Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Gyurcsány
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Jó lesz-e, vagy nem?

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-27 12:49:36 (2886)
ő legalább tud írni. neked viszont szívesen küldök mondjuk egy ablak-zsiráfot.

e-mail: educate.retards@helpingfools.com
[előzmény (2885)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-27 11:01:29 (2885)
én vidéki panelos vagyok. velem mi legyen? szopjak vagy ne?

jó sok hülyeséget összeírkáltál - szerintem
[előzmény (2883)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-20 22:17:15 (2884)
"Az államot, mint centrális erőt a tőkésosztály hozta létre, hogy a kapitalista termelési mód alapzatát biztosítsa."

aranyos marxista kitétel, ám egy erőteljes redukcionizmus eredménye.
[előzmény (2881)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-20 20:37:21 (2883)
Hallottam, hogy a panelosok távfűtés díját 8,5%-kal emelik. Nekem a gázt meg 100-zal. Mert "gatdag" vagyok. Vajon mi van a minimálbérre bejelentett milliárdosokkal?
Ha a "panelosoknak" is megtennék ugyanezt szerintem fölborogatnák a villamosokat bizony. Mert két lépcsőházban annyian laknak, mint egy kis faluban, meg lenne a közösség rögvest, hiszen fizetni nem akarnának ennyit. A vidéki meg szopjon. Nem ez a szavazóbázis amúgy sem. Aki meg eltartja magát gondoskodás nélkül az szopjon csak, a magyar paraszt. Én fizetek az útért, a járdáért, mindenért, a városi semmiért. Kapok érte szarabb ellátást, meg fizethetem a közlekedésemet is rendesen, ha el akarok jutni valahová, ami esetleg helyben van a városinak. Módszeresen szopatják a vidéket. De leszarom, én kimegyek a teraszra, oszt odateszek egy jó kis húsdarabot a grillre, amikor akarom, a városi meg elmegy "görögbe", meg mondjuk egy őrségi tanyára, hogy mindezt érezhesse, ami nekem napi megszokás.... Persze ez nem pontosan így van, de közelít a valósághoz....

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 18:00:17 (2882)
Már miért ne tudna kimenni? A polgárhaború, és a forradalom egybként teljesen különböző fogalom. A polgárháború az, amikor az uralkodóosztály két csoportja egymásnak esik, és ennek katonái, eszközei a munkásosztálybeliek. A forradalom az, amikor a fennálló osztály, a fennálló termelési mód ellen a dolgozó osztály fellázad, és ha nem is sikeresen, de megpróbálja azt összezúzni. Ez pedig mindig áldozatokkal jár, és fog is járni. Polgárhábrút én sem szeretnék...

Ebben a konfliktus helyzetben azonban ha felelőst akarok keresni, akkor sokkal többről van szó, mint egy személyről. Ugyanis ennek a jóembernek vannak támogatói, ráadásul bizonyos érdekeknek megfelelően cselekszik. Hiába szeded le az miniszterelnöki székéből, lesz más, aki ugyanezt viszi véghez, amíg létezik az a bizonyos érdek csoport. Az uralkodó osztály pedig, amíg létezik, ilyen helyzeteket fog nekünk prodkálni, nincs kisebbik rossz belőle.
[előzmény (2881)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 17:52:48 (2881)
Az állam konkrét gazdasági helyzete csak egy vetülete a nemzetgazdaság teljesítményének, de hogy pontosítsam a dolgot, Anglia a XIX.sz. első felének leggazdagabb állama volt, mégis a munkásnegyedekben az átlagos élethossz nem volt több 25 évnél, valahol még ennél is rosszabb. Ennek ellenére gyönyörűen virágzott a kereskedelem, a hadiflotta sem volt éppen világutlsó, ergó magának az államnak jól ment a szekér. A szociális államberendezkedés persze némileg már megtévesztő, de a különböző szolgáltatások, melyeket az állam különböző egységei nyújtanak, az is abból az érték tömgből van, amit itt megtermelnek. Az hogy a dolgozók adó, vagy hozzájárulás formájába dobják kötelezően bele a nagykalapba a saját maguk megélhetéséhez hozzátartozó szolgáltatások ellenértékét, nem jelenti azt, hogy az állam valamilyen gondoskodó szervezet lenne.
Az államot, mint centrális erőt a tőkésosztály hozta létre, hogy a kapitalista termelési mód alapzatát biztosítsa. Ebbe a jogegyenlőség többé-kevésbé fenntartott rendszere ugyanűgy beletartozik, mint a tulajdon védelmét szolgáló karhatalmi eszközök szervezése, illetve jogrendszer fenntartása.

A rendőr egyébként ugyanúgy munkásosztálybeli, a felvetés egyébként nagyon is jogos. Csakhogy azt is be kell látni, hogy az uralkodó osztály bármilyen történelmi helyzetben is csak csekély létszámú osztály. A mai modern ipari fegyverarzenál tömeges elsajátíthatósága miatt már csakis munkaerő vásárlásával tud olyan karhatalmat létrehozni, amivel kordában lehet tartani a dolgozókat. Az a rendőr, aki mondjuk egy eldurvuló sztrájk során veri a munkásokat, az ellenforradalmi elem, és nyilván ellenfél. Mint rendőr. Ugyanaz, mint aki egy sztrák során bemegy dolgozni, és ezzel sztrájktörő lesz. Nincs mese, át kell gázolni rajta.
[előzmény (2878)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 17:32:17 (2880)
+osztály része

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 17:32:15 (2879)
Szerintem viszont egy megfelelo vezeto-gharda, egy megfelelo politikai elit az alap az orszag romlasanak megakadalyozasanak. mondjuk ezzel ujat nme mondtam, akinek egy kis esze is van az tudja ezt. tehat egyaltalan nem mindegy, hogy ki all az orszag elen. sajnos azonban jelenleg nem tudok olyan embert vagy olyan partoto mondani aki megfelelo lenne. teljes valtasra lenne szukseg, nade hogyan? ez nem a mi feladatunk kellene hogy nlegyen, a hogyan? megtalalasa.

Te meg en egyutt teszunk valamit, ez igaz, es helyes is. csak eppen erre is magasrol tesz Fleto meg Viki meg az osszes tobbi. Lehet itt barmit csinalni, te, en meg sokan. csak eppen nagyion eselytelen, hogy legyen foganatja. amig el nem jon egy olyan politikus, aki felelos, akit erdekel az orszag, addig hiaba vonulok ki en is itt Csaban a Kossuth terre, nincs eredmenye. csendes tuntetessel nem lehet eredmenyt elerni. nem kell felreerteni, nem polgarhaborut kell kirobbantani, olni, stb (csak egyes csoportokat, de ez nem az a topik).

Persze, mindenki nem tud kimenni. De aki megteheti, az elobb-utobb meg is fogja tenni, erre merget vehetsz. Es ebben is GyF a fofelelos. amit az elodei elbasztak, meg mindig valamilyen szinten orvosolni tudta volna. de ehelyett? tudjuk mi van....
[előzmény (2877)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 17:31:18 (2878)
"Tudniillik az én létem nem attól függ, hogy az állam kasszájában mennyi van"

ebben sajnos tévedsz. persze lehet az alapösszefüggéseket feltárni, azonban épp ebből is kikövetkeztethetted, hogy a létedet lebegtetik, illetve azt, ami a létedhez szükséges. ha szar állapotban van az államkassza, akkor kevesebb fizetést fogsz kapni, és drágább lesz a kenyér is. hát azt azért ne mondd már nekem, hogy ez le van szarva...

abban igazad van hogy ez az ú.n. gazdasági/politikai elit hibája. köztük gyf-é is. és abban is igazad van alapvetően, hogy nem mint keresztény/magyar stb.-ként kell a dolgokkal kapcsolatban gondolkozni. ennek viszont a másik vége az, amiről te beszélsz, hogy az emberek gondoljanak magukra "osztályként". hát erre még várhatsz kicsit azt hiszem...

saját érvelésedből következhet egy érdekes kontradikció is: a hatalom ugye magától teszi függövé drága polgárait, főleg anyagi értelemben, azaz egzisztenciálisan. namármost ilyen alapon az általad osztály elnyomás erőszakszervezeteként aposztrofált rendőrség a havi nettó 130ért/kopf nem munkás?
[előzmény (2877)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 17:12:22 (2877)
Nem védem kicsit se Gyurcsányt, de azt is jó lenne látni, hogy emberek kicsit értelemesebben is végig gondolják azt, hogy vajon lehet-e egy ember a felelős, vagy ez egy olyan gazdasági folyamat, amit szép akarat nem tud megváltoztatni, és nem egy jó- vagy rossz vezető gárdán múlik a dolog. Saját piciny véleményem szerint ennek a Gy.F. fasznak is csak ott kell lógnia a lámpavason, mint a haverjainak.

Nem az ország van szarban, már megbocsáss. Tudniillik az én létem nem attól függ, hogy az állam kasszájában mennyi van. Elvégre akármennyi is lehet ott, azt tőlem vették el. Te, vagy én, mint kisember téves nagyon sokat tud tenni. Csak nem a szavazófülkében kell egy voksot letenni, mert attól valóban nem változik semmi. Nem is egyenénenként kell tenni, hanem együtt. Ha teszem azt, te meg én együtt teszünk valamit, az sokkal hatásosabb, mint te is valamit, meg én is egyedül. Ha nem vezetőkön vitatkozunk, hanem tényleg azon, hogy mit kell tenni, akkor már jó úton járunk. Annak viszont tényleg semmi értelme, hogy személyekről vitázzunk. Se Gy.F. se O.V., se más nem jelent a kisembernek megoldást. Csak saját magára, ti. saját osztályára számíthat. Csak úgy kell neki is átgondolni az életét, mint munkás. Nem mint elvont ember, meg nép, meg magyar, meg keresztény, vagy egyéb olyan csoportosítások, amik a munkásság megosztottságát szolgálják.

Nem vagy kevesebb magyar, mint aki itthon maradt, csak arra akartam rávilágítani, hogy mindenki nem tud ki menni. Ráadásul éppen az van, hogy a nyugati államok sem állnak sokáig a gazdasági helyzetük magaslatán. A probléma éppen a bevándorlók hada, másrészt a progresszió elmaradása teljes csődöt is tud jelenti. De az elnyomás nem csak abban van, hogy a számlákat ki tudod-e fizetni, vagy sem. Szerintem. A rendőrség pedig az, ami eddig is volt: az osztály elnyomás erőszak szervezete. Ez nyugaton is igaz, ahogy Magyarországon is, vagy Kínában. A tulajdont védeni, védetni kell. De nem az én könyves polcomat védi, ezt elhiheted.

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:55:06 (2876)
gyurcsanyit felolem vedheted, meg kb azt dumalsz amit akarsz. ha ez neked jo, akkor legyen neked.

amugy meg nem kell tul bonyolult dolgokra gondolni. szarban van az orszag, ez egyertelmu. kilatas nincs, foleg Bekes megyeben, na aztan itt tenyleg semmi kilatas nincs. lehetetlen tervezni a jovot, illetve olyan jovokepet tervezni, ami nekem megfelel. Ebben a legnagyobb resze gyurcsanynak van (azzal egyutt, ami). A rendori fellepes? arrol nem mondok semmit mert nem voltam Pesten. de amilyen fotokat, videokat, beszamolokat lehet latni rola, attol a hanyinger kerulget.

Elmenni mindig konnyebb mint tenni valamit. Kerlek, vilagosits fel, hogy az egyszeru ember mit tud tenni, amitol a helyzet megvaltozna? Azon kivul, hogy kinyilvanitja a velemenyet, amire perszue nagy ivben szarik mindenki. Tudni kell, hogy mi a valosag, hogy kulfoldon sokkal jobban lehet boldogulni, mint otthon. Nem mindeghy hogy ugy elsz, hogy aggodsz a szamlak kifizetese miatt, vagy pedig felre tudsz tenni minden honapban egy jelentosebb osszeget a kesobbiekre. Szerinted egyebkent aki kulfoldon van, es mondjuk ott is akar maradni, az magyarsagaban mennyivel kevesebb mint az aki itthon van???
[előzmény (2872)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:49:34 (2875)
Ez egy komcsi írás. Csak azért, hogyha veszi valaki a fáradságot, és beleolvas, akkor kiderül számára, hogy mi a kommunista, és mi nem az. Lehet vele egyetérteni, vagy éppen nem, de a lényeg, hogy tudd, hogy ki kivel van.

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:44:56 (2874)
Összefüggések…





Ameddig a proletariátus ellenállása mély álomba szenderül a gazdasági válsággal szemben, mindaddig a fasizmus hadoszlopai lépnek porondra. Ahogyan Justus Pál írja, a fasiszta mozgalom csak akkor válik fasisztává, amikor sikerül a tömegeket megmozdítania. Ez a tömeg az utóbbi hetekben szemmel láthatólag életre kelt.

Egyes kommunista elvtársak a most október 23-án történt eseményekbe is belevetítik forradalmi optimizmusukat és egyes kijelentéseik a valóság teljesen irracionális értelmezésén alapulnak. Ilyen abszurd kijelentés hangzott el többek között az egyik elvtárs szájából, amikor azt mondta, hogy a pesti zsinagóga elleni megnyilvánulás is az osztályharc része. Igennel válaszolhatnánk erre, amennyiben a tömegek a katolikus és a protestáns templomokkal szemben ugyanúgy fellépnének, mint a zsinagógával szemben. Másfelől az elvtársak optimizmusa azon alapszik, hogy olyan társadalomban élünk, amelynek minden egyes aspektusában benne van a kizsákmányolás ténye és gyakorlata. Mi is ezt gondoljuk. Az utcán kocsikat égetők, a barikádok mögötti arcok, a rendőrséggel harcolók arca a mi eltorzult arcunk - a munkásosztály nacionalista arca. Az egyre jobban zuhanó életszínvonalukat féltő, a szélsőjobboldal által átnacionalizált konzervatív és fasiszta tömegek ellenforradalmi hadai a sugárutakon vívják közelharcaikat saját burzsoá államrendjükkel. Nyugdíjasok és bérmunkások, kisvállalkozók valamint diákok és persze munkanélküliek sokasága alkotja e hamis tudat masszát. Azt a tömeget, amely a jobboldal erőteljes befolyása alatt, illetve azon átlendülve védi a kapitalizmus status quo-ját. Voltaképpen miért is a fasiszták irányából támadnak fel ezek a kizsákmányolás által sokáig elfojtott indulatok és válnak az ellenforradalom részeivé?

A bal-liberális MSZP vezette hatalom az 1990–es hatalomváltás óta élenjár a neoliberális gazdasági terror végrehajtásában, a társadalom többsége, vagyis a munkásosztály a baloldaliságot a neoliberalizmussal azonosítja, miközben folyamatosan leépítik privatizált munkahelyeiket és elbocsátják őket. Iszonyú mértékben megnőtt a létbizonytalanság és a hétköznapi élet kiszolgáltatottsága. A szabad munkaerő-áramlás által a közép-kelet-európai munkapiac egyik centrumává vált az ország, ahol a kizsigerelt ukrajnai, romániai és egyéb proli teljesen a feketepiac áldozatává vált. Ugyanakkor fokozatosan lenyomták a munkaerő árát, amellyel az itt élő munkásosztálybeli nem volt képes konkurálni. Már a 90-es évek végén amolyan fasiszta verőosztagok látogatták meg naponta a Moszkva teret, ahol szabályos „büdös román” üldözés keretében péppé verték kiszolgáltatott osztályostársaikat Héjjas Iván késői utódai.

Aztán a múlt vészterhes örökségeként, a kádár-rendszer hagyatékaként mind erőteljesebben visszaköszön a munkásmozgalmi önszerveződés gyengesége, annak hiánya. Hogy a bolsevik érában a párt gyámkodása következtében a munkásmozgalom a múzeumokba költözött – ma napnál világosabban megmutatkozik. A munkásság társadalmi méretekben az óta sem volt képes önmagát proletariátussá szervezni. Mint tapasztalhatjuk, a történelme során már születésétől fogva levitézlett szociáldemokrácia ma is szedi áldozatait, és a munkásosztályt javarészt elaltatva most a nyugodt és bölcs próféta képében tetszelegve inti nyugalomra választóit. A kialakult helyzet a jövőre nézve meglehetősen sivárnak tűnik, és roppantul megnehezíti a munkásosztály tudatosulásának lehetőségeit, ugyanis a tényleges kizsákmányolásra a megszervezett fasiszta tömegek reagálnak, illetve fognak reagálni és a szituációkra ráülni. Ezzel szemben az ugyancsak ellenforradalmi antifasizmus máris ébredezik és kis csoportba verődő szocdem értelmiségiek kezdik manifesztálni demokratikus ideológiáikat. Az uralkodó osztály baloldalának taktikázó nacionalizmusa és a „romantikus jobboldali illúziók” gyümölcsei is beértek.

A fasiszta nemzeti romantikára mindig is jellemző volt, hogy átideologizálja a munkásosztály kizsákmányolásának mindennapjait és átfordítja a maga nyelvezetére moralizáló, keresztény görény kurzusának szellemében. Nacionalista történelmi horror-víziók és szimbólumok, a fehérterror kellékei kerülnek elő a tegnapok lezárt szeméttelepéről – nyilas zászlók lengenek a budapesti szélben. Moralizáló hangnem üli meg a tereket, a tényleges munkásosztálybeli elégedetlenség helyébe beül a giccs és a nemzeti romantika. Pseudo-történelmi legendáriumuk kirakatává válik az utcakép. A valóságos gazdasági kizsákmányolás felett átsikló, azt háttérbe szorító szirupos, ömlengő, idealizált fasiszta kritikák keringenek a köztudatban. Trianont átkozó jelszavak, honfoglalás korabeli népmesék furikáznak a média közvetítéséken át és bekopogtatnak a lakótelepekre. A fasiszta erők a kormány leváltásán túl nem rendelkeznek a kapitalista gazdaság további működésének még leghaloványabb látomásával sem, és képtelenek megérteni, hogy a kapitalizmus globalizációjából nem lehet visszafordítani az idő kerekét a feudális gazdasági rögeszmék irányába. Tökéletesen romantikus zsákutcájuk a „magyar svájci sapka”, a szent korona mitizálásában a múltba nézés és az ájtatos sebnyalogatás ködös idilljébe torkollik.

Ahogyan a populista Fidesz egyre inkább beismeri, hogy a magyarországi kapitalizmus kényszerpályán van és valójában nem a kormánykoalíció gazdasági kényszerintézkedéseivel van a problémájuk, hanem azzal, hogy a kormány elhallgatta a valóságos gazdasági helyzetről szóló adatokat, a jobboldali burzsoáziában mind inkább felsejlik a nemzetvesztés apokalipszisa. Sokak számára a Fidesz is hitelét vesztette és ezért a fehér szabadcsapatok feltűnése a fővárosban. A Fidesz immáron óvatosan megpróbál a fasiszta tömegek elől visszahátrálni a parlamentbe. Eleinte támogatták az utcai megmozdulásokat, de egyre inkább kicsúszott a kezükből az irányítás és ezért most behátrálnak. Ahogyan a bolsevik párt 1917-ben loholt a forradalmi tömegek után és felelt meg az elvárásoknak, ugyanúgy tette ezt a Fidesz a feldühödött fasiszta tömegekkel. Csakhogy egy ponton túl már nem menetelhetnek tovább rongyos gárdáikkal az úton, mivel ezzel saját jövőbeli hatalmi perspektíváikat is eláshatják a melankolikus mélymagyar temetőben. Ugyanis a fasiszták nem Orbánékat követelik a hatalomba, hanem új, általuk legalizált Alkotmányozó Nemzetgyűlés felállítását vetítik a jövőbe. Itt a fasiszták hatalom-megragadásáról szóló sematikus burzsoá képlet eltér a megszokott forgatókönyvtől – ugyanis a jelenlegi világkapitalizmusnak még részlegesen sincs szüksége egy kelet-európai anti-kapitalista felhangokkal erőszakoskodó fasiszta uralkodó elemre, amely folyton megpróbálna beleköpni a nemzetközileg uralkodó és működő tőke levesébe, ezért a fasizmusnak csak szele seper végig az utcákon. Így a fasiszta törekvések a perifériára szorulnak, miközben a társadalom mégis csak átnacionalizált. Teljesen átfasizálódott kapitalizmusra most nincs szüksége az uralkodó osztálynak, de annak elemeivel befolyásolja a munkásosztálybeli tömegeket, amelyeknek semmi más nem fújhat riadót, csak a még tovább kifosztott életük, amely révén szembesülhetnek a hamis tudat sakk-játszmáival. Ezért voltaképpen a fehér ellenforradalom éhenhalásra van ítélve a liberális demokrácia diktatúrájában.

De kik is ezek a megnevezhető fasiszta elemek? A magyarországi osztálytársadalom eleve roppant módon konzervatív. A régi időktől elfojtott bántalmak, vélt sérelmek, történeti mítoszok a parlamenten kívüli erőkben (de bent is!) új életre kelve kezdenek hatni. Rengeteg fasiszta szennylap és könyv lát napvilágot, a focimeccsek fasiszta gyűlések, pusztán Budapesten legalább 10-12 fasiszta könyvesbolt van. A hétköznapi fasizmus ott kísért állandóan a roma és zsidókérdésben és a kapitalista valóság más területein. A szovjet zónában elnyomott, majd a hatalomváltáskor életre kelt úri-Magyarország konzervatív arisztokratizmusa az elmúlt két évtizedben igencsak megerősödött. A magyar állampolgár a rend pártjának jeles védelmezője, mindig is aktívan gyűlölte a burzsoá felvilágosodás alapelemeit. Látens antiszemitizmusa, szociális demagógiája, a keresztény nemzeti gondolat és a fajvédelem buzgó hirdetése lassanként beszivárgott a hétköznapok tudatába. Imádkozni kell és hinni, meg tisztességesen dolgozni - adta ki a jelszót egykoron Bangha Béla militáns katolikus pap. A Fidesz führere ma ugyanezt hirdeti. A magányos tömeg pedig közösségre lel, tizenéves tini lányok őrjöngnek félig bebaszva a Fidesz gyűléseken és Kurt Cobain arcképe mellé odabiggyesztik szobájuk falára a vezér arcmását is. Soha ennyi fiatal nem került az ellenforradalom uszályába a nemzeti öntudat és a nemzeti életerő hirdetésével. A jobboldal a „bal-liberális kormány bolsevizmusát” és egy totálisan meghamisított, áthazudott történelmi sémát lök oda rajongói elé.

Ahogyan romlott az életszínvonal, ezzel párhuzamosan felszínre kerültek a hatvan éve elásott irredenta eszmék, és sikeres karriert futnak be. A szélsőjobboldal csörtetve, nyomulva védelmezi a honi piacot és az élelmiszerpiacokon a magyar árut megkülönböztető reklámhadjárat támogatja, miközben arról papol, hogy az „idegen tőke rossz, a magyar tőke jó”. A fasiszta sajtó lecsürhézte a franciaországi külvárosi proli felkelőket, miközben élteti a Budapest belvárosában gyújtogatókat. Számos fasiszta lap közül a hetente megjelenő Demokrata viszi a prímet, amely teljesen nyíltan vállalja a fasizmust – ez a budai polgárok kedvelt bulvárlapja. Magyarországon újra divat a vallás, az egyházhoz tartozás, ami fasiszta papok és lelkészek, militáns igehirdetők százaiból tevődik össze. Aztán ott vannak a fasiszta pártok a JOBBIK és a MIÉP, számtalan fasiszta kultúrkör, tengernyi egyesület és nem utolsósorban a magyarországi burzsoázia, amely politikacsinálásával a nacionalizmus melegágya. Magyarországon a veréb is nacionalista, igaz, apja szerbiai és anyja marokkói, de ő magyarul csiripel! A nacionalisták között riadalmat kelt az is, hogy az ország el fog „cigányosodni”, mivel a „magyar népesség” 1987 óta folyamatosan csökken, a „roma népesség” pedig növekszik.

Az EU-ba kerülés még inkább felerősítette a nacionalizmust, a globális tőke dominanciája perifériára szorította a vidéki vállalkozót, akinek igencsak serénykednie kell, hogy tartsa versenyképességét külföldi hasonmásával szemben. A kisvállalkozót megölte a mamutüzletek hálózata és társai. A nemzeti tőkét mitizáló politikai pártok mindinkább elvesztették uralkodó pozíciójukat és váltaniuk kellett. Újjá kell magát szerveznie a nacionalista mini-kapitalizmusnak, hogy aztán cápa lehessen. Ezért is tüntetnek majd megint a traktoros kisgazdák. Ez a helyzet amióta e kis szartelep bekerült az EU örvényébe. Aki látta tévében vagy élőben az utcai harcokat, annak nincsenek illúzió a történtekről. Az ellenforradalom harcol az ellenforradalommal. A töke modernizációja áll szemben konzervativizmusával. A felvilágosodás dialektikája beteljesedik.

A rendőrség is bekeményített, kiértékelték korábbi szerepléseiket és levonva a tanulságokat most magabiztosak voltak. Ütöttek ahol tudtak, arc magasságban lőtték vakító gumilövedékeiket, megtaposták a fasisztát és az 56-ot ünneplőt egyaránt. Kicsi a belváros, a rendőrség tett róla, hogy mindenki kapjon a pofájára. Félnek és gyakorlatozás gyanánt átcsapnak öncélú militáns féreggé, ahogyan barátaik, a fasiszta-demokraták is. Sokan 56’ szellemét vélték felfedezni az eseménysorozatban. Csakhogy 56-ban az öntudatos munkásság, az osztállyá szerveződött proletariátus harcolt a burzsoáziával szemben. A sokban megtévesztő nacionalista követelések ellenére is saját sorsát akarta kezébe venni és elutasított mindenféle gyámkodást maga fölött. A fasiszták történelmi emlékezete igencsak önmitizáló és átretusáló. 1956-ban ezeket a tömegeket az akkori proletárfelkelés elsöpörte volna, hiszen a proletariátus nem kért Horthy Magyarországából, ahogyan a bolsevik ikertestvéréből sem. De nem kért egészében a kapitalizmusból! Ezért a nacionalizmus és a fasiszták 1956-os hivatkozásai teljesen abszurd hazugságok. Az a néhány akkori forradalmár pedig, aki ma a fasizmus szolgálója lett, valójában korábbi önmagával került szembe.

Lehet, hogy kormányváltás fog lezajlani a közeljövőben és akkor végképp elárulná magát az uralkodó osztály. Hacsak őrült módjára nem magával szemben hozza meg gazdasági rendelkezéseit. Nemrég erre is sort került, amikor a kormány, akár még további eladósodás árán is, de fizetést emelt. Átmenetileg udvarolt a munkásosztálynak, de csak egy ideig tehette. A világtőke helyére rángatta a magyar kormányt és racionalizálta helyzetét. A tömegeket az utcára viszi az elégedetlenség, a fasizmus a nemzeti optimizmus falai közé zárja a munkásosztály egyes elemeit, de a munkásság tapasztalni fogja, hogy kizsákmányolásuk mértéke egyre nő. Fehérterrorista osztagok az utcán és demokratáik a parlamentben. Elenyésző kisebbség? Egyelőre igen, de ha rohamosan tovább csökken az életszínvonal, a harc a továbbiakban is az utcán fog lezajlani és közel sem mindegy, hogy vörös zászlós osztagok bontják a parlamentet, vagy a fehérterror legényei revíziós nótákat dalolászva rontanak neki a zsinagógának. Az sem mindegy, hogy az antifasizmus erőre fog-e kapni, mert ezzel csak újratermelődik a demokratikus csapda. És most csak a magyarországi helyzetből adtunk ízelítőt.

A várva-várt proletárforradalom kitörésének kérdésére a választ csakis spekulatív módon tudjuk megadni, ámbár ehhez hozzájárulnak osztályunk harcainak tapasztalatai is. A munkásosztállyal szemben alkalmazott fokozatosan növekvő gazdasági kizsákmányolást világméretekben osztályunk hosszú távon soha nem viselte el. Ez némileg derűre ad okot, de ne feledjük, hogy forradalmi kísérleteinkkel szemben a tőke világa mindig szervezettebb és erősebb volt. Azt se feledjük azonban, hogy a tőke strukturális szükséglete (a végtelenig menő felhalmozás) sűrű homályba borítja a jövő derűs vízióját és atomfelhők, illetve télies nyár és nyárias tél köszönt ránk májusban. Miközben a szomszéd proli napok óta nem evett meleg ételt és minap megfagyott öt koldus, miközben a munkába futók kurva-anyázzák a közlekedést, és este a tévét bekapcsolva a virtuális végtelenbe álmodják boldogságukat. Ameddig az áramot ki nem kapcsolják. És aztán mi következik? Az általános bomlásnak és nyomorúságos állapotnak ki kell termelnie a forradalmi helyzetet és tudatot. Amennyiben ez késlekedik, újra fog ismétlődni a demokrácia konkurenciaharca az utcákon, és a tömegek előtt nyilvánvalóvá válik a társadalmi béke lehetetlensége. Önmagában nincs polgárháború, a polgárháború mögött osztályérdekek állnak. A kérdés csak az, hogy a kizsákmányolás forgatagában a hamis tudat mennyire képes lehámlani és milyen erősen képes felszínre törni az osztályharc.

Az uralkodó osztály most is az átideologizált munkások tömegeit használja fel önnön érdekeire. De a nacionalizmusok is konkurálnak egymással, és a jobboldali radikalizmus hathatós tőkés támogatás nélkül erőtlenné válik. Gazdaságilag csak töredékesen jelenik meg a demokrácia vérgőzös oázisában. A reformista múlt már félrevezette a munkásosztályt, immáron szükségszerűvé kell, hogy váljon a közvetlen célkitűzések és a valódi vágyak találkozása – nem a boncasztalon, hanem osztályunk harca által a vörös barikádokon!



Barikád Kollektíva

2006. őszén

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:42:00 (2873)
Nem szívtam semmit, nem is mindig ilyen a stílusom, csak egyszerűen az idegesít, hogy ennyire gondolkodás nélkül vagdalózol a szavakkal, és a problémát magát nem akarod meglátni. Tudod ezek a jelszavak, antikommunista, meg zsidóellenes jelszavak arra jók, hogy ne lásd meg az élet valódi nyomorát. Csak vörös kendőként van sokak előtt, és még csak nem is a saját érdekében tesz ilyen kijelentéseket, hanem mint marionett bábú, akit a leegszerűsített valóságkép-madzagjaival tud rángatni a polgári világ.

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:38:14 (2872)
Elgondolkoztál már valaha azon, hogy honnan veszed ezeket a bájos tündérmeséket a kommunistákról, meg a zsidókról? Elgondolkoztál már azon, hogy csak azt tudod szajkózni, amit mások a szádba adnak? Eszedbe jutott valaha, hogy te, te nagyon magyar csak annak a színjátéknak vagy a része, amit úgy hívnak, hogy cirkusz és kenyér? Hogy elmenni mindig könnyebb, mint tenni valamit? Különben is, ha nem tetszik a fletó, akkor tessék elmenni politikusnak, szavaztasd meg magadat, aztán telipofával üvöltözheted világgá, hogy megváltottad a világot!

Aztán megint jön valaki, ki süti rólad, hogy zsidó vagy, meg hogy nagyapád egyszer beszélt olyannal, aki látott valakit, aki kommunista volt, ergó pokolba veled is, te zsidóbérenc kommunista. Nesze bazdmeg! Vagy kezdj el egy kicsit tájékozódni a világban, tudd meg, hogy mitől működik így a világ, hogyan alakul ki az állam, az egyes pártok valójában milyen érdekek mentén jönnek létre.

Nagyszerű élmény, amikor az erős államhatalom, hatalmi terror hívei szidják a rendőröket, de ha egyszer proletárforradalomról van szó, akkor kéz a kézben rendőr, és fasiszta megy ütni a népet, mint szlovákiában. Sírnak, hogy a magyar rendőrség milyen brutális, mikor egyszerűen eljárt úgy, ahogy a feladata megkívánja. Még ha nem is minden törvényes. De ha fosztogató lerongyolódott munkásokról, plebsről lenne szó, akkor bőszen bólogatna, hogy rendnek kell lennie az utcákon. Maradj tényleg ott ahol vagy Dyer.

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:30:25 (2871)
Nem a zsidok miatt mentem el, de Fleto miatt nem akarok visszamenni egyelore.

amugy te alapbol ilyen stilusban tolod vagy szivtal valamit?
[előzmény (2869)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:25:29 (2870)
http://matula.hu/index.php?section=article&rel=50&id=615
Biztos volt már, de aki nem látta, mindenképp olvassa el!

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 16:25:07 (2869)
Nem is tudom bazzeg, honnan jöttök elő ti emberek. Hofi jut eszembe erről: "Tetszik tudni, mi sok millióan el se mentünk!" Ha valami miatt elmentél Magyarországról, akkor gondolom azok a zsidók voltak. Én kommunista vagyok, zsidó is, ezért örülök is, hogyha az ilyen emberek, mint te, elhúznak innen a halál retves faszába, aztán én, és Gyurcsány megcsináljuk itt Új-Jiszráelt. De nehogy azt hidd, hogy elmenekülhetsz: Utolérünk bárhol, a Moszad üldözni fog a világon bárhol, hiszen mi irányítunk mindent: Addig nem nyugszom, amíg minden zsidó testvérem alá nem jut legalább 1000 goj, akit üthet, rúghat, a vérében fürödhet.

Egyet kérdés nyitott számomra: Hogyan is csinálok most akkor kommunizmust, ha éppen kapitalizmus van, és egyáltalán a Gyurcsány Mózes barátom miért üldöz engem, aki kommunista vagyok, hiszen fajtársak vagyunk?

Nem is kommunista!!! Hiszen teli van lóvéval! Nekem meg semmim sincs, csak melózom nap, mint nap. A kommunisták nem is kommunisták, ez már tehát biztos. Meg kéne kérdeznem a rabbit, hogy most akkor zsidó kommunista legyek-e, vagy zsidó kapitalista, cion bölcse, világösszeesküvő.

De megfojtalak téged, te magyar! Mert magyar vagy és nem zsidó! Menekülsz előlem? Jól teszed, de megtalállak.
[előzmény (2868)]

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-15 15:56:35 (2868)
fletonak sikerult azt elernie, amit nem igazan hittem volna: nem akarok hazamenni magyarorszagra. ha tehetnem, jopar evig itt maradnek. en csak egy ember vagyok, viszont rengeteg hozzam hasonlo van. a magyarok el fogjak hagyniu hazajukat, es ez az egesz ennek a zsido komcsi gecinek koszonheto. azonnal hozzateszem, az egesz magyar politika ludas ebben!

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-14 18:34:20 (2867)
Demokratizáljuk az mszp-t című belső körlevél:

Kedves ...!

Az Ésszerűség és Felelősség Platform nem nézi jó szemmel az MSZP-ben elindult centralizációs törekvéseket. Ezek eddig az alapszabály be nem tartásában nyilvánultak meg, most pedig már magát az alapszbályt is centralizálni akarják. Az ország érdeke ezzel szemben viszont egyértelműen az, hogy a politikában is verseny legyen, mert csak ez teremtheti meg a politikában is a hatékonyságot. Ha azonban a pártok centralisztikusak, akkor a vezetőik egy idő után elkényelmesednek, és (mivel nincs verseny és a pozícióik biztosak) nem törekszenek arra, hogy figyelemmel kísérjék és megfelelően kielégítsék a társadalmi igényeket. A másik nagy probléma ráadásul az, hogy a centralizáció általában egy nagyon nehezen visszafordítható folyamat, ugyanis az ebben érdekelt erők (a vezetők) mindig sokkal szervezettebbek, és informáltabbak, mint a földrajzilag is szétforgácsolt tagság, illetve a kongresszusi küldöttség. Félő tehát, hogy ha most egyszer centralizálódik a pártunk, akkor utána már nincs visszaút! (Gondoljunk például a Fideszre!)



Az ÉFP a maga módján hozzá kíván járulni ahhoz, hogy az MSZP-t ne sikerüljön centralizálni. Ha ugyanis a Fidesz után a másik nagy párt is centralizálódik, akkor Magyarországon gyakorlatilag megszűnik a demokrácia. A napokban kipostázunk egy 53 oldalas könyvet, mely az MSZP jelenlegi állapotait elemzi, bemutatja részletesen az ÉFP etikátlan, antidemokratikus és jogszerűtlen megfúrásának történetét és javaslatot tesz arra, hogy miként lehetne az ilyen és ehhez hasonló problémákat megelőzni, orvosolni és a pártot demokratizálni.



Az Ésszerűség és Felelősség Platform ma már nemcsak a reformokat képviseli a pártban, hanem egyfajta típuspéldája is lett annak, hogy hogyan képesek a pártvezetők megfúrni minden olyan új és alulról jövő kezdeményezést, mely szakmailag hiteles és anélkül képes hatékony szervezetként működni, hogy bármely politikus érdekszférájának alárendelődne. A párttagság körében hamarosan 4000 példányban kipostázásra kerülő könyvben részletesen leírtam az ÉFP szervezése közben szerzett valamennyi politikai tapasztalatomat és az ÉFP megalakulásának és megfúrásának teljes történetét pontról pontra. Az ÉFP-vel szemben tanúsított mocskos hatalomtechnikai eszközök egyáltalán nem egyediek a pártban, hanem valószínüleg szinte mindenki szembesült már ezekkel. Az ÉFP megfúrása nem minőségében más, inkább csak mértékben és eszközrendszerében nagyobb, mint a többi csírájukban elfojtott kezdeményezések esetében.



A könyv egy konkrétan átélt és tényekkel bizonyítható eseménysor bemutatásával tükröt tart a leggusztustalanabb hatalomtechnikai módszerek előtt:

- Személyes példámon keresztül mutatja be, hogy hogyan lehet valakit a sajtóban alaptalanul lejáratni, hogyha poitikailag nem elég tapasztalt és nem elég erős. (A könyv mellékletében pontosan leírom és tisztázom, hogy hogyan terjedt el rólam az a bizonyos hamis vád a Szekeres-ügy kapcsán, a "diktafonozás").

- Hogyan lehet az Országos Elnökségen és az Országos Etikai és Egyeztető Bizottságon keresztülvinni teljesen alapszabályellenes döntéseket, majd hogyan lehet ezeket érvényesíteni a párt napi gyakorlatában.

- Szintén személyes példámon keresztül mutatja be, hogy hogyan szokták a pártban az aktivisták lelekesedését leverni, hogyha elkezd politikailag erősödni (a provokatív és fenyegető e-mailektől és telefonoktól kezdve a platform egyes tagjainak megkörnyékezéséig, stb.)

- Hogyan lehet alattomosan lerombolni egy-egy gondosan előkészített és megszervezett rendezvényt.



Az eddig leírtak alapján azt gondolhatod, hogy ez egy kvázi botránykönyv egy személyes élmény alapján, pedig nem az. Való igaz, hogy a bemutatott tények és eseménysor már önmagában véve is botrányos, de ezenkívül a személyes tapasztalataimra támaszkodva leírom azt is, hogy hogyan lehetne ezeket a jelenségeket orvosolni. Az MSZP alapszabályának a módosítására, demokratizálására teszek javaslatot. Ha a párt vezetőkiválasztási rendszerét tovább demokratizálnánk, akkor a fent leírt jelenségek csökennének. Az alapszabálymódosítási javaslataim szintén le vannak írva a könyvben.



Kertész Krisztián

elnök, ÉFP



© FearStanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-13 13:29:13 (2866)
http://gondola.hu/cikkek/51296

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-12 17:37:14 (2865)
Ferilyn Manson

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-11 17:44:21 (2864)
hú most sajnos frankón nem vágom mit vakerolsz...:)
[előzmény (2863)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-10 21:59:28 (2863)
Namost mi van azokkal, akik meg mindig "fizettek mint a katonatiszt" (régi mondás). Ők most ebben az "elkúrt világban" nem kapnak vissza valamit? :-)
[előzmény (2860)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-08 13:20:16 (2862)
ctg én egyszer sütöttem el ilyet, és azóta is szarul érzem magam ha eszembe jut. Te most eszembe juttattad. Tudom, leszarod....
TAPINTAT, A KURVA ÉLETBE!!!!!!!!
Bocs, hogy így kirohantam
[előzmény (2847)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-08 13:18:03 (2861)
:)

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-08 11:42:08 (2860)
Adófizetés helyett ezentúl elég egy levél:

"Tisztelt Adó-és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal!
...Nos, Kedves Barátaim, ha őszinte vagyok hozzátok, akkor azt tudom mondani, hogy tele vagyok kétségekkel. Azért, mert az adó- és egyéb bevallásaimat elkúrtam. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen adócsalást még ember nem csinált, mint amit én csináltam. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtam az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy az a bevallás, amit leadtam, az nem igaz. Amit reggel írtam, hamis, amit este, hamis, amit éjjel, szintén az.

Ám miután 16 éve mindenki adót csal, úgy gondolom következmények nélkül én is megtehetem. Egyébként szűk családom, gengszter- és üzlettársaim továbbra is maximális bizalommal vannak irántam.

MEGCSINÁLTAM!

IGEN, IGEN!"

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-08 10:53:01 (2859)
bazmeg...

© King Kennyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-08 10:45:04 (2858)
"King Kerry, szeretnem ha edesanyad elevenen megrothadna, es aztan nagyon hamar meghalna.
Alig varom, hogy elmehessek a sirjahoz, es raszarhassak egy jolesot."

Köszi a jókívánságokat. Eljöhetsz a sírjához, ugyanis 5 éve meghalt. Várlak szeretettel.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-07 21:24:43 (2857)
Ez volt már? http://videobomb.blogter.hu/video/Fleto_orszagimazs_komedia



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére