Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Lost
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Tv sorozat

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére

© maaarciválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-28 09:03:46 (1105)
amúgy meg akkor most a legvégén Jack-nek nem kellett volna füstté változnia? mert ugyanúgy megbaszta lent az áram vagy mi, meg aztán ugyanúgy kiteleportált a barlangból mint Jacob tesója.

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-28 08:17:17 (1104)
szerintem ez hülyeség. a végén egyáltalán nem volt már ez az ellentét. talán inkább jó és rossz szembenállásáról beszélhettünk. illetve annak ellenére, hogy amikor már megszűnt a barlangban a fény, úgy megszünt a füst is természetfelettinek lenni, így nem hiszem, hogy bármi gond származott volna abból hogy Locke elmegy, talán inkább abból, hogy elsüllyed a sziget, ami ugye feltétele annak, hogy elmehessen onnan. én leginkább erre lettem volna kíváncsi, hogy mi van ha nem jelenik meg Kate, és kopasz barátunk lelép a szigetről, és senki nem rakja vissza a jakuzziba a dugót. akkor gonoszság uralt voln a világot? no de akkor a túlvilágon ugyanúgy létrejött volna a meeting a templomban. vagy akkor a pokolba került volna mindenki?
[előzmény (1102)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-27 20:15:19 (1103)
amúgy nekem is az időutazós rész tetszett a legjobban, és a dharma. kár hogy a végén semmi jelentőséget nem kapott, ahogy a számok sem.
[előzmény (1101)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-27 20:14:14 (1102)
itt egyértelmüen arról van szó -ami az írók zsenialitása- hogy a zárórész nem fix, ahogy locke és jack is két ellentét volt már az elején is (Man of faith, man of science) úgy a végén is Füsti és Jack képviselte a két végletet, a misztikumot vallást természetfelettit, illetve a realitást és a racionalitást. A végkifejletet mindenki úgy értelmezze amelyik pártot fogja. Tudomány, vagy Hit. nem is kell egységes "tiszta" kép. így tökéletes. én ezt vettem észre.
[előzmény (1101)]

© maaarciválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-27 19:53:23 (1101)
szerintem az időutazós szál volt a legkirályabb:).
egyébként a zárórész: nem volt nagy szám a vége. semmi különös, végül is elég egyszerűen elvarrták a szálakat, szal nem volt az egészben semmi meglepő, csak azért nem írom h csalódott vagyok mivel sztem ez csak annak tudható be h hozzászoktam már a sok rejtélyhez benne és nem tudom feldolgozni hirtelen h nincs több:). mondjuk én szeretem a hepiend-et, bár nem tudom ez mennyire pánk:D
[előzmény (1100)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-27 18:16:48 (1100)
hát nem tudom. elég ellentmodásos volt a Lost eleje, meg a vége. darabig nagyon is a realitások talaján mozgott, aztán egyszercsak az egész felépített misztikumot más szemszögből kellett néznünk. szerintem ez elég béna volt. amikor bejött az időutazós szál azt az évadot nem is tudtam nézni ahogy adták, mert emésztenem kellett ezt a 'fordulatot'.
[előzmény (1099)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-27 17:48:18 (1099)
Írnak 1 alapsztorit befejezéssel és ha megy beleszőnek még szálakat. Pénz beszél.
[előzmény (1096)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-26 03:32:27 (1098)
*
Bennu madár (Főnix)

Bennu madár az élet jelképe: azt az állandó isteni erőt ábrázolja, amely az élet valamennyi megnyilvánulásának előfeltétele.Az egyiptomi teremtés mítosz szerint a Benu madár az életesszenciát (heké) egy távoli, mágikus forrásból hozta el a világba. E forrás a "Tűz szigete" , a sosem szűnő fény helye a világ határain túl, ahol az istenek születnek és megújulnak, s ahonnan a világba küldik őket. Ebből a világból a Phoenix a fő hírhozó. Az élet üzenetét hozta el Heliopoliszba, a füld szimbolikus középpontjába.

"A Tűz szigetéről jöttem, megtöltve testemet Heké-vel,
hasonlóan "ama madárhoz", aki jött és megtöltötte
a világot azzal, amit ez addig nem ismert. "

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 20:32:54 (1097)
ez hol van pontosan???
[előzmény (1095)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 14:50:08 (1096)
szívesen csinálnék egy interjút a készítőkkel, de úgy hogy a meg nem válaszolt kérdéseket szóba se hoznám. leginkább az érdekelne, hogy ez az egész így indult, hogy ez lesz belőle, vagy ha nem akkor mikor hogyan alakult a sztori.

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 14:43:07 (1095)
ott az egyik tag a logika vs hit embere posztba elég jól kifejti mi van illetve mi nincs.
[előzmény (1092)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 13:18:15 (1094)
páran elég jól összefoglalták
[előzmény (1093)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 13:13:34 (1093)
az nagyon beteg hely. én már nem merek felnézni oda! :-D
[előzmény (1092)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 10:35:12 (1092)
én most nekiesek a lost.hu forumának hogy a geekek miken kattognak

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 09:09:41 (1091)
SPOILER

Jó, hát az elején még ugye az volt a duma, hogy mindenre lesz racionális magyarázat, aztán az persze kiderült, hogy az is kamu. De mondjuk, ha előre megmondták volna, hogy nem nagyon fog kiderülni szinte semmi, nyilván nem nézik ennyien meg az utolsó évadot/finálét. Hangulatában király volt, de így a finálé fényében visszatekintve egy rohadt nagy kamu volt az egész sorozat. A sideflashek semmi funkcióval nem bírtak, színtiszta átverés volt (ugyebár mindenki valami alternatív, párhuzamos valóságra tippelt). Szerintem annyi történt, hogy a készítők rájöttek, hogy annyi megválaszolatlan kérdést dobtak fel, hogy reménytelen rájuk magyarázatot adni, és kitalálták, hogy akkor ez egy karakterdráma, ahol a szereplők jellemfejlődése a fő vonal, csakhát ugye 5-6 éven keresztül nem ez volt, meg a karakterek nem is feltétlenül a kérdések-válaszok miatt jellemfejlődtek. Bennem erősen felemás érzéseket ébresztett ez a finálé, és sajnos visszamenőleg is máshogy néz így az ember az (eddig) übercsászár sorozatra.
[előzmény (1090)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 08:22:40 (1090)
hát igen, ha nem így áll hozzá az ember akkor szinte biztos a csalódás. de még mindig azt mondom, hogy felelőtlenség volt a minden kérdésre válasz duma, szerencs, hogy már régen nem számítottam erre.
[előzmény (1089)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 03:37:51 (1089)
kicsit tovább ülepedett a dolog és nekem az jött le ebből a fináléból, hogy jó volt ez a pár év, az elmélet gyártással, a várakozással, hogy jöjjön az új rész, korán kelésekkel, de vége, és ha el kell engedni, legalább szépen menjen. az egész misztikum mögötte meg, szerintem abban a jelenetben lett megmagyarázva amikor ben mondja hurleynek, hogy ez a sok hülyeség jacob szabályai voltak, most jöhet valaki teljesen más. szóval ezek valakik szabályai voltak, ők így akarták aztán így lett. persze király lenne a készítők szájából hallani a magyarázatokat, akár csak olvasva is, de kezdek úgy lenni vele, mint egy bűvésztrükkel, hogy jó volt látni.

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 03:13:27 (1088)
nem tudtam nem végig... pontosan.
[előzmény (1087)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-25 03:12:03 (1087)
hm. ez ugye egy történet vezérelte sorozat volt, amit legtöbben a felmerülő kérdések miatt néztek. az utolsó rész semmi új választ nem adott. faltól falig telepakolták vonosokkal és giccsel, de olyan profi giccsel, hogy nem tudtam végig mosolyogni, meg örülni. volt ahol elsötétült a kép, itt kivilágosodott.

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 23:07:50 (1086)
És mi van a Ben - Widmore egyességgel, hogy tudta lelöni Widmore-t?
[előzmény (1085)]

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 22:56:56 (1085)
az szerintem egyértelmű hazugsága volt Ben-nek. :)
[előzmény (1083)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 22:48:25 (1084)
mindeki megdöglött :)
[előzmény (1083)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 22:39:48 (1083)
Es azzal mi van, hogy nem lehet akarmelyik iranyba elhagyni a szigetet? Volt valami ilyen duma is. Erre ezek csak ugy elrepulnek basszus. Es a geci Ben az miert nem doglik meg inkabb?

Alternativ befejezesek akkor lennenek erdekesek, ha lattam volna a Sopranos meg egyeb sorozatokat mert azoknak a zaroreszeit csinaltak meg Lostositva. Amugy csorog le az egesz JKL cucc, ha kell majd valakinek, bar tomoritetlen HD szoval eleg nagy.
[előzmény (1081)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 22:21:52 (1082)
Spoiler!
Rettenetes volt.. lényegében valami happy endet hoztak ki a végére, hogy mindenki boldogan él.. vagy hal, vagy akármi is van velük ott a purgatoriumban.. Miért kellett ezt igy? Giccses fos jelenetek, azért legyen valami látványos késelős akció is..

Az alternativ befejezéseket valaki csekkolta már?

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 21:38:36 (1081)
nem akkor haltak meg persze, az csak a másik síkot hozta létre, azt hiszem a Daniel magyarázza Desmondnak a 6. évad elején. Hurley, Ben meg akik elmentek a repülővel, azok se haltak meg csak majd X évvel rá.

mondjuk volt az a jelenet, amikor az időhurkok miatt a csónakból lőttek Sawyerékre (5. évad vége fele), az se lett megmagyarázva. pedig azt hittem abból kihozzák hogy lényegében saját magukat lövöldözték. :)
[előzmény (1080)]

© xBalazsx24válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 21:12:29 (1080)
SPOILER

szerintem nem akkor haltak meg mikor a bomba robbant hisz Jack apja mondta, hogy valaki előbb, valaki viszont később halt meg mint ő...
[előzmény (1075)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 20:55:02 (1079)
SPOILER



én nem lepődtem meg. végig az volt az érzésem, hogy ilyesmi lesz a vége. de dögöljek meg, én ezt a templomos jelenetet kihagytam volna. a LOSThoz az ment volna ha Jack a végén emlékezik, aztán meghal a szigeten, lecsukja a szemét, Hurley becsukja a templomajtót, és - mint azt már Laney elárulta fényévekkel ezelőtt - feljön a LOST felirat. lófasz válasz. :-D nekem így tetszett volna a legjobban, mert hiába volt az a gagyi magyarázat a végén az nem tett hozzá semmit az egészhez, a finálé egyébként szerintem nem volt rossz egyáltalán, csak nem kellett volna a készítők részéről a sok "minden kérdést megválaszolunk" duma.

ja, illetve a legtöbb kérdésre a válasz az, hogy kurvára nem számít mi a válasz, mert egyáltalán nm lényeg! :-DDD

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 20:21:59 (1078)
SPOILER

De hat kurvara SEMMIRE nem adtak magyarazatot! Ilyen alap kerdesekre se hogy hogy kerultek oda az otherek, mi a faszt akart Widmore vagy mittomen mik voltak a szamok. Amugy meg milyen ultragagyi jelenetek voltak mar a vegen a remego kamerakkal meg repkedo hungarocel kovekkel meg ez a dugokihuzas meg visszadugas ez mi volt? A nagy harc Locke es Jack kozott? Egyszeruen bena volt. Az alternativ valosagbol sokkal nagyobb dolgokat lehetett volna kihozni, ehelyett beraktak egy hippiskedo egymast olelgeto benasagot. Az utolso reszen kivul szerintem zsenialis volt az egesz sorozat de a vegere valami sokkal kemenyebbet vartam, valami "we have to go back" szintut legalabb.
[előzmény (1075)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 20:21:49 (1077)
http://www.sorozatjunkie.hu/2010/05/24/jimmy-kimmel-is-bucsuzott-a-lost-tol/

egy kis eftörmeccs.

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-05-24 20:13:21 (1076)
SPOILER



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére