Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Indymedia
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
www.indymedia.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-09 21:31:06 (40)
Ezt hogy érted, hogy "egy ilyen háború után, mint Irakban volt". Szerintem ez a háború még van. Másrészről pedig ezek a lokátorállomások mondjuk a Németországban lévő amerikai támaszpontokat tudnák csak megvédeni.
Mert: 1. Semmiféle elhárító rendszert nem telepítenek ide, mint mondjuk Patriot-rakétákat, amely valóban hatásos védelmet nyújtott Izraelnek és Szaúd-Arábiának.
2. A terrorakciók ellen nem véd meg
3. A balkáni népek esetleges támadásaitól sem, hiszen Horgosról egy vállról indítható rakétával már hatalmas károkat okozhatnának Dél-Magyarországon, nem beszélve a mobil indítóállásokról kilőhető SS rakétákra.

Tulajdonképpen senki meg nem indokolta egyszer sem, hogy minek is ez.
[előzmény (39)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 09:22:10 (39)
Na a Miki meg kussol, így igaz.
De én úgy gondolom egy ilyen háború után mint Irakban volt látható, szükségesek az efféle légtérellenőrző rendszerek. Nem pont a ZEngő hegység csúcsán de valahol bitzosan. A zengőt biztos sok szempont alapján választották ki: magassága, látómezeje, rejtettsége, stb.
[előzmény (37)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-06 10:38:11 (38)
No, látjátok, a Zengő-ügyben egyet értek a baloldallal. De ez azért van, mert ez az országunk érdeke! Mindenkinek fel kell sorakoznia az új elnyomás ellen! Nemde?

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-05 21:14:39 (37)
Sikerült újra megakadályozni a Zengő rombolását. Nagyon szurkolok minden civil erőnek, aki ezért tevékenykedik. Szerencsére a Persányi nem áll ki a kormány eredeti elképzelései mellett. Az első nyilatkozatokat is, ami az ő minisztériumából származott és "lokátor-párti" volt, egy államtitkár tette meg. Jó is, hogy a Persányi nem fúj egy követ ezekkel. Az egyetlen hiteles tagja ennek a kormánynak. És ma jött a telefon a kivitelezőnek a HM-ből: Hagyják abba az árokásást.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:55:03 (36)
Én most nyújtottam :-), ld. (30).
De nekünk sem ad senki megoldást, ami Mo. védelmét jelentené, ill. senki sem mondja el, hogy minek ez a radar. Az nem válasz, hogy mert NATO-kényszer.
[előzmény (35)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 15:32:11 (35)
En nem tudom. Nem en akarom odarakni. En arra hivtam fel a figyelmet, hogy sokan tiltakoznak sokminden ellen, csak eppen a problemara nem nyujtanak alternativ megoldast.
[előzmény (32)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:28:43 (34)
Ezt ne tőlem kérdezd.
[előzmény (33)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 15:10:34 (33)
Mi tortenik?
[előzmény (29)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:09:30 (32)
Ja még egy dolog, erre meg te nem válaszoltál. Mi a lófasznak kell ez a radar? Elmagyaráznád?
[előzmény (28)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:07:22 (31)
Úgy gondoltam, hogy Balkán. Nagy B-vel természetesen.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 15:06:48 (30)
Az előző bejegyzéseim szerintem válaszok voltak, most jön a "nem válasz", de ha ezt akarod olvasni, ám legyen. A vélemény teljesen dilettáns és előrebocsátom, hogy szakmai hozzáértés híján nem is kívánok ebben a témában "vitát nyitni", hiszen lehet, hogy amit most írok hülyxeség és a válaszok is azok lennének, mépgis, ha felteszed a kérdést, akkor engedd meg hogy válaszoljak.
Tegyék a Misinára. Ott már úgyis van egy tévétorony. Van egy lepukkant étterem is. Asszem 3 éve már be is zárt, nem tudom megnyitott-e azóta nem jártam ott. Szóval tegyék oda, vagy az étterem helyáre, vagy valahol keressenek helyet a hegyoldalban. Ha az "egészségre nem ártalmas", akkor nem lázadozhatnak a pécsiek, meg az üdülőtulajdonosok. Ez a hegy már úgyis a zárt területeké. Szállodák, panziók, maszek üdülők, tévé-torony. Símán elfér a tetején még egy NATO-lokátor is. Dél felé meg nincs magasabb hegy Magyarországon, szóval teljes a "rálátás" a balkán felé délre.
[előzmény (28)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-29 14:33:53 (29)
Mi történik?
[előzmény (28)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 21:32:51 (28)
Ez remek valasz, csak eppen nem valasz. A NATO-nak tagjai vagyunk, jo, vagy nem, most nem szamit. Ha nem teljesitjuk a kotelezettsegeinket, mi tortenik?
[előzmény (27)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-28 16:54:40 (27)
Danikám, szerinted, mi ezt honnan a lófaszból tudjuk?
Egyébként mire megoldás az, hogy lezárják a magyarok, a nép, az emberek elől Magyarország déli vidékének egyetlen hegységének legmagasabb csúcsát és egy lokátor-állomást telepítenek oda? Vajon ez mit old meg? Egyáltalán minek kell?
A Balkáni Háborúk idején történt egy pár légi határsértés. Szóval a szerbek már rég kifelé tartottak Szeged fölül, mire mondjuk Kecskeméten becsatolták a pilotasisak szíját az állukon a repülők.
Ha meg mondjuk egy középhatótávolságú föld-föld rakétát indítottak volna, mondjuk az algyői olajmező létesítményei ellen, hát ez elől sem védett volna meg ez a lokátorállomás patriot rakéták nélkül (azokkal sem biztos, mert nagyon közel vannak).
Valaki egyáltalán megpróbálta elmagyarázni, hogy mi a lófasznak kellenek ezek ide. Van erre valami halandó civilek által felfogható érv, vagy csak katona-agy érti az egészet. Mert azon kívül, hogy egy NATO-stratéga ezt megálmodta, nekünk meg vannak kötelezettségeink semmiféle érv nem hangzott el, hogy miféle nemzeti ill. uniós védelmi érdekeink miatt keell ezt megépíteni.
Egyébként szeretnék már "rosszul járni", nagyon várom azt is, hogy a gazdaság "összeomoljon", meg minden olyant, amivel állandóan riogatnak akkor, amikor szarral etetnek, hogy mért nincs rántotthús. Szóval "csak a láncaimat veszíthetem", lássuk a medvét, omoljon össze a gazdaság, Járjunk rosszul, mert nem adjuk a NATO-nak a Zengőt...Szóval legyen minden átok rajtunk... nézzük mi is történik akkor, milyen is az....
Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy megállapíthassam, egy fél emberöltőn keresztül hallgatom ezt a "régi nótát". Ennyi idő alatt egy normális gazdaság (ha nincs annyi tolvaja, mint a mienknek), már ötször "talpraállt volna".
Úgyhogy védjük meg a Zengőt, és a stratégáknak meg, Danikám, hadd ne mi adjunk már tanácsot, hidd el van a tarsolyukban még egy-két megoldás.
[előzmény (26)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 09:32:31 (26)
Azon gondolkoztam, hogy mindenki csak pofazik, tiltakozik, ellenkezik, csak eppen a megoldast nem nyujtja. Persze, ne epitsek oda, mert szep kornyek, mittomen. De akkor hova epitsek? Az orszagnak vannak bizonyos kotelezettsegei, amiket ha nem teljesit, akkor eleg rosszul jar. Szerintetek hova kene telepiteni ezt a szart?

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-25 01:34:49 (25)
Köszi, Peti. Örülök, hogy egyetértünk ebben a kérdésben.
Enforcernek meg azt mondom, hogy ne a lokátorokat nézegesse, hanem a tájat a Zengőről. Menjen fel a kilátóba és nézzen körbe...
[előzmény (23)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 19:37:35 (24)
Én kiskoromban nagyon bírtam az ilyen bazi nagy lokátorok látványát.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 19:15:30 (23)
egyetértek.
[előzmény (22)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-02-19 23:31:20 (22)
Nem szívesen írok a Politika témakörbe, viszont látom, hogy van Indymedia topik. A napokban a Zengő miatt gyakran látogattam az indymedia.hu-ra. Nagyon örülök, hogy sikerült megakadályozni, hogy elkezdjék a lokátortelepítéshez szükséges erdő irtását. Magam is itt lettem volna egy fához láncolva, ha nem láttam volna, hogy hogy most erősek a helyiek és a zöldek. De kihasználom most ezt a fórumot, hogy szóljak nektek is, ha kell a jövőben menjünk együtt a Zengőre és ne engedjük, hogy elvegyék tőlünk a Mecsek legmagasabb csúcsát. A régi rezsim idején az oroszok elvették tőlünk a fél Bakonyt. Most meg megint idegen hatalmak akarják elvenni a hegyeinket? Én 2002 szilveszterét teljesen véletlenül, egy hirtelen elhatározástól vezérelve (mit csináljunk Szilveszterkor?-Túrázzunk), a Zengőn töltöttem, akkor még szó sem volt erről, legalábbis nem tudtam róla. És pontosan ezért is érzem azt, hogy tőlem veszik el a hegyet, amikor le akarják zárni egy katonai lokátor miatt. Ajánlom nektek, hogy menjetek el oda. Másszátok meg, nézzetek szét a kilátójából. Majd gondoljatok arra, hogy ezt már a gyerekeitek és ti sem tehetitek meg, mert ott lesz egy katonai objektum. Ezért se engedjük, hogy felépítsék a radarállomást...

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 00:14:17 (21)
Hopp, ez nem is hülyeség:)) Azonnal!!!
[előzmény (20)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 00:57:52 (20)
"féminizmus és vegetarizmus problémájáról"

akkor ezt nem a fémtestvérek ide topicba kéne betenni? :)))))
[előzmény (18)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:13:14 (19)
helyreigazitás. Strófer Friczi csintalan ynomdászkölök miatt hirdetésünkből egy
szó , pontosabban 5 khárakter kimaradt. Ezen hibát orvosolandó javitanánk
...következő *száma

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:11:28 (18)
Tisztelt egybbegyűltek,
A Walenboor ház lelkes tagjai felhivják figyelmüket az ÚRI RADIKÁL népszerő intellektuális sajtótermék következő, amelyben világhirű asztológusok és indus
buddhisták értekeznek a féminizmus és vegetarizmus problémájáról.
A lap a Királyi Kanczelláriánál beszerezhető vagy a Nekrofolilógiai Akadémia szalonjában hozzáférhető.

Gróf úr

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 13:17:02 (17)
toxik 666 válasz erre | adatok | e-mail 2003-12-15 12:23:11 (15231)

Fegyver Helyett Kenyér - mozgalom megújulás előtt
2003.12.15. toxik

e hét szerdán, december 17-én este 7 órakor a fegyver helyett kenyér elnevezésű mozgalom aktivistái összegyűlnek a merz házban (bp. ix. ker., ipar u. 3.), hogy a közeljövőről vitatkozzanak. ezúton is hívunk mindenkit, akit érdekel az esemény és a kezdeményezés.


a találkozón sorra kerül a további tevékenység rendje, a közvetlenül karácsony után (dec. 27-én) tartandó következő akció, valamint kiosztatik egy általános információs anyag, ami a szervezésben és szerveződésben való nagyobb részvételt hivatott elősegíteni.
érdeklődni lehet a 20/3572633 telefonszámon, toxiktól.

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 21:49:33 (16)
Én ismerek olyan embereket, akik nagyon gyakran tartanak ilyen napot. De nemcsak "úri hóbortból", hanem kényszerűségből...
Tudjátok ti is, ebben az országban rengetegen élnek másképp.
[előzmény (1)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 21:39:27 (15)
Fogyassz hogy legyen munkahelyed
ha van mukahelyed lesz miből fogyasztanod.....

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-10 12:15:30 (14)
ja pont a teszkóba... ez van.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 09:41:10 (13)
bár asszem sehol.. vekni...
[előzmény (12)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 09:40:24 (12)
129?? hol veszed?
[előzmény (8)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 16:01:48 (11)
Nem is lenne rossz, csak nem elég provokatív ahhoz, hogy felfigyeljenek rá. :-)



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére