Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Küldjük vissza katonáinkat Irakba!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A puhapöcsű mdf a jobboldal szégyene

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > Következő >> Végére

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 13:04:24 (65)
Megjegyzem, hogy ez az oldal bizony CSAK a zenével foglalkozik, az, hogy van egy fóruma, amin esetleg mást is megemlítenek, szerintem nem kötelezően probléma, hiszen ez azt jelenti, hogy van valamilyen közös téma, amit át lehet tárgyalni, egyfajta összatartó erő...nek kellene lennie, ha nem fikázna mindenki mindenkit...
[előzmény (57)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:49:47 (64)
a katonát az különbözteti meg a pacifistától, hogy van esélye a túlélésre.
[előzmény (49)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:48:58 (63)
aztakurva! ha a poroszok is így vélekednek 48-ba lehet, hogy győzünk?
[előzmény (52)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:47:59 (62)
milyen hősi győlem, hősi gázsi??? ha egy katona háborús területen életét veszti akkor hősi halott lesz. ez van. nem értem mi ezel a probléma.
[előzmény (53)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:46:17 (61)
az egymásra utaltság, szolidaritás nem a szónoki beszédben merül ki
[előzmény (50)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:44:59 (60)
na mehetek a tömegbe lőni.. fasza.
[előzmény (48)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-19 09:44:04 (59)
Indok?

Mert ez tudtommal egy punkportál.

"Én nem akarom meghatározni, hogy ki mit csináljon. Én csak a véleményemet írtam le. Szerintem az ország nagy része egyetért abban, hogy nem kell magyar katona irakba. És a kormánynak tiszteletben kéne tartania a nép véleményét, és nem kiküldeni a katonákat."

pont erről beszélek. meghatározod.. pontosabban meg akarod határozni, hogy ki mit csináljon. nem akarod, hogy magyar katona menjen irakba, meg akarod tiltani nekik. mi közöd van hozzá?

"De a hadsereg lényege (szerintem) az lenne (a 21. században), hogy megvédje az országot egy esetleges támadás esetén, illetve elrettentse az "ellenséget" attól, hogy megtámadja az országot."

ha szerepet vállal az ország egy iraki misszióban azzal bizonyítja, hogy egy nagyobb csapathoz tartozik. ezzel elrettentve az esetleges ellenséget.

"Miért költse a magyar állam a pénzét arra, hogy támogassa katonailag a világ leggazdagabb országának a legüt?képesebb seregét? Az USA-nak magyar segítségre van szüksége? Nem boldogulnak egyedül az irakiakkal?"

talán mert NATO tagállam? Magyarország egyébként nem harcoló alakulatot, hanem egy szállító kontingenst küldött ki és nem is hatalmas létszámút. Ha visszaemlékszel már akkor nagy politikai csatározás volt, hogy mi menjen.

"Ha valaki annyira "katonásdit" akar játszani, akkor menjen el az idegenlégióba, vagy álljon be az USA seregébe, ott úgyis mindíg történik valami.."

A MH-ben miért nem lehet ezt csinálni? Fosol tán valamitől?
[előzmény (57)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 19:50:28 (58)
a mondokád utsó részével egyetértek énis...
[előzmény (57)]

© ad4890válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 19:11:13 (57)
Nem értek teljes mértékben egyet veled, de néhány dologban igazat adok neked.

"egyrészről elég baj az, hogy ez a portál kizárólagosan zenei illetve jó csajok portálra korlátozódik. helyesbítenék. elég baj, hogy szerinted annak kéne lennie.
"
Indok?
Egyébként szerintem a "jó csajoknak" (meg sokminden másnak) sem kellene itt lennie, csak egy példának hoztam fel...

Szerintem ennek a portálnak igenis f?ként a zenér?l kéne szólnia. A politika/jó csajok/filmek/stb kategóriának már rengeteg oldala van. De ami punk/hc/ska/... zenével foglalkozik magyarországon, az kevés.

"A másik meg, hogy milyen jogon akarod meghatározni, hogy ki mit csináljon? értsd nem akarod, hogy egy magyar katona ilyen helyzetbe kerüljön ki menjen Irakba vagy bárhova. Az ő dolga. Aki beöltözött fölvállalta ezt, hogy ha menni kell akkor menni kell de jelen esetben ráadásul olyanok mentek akik maguktól mentek."

Én nem akarom meghatározni, hogy ki mit csináljon. Én csak a véleményemet írtam le. Szerintem az ország nagy része egyetért abban, hogy nem kell magyar katona irakba. És a kormánynak tiszteletben kéne tartania a nép véleményét, és nem kiküldeni a katonákat.
Abban igazat adok neked, hogy önkéntes volt, ? vállalta a kockázatot, meghalt, nem járt jól. Ha háborúba mész, benne van a pakliban hogy meghalsz.
De a hadsereg lényege (szerintem) az lenne (a 21. században), hogy megvédje az országot egy esetleges támadás esetén, illetve elrettentse az "ellenséget" attól, hogy megtámadja az országot.
Semmiképpen nem az, hogy két ország (jelen esetben USA és Irak) konfliktusába beleavatkozzon. Intézzék ?k el maguk között... Szerintem nem visszahívni kellene a katonákat, hanem ki sem kellett volna ?ket küldeni. Miért költse a magyar állam a pénzét arra, hogy támogassa katonailag a világ leggazdagabb országának a legüt?képesebb seregét? Az USA-nak magyar segítségre van szüksége? Nem boldogulnak egyedül az irakiakkal?

Ha valaki annyira "katonásdit" akar játszani, akkor menjen el az idegenlégióba, vagy álljon be az USA seregébe, ott úgyis mindíg történik valami..
[előzmény (43)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 14:24:35 (56)
ha megdöglik majd valami marha
én akkor is csak röhögök rajta

Vagy asszem valami ilyesmi. Egyébként 193-as Cella

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 14:07:21 (55)
miért szántam vona tréfának? inkább nézz be a politika topic-ba. na az a vicc!
[előzmény (47)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 13:01:11 (54)
Maximálisan egyetértek.
[előzmény (53)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:54:51 (53)
meghalt a faszi? miért ment oda?

MÉGHOGY HŐSI HALÁL

akkor meg hősi győzelem, hősi gázsi


KURVA ANYJÁT AZ ILYENNEK...

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:40:47 (52)



Ez elvi kérdés. magyarország ne vegyen részt egy ország megszállásában és egy szabadszágharc leverésében.





© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:34:53 (51)
az emberek unatkoznak, kalandra vágynak...
a katona élet romantikája, szolidaritás, együtt menetelni, egymásra utalva a közös célért... gondolom ez motivál sokakat, hogy katonák legyenek.
nézd csak meg miylen gusztustalan amcsi kvázi katonás propaganda jellegű filmek mennek. mindegyikben összetart egy kis csoport, és közösen, még ha áldozatok árán is, de elérik céljukat.
a baj csak az, hogy a valóságban a csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy haldoklásuk közben szónoki beszédet intézhessenek kedves, szeretett bajtársaikhoz...
[előzmény (49)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:34:52 (50)
az emberek unatkoznak, kalandra vágynak...
a katona élet romantikája, szolidaritás, együtt menetelni, egymásra utalva a közös célért... gondolom ez motivál sokakat, hogy katonák legyenek.
nézd csak meg miylen gusztustalan amcsi kvázi katonás propaganda jellegű filmek mennek. mindegyikben összetart egy kis csoport, és közösen, még ha áldozatok árán is, de elérik céljukat.
a baj csak az, hogy a valóságban a csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy haldoklásuk közben szónoki beszédet intézhessenek kedves, szeretett bajtársaikhoz...
[előzmény (49)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:21:33 (49)
Ha valaki önszántából katonának megy, meg is érdemli, hogy kinyírják. Egyrészt mert ő is megölne másokat, másrészt mert vállalta. Sokszor próbáltam megérteni ezt, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy valaki miért akarja az öldöklésnek szentelni az életét.

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 12:14:59 (48)
„Ki Irakból!” - szombaton tüntetés!



Újabb tiltakozó akciót szervez az iraki háború ellen a Humanista Mozgalom és az Ahimsa Csoport. Az erőszakot elítélő szervezetek Medgyessy Péter közelgő amerikai látogatása alkalmából „behalást” rendeznek a Parlament előtt 2004. június 19-én.

16.30-tól az amerikai nagykövetség előtt lesz a gyülekező, ahol egy rövid beszéd hangzik majd el, elítélve a hazug és egyre véresebb iraki háborút, és az USA szerepét ebben. Ezt követően a tüntetők átvonulnak a Kossuth térre, ahol „behalnak”, azaz piros festékes pólóban a földre fekve hívják fel a figyelmet a háború borzalmaira. Az tiltakozók ezáltal emlékeztetni kívánják a miniszterelnök urat, hogy az emberek 76%-a szerint milyen álláspontot kellene képviselnie az iraki háborúban történő magyar szerepvállalással kapcsolatban: „Ki Irakból!”.



Az Ahimsa Csoport a parlamenti röplapozás alkalmával, a Humanista Mozgalom pedig legutóbb a Hősök Terén rendezett élő békejellel tiltakozott az iraki háború, és a magyar szerepvállalás ellen.

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 11:38:29 (47)
Ezt ugye tréfának szántad? (nem sikerült túl jól, de legalább lehet kifogásod a hülyeségre... :))
[előzmény (46)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 10:10:58 (46)
"egyrészről elég baj az, hogy ez a portál kizárólagosan zenei illetve jó csajok portálra korlátozódik"

ez miért baj? talán süket vagy és buzi?
[előzmény (43)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 06:40:06 (45)
másokkal is előfordul. ilyen világban élünk.
[előzmény (41)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 06:39:43 (44)
Nekem nem kell a háború, ettől leszek mindig szomorú.
[előzmény (40)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-18 06:39:20 (43)
egyrészről elég baj az, hogy ez a portál kizárólagosan zenei illetve jó csajok portálra korlátozódik. helyesbítenék. elég baj, hogy szerinted annak kéne lennie.

A másik meg, hogy milyen jogon akarod meghatározni, hogy ki mit csináljon? értsd nem akarod, hogy egy magyar katona ilyen helyzetbe kerüljön ki menjen Irakba vagy bárhova. Az ő dolga. Aki beöltözött fölvállalta ezt, hogy ha menni kell akkor menni kell de jelen esetben ráadásul olyanok mentek akik maguktól mentek. Az meg hogy a pénz miatt mentek... lényegesen nyugisabb békefenntartó állások is vannak, szóval abszolút nem a pénz ami motivál, de egy civil úgyse fogja ezt sosem megérteni mert pontosan ezért civil.

És most meghalt egy és újfent megindult az azonnal hívjuk vissza a katonáinkat című politikai küzdelem. Azokat a katonáinkat akik ha itthon lennének egyébként szarnánk a fejükre meg köpködnénk őket hogy mi a toszér építenek lokátort a Zengőre meg egyébkéntis minek annyi laktanya, szar az egész. Itthon már nem kellenek a kutyának se. Szóvakl ez a hívjuk vissza mert szeretjük őket nem az irántuk tanusított féltésből fakad, hanem abból, hogy ha ilyen hangzatos szólamokat nyomatunk akkor előtérbe kerülünk és mi vagyunk az ászok civilek szemében amiből majd jelentős hasznot húzhatunk idővel. Minden szentnek maga felé hajlik a keze. Így tartja a mondás is. Akkor jön el a szép világ amikor a hadsereg létének, működésének kérdése nem a politikai érdekektől függ, hanem attól, hogy mire kell és ennyi.
[előzmény (28)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 22:13:24 (42)
Arra még senki nem gondolt hogy nem muszály az amerikaiakat vagy az iraqiakat szidni? MInd a kettő fél hülye. Az iraqiak csinálták úgy hogy valaki odamenjen és rendet rakjon. ÉS ezek pont az amerikaiak voltak.
Én speciel útálom mind a két fellet. Az egyiket ezért a másikat meg másért.
A sorkatonasággal meg egyetértek. Szerintem kéne. Én most leszek negyedikes. Ha azt is befejeztem szívesen elmennék katonánka egy kicsit.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 22:12:18 (41)
ha már katona, ez benne van a pakliban sajna. Senki sem kényszeritette, hogy kimenjen. Önkéntes volt. A katonákkal előfordulnak, hogy meghalnak.
Ezzel minden hivatásos katonának szembesülnie kéne.
[előzmény (36)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 19:00:27 (40)
én egy olyan világban szeretnék élni, aminek nincsenek határai :-D

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 16:45:07 (39)
ahol háború van ott emberek halnak meg
[előzmény (36)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 16:43:07 (38)
nem zsoldosokat/hivatásos katonákat küldtünk ki, akik önszántukból vannak kint?

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 15:12:52 (37)
Vagány!!!!:)

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 14:34:53 (36)
itt az eredmény:

meghalt egy magyar katona.



http://www.indymedia.hu/cikk.shtml?x=17116



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > Következő >> Végére