Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 19:24:40 (1273)
neeee... érted, ez kb olyan, mintha kimennél olyan transzparenssel, hogy "fehér európai keresztény vagyok". nagy dolog.
annak idején beszéltem melegekkel amikor ez még nagyobb balhé volt, és azt mondták kénytelenek kicsit provokatívak lenni, mert pl. az egyetemeken eszméletlen diszkriminációnak vannak kitéve, és kb sehova nem tudnak már jogorvoslatért fordulni. akiről megtudták hogy meleg, annak sanyi volt egyes intézményekben. ja, hát ők nem rúgták szét az andrássy utat, de a "fellebbezések" után más eszközökhöz kellett nyúlniuk.
ennek ellenére bennem is van ellenérzés velük szemben, de azért igyekszem ezeket elnyomni, mert azt hiszem alaptalan. és speciel van meleg ismerősöm is, akiről hosszú évekig nem tudtam hogy az, nem szokása rózsaszínben flangálni az utcán:-)
[előzmény (1264)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 19:21:08 (1272)
Nem, de ha ők ettől várják a megváltást, az elég gáz... És valamilyen szinten még erőszakos dolognak is tartom, de mindegy ne menjünk bele...
Van egy cimborám aki buzi, és megkérdeztem tőle, hogy neki mi a véleménye az ilyen eseményekről, és az övé is egyezett az enyémmel.
[előzmény (1266)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:21:18 (1271)
Ennek természetesen semmilyen, nem is a buzisága miatt irtam a dolgot, hanem csak azért, mert engem e miatt tényleg hátrány ért akkor, lévén el kellet viselnem hogy egy kibaszott ronda borizű borostás faszkalap beleugasson a beszélgetésembe és hozzám érjen. Most is kiráz a hideg ha rágondolok...de tényleg nem azért haragszom rá mert homokos. Persze a felvonulás meg az ő dolguk...amúgy most derült ki számomra egy általam ismert emberről hogy homoszexuális...kicsit meg is lepüdtem rajta, mert nem gondoltam volna. Ezzel természetesen az ég adta világon semmi baj nincsen.
[előzmény (1268)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:19:05 (1270)
bocs, átsiklottam azon, hogy "megtámadott". ezesetben jogos.
[előzmény (1267)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:18:25 (1269)
-egy

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:17:46 (1268)
Marcikám, és milyen következménye lett ennek? Megvert, megalázott, vagy ő lenne egy jövőbeli munkaadód, aki miatt most ugrik az állásod? :) amúgy tényleg vannak erőszakosak, de azokat nyilván azért itélem el, mert egy agresszív szemétládák. a felvonulásokkal kapcsolatban: ezek az emberek szerintem nem azért teszik, mert éppen nincs jobb dolguk (vagyis nem hiszem, hogy többségük ezért csinálná). tény az, hogy ma bőven elég melegnek lenni ahhoz, hogy valakit kiröhögjenek, vagy korlátozzák bizonyos területeken, lásd munkahely. az megint más kérdés, hogy az ilyen eseményeken ki hogy néz ki, dehát bassza isten, nem nézek oda...
[előzmény (1267)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:07:36 (1267)
Én kerültem kb. másfél - két hónapja :) bár ezt nem a melegek számlájára irom, de sétáltunk a Körúton kézenfogva a barátnőmmel és megtámadott egy transzvesztita :) - akkor mondjuk nagyon nem voltam ilyen jókedvű...de nem az volt a baj elsősorban hogy transzvesztita volt, hanem hogy egy agressziv faszkalap volt. Valamennyi előitéletem biztos nekem is van, de én inkább azt nem birom ha erőszakosak az emberek - ami nem csak buzi szokás. A felvonulásról meg: régebben én sem értettem mi a francnak kell felvonulniuk, mert egyrészt bárki felvonulhatna azzal az erővel hogy egy bizonyos fajta csoporthoz tartozik...de aztán én is megbékéltem...vonuljanak csak...az ő hibájuk hogy nem veszik észre hogy ebben az országban ezzel csak maguknak ártanak, maximum nem sétálok akkor arra.
[előzmény (1266)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 18:01:04 (1266)
gondolom azért te még nem kerültél hátrányos helyzetbe amiatt, hogy heteroszexuális vagy...
[előzmény (1264)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:49:11 (1265)
en azert arrol sem vagyok meggyozodve, hogy a legtobb embert nem erdeklik a melegek. szerintem szeleskoru elotelettel van a legtobbunk - magamat is valamilyen szintve beleertve -irantuk. es meg csak azt sem mondom, hogy ezek teljesen alaptalanok,. gondolok itt pl. sokuk iszonyodasara az ovszerektol.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:36:24 (1264)
Ja, nem is a kitiltásról van szó... Hanem arról hogy egyszerűen hülyék. Az ellenkező hatást érik el vele.
Csodálom, hogy még nem szerveztek hetero felvonulást egyébként... Hetero vagyok vállalom! :)
[előzmény (1263)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:27:36 (1263)
es miert ne vonuljanak fel, ha nekik ahhoz van kedvuk? ha nem tetszik nem kell odanezni. nekem sem nyujtanak felemelo latvanyt, de attol meg nem tilthatom ki oket az utcarol.
[előzmény (1262)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:25:12 (1262)
Tudod sok ember le is szarná a melegeket, ha nem vonulnának fel... Ha valaki magából kikelve ordítja, hogy "NEM VAGYOK MÁS!!!!!!!", az egy idő után gyanús...
[előzmény (1261)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:17:16 (1261)
latod, az a baj, hogy szerinted a langyi felvonulas egy szelsoseges eset, mikozben normalis helyeken le sem szarjak az emberek. en a kozvetlen kornyezetemben magyarorszagon - talan a szantot leszamitva - nem tapasztalom, hogy habzo szajjal szidna a melegeket, de altalanossagban veve aligha lehet massag szeleskoru tolearalasarol beszelni. az a reteg ami a gyozike sot nezi nem biztos, hogy nem utalja a melegeket, a ciganyokat, meg egyeb kisebbsegeket, sot
[előzmény (1259)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:04:08 (1260)
de ezt a szent korona eszményt hagyjuk, mert attól tényleg kifutok a világból:-) ellenben az is egy bizonyos politikai nézetrendszer képviselőire jellemző, és nem magyarországra mint egészre.
[előzmény (1258)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 17:03:25 (1259)
én nem egészen így látom. szerintem rengeteg minden megvalósult, és sikerült egy csomó hagyományt belekúrni a süllyesztőbe, és nem csak gazdasági téren valósult meg a liberalizmus. ha egy szélsőséges esetet veszünk, mondjuk egy langyi-felvonulást, akkor persze az átlagmagyarbók kitör a tradicionalista, meg a reakciós, de ez egyrészt inkább az idősebb generációra jellemző (meg néhány politikai csoportra), másrészt ők sem konzisztensek. a mindennapi élet terén szerintem iszonyatosan sok "tabu" szűnt meg. és azzal meg fölösleges áltatnunk magunkat, hogy a magyarok többsége ma a dunatv-n néz fekete-fehér magyar filmeket, mintsem inkább a győzike sóban nézné ahogyan körbepisálja a lakást a kisgyereke.
[előzmény (1258)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 16:58:16 (1258)
magyarorszagon maximum gazdasagi liberalizmus valosult meg, masfajta nem nagyon. en nem vagyok elkotelezettje semmilyen eszmenek, de ha korbenezel aligha lehet a magyar tarsadalmat vagy a politikai elitet liberalisnak nevezni. a kozhiedelemmel ellentetben a homoszexualitas, prostitucio, drogfogyasztas, a ateizmus, vegetarianizmus, a pacifizmus , demokracia, a paraznasag es egyeb ketseges erteku dolgok nem nem a liberalizmus szulemenyei, hanem sokkal regebbiek. ellenben erdemes megfigyelni pl. ahogy sokan teokracia 7 sulyesztenek vissza magyar orszagot, a szent korona eszmejet tekintve iranyadonaka2007 problemainak megoldasara.
[előzmény (1257)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 15:56:16 (1257)
nézd ha a szocializmus kerekedett volna felül, most biztos arra lehetne mondani, milyen hatásait szívjuk, de azt hiszem a liberalizmus az, amelyikből a legtöbb minden megvalósult, ha nem minden.
[előzmény (1255)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 15:47:04 (1256)
Ja, kifejtetted a véleményemet bővebben:D
[előzmény (1254)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 15:24:58 (1255)
milyen eszme vagy politikai iranyzat nem okoz karokat?
[előzmény (1254)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 15:17:14 (1254)
ez egy hozadéka, bár én ezt tartom talán legkevésbé problémának, őszintén. sőt, ez alapvetően szerintem nem is gond. ha kicsit a dolog lényegénél fogjuk meg a dolgot, akkor nem az számít, hogy valakit két féri vagy egy nő és egy férfi neveli-e föl, hanem hogy hogyan bánnak vele. ugye erre van az a már közhelyszerű libi reakció, hogy "alkoholista apa és narkós anya nevelése, akik verik a gyereket, nem valószínű, hogy jobb, mintha két szerető férfi nevelné föl". mindenesetre lehetséges, hogy ez is kicsit mellékvágány, de ha már valóban arra vagyunk kiváncsiak okoz-e károkat a gyerekben hogy két férfi neveli föl, talán megint ahhoz jutunk, valaki hisz-e természeti törvényekben avagy sem.
objektíve természetesen nem jelenthetek ki semmit, de szerintem nem okoz önmagában a dolog károkat.

a liberalizmus, na az komoly károkat okoz.
[előzmény (1251)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 15:13:37 (1253)
valóban tanulságos.
[előzmény (1252)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 14:59:47 (1252)
Most találtam a RLO honlapon egy tök jó kis ideillő idézetet. Bizonyára nem sértem meg őket, ha beszúrom:D

"A lelki alkalmazkodás mechanizmusa kérlelhetetlen.
Ha valaki megmondja Madame Curie-nek, hogy ötven év múlva gigatonnák és "overkillek" lesznek az ő radioaktivitásából, akkor talán nem mer tovabb dolgozni - de a lelki nyugalmát biztosan örökre szétdúlja a rettenetes jóslat. Mi azonban hozzászoktunk a gondolathoz és már senki sem tartja őrültnek a kilohullákban és megahalottakban számoló embereket. Alkalmazkodóképessegünk arra vezet, hogy mindent elfogadjunk - ez az egyik legnagyobb veszély. A tökéletesen alkalmazkodó lények nem ismerhetnek erkölcsi határokat."
Stanislaw Lem: Az Úr hangja
(Murányi Beatrix forditása)

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 14:58:31 (1251)
Hát én személy szeint nem értek vele egyet, hogy legyen gyerekük, mert a társadalmi hatása nem biztos hogy pozitív, de valóban nem a buziságról szól a liberalizmus. Ezt csak a buzik gondolják így:D
[előzmény (1250)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 14:50:42 (1250)
amúgy meg ez nem kardinális kérdés szerintem hogy a buziknak van-e gyerekük vagy sem meg hogy lehetnek-e papok vagy sem. ezredrangú.

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 14:49:53 (1249)
asszem ennél a liberalizmus kicsit súlyosabb és komolyabb károkat is okozott...
[előzmény (1248)]

© Erendilválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 13:13:25 (1248)
Liberalizmus:
Gyereket a buziknak, had legyenek papok is. A szoptatós anyákat zavarjuk be az utcákról,mert az a pedofiloké, a buziké és a transzfesztitáké...

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:46:39 (1247)
a totalitarius allam es a totalis haboru 2 kulonbozo dolog. a totalis haboruk korszaka nagyjabol napoleonnal kezdodott es a 2. vilaghaboruban (legalabbis europaban) veget ert. nem mintha nem lenne neked mindegy.

amerikaban nem demokracia van, soha nem szantak annak. attol meg hogy az allam propaganidsztikus modszerekkel probalja iranyitani az embereket nem totalitarius, azt gondolsz amit akarsz, azt olvasol amit akarsz, a szolasszabadsag gyakorlatilag a legnagyobb az egesz vilagon - igaz az allam ezt probalja visszafolytani.
[előzmény (1242)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:30:19 (1246)
te nem hatoltál túlzottan az anarchista elméletek és gyakorlatok mélyére igaz?
[előzmény (1242)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:22:48 (1245)
ez derék! köszönöm megértésed. De tagadnám hogy Feró fasiszta lenne...igen egyszerű hogy miért nem, de ebbe most nem mennék bele.
[előzmény (1244)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 03:58:50 (1244)
Egyetertek...Fero!
De az allitolag fasiszta!
Persze dehogy, csak nem szelsobalos lelkibeteg.

Liberalizmus jo, ha arpad-savos.
ha nem...nos...akkor nem jo.
[előzmény (1243)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére