Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> kedvenc könyveim
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
kedvenc könyvek

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-05 16:25:39 (1512)
Na ez jó kusza lett, majd kérdezzetek, ha nem értetek valamit.
[előzmény (1511)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-05 16:24:08 (1511)
Na voltunk a Gondolkodó antikváriumban. Minden olyan mint amilyennek elmondtátok csak én egy kicsit nagyobbnak képzeltem. Tényleg csak egy picivel nagyobbra.

Amúgy megnézhettük amint a tulaj két ismerőse elfogyaszt egy zsíros grill csirkét a könyvek melletti asztalon, valamint bevásároltunk kb 2000 forintból 6 olyan filozófia könyvet mely eredeti árral számolva összesen lett volna vagy 10.000 forint.

A fickó tényleg nem nagy koponya, -munkásmozgalom forever!- és ott létünk alatt mely durván 30 percet ölelt fel kábé percként kétszer mondta el a BIGYÓ szót. Emelett bepillantást nyerhettünk az orosz progresszív népirock fejleményeiről és hogy melyek a legkiválóbb orosz vagy orosz témájú filmek és ezek beszerzésének lehetőségéről.

A csúcs szerzeményünk pedig egy 1859-es kiadású német nyelvű Görög filozófia című kötet volt mely ugyan borítóval nem rendelkezett és a sorozat második kötete (de társai nélkül is kiválóan alkalmazható) de a potom 300 ft-os árért ajándék volt.

Amúgy minden árán volt, nem mondanám drágának sőt ilyen témájú könyvekért még közepes árral dolgozónak se a boltot hanem kifejezetten olcsónak.

Ajánlom mindenkinek a témában járatos vagy érdeklődő.

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 14:40:38 (1510)
Ez lesz az én helyem!
[előzmény (1506)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 12:38:52 (1509)
feladom!!!!
[előzmény (1508)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 12:38:20 (1508)
na mi van, miért nem található, most raktam fel!!! mégegyszer, hátha...



na, talán most
[előzmény (1507)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 12:35:05 (1507)
Soha ne olvassatok olyan könyvet, amit a Szent István Társulat Az Apostoli Szentszék Könyvkiadója adott ki!!! Van egy ilyen kiadású könyvem, nem vallásos témájú, semmi baj a történettel, egészen jó lenne, ha nem lenne kedvem minden mondat után falhoz baszni a könyvet. Én még ilyen pocsék fodítással életemben nem találkoztam. Egy bizonyos Ruzitska Mária fordította, és szerintem ez a nőszemély kb. annyira tud angolul, mint egy óvodás. Tök komoly, ha olyan szóval találkozott, amit nem tudott lefordítani, azt szerintem simán leírta ugyan úgy, vagy egyszerűen kihagyta. Vagy behelyettesítette valami olyan magyar szóval, ami hasonlít, de az árnyalatnyi különbségeket nem vette figyelembe. Pl. a "lunch" szót háromszor fordította löncs-nek, amikor kétszer ebéd, és egyszer vacsora értelemben használják. Vagy a könyvben rengetegszer szerepel az, hogy anemona, amikor annak van magyar neve is, mégpedig az, hogy szellőrózsa. De mindennek a teteje a "sweet-pea" volt, ami nemes egyszerűséggel cukorborsó, de a kedves "műfordítónak" ez nem esett le. Szerintem a stílusbeli hibák sem elhanyagolhatóak, a szerencsétlen szerző (B. S. Aldrinch) forog a sírjában (feltéve hogy már meghalt, de ezt tartom valószínűnek). A kiadással további problémám még az, hogy a copyright oldal annyira hiányos, hogy az már fáj. Teljes egészében hiányzik, hogy ki a felelős szerkeztő, illetve, hogy ki lektorálta (bár szerintem mindkét esetben a válasz: senki), és ami nekem a legszembetűnőbb, hogy hiányzik a mű eredeti címe. Elnézést, hogy ezt most ilyen hosszadalmasan kifejtettem, de ezt valahol már szóvá kellett tennem, mert alapjában ez egy jó könyv lenne, ha nem baszták volna el ennyire a fordítással, és már évek óta ezen basz az ideg, ahányszor véletlenül erre a könyvre esik a pillantásom.
Ja, ez az a könyv:



A címe ellenére nem vallásos tartalmú, és nekem tényleg tetszene, valaki nem tudja esetleg az eredeti címét? Mert nagyon érdekelne, hogy eredeti nyelven meg lehet-e találni, úgy biztosan élvezhetőbb.

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 09:16:42 (1506)
jó a gondolkodó, csak ki kell bírni azt az elmebeteget, vagy anarco-punk zenékről kell vele beszélgetni másfél órát, másoltam tőle ilyeneket, hogy Dog Faced Hermans, EX, Archbishop (?) Kebab, Mano Negra. Ja és megvettem valami 100 forintért az utolsó (?) eredeti Isten Malaca fanzint. Meg néha rá lehet akadni nevetségesen olcsón elég rtika könyvekre. mondjuk filozófiát nem néztem, az engem nem érdekel. de főleg marx és bakunyin.

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-27 22:44:53 (1505)
a gondolkodó antikváriumot nevezzük talán... khm... forradalmi antikváriumnak. a "tárlatvezető" pedig egy igazi régivágású marxista forradalmi fószer, már ha cimkézni kell.

de szerintem vannak filozófiai művek ottan. nietzschét pl. biztosan találsz, ellenben hobbes-t vagy mondjuk burke-öt nem hiszem:D
[előzmény (1504)]

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-27 19:41:58 (1504)
Az hol van? Filozófiai könyveket árulnak nagyrészt?
Mondjuk az lehet a "baj", hogy ha a filozófiakönyvekre mennek rá, valszeg drágábbak is ezek, minth egy sima antikváriumban találsz rá egyre, nem?
[előzmény (1499)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 23:22:02 (1503)
csak vicceltem:-) azzal már tényleg őrületbe kergetném a családomat, így is nehezen viselik a dolgot...:.-D
[előzmény (1502)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 19:17:01 (1502)
helyes!
[előzmény (1498)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 12:05:05 (1501)
a bravo múltheti számában volt egy Nietzsche poszter. hátha még van néhány újságárusnál, aztán kiteheted az ágyad felé
[előzmény (1492)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 01:43:23 (1500)
valamikor nagyon régen...
[előzmény (1499)]

© kaoscaptválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-24 02:25:02 (1499)
járt már valamelyikőtök a Gondolkodó antikváriumban?

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 23:00:41 (1498)
"...annál inkább filozófus valaki, minél inkább zenész..." - Nietzsche

akkor beiratkozom filóra:D
[előzmény (1493)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:48:05 (1497)
hehe, az még hagyján, hogy embereket, de emberen Belül! ez valóban zseniális benne:-)

de mondom én csak ugatok itt, nem vagyok filós, nem értek hozzá...
[előzmény (1496)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:38:51 (1496)
Én meg azt kérném, nehogy azt hidd hogy leszóltalak vagy beszóltam neked. Amúgy minden ok nem gázoltál a lelkembe. Tudom hogy Nietzsche megoszt.
[előzmény (1494)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:17:13 (1495)
hozzáteszem: ha német filozófia, persze hogy elkerülhetetlen... én is nyilván ezért nem tudtam kikerülni ;-)
[előzmény (1494)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:16:33 (1494)
világért sem akartam a lelkedbe gázolni:-)

de legalább kicsit feloldottál egy ellentmondást, vagyis hogy ahogy én is gondoltam, ez nem ellentmondás - hogy zsidóellenes volt és rühellte az antiszemitákat (mellesleg ez az adalékban benne is van, öléggé konkrétan... mind a kettő). teszem hozzá az újszövetséget lenézte, ellenben az ószövetséget dicsőséges alkotásnak minősítette :-)

a buzi cimke meg nem tőlem származik, de hogy őszinte legyek engem ábszolúte nem érdekel, az volt-e vagy sem. ez nem befolyásol akkor, ha olvasok valakitől, foucault-t is szeretem, pedig meleg volt mint a kályha...

ja és nehogy félreértés tárgya legyen, nem vagyok filó szakos:-D
[előzmény (1492)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:41:38 (1493)
"...annál inkább filozófus valaki, minél inkább zenész..." - Nietzsche

Azt hiszem ez illik ide a portálra. :D

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:40:15 (1492)
Nos, derék leírásokat kaptunk Nietzschről, igaz kedves oldalbordámnak címezve, holott én indítottam útjára eme "altémát", hogy úgy fogalmazzak.

Lévén, hogy szerény személyem is filozóia szakos, meg kell hogy mondjam igen rosszul esett, hogy kedvenc filozófusom -Friedrich Nietzsche- buzi jelzőt kapott és ezzel együtt az összes filozófus is megkérdőjeleződött heteroszexuális mivoltában. Ezt el kell utasítsam, soha smmilyen komoly felvetést nem halottam még az Antikrisztus írójának homoszexualitásáról.

Kedves Alexander! El kell mondjam kétségtelenül igazad van, hogy Nietzsche értelmezése nem szövegi nehézségében rejlik, hanem esetenkénti zagyvaságában, kapkodó stílusában.

Ugyanakkor abban már megint csak nem értünk egyet, hogy "túlsztárolva" lenne. Sőt! A mai napig sokan kerülik ahogy lehet. (Bár szerintem Ő elkerülhetetlen).

Nietzsche munkásságának magasiskolája pont abban rejlik, hogy megoszt. Félőrülten is érthetőbb műveket írt mint egy-két korábbi vagy későbbi filozófus.

Az antiszemitizmusról pedig annyit, hogy ő zsidó ellenes volt,

DE!

Ahogy Te is említed nem szerette az antiszemitákat. Nos azért mert neki nem a zsidóval mint fajjal volt problámája, hanem az "örök zsidó" bizonyos tulajdonságaival. Számára nem jelentettek pusztítandó ellenfelet.

Ezenkívül még szóba került itt a Dosztojevszkijel való párhuzam. Nem tudom merített-e ebből a mi jó öreg Friedrich-ünk és nem tudom hogy Dosztojevszkijnél ez milyen formában jelenik meg, de Nietzsche az emberfeletti-embert tartotta az Übermensch-nek aki túl lát az akkori és a mai világ problámáin. Felülemelkedik rajtuk és felülről szemlélve távolságtartással megoldja azokat.

Nos nem akartam elragadtatni magam, de kedvenc filozófusomról lévén szó, ki kellett álljak mellette! :D
[előzmény (1491)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 17:10:55 (1491)
nietzschéről a legnagyobb poén jut is eszembe tudod micsoda? ez persze életrajzi vetület - hogy utálta a nővérének a férjét azért mert antiszemita volt:)

mindegy ezt csak úgy megjegyeztem, mindenesetre a későbbi interpretációk egy részére nézve vicces infó:)
[előzmény (1487)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 17:00:24 (1490)
ejj bár a hétvégéim szabadok maradnának husserltől kanttól márlópontitól meg a többi borzalomtól, akkor lenne csak jó világ:D
[előzmény (1488)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 16:59:03 (1489)
én vagyok a kóla, csak a kórt kaptam meg... házikönyvtárból, kicsit elébb persze...:)
én nem vonom kétségbe Nietzsche néhány gondolatát, de az egekig magasztalását sem tudom annyira komolyan venni...

persze nietzsche homoszexuális mivoltára vonatkozó tézisek lehetnek szimplán poénkodások:) bár azt be kell látnunk hogy ez jónéhány filozófustól nem is áll olyan messze:D (hogy ne a "köcsög görögöket" említse mindig az ember, itt van pl. foucault...)

persze alapvetően van valami közös pont dosztojevszkij és nietzsche gondolatvilágában, csak a megközelítés menete kicsit más... (ahogyan mondjuk ugyanez a kérdés felmerül elég komolyan kirkegaardnál is, meg hogy magyarkodjunk egy kicsit, a vasárnapi körben is mannheim és tsai...)
[előzmény (1487)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 16:57:06 (1488)
Így jártál....:D
Nem egy hosszú könyv amúgy, sztem egy hétvége alatt elolvasod...
[előzmény (1486)]

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 14:11:57 (1487)
Te voltál a Kóla, csak megkaptad a kórt? : )
Níccsének pedig volt egy nagy szerelme, valami Salomé nevű nő, aki könyvet is írt róla, és akibe nagyon bele volt zúgva... Aztán ki tudja...
A hatalom akarásához meg szerintem Dosztojevszkij Egérlyukából is merített, legalábbis egy kis ötletet, sőt az übermensch fogalmának gyökereit is nála találta meg...szerintem...
[előzmény (1484)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 21:27:05 (1486)
hajjaj, esküszöm ha minimális időm is volna már elolvastam volna... de most épp a sok tudományos faszsággal lökik a fejemet;)

a nickem meg szintén egy könyvből való:-)
[előzmény (1478)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 21:25:07 (1485)
háhhá, ez ügyes fogás;) ezt a jegyzéket asszem én is olvastam a dán nagyöregtől:)
[előzmény (1465)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 21:22:58 (1484)
oh, itt kaptam egy választ közben :-) csak én hülye a politikában merülök el...:-)

nem tudom, nekem a hatalom akarását mondták...
pont az a baj nietzschével, hogy elmeháborodott volt, de szerintem ez nem ok arra, hogy szeressem... nekem tényleg egy kicsit túlértékeltnek tűnik.
mielőtt olvastam volna, azt hittem, azért mondják hogy nehéz, merthogy a nyelvezete olyan, de nem. csak zagyva. rengeteget csapong és szerintem néhány hivatkozása sem kellőképp átgondolt. persze ez csak szubjektív vélemény:-)

(van egy filószakos haverom aki azt mondta, hogy nietzsche zagyvaságait könnyű megmagyarázni, mivel buzi volt és nem tudott ezzel a ténnyel igazából mit kezdeni :-) de lehet hogy csak ironizált, szokása...)
[előzmény (1443)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 21:19:48 (1483)
kafka - a per
szophoklész - oedipus király, antigoné (egy kis ismétlés nem árt néha:-))
dosztojevszkij - feljegyzések az egérlyukból (ez simán zseniális)
arendt - sivatag és az oázisok
oakeshott - politikai racionalizmus

ezek mostanában. sorrend nincs.:-)



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére