Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Indymedia
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
www.indymedia.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-17 12:21:14 (70)
Volt egy másik haverom is. Ő egy olyan szemüveges gyerek, az-az okostojás fajta. Csinált egy apró újjítást, amivel jelentősen megnövelte a lőszergyártó gépsor tejesítményét. ( volt két éve agyalni rajta :) ) Kapott érte 1200Ft-ot plusz egy baráti kézszorítást. Többet nem agyalt a könnyebb, hatékonyabb megoldásokon.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-17 11:35:41 (69)
Kellett nekünk leépíteni - azzal, hogy majd a nátó megvéd...
Tudom én is voltam tankot nézni, és kérlek az első dolog ami szemebe kanyarult, az a rettentő pénzhiány. Mintha tesco honvédelmünk lenne. Lyukas, nagyon is lyukas ez a "pajzs" a szegénységtől.
[előzmény (66)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-17 11:30:53 (68)
Büdös kölköt vidd el honvédelmi múzeumba. :)

[előzmény (62)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 23:00:59 (67)
Bocs az előző természetesen én voltam....izé....

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 22:47:40 (66)
Ez remélem csak egy igen rossz vicc volt kegyedtől. A gyerek ugye elfárad mert soha nem mozgott. A hasonló szülő a büdös életben nem viszi a kölkét a Zengőre, sem pecázni, sem evezni, sem sehova. Pusztán azért mert nem kényelmes. Ergo gyermeke a görcsike kategóriába kerül.Csodás asztmás, allergiás, kruppos, görbe hátú gyerkőc lesz belölle. Igy mehet a tb-hez, vagy az idióta zöldekhez kuncsoroni, hogy csináljanak vele valamit, mmert a szive szakad a folytonos aggódástól, hogy mikor fullad meg.( Nem egy ilyet láttam már.)
Valószínűleg a Pest környéki erdőkben sem gyakran jársz, mert akkor feltűnt volna, hogy szabályos menetoszlopok vannak ottan hétvégenként.
Egy gombostűt sem lehet leejteni. Lassítani, másképp menni pedig a bűn kategóriába sorolható.
Nem leszólni a zöldeket azért érdemes, mert a sok hülye szakállas miatt pár falu már megmenekült, a lajtos kocsitól. Az a rengeteg barom pl. elment kipucolni a hegy alján lévő barlangokat.( Ugye tudjuk, a mészkő szűri a vizet. Oda beszemetelni kb. olyan mintha egy csíínos ciános filtert tennél a kávéfőződbe! )
Ebben az ütemben nagyjából még száz évig marad lakható a bolygónk. ( Tudom persze majd kolonizálunk meg minden... A Te gyereked szerinted milyen eséllyel fogja elhagyni ezt a bolygót? Megsúgom -nulla.)
A lokátorról pedig. Sikeresem nyaljuk a nyugat seggét és mosolyogva állunk a végvár szerep elébe. Szerintetek a nagyrabecsült NATO mennyi erőt fog mozgósítani a védelmünkre? Gaga.: te tényleg hiszel a magyar csodavédelemben? Volt pár haverom katona a szomszédok csetepatéja idejében. Elindították a tankokat Tatáról. A tankok 80%-a nemhogy a határig de a legközelebbi dombon sem ment fel. A többiek is hasonló szépeket meséltek. Drága Gaga: a magyar katonaság pillanatnyilag sem szakmailag, sem felszereltségében nem képes megvédeni egy várost sem, nemhogy egy országot.
[előzmény (62)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 17:31:53 (65)
Ez egy meglehetősen szabad asszociáció volt a nünükére.
Egyébként megtudtam, hogy verőköltő nünüke nincs is.
[előzmény (64)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 17:06:19 (64)
*nem védik


fuck ctrl+v

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 17:05:17 (63)
*jelenlegi helyzetünkben

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 16:59:48 (62)
jobb, mintha költőverő lenne... azokat nem szeretem.azonban a lokátor kérem az lokátor ugyebár. Na most, miért jók a zengőn a fák, meg a verőköltő nünükék, valamint a bokrok mögött bújocskázó, előember imidzsre hajazó zöldek? Most hagyjuk, legalább csak egy gondolatkisérlet erejéig, hogy fantáziánk vezessen minket, félrészegen belénkkarolva az ideálok szivárványútján. Elsősorban gondoljunk gyermekeinkre!
Minden józan gondolkodású ember belátja, hogy bizony lokátorra jelenlegi
mindenképp szükség van. Aki szerint ezt velem valamiféle ellenségképtől való rettegés mondatja, az kérem súlyosan téved.
Mert tegyük csak fel... Van a gyerek, vagyok én. Gyerek kitalálja, kiránduljunk. Na kérem, Pest mellett nagyon szép erdők vannak, sőt Pesten is példának okáért a XVIII. kerületben.
Az ugye tőlem nincs olyan messze, ott lehet kirándulni, teszem azt hozzá a büdös kölke úgyis elfárad 3 perc járás után, meg ugye megunja a dolgot.
Mit lát mindenütt? Fát ugye, az ugye kérem fát lát. Többet nem is akar kirándulni.
Ellenben ha majd azt mondom neki, na gyerekem, megyünk a Zengőre, megnézzük a lokátort, ami vigyázz rád meg rám is.
Na ezek után a gyerekben rengeteg kérdés merül fel, mi is az a lokátor, hogyan véd meg, stb. Hát kérdem én, az egyszeri egyszerű laikus polgárcsíra, nevelésmódszerileg nem célravezetőbb a lokátorról beszélni.
Túl azon, hogy a gyerek azért is ráun majd a fákra,mert azt nemvédik katonák, nem ad ki berregő hangot, ráadásul arra biztos hogy nem lehet USB portot kötni.
Én azt mondom, szép volt a fa, jó volt a fa, meg a természet is, de a kora már lejárt...
Al zöldeskedés olyan, mint Kádár János halálának évfordulóját megünnepelni, a 3.60-as kenyeret visszakövetelni.
Mondjuk szovjet katonai temetőben még nem volt szerencsém ex-párttitkárt , Lenin-szoborhoz blincselve látni.
[előzmény (61)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 19:00:22 (61)
Verőköltő nünüke! :)
[előzmény (58)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 15:52:24 (60)
Volt ami tökéletes volt, volt ami meg szar!
Egyhangúan azomban jólműködő, állandóan mozdásban lévő hadigépezet volt. A felszereltség, meg mint tudjuk abból nyerte igfazi erejét - úgy vélem - , hogy a szovjet tervező mérnökök, és az orosz gárakban az összserelő munkások olyan metalitással végezték mu nkájukat, ami megkívánta a teljességet.
Ilyen a kapitalista országokban nem volt!
És igen csúcsmodellek. Mikoyan műhelyéből kijövő harci repülők messz többett, jobban és hosszabb élettartammal tudtak. Persze magasabb fogyasztással, és szervizköltségekkel.
[előzmény (55)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 13:15:01 (59)
Nemzetközi aktivista-est a Kultiban

...diáklázadások, karitatív bulik, házfoglalás, tüntetések... MOZGALMI ÉLET

Esemény kezdete: 2004.04.15. 18:30

Esemény vége: 2004.04.15. 20:30

Helyszín: Budapest

Nemzetközi aktivista találkozó







Beszélgetés spanyol (catalán), francia, német és osztrák fiatal aktivistákkal a következőkről:



- A civil önszerveződés nyugaton

- A fiatalság társadalmi aktivitása

- mit csinálnak a náluk működő mozgalmak a gyakorlatban?



...diáklázadások, karitatív bulik, házfoglalás, tüntetések...



Mozgalmi élet Nyugaton





A beszélgetés helye és ideje:

Április 15., csütörtök, 18.30, Kinizsi u. 28. Kultiplex kerthelyiség





Utána a helyszínen buli!



Mindenkit szeretettel várunk!



© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 08:03:21 (58)
Sajna még ötszáz moha növényke kiirtása is nagy kárt okoz. Ezért kapunk az arcunkba ilyen csinos árvizeket tavaszonként. Pl. Voltak magaslati erdőink, nekünk is meg szomszédainknak is. Lelkesen fakitermeltünk, felszaggattuk a mohatakarót. Igen ám, de azt nem gondolta senki, hogy ezek az apró növények előszeretettel tartják meg a vizet. Eső jön- mohában megül-csepegtetős rendszerként leadódik. Most ellenben eső jön-bumm be a talajba- visz mindent a víz( földet, ásványi anygokat - ahol erózió ott elkullog a föld a hegy aljára. Horvátoknál komplett csupasz szklás dombok vannak miatta. Ott semmi nem nő. Rohan le a vízgyüjtő területre.) -árvíz.
Más! Te mondjuk egy ritka lábatlan gyík vagy, vagy egy rovar. esetleg madár. Ottan tenyészel két három millió éve. ( lehetsz jégkorszakból itten ragadt reliktum faj is) Gyönnek a komák, jó nagy gépekkel, felszaggatják a talajt- jó mély sáros erdészeti utak lesznek- te nem tudsz átjutni. Nem szapoirodhatsz csak az egyik oldalon. Beltenyésztett leszel, és kipusztulsz.Kialakultál pár millió év alatt, kidöglesz öt év alatt.Utánna nem vesz senki újat, nincs tőbb verőköltő nünüke. Van neked táplálékod amit te ráágicsálsz, rá sem lesz jó hatással, ha már nem rágicsálod mert úgy megszokta már az évezredek alatt, direkt úgy számol, hogy leteszek ötvenezer petét mert jön nünü és negyvenötöt elnassol.
Ha madár vagy és adott helyen hazavágták a fészkelő területed. Ugye el mész máshiova tojást rakni. Nem szemezgetsz vagy ragadozol az adott területen. - - - 1. Valami túlszaporodik ragadozó nélkül- valami le lesz tarolva. 2.Azok a spórák, magok, peték amiket te hurcolsz szét a lábaidon, tollazatodon nem lesznek széthurcolva.
Na ezért kell nagyon körültekintően kiválasztani hova mit építesz.
[előzmény (56)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-14 23:02:41 (57)
Ez tényleg punk, ne haragudj, de ezen jót nevettem, ámbár viccnek rossz.
[előzmény (56)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-14 22:43:07 (56)
én nem értek a haditechnikához, a biológia sem az erősségem...
Na de kérem, vannak a fák. Most nem azért mondom, de azokat lehet ültetni, van gyökerük, megfelelő gondozás mellett kinőnek azok...
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a LOKÁTOR az csak úgy ki tud nőni magától.
Lehet hogy csak a magyar birkalélek mondatja velem, de ha már lehet lokátorunk, akkor miért ne legyen?
Fa az már van bőven. Lokátorból meg biztos kevesebb van.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-14 22:21:47 (55)
Na igen az "elvtársak" csúcsmodeljei is megérnének néhány hozzászólást. A helyzet hogy egy csomóval volt szerencsém a hadseregben megismerkedni... De nem akarok én itt untatni ezzel senkit, viszont azt azért ideírom, hogy ez a "fapados" technika, amelyet a kedves szovjetek adtak nekünk, a "csúcsmodell" kifejezéstől fényévekre volt.
[előzmény (53)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-14 22:17:35 (54)
Köszi...
[előzmény (52)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-14 22:04:33 (53)
A szovjet csúcsmodellekről egy sztori:
Egy barátom akkoriban volt határőr a nyugati határnál, amikor a vasfüggöny elrozsdált. A laktanyában volt egy szoba, ami egybillió pecséttel megy lakattal le volt zárva. A ruszki elvtársak azt mondták, hogy ott egy szigorúan titkos szuperfegyver van, imperialista offenzíva ellen. Mikor a testvérek hazamentek, a magyarok -a kíváncsiságtól hajtva- kinyitották a szobát. Láss csodát szép fehérre meszelt falak. Más semmi.
Nesze nekünk szuperfegyver!
[előzmény (48)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-14 21:46:02 (52)
roviden talan igy szolna: A LELKULET
[előzmény (51)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-14 21:33:57 (51)
Nagyon sok. De nincs kedvem itt Neked kifejteni. Ha nem érted, nem, maradj, ahogy vagy, nem érdekes.
[előzmény (50)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-14 13:56:18 (50)
Ennek a két dolognak mi köze egymáshoz?
[előzmény (49)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-12 21:45:28 (49)
Hát igen, ötszáz nyomorult fa. Irakban meg megöltek tízezer nyomorult arabot. Ez semmi. Éljen az USA!
[előzmény (48)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 11:30:29 (48)
Természetesen egyetértek. Nincs itt ilyenektől félnivaló. DE Magyarország légvédelme a nyolcvanmkilences fordulat után alíg vélt fejlődni, hiszen már nem kapjuk a szovjet csúcsmodelleket!
EZÉRT is aktuálsi egy ilyen fejlesztés. Az ellenérvek meg csak anyik, hogy kivágnak ötszáz nyomorult fát?
Ez semmi!
[előzmény (45)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-12 00:22:57 (47)
Szerintem ez nem parlamenti döntés volt, hanem az Orbán-kormány honvédelmi minisztere intézhette... De akkor meg mért nem mondják ezek az emeszpések, hogy fúj ezek a szemét orbánista környezetrombolók, dehogy teszünk oda lokátort. A büdös fasisztájai. Mi baloldaliak a nép és a természet értékeit, érdekeit nézzük és ezért persze, hogy nem lesz a Zengőn lokátor, mint ahogy az a fasiszta, militáns banda megálmodta...
[előzmény (46)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 21:15:08 (46)
egyebkent ki es mikor irta ala a parlamentben, hogy a zengon legyen a lokator?

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-11 21:11:30 (45)
Milyen baj? Szerinted minek lehet itt nagyobb valószínűsége (minden szomszédaink elleni gyűlöletkeltés nélkül mondom), hogy az Al-kaida egy eltérített boeinget a Parlamentnek irányít, vagy aljas terroristák a metróban robbantanak egy táskát vagy esetleg kedves szomszédaink "kínálnak meg" egy jó kis hadműveleti rakétával vagy egy vállról indítható stringerrel a határról.
Szerintem az első teljességgel kizárható (esetleg ezzel lehetne indokolni ezt a radart), a második a legvalószínűbb, a harmadikról meg ne is beszéljünk, mert ez lenne a legtragikusabb, de szerencsére ennek is kicsi az esélye. Akkor meg mi a lófasznak is ez a radar?
[előzmény (44)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-11 13:37:19 (44)
Valóban. Magam is repülök, tudom mi az a radar!
De a rakéta gyors, és percek alatt átlibbenhet hazánkba, NATO tagállamainktól is. Hidd el nekem, rosszabb, ha nem is látjuk, hogy baj van!

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-11 01:12:05 (43)
Én még voltam katona, Gag. És képzeld el a rakétásoknál. Igaz nem a légvédelemnél, hanem a harcászatnál.

Most meg látom a megszüntetett silókat...

A civil légiforgalmat folyamatosan figyelik és figyelték eddig is. Nem volt "lyuk".
[előzmény (42)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-10 13:22:17 (42)
Légitewrror támadás ellen véd:
ha látják, hogy egy gép letér eredeti pályájáról akkor rádióznak, ha nem reagál, vagy rosszul reagál lelövik ÖT percen belül a magyar rakétasílókból. (Attól még, hogy nem hallottál róla rengeteg ilyet telepítette és hagytak itt kedves orosz barátaink!)
[előzmény (40)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-09 21:46:17 (41)
Ezeket hidd el nem mondanád a miniszterről, ha egyetlen mondatot beszéltél volna vele életedben. De sajnos nem ismered személyesen, hidd el ő olyan mint Piszkos Fred. Valahol mindíg kavarja!Pontosan tudja kinek mennyivel tartozik, és mennyit kell adnia, hogy méginkább tartozhasson.
[előzmény (37)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére