Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 12:43:24 (1243)
nem kell hányszor mondjam nem kell

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-29 05:21:12 (1242)
Ez tul tudomanyos, volt, azaz nehezen olvashato...at kellett ketszer is mennem rajta...sorry...:((
Egy allam eseteben, legyen az anarchista is, az alkotmany a mervado. Az anarchista letezesi forma is allam lesz, nincs kibuvo, mert le kellesz fektetni az alaptorvenyeket, kulonben mukodeskeptelen, es onfelszamolo.
Ezert, ha van alkotmany, olyan, amilyen eppen ervenyben van, van ami torvenyes, es van ami torvenytelen.
Hitler brilliansan hasznalta ki a lehetosegeket, es teljesen torvenyesen jutott hatalomra.
Amerikaban Saja jol megirta, hihetetlenul atvertek a nepet, es valojaban az allamot, a partokat beolvasztottak egy ideologiai maszlagba, totalissa teve a haborut, es legyilkolva a fel vilagot.
Azaz a demokraciak barmikor totalissa tehetok, ez nem gond, illetve ma is azok, csak az emberek probaljak hinni, hogy nem.
A demokracia egy allamforma, es hatalmi jatek, ha minden kotel szakad azonnal beindul a gyilkolas.
ez van.
Lehet rola vitatkozni.

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-28 11:52:01 (1241)
Az alkotmányos keretek megadása bármilyen politikai erő hatalomra jutásánál lényegtelen momentumok. Az uralkodó politikai elit szabályrendszere nem feltétlenül felel meg a hatalom valódi eloszlásának. Hitler hatalomra jutásánál a legfontosabb tény, hogy már a náci mozgalom tömegessé vált, és a politikai rendszer a történelmi tényekkel szemben teljesen tehetetlenné vált. A parlamentalista-demokratikus rendszer már becsődölt az első világháborúban, utánna már mindenütt a végét járta, NO.-ban kifejezetten. Ennek semmi köze az alkotmányhoz, vagy bármilyen lefektetett törvényhez, elvégre ezek bármikor megváltoztathatóak, eltörölhetőek. A tény, hogy az állam totálissá tétele révén tudott Németország megfelelő ütemben fejlődni a tőkés rendszerben, elegendő ahhoz, hogy ilyen vagy olyan módon, de mindenképpen egy totalitarista politikai tényező jusson hatalomra. Igazából a parlamentalista országok hasonlóképpen jártak el, csak közvetlenül egy-párt uralom alatt, hanem a szociális demokrácia zászlaja alatt erősítették meg az állam pozícióit, vagy az USA módjára a monopóliumok hajtották maguk alá a pártokat, ezáltal a parlamentalizmus leple alatt alakult ki az állam teljes kisajátítása. Ez magyarázza azt is, hogy No.-val, és Olaszországgal, vagy a Szu.-val nem kezdtek el háborúzni mindjárt az elején, inkább az új kapcsolatrendszert próbálták kialakítani. A liberalizmus, a laissez-faire már teljesen kimúlt erre a korszakra, csakhogy a topicnál maradjunk.
Az ideológiák már ebben a stádiumban elveszítették sajátos jellegeiket, egyre névlegessé válik a totalitárius rendszerben az ideológia. Ide sorolhatjuk a mai "jóléti", szoc-lib rendszert is, ahol a pártok már semmiben nem képviselnek mást, csak személyi viszonyokat.
A tudományok területe persze teljesen átformálódott az elmúlt egy-két évszázad során. Gyakorlatilag kiépült teljesen az infrastruktúrája, gépszerűen szállítja a termelési eszközök tömegeit a termelés számára. Ennek megfelelően teljesen el is kell, hogy szakadjon a természettől, szemlélete egyre jobban belesimul az árutermelésbe, elvégre maga is áru. Márpedig az áruban egyre kevésbé a használati érték testesül meg, sokkal inkább az áru egyáltalában való léte, diktatúrája. És a természettudományoktól a társadalomtudományokig kiüresedett teret ad, elszakadva törvényszerűen az embertől, és egyre jobban kötődve a társadalomhoz.

Az a fajta determinizmus, amit a "tudomány szemlélete" ad, jellemzően annak a mechanikussá váló embernek a gondolatmenete, aki uralja a természetet, nem pedig része annak, elszakad tőle. Persze csak annyiban igázta le a természetet, amennyiben saját intézményrendszere, termelési módja őt gépiesítette.

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-28 09:49:39 (1240)
nem szabad elfelejteni hitler hatalomra jutásánál annak alapvető kereteit; magát a weimari köztársaságot, és hitler "korporatív" megoldását... persze, ügyesen használta ki a demokratikus kereteket, mivel a korábbi puccskísérletért megütötte a bokáját. annak köszönheti a hatalomra jutást, hogy szövetséget kötött a junkerekkel és még jónéhány felsőosztálybeli érdekszervezettel...

amit a tudományokkal kapcsolatban mondtál, az sajnos nagyon is igaz, bár a természettudományok területén egyáltalán nem mozgok otthonosan, viszont azt hiszem a pozitivista hagyomány mindenhol keresztbeszarta a "tényeket", ha vannak vagy voltak valaha egyáltalán ilyenek.
[előzmény (1239)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-28 00:43:10 (1239)
Hitler hatalomrajutasais alkotmanyosvolt.
Sorry!
Utana azonban a partok felfuggesztese nem,szerintem ki lehet mutatni,hogy megcinkezte alapokat.
A zsidokkalszembenifellepese semvoltalkotmanyos,mert allampolgarok voltak.
Az elozoekben csupan az igazsag es a tenyek kettevalasztasar akartam szoritkozni. Nem tul lenyeges. Egyebkent ezt kerem szamon ma mar nemcsak a tortenelemtudomanytol,ami szinte teljesen ideologikussa valt,hanem a termeszettudomanyoktolis.Fantaziava valt az egesz. Pedig addig tudomany a tudomany,amig a tenyeken alapul.A logikavalnagyon vigyazni kell,mert elropit bennunket.Egy ido utan az egesz mar csak jatek.

A mindenseg egy pici reszet vizsgalva, annak tenyeibollogikai kovetkezteteseket vonok le,majd az egeszet a vilagmindensegre alkalmazom.Lathato a csalas.Igy nez ki ma a tudomany.
Eleg, ha csak aglobalis felmelegedesre gondolunk,vagy az ozonlayer ugyere. Atverika vilagot, az emberek pedig fizetnek.Evente trilliokat.

Viccesek vagyunk, hat nem?
[előzmény (1237)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-28 00:36:49 (1238)
Az igazsag dologgalegyetertek,atenyekkelnem.Amimegtortent,azazapofon nagyra sikeredett,az mar teny.Itt sajnos nincs helye alogikanak.Valami megtortent, vagy nem?Perszemost azt mondhatod,hogy itt is van maralogika,mert avagy logiokai szimbolum.Azazbarmit mondok,alogikat valahogy ugyis alkalmazom.Meg ha nemalkalmazom is,mertakkor ott tartok logiokailag,hogy nemalkalmazom alogikat.
Mindegy.
A tenyateny,vitathatatlan.
vagy nem?
[előzmény (1236)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-21 13:54:15 (1237)
nagyon sok mindenben igazat adok neked, nem erről van szó. bár azt én sem szeretem ha valaki az abszolút igazság birtokában jelent ki valamit, ilyen szerintem sincs. a történelemhamisítások pedig maguknak a történelemkönyveknek köszönhető. amiből még gimnáziumban tanultunk pl. olyanok voltak, hogy musszolíni hatalomátvétele alkotmányosnak tekinthető, hiszen volt parlamenti képviseletük volt. a marcia su roma meg bagatell. az egyetlen szerencsénk az volt, hogy - azon kívül, hogy mindenki magától is rájöhetett, hogy ez egy baromság - a tanárunk felhívta a figyelmünket arra, hogy ez azért nem így van. nem mindenkinek volt ilyen szerencséje...

mindenesetre én egyáltalán nem állok izrael mellett abban a bizonyos konfliktusban. én csak azt gyűlölöm amikor valaki az ebben a témában foglalt álláspontját kiterjeszti mondjuk egy fiatal budapesti zsidó srácra és megrúgdossa mert köcsög izrael...
amit izrael művel, az elfogadhatatlan. legalábbis szerintem, nem tényként kezelem.:)
[előzmény (1235)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-21 08:46:22 (1236)
Ez az igazság szöveg ez jó. Csak éppen valahol még te is kimondtad valamikor, hogy nincsen abszolút igazság. Szerintem sincs. Mindenki elfogult valamilyen szinten, és a legnagyobb hazugságok egyike, ha valaki azt állítja, hogy vannak pártatlan tények. Minden forrás megkérdőjelezhető, a logika természetesen ezen szokott segíteni, de sajnos a logika nem minden. Viszont jó-, meg rossz felosztás moralizálásra vezet. Ez jó az nem, de kinek? mikor? milyen körülmények között?
A kapitalizmus nem morálisan ilyen, hanem a működéséből fakadóan. A kommunizmus sem "jó", hanem más.
[előzmény (1235)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-21 02:47:59 (1235)
Tortenelemhamisitasnak tuno dolgaim sajnos nem azok. A baj az, hogy ami nem a tortenelemkonyvek hasabjain van elhelyezve, az az atlagembernek nem igez. Miert?
mert nem a nepszabadsag fejleceben talalkozik vele szemkozt, es nem a tanari szobaban fejmosason.
Minden kornak megvannak a maguk axiomai.
A kommunizmusnak a marxizmus hulyesegei, a jelenlegi demokracianak a holocaust. Ezt igaz mar bolsiek alatt is rebesgettek, de nem nagy meggyozodessel, mert tudtak, a dolog nagyon zavaros. Raadasul sok benne a propaganda.

Ennek ellenere en a zsidok mellett allok, mert uldozni oket?
Fogalmam sincs miert?
Ennyi erovel a magyarokat is lehet, meg akarkit, mert mindenutt vannak rossz emberek.
De egy egesz nepet?
Bar ez engem nem erdekel, a tema maga sem nagyon, csak tettem megjegyzeseket.
Kivetel nelkul mindig a tenyeke alapjan mozgok, es mikor valaki felhaborodik, akkor csak bamulok, es igaz nevetek, de megis meg vagyok dobbenve. ezek szerint valakiknek maguk a tenyek nem tenyek. Aszta...!

Peldaul azt is irtam valahol, hogy Kadar janos 56-os forradalmar volt. ez persze igaz, legalabbis eleinte az volt. Egeszen a Koztarsasag-teri parthaz ostromaig. akkor jott ra, hogy hiaba forgatja a koponyeget, nekik nincs bocsanat. Agyon lesznek verve. Ekkor beszart a nadragba, es maris Moszkvaban termett, hogy leverje a forradalmat. Vagyis mindig odahajlunk, ahonnan csurran-cseppen a haszon. Mint minden jo magyar ember.
ezert is kaptam.
A jobboldaltol, mert Kadar, a kurva, a kommunista meszaros, stb.
A baloldaltol, mert kommunista nem volt jobboldali 56-os fasiszta.

Huhhh!

A zsidoktol azert kapok, mert bele merem vagni kepukbe a tenyek igazsagat.
A naciktol azert, mert hulyeknek tartom oket azert, mert a zsidokra fogtak az elso es a masodik vilaghaboru bukasait. A zsidok ebben egyaltalan nem vetkesek. ezek szinten tenyek. Ahogy Izrael mellett vagyok az arabokkal szemben, ugyanakkor kurva kemeny teny, hogy a zsidok elfoglaltak palesztinat, es az arabokat elkergettek. Ezert jogos az ellenuk valo harc, viszont Izraelnek is megvedeni magat, mivel az arab gyozelem egy kurva nagy visszaesest jelentene, egy szentfoldi civilizacio elbukasat.

Csupa ellentmondas.
Amilyen maga az elet.
ha pedig kitisztitjuk dolgainkat, es a logikaval vagunk rendet a rengetegben, maris jo nagyokat hazudozunk. Mert sem egyik, sem masik oldal nem igaz, csak reszben. teljesen nem.
vagyis egyensuly.

Nem a kommunizmus jo vagy a kapitalizmus, hanem ebbol is jo valami, es abbol is. Meg sok minden nem. ez van. Aki nem kepes igy gondolkodni, az mindig hazudik.

vagyis ideologia: NO...((((
Tenyek es igazsag:...YES...::))))


© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 09:42:28 (1234)
uramisten.

namármost. ugye te emlegeted itt a szőrszálhasogatást, hát amit a mondataimmal csináltál az kimeríti ezt a fogalmat azt hiszem.erre utalt zst is. először is: az, hogy valakinek mondjuk elsimerjük a szellemi nagyságát, az még nem jelenti azt hogy szeretjük, és mondjuk a "hívei" vagyunk. pl. elismerem orbán viktor karizmáját, ettől függetlenül távolról sem szeretem a híve meg pláne nem vagyok. ugyanez igaz gy.f-re is.
mellesleg ctg az ide felhányt kis történelem-hamisításaival borította ki nálam a bilit, bár azt hiszem ez csak számára nem érthető. meg talán számodra.
ja és ezt a zsidó témát meg hagyjuk már. egy szánalmasan szar provokációra írtam választ, de meg nekiállsz itt össze-vissza beszélni "érthető antiszemitizmusról" meg "nagyszerű népről". az ilyen töltetek csak a helyet foglalják. úgyhogy le is zárom -legalábbis én - a dolognak ezt a részét. nincs semmiféle provokáció, csak te veszed annak. valószínűleg ha azt írtam volna be hogy "jónapot mi a helyzet?" akkor is megkeresed benne a kivetnivalót, meg azt hogy nem tisztelem a kort.
és ha már itt tartunk: embereket szoktam tisztelni, nem a kort. sajnálom, én ilyen vagyok. lehet valaki felőlem nyolcvan éves is, ha egy faszkalap nem fogok tiszteletet mutatni irányába. namost az, hogy mondjuk a kérdéses személy már akkor rég lázadva szívta a ragasztót amikor tgm mondjuk még bölcselkedett, engem maximálisan hidegen hagy. az sem érdekel ha sid vicious reinkarnációjával van dolgom. nem érdekel.

az internetes hisztikhez: volt már nem egy eset, hogy személyesen beszéltem olyan emberekkel, akikkel netes fórumokon balhéztam össze. én nem akarom ezeket a sztorikat elmesélni, ha gondolod, kérdezd meg az illetékeseket. egyetlenegyszer sem torkollott a dolog verekedésbe, pedig ennél sokkal durvább hangnemet ütöttünk meg (köpet?cipő?bogár?ááá) és mégis meg tudtuk beszélni intelligens emberek módjára. ehhez viszont az kell, hogy a másik fél is rendelkezzen ezzel a szellemi minimummal.

szóval légyszíves ne dimenzionáld már túl a mondataimat. köszönöm.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:24:17 (1233)
Egyébként látszik, hogy kezdesz rendesen beszélni, úgylátszik nem kár a szóért.
[előzmény (1231)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:22:09 (1232)
Helyes, én még bekortyintom az esti borocskámat (száraz vörös balatonboglári Pinot Noir), jól van hétköznapi ez csak, de lefekvés előtt az egészség érdekében meg kell inni., te meg tépelődjél ezen a szaros punkosdin......... :-)
[előzmény (1231)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:19:30 (1231)
szerintem kettőnk közül nem én emésztem magam. le is fekszem lassan, mert lefárasztasz :D
[előzmény (1230)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:17:15 (1230)
Nem akarok én semmit a butuska szádból, csacsikám. Az indulatos állatot nem értem...... Feküdjél le szépen, ne emészd magad semmin.

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:12:10 (1229)
de még mindig nem tudom, mit akarsz, hogy a szemedbe mondjak! :) a felbőszült rinocéroszt kéred megint?
tessék: felbőszült rinocérosz.
de nem tudom, miért kell ismételgetni.
[előzmény (1228)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:09:48 (1228)
Hát már megint nem beszélsz magyarul, de annyit olvasok, hogy valami provokáció van itten. Hogy mentek itten a provokációban. Én meg reagálok normálisan, gondolván ez van így vagytok, miközben csak provokáltok. Köszi, hogy mondod. Különben a lapot azt veszem, de a sértegetést nem szeretem. Erre mondom, hogy gyere, mondjad a szemembe, ne csak itt a mesébe' légy bátor. Természetesen látatlanban és bátran, hiszen lehet százkilós karatebajnok vagy én meg csak egy hetvenkilós öregedőcske punk a negyven fölött.

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:04:48 (1227)
ez azt jelenti, hogy tudom magamról, hogy bizonyos helyzetekben meddig tudok menni provokációban. felmérve azt, hogy mennyire veszed a lapot és látván hogy nemrég feszítettél is, most meghúztam egy határt. "mert hülye azért nem vagyok"
[előzmény (1226)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 01:00:27 (1226)
hagyjuk, ezt nem értheted. ne is tört a fejed én meg inkább abbahagyom ezt itt, mert a végén még felkeresel és megversz :)

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:56:57 (1225)
miket? mit mondtam neked?
[előzmény (1224)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:55:45 (1224)
Jól látod, szóval gyáva vagy, vagy csak mesehős. Nem tudsz normálisan beszélgetni. Csak túlfűtött indulataidról sejted, nem helyénvaló ilyeneket mondani más embereknek.
[előzmény (1223)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:53:34 (1223)
hagyjuk, ezt nem értheted. ne is tört a fejed én meg inkább abbahagyom ezt itt, mert a végén még felkeresel és megversz :)
[előzmény (1220)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:53:09 (1222)
Különben elhagyhatnád ezt a gúnyos dumát, nem áll jól...........
[előzmény (1219)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:51:48 (1221)
Beragadt a CL, nehogy komolyan vedd.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:51:15 (1220)
nYAVAJÁT, SZÓRAKOZOM CSAK, DE EZ NEM VÁLASZ, ÖCSI.
[előzmény (1219)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:50:09 (1219)
ennyire megviselnek a hozzászólásaim, hogy még mindig rajtuk agyalsz? :DDDDDDDDDDDDDD
[előzmény (1217)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:50:07 (1218)
Te is egy rohadt fasiszta antiszemitA vagy, ki is, zs_t?

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:49:20 (1217)
El is felejtettem mejdnem, a zsidó hogy jön ide?
[előzmény (1212)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:48:47 (1216)
hahaha!!! az iróniád nem működött valami jól, miután x hozzászóláson keresztül sírtál a topicban... ne próbálj átverni, a köpetet csúnyán benézted, különben miért próbáltad visszafelé használni abban a felfogásban? ja tudom, csak úgy eszedbe jutott, ha már valaki itt előbb bedobta...

rakhatsz te is szmájlit a hozzászólásod végére, de ez kevés ahhoz hogy leplezd a sértődöttségedet. még mindig b.)
[előzmény (1214)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:44:47 (1215)
Ne bántsd Dalmucit, ő balos eltévedett. Csak most nem szereti az emszpé a TGM-et, mert utálni meri a rendőrterrorrt. Ez az irányvonal.
[előzmény (1208)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-07 00:35:19 (1214)
Tanulj meg magyarul, "kisbogár". A "köpete"-et mint megalázó szót hoztam föl.........ugyan ne magyarázzam (jó szó mi? - magyarázzam - benne van a magyar), annak, aki nem érti, vagy direkt érti félre, válaszom természetesen csak ironikus volt, nem akart sérteni, de ha tette sem bánom.
Én nem fenyegetek senkit, csak azt mondom, hogy úgy kell ebben a mesevilágban is viseltetni embertársaink iránt, ahogy tennénk a valóságban is. Átgondolni szavaink súlyát. Lehet, hogy CTG már nagyban szarik az egészre, megszokván ezt a baromságot, én nem, és nem is baj ez. Meggondolni azt, hogy lehet, hogy van még ember, aki odaül a szaros képlap elé, de attól még tud olvasni, érti a magyar mondatot, és felfogja a szavak súlyát. És nem csak képernyőn megjelenő betűket lát, hanem mögötte egy emberi (?), gondolatot, szándékot. Hát gondoljatok arra, amikor ideokádtok, hogy lehet, hogy ember olvassa el, és úgy hányjatok, mintha egy asztal túloldaláról tennétek. Megtennétek? Civilizáltságotok engedi? Valóban látjátok a hús-vért az agyat, aki olvassa baromságaitokat, a lelkét? Hát ezért vigyázzatok, ne legyetek gyávák, de ne csak a szaros képernyőnek merjétek vállalni mondataitokat. Érted, te kis hülye? :-)
[előzmény (1212)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére