Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Globalizáció
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
globalizésön

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-11 21:07:09 (738)
Nincs kedvem mer most jöttem meg eddig vidéken voltam.
[előzmény (737)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-11 17:31:21 (737)
hidd el téges is unnak itt nagyon sokan, itt is elmondom hogy húzzál vissza oda ahol egy hétig voltál
[előzmény (736)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-11 17:01:37 (736)
ExtraExtra Gáborka, már nagyon unlak
[előzmény (734)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-04 22:49:36 (735)
Ludd, te nem kommunista vagy, hanem kommonista...
Dogmatista...!

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-04 21:01:37 (734)
Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy mostantól minden topicban a kommunizmus lesz a téma? Luddnak hála, úgy néz ki.

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-04 19:10:51 (733)
Te is ilyen hülye vagy?
Milyen idióta generáció ez? Diktatúrában akartok élni?
Faszom ki van veletek. Fanatista barmok.
[előzmény (732)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-04 18:12:26 (732)
Az a minimális individualizmus természetesen megvan hogy olyan ruát veszel felo amit akarsz, azt szereted amit akrsz stb.
[előzmény (729)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-04 18:10:46 (731)
Ez nem igy van.
Akkor nem tudod mi a kommunizmus
[előzmény (728)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-03 23:54:03 (730)
Legalábbis béke az lesz.

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-03 23:53:38 (729)
Egy normális embernek szüksége van individualista különcködésre, különben "unalmas kispolgár" lesz, de támadnia kell a rendszert, ami ártani akar neki. A kettő összetartozik. Ez az elmélet elvileg tőled sem idegen, hiszen kommunista forraadalomról áradozol, meg hát ez egy punk portál.

Egyébként az rendet teremt, ha valakinek adott a szabadsága, és toleráns, másnak is megadja a lehetőséget a szabadságra.
[előzmény (727)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-03 23:49:00 (728)
Na most mégis neked elég csak a rend,mindegy melyik, vagy már kiválasztottad a saját is istened?

"Ismered a Rend jelmondatát: Szabadság=szolgaság "
nyafi-nyafi -nyálas büszke jelmondatok
Te valami extrém romantikus ember lehetsz, ha az ilyen középkor meg istenek világa tetszik, de ennél mélyebben nem foglalkozol a dolgokkal.

HA az elméleted működne, a kommunizmus is működne, ott is a rendet szolgálják az emberek, csak nem egy vezért (ilyen szempontból jobb a kommunista elmélet: több ember többet tud, mint egy uralkodó)
De hát nem szolgálják, az ősi ösztönnek megfelelően fellázadnak, hogynekik jobb legyen -kompetíció .Nem hagyhatja senki, hogy egy gyenge struktúra uralja, márpedig akármennyire is dícséred a rend erejét, az az igaság hogy egyébként is entrópia van.

[előzmény (726)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-03 12:44:17 (727)
von4 Néha egészen azthiszem hogy nem vagy hülye teljesen valamikor meg féldául nem is értem hogy miröl beszélsz.(most a másod eset van.)
Ezzel a Rend dologgal nem értem igazán hogy mit akartál mondani.

Caulimo4 Neked meg annyit hogy lehet hogy nem értesz egyet vonnal de amit mondott hogy ö házzatrtozik vagy alakit valami rendet /vagy ilyesmi/ arra nem jó szerintem azt mondani hogy "hé te alakiccsá de én ne legyek benne" mert ez tömény individualista különcködés.Azért az mert vagy egyetértesz azzal hogy az a "rend" kialaluljon és akkor nem hátráltatod benne tehát Te is belépsz VAGY nem akarod elfogadni azt a "rendet" tehát akadájozod abban hogy ilyesmit kialakitson.
[előzmény (721)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-02 12:43:16 (726)
A másik topikban háborút akarsz, itt meg rendet, ezek sem férnek ám össze

dehogynem, a háború is a Rend szakrális eszköze a káosz ellen, aki Őérte harcol, az megtisztul, függetlenül attól, melyik oldalon van.

Isteni rend -vajon melyik istené, Tezcatlipoca?

igen. valamint Ahura-Mazda, Odin, Zeusz, Apollón, Marduk, Visnu, stb isteneké. Pontosabban, ezek valamennyien a Rend megnyilvánulásai.

Nem a rendet kell szolgálni, hanem ennek a rendnek kell az embereket szolgálni, az ember a legfontosabb az egészben, nem valami elbasztt, elvonatkoztatott cél, amit egy fanatikus őrült kitalált

nyafi-nyafi. Ismered a Rend jelmondatát: Szabadság=szolgaság

a Rend hatalmas!
[előzmény (722)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-01 13:38:34 (725)
ezt a kommunistás dolgot a töritanáromtól halottam, aki okosabb nálam és hiszek is neki
[előzmény (721)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-01 12:08:01 (724)
"komformizálódik vmi hivatali patkány formájában, max esetleg időnként lelkiismeretesen beledob egy kis aprót a csöves hegedűtokjába."
Ezzel jár, ha valaki hű szolgája a Rend -nek.

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-01 12:06:29 (723)
Az ilyenekkel van a legtöbb baj mint te, még a kommunizmus is humanistább.
[előzmény (721)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-01 12:03:17 (722)
Te hülye vagy. Akkora fanatikus mint állat. Akkor alakuljál rendbe bazzeg, de engem hagyjál ki.
A másik topikban háborút akarsz, itt meg rendet, ezek sem férnek ám össze.
Isteni rend -vajon melyik istené, Tezcatlipoca?
Nem a rendet kell szolgálni, hanem ennek a rendnek kell az embereket szolgálni, az ember a legfontosabb az egészben, nem valami elbasztt, elvonatkoztatott cél, amit egy fanatikus őrült kitalált.
[előzmény (721)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-30 23:06:49 (721)
I'm a dj, Alice deejay

nekem nem azzal van bajom hogy most o itt kommunistázik meg nagy világmegváltó eszmékben hisz, hanem azzal hogy megváltoztatja a tényket, belemagyaráz dolgokba és kényszerképzetekkel támasztja alá a gondolatait

ja, de még mindig jobb, mint ez az iszonyatosan gáz, nagy értelmiségi "majd csak kinövöd" pöffeszkedés, meg az okos "izé, nem vagy elég felvilágosult" szövegek. Éppen az a baj, hogy nem is igazán hiszi azt, amit mond, a ti szavajárásotokkal "divatkomcsi", semmi fanatizmus, szóval az egész csak egy szaros unaloműzés, póz, vagy mittomén, és valóban "be fog nőni a feje lágya" a legrosszabb értelemben komformizálódik vmi hivatali patkány formájában, max esetleg időnként lelkiismeretesen beledob egy kis aprót a csöves hegedűtokjába.
egyébként sztem aki később is megmarad "nagy lázadónak", az se jár jobban, rövid úton valami hippi majom válik belőle, annál meg talán nincs is szánalmasabb.

én se értem, miféle tényeket változtatott meg Ludd. ezt "a kommunizmus hivatalosan megdőlt" agitprop-ot ugye te sem gondoltad komolyan? hehe!:)

a kollektívum-individuum kérdéshez szeretnék még annyit hozzáfűzni, hogy egyik sem alkalmas forradalom kirobbantására, ház építésére vagy akármilyen alkotásra (ill rombolásra). Az, hogy a nép, a tömeg mintegy "összedugja a fejét" és nagy demokratikusan kikotyvaszt vmit, természetesen orbitális baromság, de abban nagyon igaza van, hogy maga az alkotás abszolút nem egyénfüggő. kizárólag az isteni Rend (a Párt) az, aki képes alkotásra, amit aztán az egyén passzívan elszenved. ezt csak akkor nehéz megérteni, ha mindenképpen "menza logika" alapján akarsz gondolkozni. Az embernek, aki ember az emberek között, egyszerűen nincs se akarata, se döntése, se felelőssége, ki van szolgáltatva az eseményeknek, ill saját szellemi, lelki, testi világának és semmilyen értelemben "nem tehet semmiről". Csak akkor vagy képes kilépni ebből a kaotikus körforgásból, ha teljes hűséggel szolgálod a Rendet, a szó minden értelmében feláldozod magad neki, így végül EGY-é válsz vele, az Alkotóval. a szereplő legfeljebb képzeli magáról, hogy van valamiféle beleszólása a színdarabba, amit már régen megírtak, persze, mivel kívülről képzeli el önmagát. gondolj bele, a döntések nem a semmiből születnek, hanem ok-okozati lánc vezet el hozzájuk, az eszmék is mindig már "ott vannak a levegőben", mielőtt vki kimondja őket. az egyének csak eszközök, bábok a Rend kezében.

Éljen a Rend!

[előzmény (626)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-30 19:23:55 (720)
De hisz azt mondtad hogy mind a kettö ugyan az én meg mondtam hogy nem!
Nézz utána a régebbi hozzászólásaidnak ha igy nem ugrik be.
[előzmény (718)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-30 19:22:29 (719)
A fasizmus impreialista tehát nem a szocializmus a célja.
Mussolini csinált magának egy fasiszta pártot.Elötte "ultrabaloldali"-nak vallotta magát de hatalomra jutása után megszüntetett minden munkásszervezödést és egyéb baloldali tömörüléstés üldöte a kommunistákat.

Az igaz hogy az öltözködés mára már tényleg divattá vált.
[előzmény (717)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 22:59:51 (718)
Ezt már egyszer leirtam hogy a szocializmus magában nem létezik hanem annak van két ága a nemzetjözi szocializmus és a nemzetiszocializmus.
Ezt a kettöt én sohasem próbáltam összemosni hiszen egyik nemzetjözi másik nemzeti tehát ezen nincs kapcsolódás viszont mindkettö szocializmus.
[előzmény (714)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 20:08:54 (717)
Az lehet, hogy nem Hitler találta ki a nemzetiszocializmust, de a bandája eredeti elképzelése vagy ez volt, vagy csak tényleg a munkásokat akarta megnyerni. Mussolini meg nem belépett egy pártba, vagy azt nem tudom hogy belépett e, de a kisebb vasiszta mozgalmakat egyesítette, amik rendszerellenesek voltak, aztán tulajdonképpen az embereiként használta őket, hogy hatalomra jusson. Diktátorokra jellemző személyiségtipus - tudja bolondítani az embereket, meg bennük a csordaszellemet. Ilyenek sajnos ma is vannak.

Szerintem a punk mpzgalomban az öltözködés a legkevésbé fontos, az már inkább divat.

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 19:54:38 (716)
az a baj hogy nem tudod miről beszélsz, dobálozól itt eszmékkel, kommunista könyvekkel, semmi tény semmi érv
[előzmény (715)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:42:48 (715)
Hát még én!
[előzmény (712)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:42:09 (714)
De van magában szocializmus ami "leteszi" a kommunizmus alapjait.

Az elöbb mondtam hogy nem lehet egynlöségjelet tenni közé.
Elöször osszemosod a kettöt /ami ellen és tiltakoztam/ aztán rámszólsz hogy én ne mossam össze
[előzmény (707)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:39:23 (713)
Azt nem is mondta
[előzmény (706)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:38:09 (712)
ár nem is erőlködök, ilyenkor kicsit szomorú vagyok hogy ilyen hülyék élnek még a világban
[előzmény (710)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:37:59 (711)
Szerinetm a Punk eszmeisége legalább olyan fontos mint a zene meg az öltözködés.
[előzmény (705)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:36:21 (710)
A nemzetszocializmus demagogiája hasonlit a szocializmus eszméihez.
[előzmény (700)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 17:35:41 (709)
Na ez nagyábból igaz.
[előzmény (703)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére