Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a feudalizmust!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Jobbágyok ide, meg földesurak is, kell egy kis vita!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > Következő >> Végére

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2011-12-05 23:47:11 (132)
© apunk válasz erre | adatok | e-mail - 2009-11-19 22:37:10 (131)

Nem is gondoltam volna, hogy ez a topik még él. Valamikor én kezdtem, válaszul a rombold a fasizmust topikra, mert azt gondoltram nincs itt fasizmus, mit kell rombolni, akár a feudalizmust is rombolhatjuk. És ez így is van most is. Lehet jobbik, lehet magyr gárda. Ezek nullák. A hétköznapi fasizmus az emberek agyában él. Akik cigányoznak, zsidóznak, meg jóisten tudja - tán kínaiznak már?- mindegy, rosszul beszélnek. De az bizonyos, ezek a maroknyi hülyék, nem hiszem, hogy olyan befolyással bírnak normális embereken, hogy valamit is rombolni kellene szegény butaságaikon. Akik így hiszik, fölösleges indulatokba keverik magukat, legalább annyira fölöslegesbe, mint ahogy a feudalizmust akarjuk itten lerombolni. :-). De tevődik a dolog. Jó beszélgetésnek jó.


© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2009-11-19 22:37:10 (131)
Nem is gondoltam volna, hogy ez a topik még él. Valamikor én kezdtem, válaszul a rombold a fasizmust topikra, mert azt gondoltram nincs itt fasizmus, mit kell rombolni, akár a feudalizmust is rombolhatjuk. És ez így is van most is. Lehet jobbik, lehet magyr gárda. Ezek nullák. A hétköznapi fasizmus az emberek agyában él. Akik cigányoznak, zsidóznak, meg jóisten tudja - tán kínaiznak már?- mindegy, rosszul beszélnek. De az bizonyos, ezek a maroknyi hülyék, nem hiszem, hogy olyan befolyással bírnak normális embereken, hogy valamit is rombolni kellene szegény butaságaikon. Akik így hiszik, fölösleges indulatokba keverik magukat, legalább annyira fölöslegesbe, mint ahogy a feudalizmust akarjuk itten lerombolni. :-). De tevődik a dolog. Jó beszélgetésnek jó.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-21 20:04:34 (130)
Waszlavik Gazember László
[előzmény (129)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-21 20:04:07 (129)
Hej Balaton, hej Balaton, hej Balaton hulláma
Mért nem vagyok, mért nem vagyok Magyarország királya
Mert hova tűnt a királyi nép, ami nekem dukálna
Így hát sajnos nem lehet csak a magam királya

„Császár Ferenc Kőnig Jozef”, ő meg min iparkodna
A régi kényurakból királyi népet vajon hogyan faragna
De én rablók, kaméleonok, hunyászok ura miért lennék
A szolgájuk sem voltam soha, jól megvoltunk elmenvést

Hej Balaton, hej Balaton, magyar tenger, királyi víz
De ne legyek én az arany ura, se szolgája, csak királyvíz
Királyvíz — mely szétválogat aranyat és szemetet
Így viskóm előtt citerázva mégis király lehetek.

Hamvas Béla egy zseniális írása ihlette a dalt. Korunk népének láttán, melyet a XX. századra alaposan lezüllesztettek és manipuláltak, se Ő, se én nem vállalkozhattunk a hálátlan királyi szerepre. Barátaim körében eléggé vitatott, hogy „Császár Ferenc Kőnig Jozef” — Isten nyugosztalja — úrrá tudott-e lenni a megelőző rendszer rablóin, kaméleonjain és hunyászain.

Kitérő:
Királyról jut eszembe, hogy a királyságot és afeudális királyság elvét mind a kapitalizmus, mind a szocializmus mélyen megvetette. Feleslegesen. Ma, amikor talán egy ökologikus világrend felé haladunk, egyre világosabb, hogy a feudalizmus volt az utolsó társadalom, amely többé-kevésbé szervesen és körforgásban élt együtt a természettel és a kozmosszal. Az ezt követő ipari forradalom és liberalizmusnak szépített emberi felelőtlenség billenti ki a világot természetes kerékvágásából. Legyen elég itt egy példa: A középkori földtulajdon szerves: a föld senkié és mindenkié — a földet a királyok Istentől kapják, de felelősséggel tartoznak, a földesúr ugyanígy kapja a királytól, tőle pedig a jobbágy. A kapitalizmus abszolút magántulajdonná teszi a földet, tulajdonosa nem tartozik elszámolni még Isten felé sem. Ez jobboldali szélsőség.
A kommunizmus közprédává és gazdátlanná teszi a földet. Ez baloldali szélsőség. Ennél a feudalizmus sokkal szervesebb, így természet- és életközelibb volt. Nem tudom, milyen lesz a jövő társadalma, de egy biztos: hosszútávon csak olyan társadalom maradhat életben, amely szerves.
Ami szerves, az örökségre épít, és alkalmazkodik a környezetéhez. Nem lehet szerves ami radikálisan elveti az örökségét, és nem lehet szerves az, ami nem a környezetéhez, hanem távoli központokhoz igazodik. Korunktipikus szervetlen próbálkozásai a nagy birodalmak, szoros Uniók, a multinacionális cégek és bankok. El fognak múlni. Helyben kell döntenünk az életünkről, nem 2000 km-rel odébb. A tőkének is helyben kell képződnie, vagy a közelből származnia, különben nem a mi vidékünk érdekeit képviseli és több a kára, mint a haszna. A McDonald's-nak például kár volt idejönnie. Szegényes választékunkból kiszorította a régi budapesti önkiszolgálókat, ahol több száz (!) hagyományos ételt kínáltak. Egészséges főzelékeket, leveseket, gyümölcsöt, szárnyasokat, halakat. Volt stíriai metélt, gombóc, máglyarakás, aranygaluska, töltöttkáposzta. Ezek saját (többek között) nemzetiségi ételeink, és közvetlen környezetünk fogásai.
ÖKO-KISKÁTÉ: „Hagyd a banánt, az ananászt! Vedd, amit a vidék ad.”

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-12 01:48:52 (128)
akkor te építsed, te barom :)
[előzmény (127)]

© Milosválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-11 20:00:32 (127)
A punkok mindent rombolnak.. mármint van, aki oly sötét h ezt tartja pánksága beteljesedésének...

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 03:40:55 (125)
Hogy megvalositsak a leszbizmust es buzista vilaguralmat.
Szelsobal!
Ebbol a szel ertheto, az is, hogy balfasz, de a "so" nem tisztazott.
Valami szellento balfaszt jelent, de nem teljesen, mert ott a "so", es az sehogy nem akar osszeallni.
valoszinu csak nyersen disznocsorda akar lenne, es valakik szegyellosek voltak, nem mertek leirni, nehogy a kommunista ciganyok elvagjak a torkat.
Ciganyvajdat minden punk zenekarba!

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 12:21:57 (124)
Ezt én sem értem :)
[előzmény (123)]

© asdfgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 21:58:27 (123)
Miért akarjátok lerombolni a feudalizmust ,amikor már nem is létezik?

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-09-03 02:25:21 (122)
Maglyahalalt akarok minden feministanak.
mert elbasszak a csajokat.
Arad a durvasag.
Pinat akarok, nem veres vattat!!!

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-20 18:59:10 (121)
A távoli XX. századra, mondjuk, itt Európában. A feudalizmus hívei az utóbbi két évszázadban nem csináltak népirtásokat. Vagy a te könyveidben igen?
[előzmény (119)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-14 01:53:35 (120)
A demokracia annyiban mas, hogy mindenki szavazhat. Es az mire jo?
Miert kell mindenkinek ugyanolyan jog, lehetoseg?
Hiszen az emberek kulonbozok?
Vagy nem?
Aki allat, az a lehetoseget arra hasznalja ki, hogy lerohassza a vilagot. Aki emelkedett valaki, az meg arra, hogy felemelje.
Az az allat, aki rohasztani akar, az miert kapjon meg mindent, tobbet, mint barki mas, mert antifasizmus van, oszt kurva magyarok dogojjetek. Az a mocsok geci belenkbassza a bicskat.
Vagy nem?
A feudalizmusban volt legalabb nemesseg bazzeg.
Oszt ha mast nem is, de viselkedni tudtak.
ma pedig jon az ujgazdag felcigany gengszter, es ha nem fizetsz megbassza a csajodat.
Vege.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-13 14:14:07 (119)
Melyik évtizedre gondolsz és Hol?
Mert mondjuk csinálhatnánk ilyen topikot is, hogy rombold a tamil terrorizmust, arról nem is beszélve, hogy akár (hogy tetszene a jelenlegi "uralkodó" osztályunknak) az "iszlám fasizmust" (a la Bush).
[előzmény (116)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-13 12:40:11 (118)
Azok a jobbágyok, akikről beszélsz, ők voltak a legnagyobb kapitalisták. Részben ők alakították ki a jelenlegi kapitalista gazdaságot. Ez tény.
[előzmény (117)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-13 01:39:02 (117)
Kulonben meg a jobbagy az nem azt jelentette, hogy csoro.
A fenet!
A jobbagy volt az akkori foldesur...ez van.
Ok kaptak a foldeket, malmokat, mindent, aztan fizettek ra valami adot, es dolgoztattak az emebereket.
Hogy miert mondjak a jobbagyokat nincstelennek, nem tundi.
Valahogy olyanok voltak, mint ma a gyarigazgatok.
De a csorokamnak, aki szegeny volt, is volt legalabb egy kis foldje, haza, valamije.
Ma meg semmi nincs.
Legfejebb lakas...de terulet, fold, ingatlan?
Hahaha.
Ezek a buzik ugyse ertenek meg semmit.
Most eppen azt kell mondani, hogy le a faszomtudja mivel.
Ha mast kellesz, akkor majd mast mondanak.
mert buzik.

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-12 22:29:41 (116)
Nyilván nem ugyanazt tanultuk az iskoláinkban (nálunk például Zala megye szóba sem került, méltánytalanul), de nem tudok róla, hogy a feudalizmus hívei, követői, fanatikusai nagyobb népirtást, vérengzést, jogfosztást rendeztek volna az utóbbi évtizedekben. A nácik ellenben...
Ez, gondolom, kultúráktól függetlenül az összes történelemkönyvben így van.
[előzmény (114)]

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-12 11:37:10 (115)
Én minden nyáron azt teszem...
[előzmény (110)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-12 02:54:49 (114)
Legalább annyira veszélyeztetik ezt a demokráciát a nácik, mint a földesurak. Ámbár tévedek, a mai "feudalisták" (így jobban néz ki azért), jobban veszélyeztetik a demokráciát, mint a "fasisztáid". Mert bizony vannak, akik úgy kinyírják a magyar parasztot mostanában, hogy ahhoz a középkori hűbérúr kismiska. Valóban, nem is tréfa ez a topik.
[előzmény (106)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-12 02:33:05 (113)
neki legalabb volt foldje, amit turjon. Nem volt sok belole, szegenyen elt, de nem baszogatta senki. Masreszt nem kellett utalnia mondjuk a fasizmust, mert akkor az nem is volt, meg a magyar irredentakat, mert mondjuk Erdely eppenseggel itt volt, es sorolhatnam.
De, hogy mar a szegenysegrol irjunk par szot...
az ugy van, hogy ennyi otthontalan, elesett nyomorult szar a foldon meg soha nem volt. A feudalizmusban voltak szegenyek, azok mindig vannak, de ha mas nem, a templom adott nekik legalabb egy kopar kolostorszobat.
Most meg arendor a hatukra gumibotot...mar ha meg elnek addig.

Demokracia?
hat igen.
szavazhatsz a rosszra es a szarra.
szabad a valasztas...sok sikert!
[előzmény (110)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 15:38:42 (112)
Én is keba sokat dolgozom, csak annyi a különbség, hogy nem földet túrok, és nem véd annyi jog, mint anno pl. Mátyás idejében a jobbágyokat!!
[előzmény (110)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 13:33:37 (111)
Te már csak tudod milyen is az...
[előzmény (110)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 12:11:20 (110)
Kiváncsi lennék a véleményetekre egy-két földtúró parasztként lehúzott év után...

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 11:27:19 (109)
no comment...igaz.
[előzmény (107)]

© Dobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 05:21:38 (108)
Tökéletesen egyetértek veled. Bár cigány atomtudósokról még nem hallottam. :)
[előzmény (107)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-11 03:35:38 (107)
Feudalizmus?
Nem rossz, sot!...szivesen elnek benne!
A demokraciatol ezerszer jobb!
Csak elobb bukjon man meg Erec Jisrael, oszt utana johet a szabadsag!
Mert az, hogy bassza meg, hogy Libanonban kiirtjak az orszagot, oszt smicisek akarjak betenni oda is vagottfaszu segguket, nem jarja!
Irtanak, gyilkolnak, mindent es mindenkit elegetnek, nekik az ember nem ember, ha nem valasztott. Mert ok azok, a valasztott nep.
Csakhogy az o Istenuk az az o Istenuk.
Huzzak fel magasan a pucer faszuk hegyere.

Nekem feudalizmus kell, ahol vannak kiralyok, nemesek, papok, es hadvezerek, de nem zsido kivalasztott liberalisok, es cigany atomtudosok.

Minden jo, csak nem a demokracia!
A feudalizmus is!
Nem kell a paszka!!!

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-10 23:14:10 (106)
A fasizmus eszmeiségét képviselők azért vannak. (Tudom, hogy nem ugyanaz, de nácik, rasszisták, etc.) Feudalistákról ritkábban hallani.
[előzmény (105)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-09 20:18:11 (105)
Na elmondom, hogy csoda, hogy még létezik ez a topik. De nicsak a népek mindenre vevők. Ezt anno én indítottam, csupán abból az apropóból, hogy, ha van rombold a fasizmust topik (ugye mit romboljunk azon, ami nincsen itt) akkor legyen rombold a feudalizmust is. Atyaég még működik. Valamit bizonyít a léte.
[előzmény (104)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-13 08:01:43 (104)
Valaki még mindig úgy képzeli a világot, mintha százvalahány évvel korábban lenne. A kibic, outsider, külső megfigyelő O.K.
[előzmény (102)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-13 01:39:45 (103)
Ezt én nem vallom, de van ilyen mondás is, hogy : kibicnek kuss!

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-13 01:39:15 (102)
Valaki azt írta, hogy te labanc vagy.
Akkor már értem: "kibicnek semmi se drága."
[előzmény (101)]



1 | 2 | 3 | 4 | 5 > Következő >> Végére