Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Ramones
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Hey-ho, let's go!

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére

© tonyoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 16:20:24 (514)
látom sikerült férreértened, pedig próbáltam úgy írni, hogy érezhető legyen hogy ez csak egy példa aminél megfogtam a sex pistols-t és elkezdtem bizonygatni hogy kamu.

teljesen mindegy hogy zenéltek.
képzeld el ha tudtak volna zenélni akkor milyen szar lett volna hat perces gitárszólókkal walking bass-ekkel, uram bocsá még fúvós is lett volna benne.
[előzmény (510)]

© roninválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 16:08:27 (513)
A legutolso Ramones DVD amit lattam (lehet, hogy azota van meg) az End of Century volt. (Egyebkent a csuhajja vicc volt, mert eppen hajnalban en sem vagyok szazas... :) )

Visszaterve, szoval ezen a DVD-n rengeteg nyilatkozat es velemeny. Teljesen mas volt a zenekar belso elete, mint azt en valaha gondoltam volna. (A korabbi felvetelekbol, mas video anyagokbol, cikkekbol stb.)

A legnagyobb ellentet Joey es Johnny kozott volt. Joey vilag eleteben a kulsejevel kuzdott (nem csodalom, de hat mit lehet tenni), mindig is visszahuzodo volt. Aztan vegre talalt egy tyukot, akiert oda volt es o is oda volt erte. Ez eddig rendben is lett volna, DE Johnny elhappolta a csajt Joey kezerol! Nos, ez betett, az amugy is lelkileg eleg serulekeny Joey-nak es ezen sosem tudtak tullepni. Johnny raadasul ratett egy lapattal, mert elvette felesegul Joey volt csajat, igy meg "meg sem szabadult tole", hogy legalabb ne naponta lassa. :) Ez volt minden komoly veszekedes alapja. Persze, utana volt mas is, de minden ebbol ered... Pl. az utolso koncert utan, Johnny csak elment a terembol, azt nyilatkozta, hogy talan annyit mondott, hogy "See you later" de lehet, hogy meg ezt sem (20 ev utan....)

Erdemes megnezni ezt a DVD anyagot, mert teljesen mas megvilagitasban beszel a zenekarrol. Ennek ellenere en ugyanugy imadtam es imadom oket, mert naluk jobb zenet senki nem csinalt meg eddig (nem veletlen, hogy a mai zenekarok 85%-at ok insprialtak).

Ami pedig a Pistols-t illeti, egyet ertek, hogy egy akkori idealnak megfelelo "kitalalt" zenakar volt. (Ennek ellenere oket is csipem... :) )

Ronin
[előzmény (498)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 16:07:23 (512)
Gondoltam kiemelem az előző hozzászólásból a lényeget.
[előzmény (511)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 16:04:34 (511)
pedig mintha egy hozzászólással korábban említetted volna, hiába, öregszel.
[előzmény (508)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 16:02:13 (510)
ja, amúgy én nem erre a zenélni tudásra akartam kihegyezni a témát. mert kurván nem számít ezeknél a bandáknál. csak arzte úgy odabaszta, hogy ramone-ék márpedig jobban zenéltek, mintha ehhez kéne kötni magát, a punkot. maradjunk annyiba, hogy egyik sem tudott zenélni. mindegy hogy sid vicious vagy tommy ramone. bezzeg az érdekfeszület, az egy kurva jelentős banda, de tényleg. hát százszor jobb mindnél.
[előzmény (503)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:59:31 (509)
Megvan videón, akit érdekel : Sex Pistols Last Show
[előzmény (507)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:58:47 (508)
Különben nem is írtam volna ide.
[előzmény (507)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:54:26 (507)
ez tök fontos volt
[előzmény (505)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:53:56 (506)
láttam azt a felvételt. kurva szar. de nem sid miatt. ő csurom vér, teszi a dolgát. azért szar, mert langyos, el van készülve a banda. fáradtak.
[előzmény (503)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:36:14 (505)
De amúgy, jóhogy a Ramones a legnagyobb.

Ezen nincs is mit magyarázni, csak a hülyék nem értik.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:35:28 (504)
Én is a Ramonest szeretem jobban, de azért nem ilyen egyszerű.

Sid igaz, hogy a Pistolsban volt először basszusgitáros, de úgy tudom, hogy már mielőtt bekerült erősen gyakorolt.

A teljesítményének romlásához meg igen erős köze lehet a heroinnak, ugyanis mikor a Pistolsba került még nem volt hernyós csak nancy vitte bele a jóba miután összejöttek.

Nekem az a véleményem, hogy a Sex Pistols egy kurva nagy banda volt, persze, Malcolm ott gyökérkedett, de szerintem nélküle is nagyjából ugyanez lett volna a Pistols, csak soha a büdös életben nem lettek volna olyan sikeresek.

Aztán a fasz tudja.

Meg hát azért kár úgy csinálni mint ha csak a Pistols mögött lett volna menedzser. A Clash mögött is volt, csak úgy látszik bénább menedzser volt. Pedig ők még a balos dumákat is lökték, a Pistols meg csak a balhét.
[előzmény (503)]

© tonyoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 15:24:50 (503)
hát hallottál már pisztolsz koncertfelvételt?
a legutolsó koncerten is olyan szarul játszottak mint az érdekfeszület a legelső buliján.

mikor bekerült a sid a zenekarba kb még egy évig nem ő játszott a koncerteken, ő csak zúzta szét a fender basszusgitárokat, mert volt rá pénz.

van az a lemez, hogy kiss this és a haveromnak megvolt valami limitált kiadás, amin még egy csomó szám rajta volt az összesen kb 20 közül, csak más hangzással, de nem ez a lényeg, hanem rajta volt valami koncertfelvétel is.
ez nyolcadikos koromban volt, akkor a kedvenc pistols számom az I wanna be me volt, és elég komoly basszus volt benne a pistols-hoz képest.

na hát annyira szerettem, hogy leszedtem és addig gyakoroltam, mig el nem tudtam faszán játszani.
erre jön ez a koncertfelvétel, amin a sid kb két hete volt a pistolsban vagy nemtom, de nem rég az tuti. olyan basszus van benne, hogy nem tudtam eljátszani, hetekig.

most jön az okfejtés:

én ekkor már jó két éve basszusgitároztam, igaz magamtól, de már volt egy gyatra szintű hangszerbiztonságom, ami alapján lehet feltételezni, hogy jobban tudtam basszusgitározni, mint a heroinos csóka, aki a zenekarba kerülése napján kezdett basszusgitározni.
ezzel csak annyit akartam, hogy egy atomnagy kamu volt az a pisztolsz és ezt mindenki tudja, nyolcadik óta én sem bizonygatom, hogy nem.

az utolsó koncert megvan?
ha nincs ajánlom meghallgatásra, fogsz hallani egy-két meglepő dolgot.
tök jó, csak éppen a basszusgitár hű rendeltetéséhez és tényleg csak le kíséri a zenét, kb minden ütem első hangját pengeti be, hol jól hol rosszul, de nagyon helyesen nem törekszik arra, hogy átvegye az irányítást a zene fölött.
lehet hogy sid pont fordítva működött, és ha bele kezdett valamibe, akkor profi szinten tudta csinálni és minél többet csinálta annál rosszabbul ment neki, míg egyszercsak azt is elfelejtette, hogy valaha is volt bármi köze a zenéhez.

meg a végén megkérdezi a rotten, hogy: á há háá! vágtátok, hogy végig át voltatok baszva?
vagy valami ilyesmi.
erre másnap a maclom kikúrta a pisztolszból.
nem lehet hogy azért kúrta ki, mert veszélyeztette az egész biznisz hitelességét?

szóval a ramones jobb szerintem, még ha rondábbak is voltak.
[előzmény (502)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 13:52:58 (502)
ez egy baromság. a pistols fejjel ment a falnak. sid vicious kinyírta magát, póz mi? hiteltelen? csináld utána.
zenélni? javaslom megtekintésre az első ramones lemez kottáit, és vesd össze a nevermind the bollockséval.
a ramones vitathatatlanul előbb volt, és hatott a pistolsra, de ne túlozzok már el a dolgokat sajnálatból.
[előzmény (501)]

© arzte3válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 13:29:46 (501)
A Sex Pistols jelenléte való igaz, annak idején nagy lendületet adott a mozgalomnak (Európában talán az ő nevük fémjelezte leginkább), mára azonban már ez elmúlt. Lezárult az a történelmi korszak és ők mondanivaló nélkül maradtak. Mint itthon a Beatrice. (akármennyi bajuk volt az oroszokkal, de azért csak belőlük éltek :) )

A külsőségeket tekintve sokkal inkább volt punk a Pistols, de nagyon elgondolkodtató az azóta már természetessé vált műanyag „megcsinált” zenekarok (pl.: backstreet boys stb…) tükrében, hogy mennyire volt ilyen a Pistols. Szerintem nagyon. Nem akarom őket bántani, de talán ők voltak az egyik legnagyobb korai pózbanda. Megmondták, hogy nézzenek ki, mit csináljanak, mit mondjanak. Fel voltak építve.

Aki valamennyire zenél, annak még az is kérdéses, hogy a Pistols lemezeken valóban ők játszanak? Tényleg ők írták?

Egyébként a hatásuk tényleg letagadhatalan.

A Ramones nem volt annyira külsőséges, ráadásul sokkal természetesebbek voltak, ami normális embernek szimpatikusabb. Ráadásul zeneileg sokkal többet adtak, mint a Pistols. Jobban is játszottak. És a dalaik mára sem avultak el.

© tonyoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 12:03:08 (500)
és a végén volt ennek az egésznek a csimborasszója

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 11:16:14 (499)
Olyanok, hogy "csuhajja".
[előzmény (498)]

© tonyoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 11:14:17 (498)
na milyen viták voltak?

© roninválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-14 02:15:01 (497)
A Sex Pistols nem is lehet Punk Alapito zenekar, mivel Malcolm McLaren latta az USA-ban a Ramones-t visszament a Angliaba es akkor osszeszedte a Pistols-t.

Ezert is bukott meg a koncert-turne Amerikaban a Pistolsnak.

Szerintem a Ramones "A zenekar". Naluk jobbat meg nem talaltam es szerintem nem is fogok.

Sajnalom, hogy 3 nappal kestem le az utolso koncertet... :(

Mostmar Joey halala miatt sajna, nem is lesz tobbet Ramones fellepes (meg amugy sem lett volna, mert olyan vitak voltak, hogy csuhajja... :) )

Udv,

Ronin
[előzmény (481)]

© tonyoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-09 12:57:26 (496)
hát ez ilyen zsák a foltját téma, mert kb joey is ezt mondhatta arról a bányarémről.
egyszer láttam is egy képet hogy reggel kelnek ki az ágyból.
[előzmény (495)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 09:04:19 (495)
Blondie azt mondta:"Joey a legszexisebb ember a földön!" :)
Mellesleg a punknak nem sok köze van a macsósághoz szerintem.

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 05:38:37 (494)
iggy úgy néz ki mint a grandpierre, úgy énekel mint a rollins, olyan otthonos a közönségben mint a biafra, és egyiket se utánozza. :-)
na most már tényleg eltűnök, még megölnek a reggeli ramone-ok.
[előzmény (493)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 05:26:39 (493)
jó ideje nem láttam ezt a stooges videót. így újranézve az a benyomásom, hogy iggy pop punkénekes, a zene viszont még nem az. szerintem.
[előzmény (492)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 05:20:38 (492)
ezt meg a többieknek eldöntésre. ki az első (nem a jobb) punkbanda? nem egyszerű eldönteni. én a dolls-ra voksolok.


http://www.youtube.com/watch?v=HmzKwbphrqI&search=personality%20crisis
http://www.youtube.com/watch?v=lOfSHc2r2N8&search=stooges

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 05:11:09 (491)
http://www.youtube.com/watch?v=MWHAL_q1ne8&search=ramones%201974

ezt a klippet Mark barátomnak küldöm. Joey és a férfias punk image. :-))

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:38:05 (490)
tényleg a dictatorsék kit pereltek most? nem ugrik be.
[előzmény (489)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:35:36 (489)
"Proto-punk".

Nyers, dühös rock-n-roll. Mint a Dolls. Csak béna glam image és női ruhák nélkül. :-)
[előzmény (488)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:32:15 (488)
a stooges fasza, csak nem punkzene.
[előzmény (486)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:31:41 (487)
Dee Dee King kurva jó!

Fa-fa-fa-fa-fa-fa-fa-fa-FANKI!!!
[előzmény (484)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:29:54 (486)
Nem, csak rossz az ízlésed. :-)))

De tényleg, a Dollsért én sosem voltam oda, ezerszer inkább az öreg Iggy meg a Stooges. Vagy a Dictators.
[előzmény (485)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 23:25:13 (485)
én meg a dollst, akkor én áruló vagyok?
[előzmény (481)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére