Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Fear and Loathing in Las Vegas
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Hunter S. Thompson alkotásai

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:55:41 (21)
alakul a topic, köszönöm a hozzászólásokat, az első nekifutásra fanyalgóktól is. mégiscsak van értelme. csak így tovább. hehe.

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:55:02 (20)
Harmadrészt meg más dolog, amikor az embert kiborítja a környezete és más dolog, amikor valaki idegbeteg.

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:54:21 (19)
Egy olyan ember, aki örül a jó tonhalsalátának, meg az igazán finom grapefruitnak, ebbe a világba való? kétlem.

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:53:26 (18)
Szóval te tényleg azt mondod, hogy azt az országot az olyan embereknek találták ki, mint ő? Hát ebben a könyvben is ezerszer leírja, hogy Vegas nem a pszichedelikus szerek hatása alatt álló egyedeknek való. A sznob dumádat meg fejezd be az urbánus keletről, mert senki nem kíváncsi rá, de tényleg.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:40:04 (17)
az, hogy nem illett ide, nem volt igaz. Hazájában nagyon megbecsült művész volt Thompson, elsősorban a kulturálisan sokszínű, urbánus keleten, de még az iparosodott hazájában, nyugaton is. Ez szerintem azt bizonyítja, hogy volt/van helye a világunkban a Thompson-féle emberknek.
[előzmény (15)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:37:11 (16)
Nem volt idegbeteg szerintem. Ilyen világképpel a fejemben én is idegbeteggé váltam volna

most akkor idegbeteg volt, vagy nem?
[előzmény (15)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 21:27:54 (15)
Nem volt idegbeteg szerintem. Vagy ha az volt én is az vagyok. Szerintem teljesen ésszerű az, ahogyan viselkedett, hogyha hozzávesszükl azt, ahogy a világhoz hozzáállt. Ilyen világképpel a fejemben én is idegbeteggé váltam volna. Sőt, abszolut nem csodálkozom az öngyilkosságán, ha azt nézem, hogy ezt az embert belerakom a mostani világba. Egyszerűen nem illik ide.
[előzmény (13)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 20:43:53 (14)
az igazi tehetséges legtöbbször beteg elme társul! (tudom, el vagyok zavarva a topicból, de ez így van!)
[előzmény (13)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-06 20:07:33 (13)
Egyetértek, nagyon jó a könyv de szerintem elég sokminden benne van a filmben. Én inkább úgy mondanám, hogy nagyon kevés dolgot hagytak ki a filmben, pár jelenet hosszabb a könyvben.
Jó író volt nagyon ez a faszi de ugyanakkor egy nagy barom is. Sajnos a tehetségéhez egy idegbeteg elme társult:)
[előzmény (4)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 22:35:18 (12)
na. még a végén tényleg több lesz a hozzászolások száma, mint 100, és akkor a dannak nem lesz igaza.

hiányolom a Dr. Gonzo nevezetű elemet.
vele talán lehetne értelmesen dumálni erről a fasziról.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 22:27:18 (11)
:)
[előzmény (10)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 21:42:37 (10)
hát pl arrol, hogy neked, mint világot látott intelligens fiatalembernek mi a véleményed arról, hogy elküldte a faszba párszor a nikszont, vagy tudod mit? ne is, inkább húzzál vissza a politika topikba, és beszélgess a traktorokrol és a töménytelen magyar kis nímandról valamelyik hozzád hasonló fontoskodó köcsöggel, pl leninfiúval. na mit szólsz? az érdekesebb, nem?
[előzmény (8)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 21:40:14 (9)
okej de most a vévnél van. a rumnapló kicsit más, nem csinálnak annyi őrültséget, de azért a maga kis mondanivalója annak is megvan.

[előzmény (7)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 21:36:16 (8)
Most én is beírom ide, hogy szeretem Hunter S. Thompsont, a filmet is, de a könyvet jobban.

Miről szólna egyébként ez a beszélgetés, ezen kívül?

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 19:48:13 (7)
na végre ennek a király filmnek is van topicja...és könyvben is atomjó..alig tudtam letenni..noj,majd elkerem egyszer a rumnaplot,ok?

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 11:26:16 (6)
Nem? Pedig ott már tök jó gyerek vagyok, valahol rosszalkodnom kell, különben begolyózok:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 11:25:37 (5)
te meg ne itt pukkasszál, ez nem a pankkocsma. :))
[előzmény (3)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 11:25:20 (4)
olvasd el könyvben is, csomó minden nincs benne a filmben. és csak 223 oldal, és amikor elkezded olvasni, akkor egyszerűen késztetést érzel arra, hogy addig olvasd, amíg van benne lap. aztán meg kezdenéd előlről, annyira kurva jó volt. :))
[előzmény (1)]

© walrusválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 11:25:18 (3)
A Félelem és Reszketés csak a drogosoknak poén, egy lerágott csont. A két savfejű buzi cselleng Las Vegasban és nem értenek semmit, mer szétbaszta az agyukat az anyag.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 11:20:59 (2)
Félelem és reszketés Las Vegasban

,,Valahol Barstow környékén, a sivatag szélén voltunk, amikor az anyag dolgozni kezdett. Emlékszem, ilyesmiket mondtam:
-Kicsit könnyű a fejem, lehet, hogy neked kéne vezetni...
Aztán hirtelen borzalmas bömbölés hallatszott mindenfelől, és az ég megtelt gigantikus denevérszerűségekkel, mind a kocsi körül sivalkodtak, csapdostak, mi meg lepadlóztuk a verdát, és lehúzott tetővel százhatvannal repesztettünk Las Vegas felé. Valaki sikoltozott:
-Szentséges Krisztusom! Mik ezek az átkozott állatok?
Aztán csend lett megint. Az ügyvédem levette az ingét, és sörrel öntözte a testét, hogy elősegítse a pigmentációt.
-Mi a faszt ordítozol? - motyogta csukott szemmel a napba meredve. A fél arcát egy dizájnos spanyol napszemüveg takarta.
-Semmit - mondtam. - Innentől te vezetsz!
Fékeztem, és az út széle felé kormányoztam a Nagy Vörös Cápát. Nincs értelme emlegetni a denevéreket, gondoltam. A nyomorult állat úgyis elég hamar látni fogja őket.
Majdnem dél volt, és még mindig több mint százhatvan kilométert kellett megtennünk. Kemény kilométerek. Tudtam, hogy percek kérdése, és mind a ketten teljesen be leszünk tekeredve. Már nem volt visszaút, de idő sem, hogy pihenjünk. Ki kellett hajtani magunkat. A sajtóakkreditáció már javában tartott a híres Mint 400-ra, és négyre amúgy is oda kellett érnünk, hogy megkapjuk hangszigetelt szobánkat a szállodában. Egy divatos New York-i sportújság gondoskodott a szobafoglalásról, éppúgy, mint a méretes, vörös Chevroletről, amit Kaliforniában béreltünk... végül is profi újságíró vagyok; szóval kötelességem hozni a sztorit, ha jó, ha rossz."

,,A legjobb könyv a mámoros hatvanas évekről."
(The New York Times Book Review)

,,Korszakot repesztő szenzáció!"
(Tom Wolfe)

Ez az egyik kedvenc könyvem. Mindenki vágja gondolom, hogy készült belőle film is. A kedvenc filmem.



A Rumnaplóból 2006-ban lesz film, szintén Johnny Depp főszereplésével. Alig várom, jó kis sztori, persze nem jobb, mint a Félelem és Reszketés Las Vegasban.

http://www.nol.hu/cikk/352446/
http://allas.origo.hu/filmklub/20031117johnny.html

Hunter S. Thompsonról szóló cikkek:
http://index.hu/kultur/klassz/hsth0221/
http://www.magyar.film.hu/object.1d9cdf3b-604d-4859-bc66-4c00fbd7b895.ivy
http://index.hu/kultur/klassz/hts0221/
(Mindegyikben az van, hogy meghalt, pedig mennyire faszagyerek volt.)

meg itt van még egy link az angolul zseniálisan tudó kedves népeknek:
http://www.gonzo.org/

Egyelőre így ennyi.

Dan: köszönöm a topikot. jó sokat kellett érte szenvedni.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 10:24:45 (1)
Heyy. Félelem és reszketés Las Vegasban. Hatalmas film. Viszont ezzel a Hunterrel nem vagyok tisztában...



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5