Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Che Guevara
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Comandante Ernesto "Che" Guevara de la Serna

Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 19:45:44 (474)
Teljesen igazad van sztem, csak pont emiatt az emberi gyengeség miatt, és elérhetetlen célok okán a kommunizmus sosem szülhet jót....az alapötlet jó volt de soha nem fog összejönni. vagy nem?
[előzmény (473)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 19:18:24 (473)
A kommunizmus célja a tudományos szocializmus. Pontosabban a kettő ugyan az. Azaz a kommunisták célja ez.

Nem egy egyeduralom, önkényuralom, diktatúra vagy mi a faszom amiröl beszéltél. Persze a kezedet nehéz (párt kell, annak tanács, vezetö elnök, titkár, akkor ottvan a sok karrierista barom aki magát komcsinak mongya mer ügyeskedik). És ezek az emberi gyengeségek az okai annak hogy a párt nem tölti be az igazi feladatát, vagyis hogy építve a közösségi társadalmat, fokozatosan lebontja magát és az irányítás végül teljesen önszervezett lesz.

Most lehet jönni hogy de Kubában nempontígy,meg a Szovjetónió, Bulgária, kis hazánk.... A lényeg mindenütt ugyanaz (lenne, lett volna), csak más (lényegépben ugyanaz, mégis itt-ott eltérö) társadalommal összeillesztve.
Mer munásosztály az munkásosztly akkor is ha cukornádat szed szalmakalapban vagy gépeket szerel olajos gatyában.

Mos nem akarom újra leírni ugyanazt amit a régebbi hozzászólásaimban megtettem.
Ha érdekel olvass Komcsi Kiáltványt, Tökét.


Ami meg a pánkot illeti. A pánk szubkultúra a kapitalizmus szüleménye.
De belülröl jött. Mig a marxizmus az kívülröl. A közös tulajdonságok (ha vannak) abból fakad hogy mind a kettö elutasít valamit, helyenként ugyan azt a dolgot.


Nem fogok vitázni Veled, mer ugyis vagy erös ellenvetések áradtát kapnám ami nem lenne baj, mert igy lehetne vitázni csak. igazából a fent emlitett ok miatt nincs kedvem hozzá.
[előzmény (471)]

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 18:32:22 (472)
még annyit, hogy sosem értettem, hogy mit keresnek a pánkportálon kommunisták, sosem értettem, hogy lehet egy magát pánknak nevező csapat kommunista. a pánk szerintem magát a rendszert támadja, pláne az ilyen elfajzott és rossz ideológiákat - ami az egyént szabályosan kizsákmányolja - politikai eszméket, mint a nácizmus illetve a kommunizmus. éppezért kurvára nem tartom helyénvalónak, ha egy szerinte pánk kommunistának vallja önmagát, ez szememben ugyanolyan szerencsétlen dolog, mintha náciként tenné ugyanezt.
[előzmény (471)]

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 18:27:22 (471)
egyébként che írásai közt volt egy olyan, amiben éppen arról beszélt, hogy ebben a munkában az élenjáró szervezet a párt és ezen belül is Fidel - megmagyarázva azt, hogy miért is van az, hogy a kommunizmus eléréséhez nem a nép "vezetésére", hanem egy tapasztalt kommunista vezetésére és diktatúrájára van szükség - az, aki mint hihetetlenül fantasztikus és nagyon elvhű és közte meg a nép közt aztán ott van a dialektikus egység. így a párt lassan a népet is felzárkóztatja a kommunista elvtársak "élenjárásához" és kész is a kommunizmus vagyis az "élenjáró társadalom", ahogyan ő fogalmaz. persze ez az út teli van buktatókkal, mint az osztályellenségek vagy az imperializmus rút árnya. magasröptű és érvekkel dúsított hozzászólásodhoz annyit fűznék hozzá, hogyha kifogytál az indokokból, és rámszórod frusztráltságodat akkor eme mondandód pontosan visszahat önmagadra, tehát véleményem szerint alábbi kijelentésedben csak a személyes névmást tévesztetted el.
[előzmény (470)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 18:12:51 (470)
Te egy szar, senki vagy.
[előzmény (469)]

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-31 17:49:37 (469)
egyébként mióta ideológiája a kommunizmusnak a szabadság és egyenlőség? egyébként meg:

"You must have seen children whose physical constitutions appeared to be those of eight or nine-year-olds, yet almost all of whom are thirteen or fourteen. They are the most authentic children of the Sierra Maestra, the most authentic offspring of hunger and misery. They are the creatures of malnutrition.
In this tiny Cuba, with its four or five television channels and hundred of radio stations, with all the advances of modern science, when those children arrived at school for the first time at night and saw the electric light bulbs, they exclaimed that the stars were very low that night. And those children, some of whom you must have seen, are learning in collective schools skills ranging from reading to trades, and even the very difficult science of becoming revolutionaries."

számomra guevara semmivel sem jobb, mint Sztálin vagy akár Hitler. egy olyan eszméért küzdeni, amely egyértlműen totalitárius? csegevara egy őrült, fanatikus vegytiszta kommunista volt, a legrosszabb fajtából, aki már Castroéknak is túl "durvának" és hülyének találtatott. emellett istenítette azt a Szovjetuniót és annak vezérét, aki a permanens forradalom miatt milliókat irtott ki, kergetett a halálba vagy küldött a gulagra. mindezt azért az eszméért, amiért a drága jó csegevara élt, halt. és te ezt az embert hasonlítod össze Petőfivel? egyébként meg Kolumbiában fogták el a kormánycsapatok, mikor már senki sem tisztelte.
[előzmény (427)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-30 18:08:41 (468)
Petőfi akkor még nem volt olyan ismert, és a verseit sem nagyon olvasták, csak a pilvaxosok, de harcolt ő fegyverrel a kezében. Csak sztem semmit nem ért el az egésszel, csak annyit h nem ágyban párnák közt halt meg , de ez meg csak neki jó.
[előzmény (465)]

© manu7válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-30 17:43:39 (467)
ja ez ide ment
[előzmény (465)]

© manu7válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-30 17:43:16 (466)
elképzelem,ahogyan verset szavalsz miközben rommá lőnek:)
de igazad van

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-29 16:39:42 (465)
Petőfi nem fegyverrel a kezében harcolt, hanem szellemi tőkét adott (nemcsak) a 48-as forradalomnak és szabadságharcnak. egy háborúban nem csak puskával a kézben lehet harcolni.
[előzmény (427)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-24 12:19:09 (464)
igen láttam sajnos elég szánalmas.


de nekünk nincsenek nyugati szponzoraink, mint a nagymagyarországos meg nemnemsohás társulatnak
[előzmény (463)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-23 22:12:24 (463)
http://gportal.hu/portal/kommunistamegujulas/ hát ludd fiam ez az oldal undoritoan szar.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-23 14:16:36 (462)
akkor legalább ebben egyet értünk!
én legalább tudom hogy miért tisztelem őt és miért nem............
[előzmény (455)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 21:45:59 (461)
mármint a politika szobába...
[előzmény (460)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 21:44:38 (460)
Polly: csak tudod a gumiszobába majdnem miondig benézek, és ha beír valaki, akkor eléggé felül van, és muszáj látnom! valami jobbat? mondjuk haluka! és az a baj vele, hogy nem tetszik ez a név és kész...de mivel megmagyaráztam már, nem értem hogy mit nem értetek! csak akkor hirtelen szúrta a szememet!

Luddika: nem vagyok pank, és nem is akarok az lenni! szóval legközelebb ha olyan leoltósat akarsz mondani, akkor tudd meg hogy én ki vagyok! addig meg ssssss...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 20:57:28 (459)
amúgy semmi baja csak valami egyedit akart mondani. olyan pánkosat
[előzmény (458)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 20:21:14 (458)
ha zavar akkor ne nézz oda ahova írva van. nézz máshova és találj ki valami jobbat. és ha szabad klrdeznem mi baj van vele?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 17:47:48 (457)
mé, sztem ez tök fasza név
[előzmény (456)]

© halukaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 16:29:54 (456)
töröljétek már ezt a topikot! utálom ezt a nevet! hogy lehet valakinek ilyen nevet adni? fujjjj....csegevara, vagy mi. mi ez a név basszameg? blöáá...na mindegy...csak szúrta a szememet...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 12:49:53 (455)
Hát ez az. Csak attól "sztár" hogy sztárolják. Semmi egyébtől.
[előzmény (454)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-21 22:20:42 (454)
az a lényeg hogy Bolíviában, Argentínában még mindig úgy néznek rá mint a legnagyobb messiásra! a fényképét azért őrzik mert úgy érzik hogy szerencsét hoz!
itt bárki bármit mond ettől ő még egy örök emlék marad a még élő katonái, gyermekei és a Dél - Amerikaiak szemében! ettől hallhatatlan!!

© GFSválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-21 20:01:34 (453)
Ámbár én már eléggé kifejtettem a véleményem pár oldallal és hónappal ezelőtt, a pólóhoz még hozzáfűzném: egyátalán nem úgy kéne ítélni, hogy: "Akin Che-s póló van, az azt sem tudja ki az". Ez kezd olyan lenni mint, hogy az a menő ha csak ismeretlen zenekarokat hallgat az ember.
Én kaptam egy Che-s pólót, de Kubából. Nagyon örültem neki és nagyon vigyázok rá. Egyik ismerős volt kint és hozott. Ha a kínain vettem volna 500ftért akkor nem becsülné meg, de ez azért más.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-21 11:57:34 (452)
:-))))
[előzmény (451)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 21:10:51 (451)
Ok! Én is utálom a szőrszálhasogatókat.Meg is rovom ma magam. Nem lesz ma maszti.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 19:00:38 (450)
Tudodm én is. Bocs, elgépeltem.
[előzmény (448)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 15:21:25 (449)
Crass-Bloody revolution (tessék megtekinteni a szövegét!)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 13:38:47 (448)
Szerintem meg egy gyilkos forradalmár volt, dehát van másféle forradalmár? Hát nem sok talán az ipariforradalmárok, ha létezik ilyen szó a feltaláklókra. Persze nem olyan értelemben gyilkos, mint az ámokfutó, akit említettél, de azért mégis gyilkos valamilyen szinten, bármiért teszi azt. Jelzem én ezért nem ítélem el és nem utálom.
Viszont a baptista más, mint a Batista diktátor.
[előzmény (446)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 13:34:21 (447)
Nem hiszem, hogy lett volna értelme, de nem kell mindig mindenben az értelmet keresni. Maga a gesztus ma már szinte fenségesnek és elképzelhetetlennek számítana. Holott akkor símán bekövetkezhetett volna. Ma már erre és még egy csomó dologra semmi esély sincs.
[előzmény (444)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 13:20:07 (446)
Most azzal ha valaki azt mongya haogy cse jófejvolt és ezt szajkózza, akkor csak a csökönyös anyázást és csakazértises ellentmondáyt váltja ki a kapitalizmusban megsavanyodott fogyasztótól aki tuggya hogy nem lesz jobb neki soha ezért amindennapos idegességét itt a fórumon tölti ki.

Semmi értelme egy ilyen vitának.


Che Guevara egy marxista forradalmár volt, gyilkolt, de nem volt gyilkos.
A kubai burzsoáziát és annak felbérelt katonáit gyilkolta.
És ez nem ugyanaz mint amikor egy ámokfutó legyilkol egy békésen bevásárló családot, vagy Baptista katonája lelövi a kubai földmüvest mer nincs több cukornádja mint ami kellene az uralkodónak.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-20 12:39:00 (445)
én személy szerint azért Tisztelem /és nem rajongok érte/ mert forradalmár volt
de ez sok mindenki másra is igaz! Én úgy álltalában minden forradalmárt tisztelek! Cortez től Zapata ig
[előzmény (441)]



Elejére << Előző < ... 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 ... > Következő >> Végére