végére