Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Green Day
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Zöldségek. Welcome To Paradise!

Elejére << Előző < ... 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 ... > Következő >> Végére

© Biojezusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-27 12:03:33 (628)
Green Day jó
Hány gitárral nyomulnak:nemérdekel
Vannak kiscsajok?Majd odamegyek hozzájuk:))
Jöhetnének gyakrabban akár húsz gitárral is:)

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-27 11:35:39 (627)
Nem értem, most hová szarjak? Kicsinyes kötekedés a részem, mert nem borulok térdre a GD előtt? Ha 40-en írjátok le, hogy milyen jó volt az a koncert, a véleményem akkor sem változik meg - nekem a szigetes fellépés tetszett, a másik nem. Bazeg, annyira nem lehettek elszállva egy szaros zenekartól, hogy tanácsokat adjatok más embereknek, hogy hogyan rendezze át az életét ahhoz, hogy pozitívan tudjon értékelni egy baszott üzleti vállalkozást, és persze, hogy ti is nyugodt szívvel hajthassátok nyugovóra a fejeteket, mondván, ma is mindent megtettem a Green Day-ért (ebben a mondatban 4 hogy szerepel:)). Hülye rajongók, rajongó hülyék!
Én valóban jobban szeretem a klubkoncerteket, meg az "amatőr", de legalábbis underground zenekarokat, mint akik 100ezer ember előtt játszanak. Tony, az alapján, amit írsz a klubokról és az ott játszó zenekarokról, te sosem jártál rendes klubban és nem láttál jó ug zenekart. Érdekes módon úgy kerestem a szememmel Nomeansno, Fugazi vagy Alice Donut, de Washington Dead Cats vagy akár Haine Brigade koncerteken a színpadon a hulla részzegeket, de egyet sem találtam, sőt én az igehirdetésből is kimaradtam. Koncert után viszont nyugodtan odasétáltam a Wright fivérekhez vagy Ian McKaye-hez, szépen, kulturáltan el lehetett beszélgetni velük, és így kiderülhetett kicsi abból is, hogy milyen emberek, nem csak abból, hogy hogy tudnak színpadon megjelenni, és 10 méter magasról jófejkedni.
Mindegy, úgy érzem, eltévesztitek a célt. Más dolgok vezérelnek bennünket, de nem hiszem, hogy én rossz volnék a hozzáállásommal, ti meg jók. Ti ikonokat szerettek szeretni, én meg embereket. A végpont mindkét esetben a zene, abban pedig jó a Green Day! Ezt próbálom két napja elmagyarázni, de akárhogy írom körbe, mindig az én rossz hozzáállásom kerül szóba. Há' bocsánat, szerintem azzal semmi baj nincs, azzal viszont inkább, hogy meg akarjátok nekem magyarázni, hogy végülis hogyan álljak a zenéhez, a zenei iparhoz meg az undergroundhoz. Azt majd én tudom!

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-27 11:29:45 (626)
egen.
[előzmény (625)]

© Tory Crimesválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-27 09:46:32 (625)
Ha már kérdezed , 95-ben 25 éves voltam . És nem ez volt az első alkalom , amikor koncerten voltam. És mégis azt mondom , hogy az egy rendkívül jó koncert volt ! Attól szerintem még nem lesz műanyag egy koncert , hogy fiatalokból áll a közönség zöme , vagy mert a zenekar tud zenélni . Számomra sokkal érdekersebb , mint megnézni vkit , aki kikiáltja magát az underground földi helytartójának , és 30 embernek tökrészegen hirdeti az igét. Már ha egyáltalán meg tud szólalni. Az nem műanyag , csak kurva szar!!
[előzmény (613)]

© crowgirlválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 21:54:32 (624)
konkrétan mire célzol? mer ez így nem egészen világos..
valszín csak vaktában szoktam irogatni,igen...;)
[előzmény (623)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 21:34:08 (623)
Csak írsz vagy olvasol is?
[előzmény (622)]

© crowgirlválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 20:24:55 (622)
nem értettem soha miér megy el vki egy koncertre+ fizeti ki a jegyet, ha nem szereti az adott zkart ráadásul még cikinek is tartja... nem erőszak a disznótor...
Koncerten meg nem a matricákat fogom számolni az is tuti...mit kell szőrözni ilyen lényegtelen dolgokon?
[előzmény (606)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 18:12:29 (621)
"De persze én is tévedhetek.."

Hát még én! Arra sem emlékszem, hogy mi történt velem 17 éves koromtól 25-ig (1990-1998), mégis sztorizgatok róla. Innen, a 32 küszöbéről csak azt tudom javasolni mindenkinek, hogy ne igyon és ne drogozzon, mert olyan tévedéseket fog elkövetni 30 körül, mint én. Alap agyatlan lettem! Nem éri meg!!:))))))
[előzmény (619)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 18:07:05 (620)
Na csak hogy ne legyen igazad, még egy szó a gityóról. Igen megbízható forrásnak számító ismerős azt állítja (húú,de rosszul hangzik ez:)), hogy a Billygyerek a nagymamájától(?) kapott Fernandez gitárral nyomult igen hosszú ideig, a legenda szerint még a Dookie korszakban is, és abból volt ott a koncerten egy konténernyi ugyanúgy lematricázva.
Manapság pedig a fiatalembert egy Les Paul társaságában látni sokat.
[előzmény (616)]

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 18:06:36 (619)
Ja, és szerintem a Mike gyerek fogát verték ki :) De persze én is tévedhetek..
[előzmény (615)]

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 18:04:24 (618)
No mindegy nincs kedem az értelmiségi sírásra pontról pontra válaszolni nem tudom honnan jöttek a révült vigyoros kényszerképzetek, de tény és való kognitív-bánatoslófasz nem sírtam tele a függönyt koncert közben. Bigblack Te vizsgázol mostanába vagy egy ilyen kirohanásod valami másfajta frusztráció eredménye? :)
[előzmény (615)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 17:12:35 (617)
Te, az a telematricazott az nem feher volt?
[előzmény (616)]

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 16:55:30 (616)
A gitarokrol meg valami:
Eloszor en is panktalannak tartottam a tobb tiz felmatricazott gitart, de akkor meg nem tudtam, hogy ezt minden nagy zenekar igy csinalja, csak nem matricazza fol.
A kek gitar inkabb jelkep, nem a kozonseg becsapasa vegett van megcsinalva ugyanolyanra az osszes.
Egyebkent ez az idoszak most mar a multe. Most mar egy csomoszor van gitarcsere koncert kozben, es csak egy ilyen kek van kozottuk, ami raadasul eleg elhasznalt, le van kopva rola a festek, szoval szerintem mindig ezt hasznalja, amikor a "blue"-ra van szukseg (bar szerintem az eredetit mar nem hesznalja, biztos otthon hever).
Egyebkent asszem a Nimrodos korszak ota vannak a koncerten gitarcserek, mert az addigi lemezeken fel hanggal lejjebb voltak hangolva a gitarok. Igy amikor a regi szamokat jatsszak, akkor a blue kerul elo, a Nimrod ota irt szamok pedig masik gitaron "jatszodnak".

Na, ennyit a gitarokrol, asszem tema kimeritve, bar sose lehet tudni.

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 16:08:32 (615)
Bazzeg, én ezt nem értem. Ti elmentek egy zenekar koncertjére, amit szerettek, és onnantól kezdve, hogy kiléptek otthonról, révült vigyor van az arcotokon egész végig, vagy hogy megy ez? Én először megvárom a produkciót és közben kezdem igazán jól érezni magam, ha olyan (ha nem, akkor máshogy érzem jól magam:)). Az előzetes adrenalin-szint emelkedést még nem tartom meghatározónak egy koncertélmény szempontjából. Azonban, mint azt korábban is írtam, nem vagyok hajlandó nem meglátni és rögzíteni agyamban a kicsiny anomáliákat és diszfunkciókat, mert ezzel az önálló véleményformáláshoz fűződő jogaimat vanném semmibe, ami saját magammal szemben egyébként is vicces (meg az anyukám is aszonta, hogy nyitott szemmel járjak a világban, és igyekszem ehhez tartani magam). Lényeg, hogy a szociálpszichológiában a kognitív disszonancia redukciójaként ismert folyamatot igyekszem önmagamban rövidre zárni, ha nem is mindig sikerrel.
Szóval nem, bazzeg, nem tartom cikinek a GreenDayt, de a slágerlisták élén igenis annak tűnik számomra mindenki, főleg, ha '10 gitáros' allűrjei vannak.
Mert lássuk be, egyszer-kétszer elszakadhat az a húr, de 10szer nem. A felmatricázás viccen kívül a legkomolyabb feladat mindebben, főleg tökugyanolyanra.:)
Na meg persze a Wúdsztokk 94 egy nem-hippi zenekarnak...ha nem verték volna ki a billygyerek fogát a kidobók, talán sosem bocsátom meg nekik.:)
Hagyjuk is ezt a személyeskedő hangvételt, elvégre is ez nem a 'bigblack ars poetikája' topik.:)

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 15:36:50 (614)
Nézd én is kurvára szeretem őket, de ha szar egy koncert akkor szar :-) De tényleg sírni kár elmenni egy koncertre, meg azt keresni hogy mitől szar :)
A Gren Day miért ciki? :)
[előzmény (613)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 13:49:36 (613)
Basszátok meg a zenei ipart! A jövő az amatőrizmusé!
Tory, én azért, hogy felhőtlen legyen a hangulatom, még nem hunyom be a szemem. Mit is írtam? Azt hogy jót kacagtunk a gitár dolgon. A kacagás nálam szórakozásból következik be. Az a fajta elvakultság, amit képviselsz - illetve képviseltek többen is - világháborúkat idézett elő.:)) Nincs vele semmi baj, de ezen a módon én sosem álltam hozzá zenekarhoz, zenéhez egyáltalán. Nem vagyok rajongó-típus. Mondjuk nem tudom, te hány éves voltál 95-ben, de akkor én már túl voltam egy-két attakon ahhoz, hogy hasonlítani tudjak bulit bulihoz.
[előzmény (611)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 13:44:45 (612)
Most is az.
[előzmény (611)]

© Tory Crimesválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 13:30:36 (611)
A BS-ben a koncert 55perc volt ráadással együtt ! És kurva jó volt ! Engem nem nagyon érdekel , hogy ki van ott egy bulin , én általában a zenekart szoktam megnézni egy koncerten , a többit leszarom. Nem szoktam keresni vmi zavaró tényezőt mindenáron , hogy - jó magyar szokás szerint - elbasszam a kedvem , és lehessen valamiért mindenképpen nyekeregni. lehet , hogy ezért szoktam jól érezni magam egy koncerten. Ha a zenekar szar , az persze más. De az a 95-ös egy rendkívül intenzív , nagyon fasza koncert volt!! Egyébként jól emlékszem ,akkoriban a "punkok" szerint a Green Day tök ciki volt !

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 13:10:51 (610)
És az miért baj? Abban az időben mikro a BS-ben voltak naponta koncerteztek más országokba.
[előzmény (609)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 13:01:41 (609)
Ebben az a poen, h mind ugyanugy nez ki.
[előzmény (608)]

© tothválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 12:25:48 (608)
hát elég hülyén nézne ki, ha elkezdené húrozgatni a gitárt a koncert kellős közepén...
sok országba fellépő zenekar, ez hozzá tartozik...
nem egy 100 embert befogadó helyen játszanak...
egyébként is, tudod milyen meló lehet annyi gitárt felmatricázni :DDD
[előzmény (606)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 11:07:37 (607)
Persze, abbol a gitarbol geci sok van, minden koncerten kioszt egyet...
[előzmény (606)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 10:53:14 (606)
Volt szerencsém látni őket a BS-ben és a Szigeten is.
A BS annyira de annyira szánalmas volt, hogy csak na. Sztem akkor voltak bilbord listavezetők. 15 éves csajok, azok voltak dögivel, egy rendes Kispál és a borz konci rétegződési jellemzőit lehetett ráhúzni a közönségre. Nyomták ezt a punk dolgot, de az is műanyag volt. A szar is műszar volt. Főleg jót kacagtunk a szinpad oldalánál elhelyezett kb. 10db tökugyanúgy összematricázott félmillás Fender gitáron, amik a gitárcsere esetére voltak odakészítve. Szürreális!
Nos, a Szigetes viszont jó meló volt. Az sütött.

© hazeválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 22:44:39 (605)
Nekem a Longview nagyon bejött, de a három számnak nagyon örültem volna amit felsoroltál!F?leg a Ha ha you're dead-nek!Az egyik kedvenc nótám.
[előzmény (601)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 19:35:01 (604)
Köszi!
[előzmény (565)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 19:23:59 (603)
Bocsa, egy ideig le voltam tiltva,de a kép megy...
[előzmény (559)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 10:47:26 (602)
Nemar, a Brainstew+Jaded az egyik legnagyobb kedvencem!
[előzmény (600)]

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 10:39:14 (601)
Ezzel egyetértek, az alant említett 3 szám helyett mondjuk sokkal jobban örülnék egy Church On Sunday - Walking Contradiction - Ha-Ha You're Dead triónak. Milánó-ba 17-én tehát a Filafórumos koncert utáni napon az MTV-nek adtak koncertet, megvan az is fullosan kurva jó minőségbe, ott játszották a Maria-t s az I Fought The Law-t is. Ja és ami kimaradt: MÉNEM JÁCCÁK a 2000 light years awayt... :(
[előzmény (600)]

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 10:28:13 (600)
Nekem az inkabb vicces volt...
Az abszolut kedvenc nekem a Wake me up when september ends... annal nincs jobb. Plusz Jesus of Suburbia kiralysagos volt, de hat folsorolhatnam az osszes szamot (kiveve a Longview-t, Brainstew-t es Jaded-et, amik helyett sokkal jobb szamokat is rakhatnanak a koncertlistara).
[előzmény (598)]

© bakis_csajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 10:26:35 (599)
oksa,és kössz:)
[előzmény (595)]



Elejére << Előző < ... 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 ... > Következő >> Végére