Punk Portál >> Fórum >> Politika >> VÖRÖS és fekete
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
a punk politika nélkül csak pop

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 16:05:44 (33)
gondolom az illető nem veti meg a szexuális kapcsolatból származó örömöket.
[előzmény (31)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 16:05:31 (32)
nagyon szeret baszni. gondolom én...
[előzmény (31)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 16:03:08 (31)
A "szexista" szó jelentéséről világosítson már fel valaki! :-)

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 15:56:13 (30)
biztosan ők is hallották a műsort...
[előzmény (29)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 15:33:25 (29)
A székely zászló is vörös-fekete, nem?
[előzmény (23)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 12:35:05 (28)
van még kettő:
Anti Nowhere League
Anti Flag :)

Amúgy meg a pánk akkor hal meg ha túlagyalják...A mai pánk olyan, mint egy végtelenségig bonyolított film vége.
[előzmény (20)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 12:17:01 (27)
te haragszol mondjuk egy olyan manusra, aki 20 éven keresztül azért törte magát, hogy legyen egy saját kis vállalkozása, és ne a panelban dögöljön meg? mondjuk őt nyilván nem érinti annyira a "fizetés", mint téged, de akkor most ő fizessen helyetted?
irigy vagy te, baszod!
[előzmény (23)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 11:46:12 (26)
nézd, nem hinném hogy nagyon rá lennék szorulva, hogy újragondoljam azt amit tudok. de köszi a tippet!
[előzmény (25)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 10:39:09 (25)
gondold át újra a "közgazdasági ismereteidet"
[előzmény (24)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-17 20:53:44 (24)
meg a közgazdasági ismereteid fejlesztése is egy jó megoldás lehet.
[előzmény (23)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-17 19:33:51 (23)
Holnap (ápr 18) közhelyszerűen vörös-fekete zászlók alatt minden punkot, anarchistát, egyéb társadalomkritikus "elemet", aki nem ért egyet azzal, hogy csak a melósokat érje a megszorítás, várunk a Kossuth térre a Parlament elé 3/4 11-re a szakszervezeti tüntetésre.

Fizessenek a gazdagok!
Megszorításra sztrájk kell legyen a válasz!

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-17 16:37:27 (22)
antikommunista, antimultikulturalista;)
[előzmény (20)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-17 15:56:04 (21)
Homofil? :D
[előzmény (20)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-17 15:11:48 (20)
1- Dan, jobbulást !

2-Reagálva az első bejegyzésben megfogalmazottakra:
Mivel a "mi is az a punk " topic (már ha van olyan ) biztos valami borzalom
ide irom mi piszkálja ezzel kapcsolatban a csőröm.
A punkrol megmondani MI is az valójában nem igazán lehetséges, csakúgy ahhogy Borics elmondta.
Én álltalában a MI NEM meghatározás mellett vagyok , az valahogy tisztább ügy.
Nekem legalábbis biztosan.
Szoval vannak ezek az oly sokszor hallott ANTI-k. Ezeknél sokkal jobban meg lehet fogni a témát. VAgy ha úgy tetszik .....-ellenes.
Van egy lista ami még mindig bővithető de nekem ez a minimum. Egy-kettő nagyon csúnyán hangzik magyarul.
-antifasiszta - antirasszista
-antihomofób (pro-gay)
-antikapitalista
-antisexista
...

Jöhet a többi tőletek ha van még ötlet.
Na meg persze jöhet a fikázás. Nyilván abbol lesz több :)
[előzmény (1)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-15 11:34:47 (19)
Bocs, sajnos nem tudtam mashogy jelezni a kimaradast, remelem nem vartatok ram. Elnezest.

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-15 11:27:27 (18)
hát nálad hatszor okosabb az tuti;)
[előzmény (17)]

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-15 10:55:36 (17)
Még csak az hiányozna, hogy élő beszéd formájában is megmutasd a nagyvilágnak, hogy mennyire okos fiú vagy.
[előzmény (16)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 21:41:54 (16)
bazzeg, meghívhattatok volna mint a fekete oldal képviselőjét:D
[előzmény (13)]

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 20:56:42 (15)
NE ÍGY! :))))
[előzmény (14)]

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 20:50:42 (14)
Fura műsor ez :)

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 19:59:47 (13)
Szevasztok kezdés pár pillanat múlva. Eddig vendég (Dan) nélkül.
Ahogyan többen is jeleztétek.

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 17:54:24 (12)
jobbulást!

legalább lesz ideje összeszedni egy újabb mixtape-kritikára való zenét, és folytathatja a régi matulás cikket:)
[előzmény (10)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 17:45:34 (11)
bazz. jobbulást azé neki!
[előzmény (10)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 17:38:20 (10)
aki hallja adja át:

Dan elzúgott bringával, valószínűleg bokáját törte ezért ma nem fog tudni rádiózni...
[előzmény (3)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-14 17:19:01 (9)
én is. érdekes.
[előzmény (8)]

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-13 20:26:10 (8)
Elkezdtem hallgatni az eddigieket.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-13 18:52:09 (7)
Nem, az evezohuzast csak kepletesen ertettem, parhuzamot vonva a ram varo melo es a galyarabsag kozott. Haza majd repulovel megyek. Az gyorsabb es kenyelmesebb...:-)
[előzmény (6)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-13 18:46:23 (6)
ez azt jelenti, hogy hazajössz végre??? :DDDD
[előzmény (5)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-13 08:27:39 (5)
Most pedig fejjel esek az agyba, mert 5 es fel ora mulva kelhetek es huzhatom az evezot.
[előzmény (4)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-13 08:25:25 (4)
Na, hogy ne csak az aktualis musor reklamja szerepeljen itt es, hogy megcafoljam a musorvezetok kijelenteset illetve Dan elorejelzeset, hogy senki nem fog ide irni:

Meghallgattam a Snobs-os adast az archivumbol es lenne egy par eszrevetelem.

Az elso mar igazabol a musort indulasakor kozzetett bemutatkozaskor megfogalmazodott bennem. Harom kijelentes ragadta meg a figyelmem:

“a punk politika nélkül csak pop”

“Meggyőződésünk, hogy a punkok politikája kizárólag baloldali, ha úgy tetszik szélsőbalos (anarchista, anarcho-kommunista, antiparlamentarista, anarchoszindikalista) lehet.”

“...mindig az alul levők mellé kell állnia.”

Nos az elso kijelentest tekintve kapasbol vitaba kell, hogy szalljak. A punknak ezer definiciojat hallhattuk mar, es valoban ezerfelekeppen fel lehet ezt a dolgot fogni, de ez a kijelentes szerintem abszolut nem helytallo. Teljesen mindegy, hogy honnan szamitjuk a punk kezdetet. Akar az amerikai vonalbol (MC5, Stooges, New York Dolls, The Dictators, Suicide, stb.) vagy a britektol (Pistols, Clash, stb.), de a kezdetekre semmi effele politikai kriterium nem volt jellemzo. Hovatovabb, a punk nem mas, mint egy muveszeti ill. onkifejezesi iranyzat, aminek legjelentosebb kepviseloi mind muveszeti iskolakbol kikerult fiatal sracok, csajok voltak. No persze elvitathatatlan, hogy a punk formabonto szabadossaga nem meglepo modon (foleg baloldali) politikai felhangok taptalajava valt, ahogy az korabban is megfigyelheto volt (pl. szituacionizmus es anarchistak, stb.) a muveszet es politika kapcsolataban. Az is elvitathatatlan, hogy rengeteg kivalo politikai indittatasu punk lemez szuletett. Mindezek ellenere a punk onmagaban nem politika, csak egy muveszeti agazat, onkifejezesi forma, vagy nevezzuk aminek akarjatok. Mi sem bizonyitja ezt jobban mint, hogy 30 ev elteltevel is aktiv, holott idokozben a politikai helyzetek valtoztak, jottek es mentek. Nem beszelve arrol, hogy egy effajta kijelentes, mint amivel a radiomusorotokat bevezettetek megsemmisito csapast mer a Ramones-ra, a Descendents-re, a Joy Division-re, a Bauhaus-ra es a sort a vegtelensegig folytathatnam. :-)

Az elobbiek nagyjabol osszefoglaljak masodik idezett kijelentessel kapcsolatos aggalyaimat is, de azert meg kiegeszitenem annyival - hogy peldakep szintu kedvenc magyar filmes karakteremet, Pelikan elvtarsat idezzem - en nem vagyok ideologiailag eleg kepzett. Ebbol a felsorolasbol az anti-parlamentaristat, meg az anarchistat meg talan ertem (azt mar persze nem, hogy most akkor Stirner, vagy Proudhon a faszagyerek), de itt meg is allt a tudomanyom. Mivel a magyar politikai paletta egyik kepviseloje sem tud jelenleg olyan programot kieroszakolni magabol amivel asszocialhatnam a magam elkepzeleseit, nemregiben kenytelen voltam egy internetes kviz segitsegevel betajolni a politikai hovatartozasom. Anarcho-kapitalista lett az eredmeny, egy ujabb cimke, amivel foldmuvelo/fuvaros felmenoimtol orokolt intellektusom nem tud mit kezdeni. Amit ertek, hogy ennek es az altalatok kozolt felsorolas ertelmeben nem lehetek punk. En megertem a musorban (asszem) Lotifuti altal felhozott erveket, miszerint a dolgokat a neven kell nevezni, mert maskepp nem tudjuk mirol beszelunk, de ennek a totalisan leszukito felsorolasnak akkor sem latom az egvilagon semmi ertelmet.

A harmadik dologgal kapcsolatban is eleg vilagos a hozzaallasom a fentiek ertelmeben, mely szerint a punk egy muveszeti iranyzat nem pedig egy karitativ szervezet. Ha a gyengek, kitaszitottak es elnyomottak melle allunk, az az emberi mivoltunkbol kell, hogy fakadjon es semmi koze nincs a politikahoz. Punkkent nem feladatunk a karitativ tevekenyseg, sokkal inkabb emberkent. Punkkent is tiszteletre melto, de nem kotelesseg. Ami kotelesseg, az a tolerancia. Sem tobb, sem kevesebb.

Agi:

Az elzarkozas az utcai demonstacioktol meglepo szamomra a reszedrol. Velmenyem szerint a mai politikai berendezkedes konkretan nem hagy mas lehetoseget a velemenyunk kinyilvanitasara, tekintve, hogy a szavazati rendszer nemhogy nem enged teret a kozerdek kinyilatkoztatasanak, hanem – nevezzuk neven a dolgot – vedelmet nyujt az elnyomo, kizarolag az onmaga stabilitasat es gyarapodasat szem elott tarto reteg szamara az esetlegesen felmerulo kritikaval szemben. A kormanyzati propaganda mukodokepesseget igazolja, hogy meg Te is a kirakatok betoresevel, rendorautok felgyujtasaval, osszefoglalva az eroszakkal azonositod az utcai demonstraciokat. Ugyanezzel a modszerrel sikerult a Gyurcsany fele oszintesegi roham folyomanyakent kirobbant cirkuszt is szelsojobboldali, koztorvenyes zavargaskent beallitani, pedig azert mindannyian tudjuk, hogy vannak olyanok, akik reszveteluk miatt azota kulfoldon bujkalnak es veletlenul sem szelsojobboldaliak. (Meg vannak olyanok is akik meg elo radioadasban is beismerik a bunreszesseguket...:-)) Tovabbi igazolasa a propagandarendszer mukodesenek, hogy meg egyes eleg erosen baloldali barataim is olyan kijelenteseket tettek, hogy szerintuk fejmagassagban eles loszerrel kellett volna a tomegbe loni az elobb emlitett esemenyek idejen.
De mindezektol fuggetlenul miert kell feltetlenul eroszakos zavargasokra gondolni, ha utcai demonstraciokrol van szo? En megmondom oszinten, nem feltem az allamkasszat es a sajat magam altal is befizetett ado sorsat, ha arrol van szo, hogy kicsit odabasszon a jo magyar paraszti lendulet, de a legutobbi operabalos buli (amin Ti is resztvettetek) is igazolja, hogy lehet ezt bekesen is, es annak is ugyanolyan nyomateka van, mint a pusztitasnak. (Igazolja ezt az is, hogy erdekes modon annak a bulinak is a rendorseg vetett veget.) Ami nekem leginkabb faj, hogy egyszeruen nincs, vagy alig van olyan kezdemenyezes ami melle en es a hozzam hasonszoru csendes tobbseg odaallhatna. Lehet, hogy en vagyok alultajekozott (bar vegul is ez azt jelenti, hogy a nagy tobbseg is alultajekozott/alultajekoztatott), de ezen az operabalos megmozdulason kivul en nem lattam mas megmozdulast ahol a jelenlegi szelsojobboldali tendenciak ellensulyozva lennenek. Persze a szelsojobboldal peldaerteku magatartast tanusit a velemeny kinyilvanitasa teren, de hol az ellenvelemeny? A fuggetlen magyar baloldal impotens? A szolasszabadssagot arra talaltak ki, hogy minden velemeny azonos jogon kepviseltethesse magat es ebbol kifolyolag a tarsadalmi berendezkedes majd olyan iranyba mozdul, hogy a leheto legmagasabb hanyadban elegitse ki a tarsadalom altal tamasztott es hangoztatott kovetelmenyeket. Persze ha egyes tarsadalmi igenyek nem kerulnek felszinre, mert az azt kepviselo populacio kussol, akkor nem kell csodalkozni, hogy a hangosabb kutya fog elobb enni kapni. Ez totalisan levetitheto a mai magyar punkrock szubkulturara is, ahol mostansag eleg gyakran talal taptalaljra a szelsojobboldali demagog propaganda. Bar a Punk Portal nem a vilag, de a mai magyar punk szubkultura szinte kivetel nelkul kepviselteti magat a forumon es emiatt eleg elkeseritonek tartom, hogy egy-ket udito kiveteltol eltekintve nekem, a nem is olyan reg naci-fasiszta-homofob-antikrisztusnak kikialtott szimpla parasztnak kell tartanom a frontot az egyre gyakrabban beszurodo naci ideologiaval szemben. Bar mar elkalandoztam az eredetileg altalam felvetett kerdestol es a musort illeto dolgoktol is, de azert feltennem a kerdest: Hol vannak most a langlelku forradalmarok, “gyakorlati hardcore-osok”, socialdisease kollektiva, hol vannak ezen eszmek magasztos zenesz kepviseloi? Hol a Barackca, Human Error? Es hol a Snobs?
A Snobs-rol jut eszembe, meszemenokig dicseretes amit mondtal Agi, hogy a Snobs egy kerdesfelveto zenekar. Nagyjabol en is ezt a filozofiat vallom, utalom a demaggogiat, meg a “megmondomatutit” attitudot, de azert azt is be kell latni, hogy a hirek (es itt konkretan a mediaban fellelheto hirekre gondolok) sajat szemszogbol valo felsorolasa, meg nem vet fel kerdeseket. Ha allast foglalsz (meg ha hipotetikusan is), na az mar viszont igen. Persze tavol alljon tolem, hogy beleugassak a Snobs munkajaba, hitvallasaba, ami mellesleg egy olyan zenekare amit mint zeneileg, mint hozzaallasat tekintve respektalok. Csak egy gondolat, tudod....
Ja es meg valami: merj allast foglalni! A musorban emlitetted, hogy a Te bizonytalan vagy a politikai hovatartozasodat illetoen azon okbol kifolyolag, hogy vannak bizonyos “konzervativ ertekek”, amiket fontosnak tartasz. Nekem nehez ezt konkretan megfejteni, mert a musorban nem jartatok vegig ezeket az ugynevezett “konzervativ ertekeket”. Amiket viszont megemlitettel, mint pl. a csalad szeretete es a gazdasagi lokalpatriotizmus, azok velemenyem szerint nem konzervativ, hanem szimplan emberi es praktikus ertekek. Tovabbmegyek: ez minden ember vagya es erdeke! Azt, hogy ezeket az alapveto emberi igenyeket es ertekeket a “jobboldal” kisajatototta es beleepitette a politikai hitvallasaba meg nem teszi oket elitelendove, szegyellnivalova. Mindannyian nyugodt, bekes, szeretetteljes csaladi eletre vagyunk, felebarati szeretetre es a sajat es kornyezetunk anyagi biztonsagara. Ez egyebkent meg toletek is elhangzott az interjuban. Ne tevesszen meg azok propagandaja, akik a maskent gondolkodokat kollektive drogfuggo, homoszexualis, verfertozo, istenkaromlo hazaarulokkent tartjak szamon. Ezek az ertekek mindannyiunkei.

Es utoszokent: Kedves Kata, Agi, Gabesz es Lotifuti! A csirkek nem tojnak tojast! :-))))

Udv es hajra!

BA



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére