Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> OI! - SKA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
NEM NÁCI FÓRUM!!!

Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 > Következő >> Végére

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 20:36:04 (150)
:))
csak a legfontosabb maradt le:)
nincs rajta dátum
[előzmény (149)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 20:17:23 (149)
Nesztek új plakát!


© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 09:37:33 (148)
Zsoleszka:
Ezt írtad: "Kurvára unok már magyarázkodni ezüggyel kapcsolatban"
Ötlet: hozzál össze egy fanzine-t erről a kérdésről, esetleg írj ebből egy diploma dolgozatot, biztos hasonlóan alapmü lenne, mint a Csak azért is.
Szívesen segítek, anyag gyüjtésben, és sztem jo-ska is.

ezt is írtad: "hogy több, mint a SHARP".
Én ezt nem hiszem, vagy így nem hasonlítanám össze. Mindkettőnek vannak céljai, igaz ugyan, hogy a rash-é sokkal összetettebb, sokrétübb, de ők többet akartak, mint az egyszerü nazi bashingoló sharpok:)
De talán sharp mozgalom nélkül, sehol nem lenne rash sem...ki tudja:)

jo-ska 2tone: sztem minden országban más és mást fog jelenteni a baloldaliság, mintahogy teljesen más skinheadnek lenni Belgiumban, Spanyolországban, vagy Csehországban. Mások a problémák, más a történelmünk, más minden. És, ez így lesz még oi nemzetközinek hitt ideán alapuló eszmerendszernél is, mint a baloldaliság, vagy kommunizmus.

AhOi!

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 00:39:53 (147)
mindenki azzal jön hogy 18 vagyok, amikor nem.
no mindegy, egyszerűen csak azt akartam kifejezni, hogy nekem a vörösről nemazok az elvek jutnak eszembe mint az anarchizmusról.
míg a vörösről Sztálin bácsi esetleg csöpet Iljics bácsi.
Az anarchizmusról meg inkább Bakunyin , Proudhon, Kroportkin és még sokan.
De ez a vörös dolog bennem valahogy ugyan olyan érzetet kelt mintha azt mondanád fehér hatalom vagy ilyesmi
pl: sokkal inkább szimpi lenne az hogy:
A.I.S.H.A.R.P. Anarcho Individualist Skinheads Against Racism
de én nekem erről nincs pontosabb meglátásom mert nem foglalkoztam a rash-al ezért voltam bátor megkérdezni

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 22:34:55 (146)
szivesen:))) Ezt a szétbashingolást úgy értettem, hogy amennyiben a redskin srácoknak csak egy része sztálinista , a másik fele mondjuk anarcho, akkor abból tuti hogy balhé lenne. Majd irok vmilyen RASH arcnak, hogy homályositson fel... Szerintem is az a legegyszerűbb magyarázat, hogy a jelképekkel nem nagyon vannak tisztában, vagyis ők nem élték át azt, amit mi, igy ezek nem rendelkeznek negativ jelentéstartammal a számukra.
A balos dolgokban hellyel-közzel otthon vagyok:)
[előzmény (145)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 22:04:06 (145)
Navégre, legalább valaki érvel, köszönöm kedves jo-ska 2ton!
Nézd, azokat a dolgokat elkezdtél leirogatni, azt megvitatni, szerintem erre kevés a hely itt. (Jah, és külön örülök, hogy ismersz irodalmakat:))!)
A sarló és kalapács valóban az, de szerintem kisajátítottá vált az orosz medve és rezsimje által, maga a mondanivalója szép... Tény, hogy nemcsak a sarló&kalapács megy, hanem gyakran Lenin is ott díszeleg, amit nem értek és nem kapok egyetlen mediterrántól sem magyarázatot - számomra elfogadhatót, minden bizonnyal ők másként látják, mást jelent a számukra.
Most ebben a baloldali dologba nem folynék bele, számomra nem egészen világos (nem a részedről, hanem úgy általában), hogy mit takar. Van egy elképzelésem erről, de megint helyhiányra hivatkozok, maradjunk annyiban, hogy enyhe túlzással (most majd biztos felhördülés lesz és SkinheadB lehúz), de nekem az élethez való hozzáállást és a humánumot jelenti, aminek ugye - amint azt 1-2 irodalomban olvashattad - volt/van középutas és szélsőséges ága is. (ÉS MOST NEM AZ AKTUÁLPOLITIKAI BALOLDALRA KELL GONDOLNI!!!)
"de hogy az istenbe nem bashingolják szarrá egymás fejét egy szervezeten belül:)???" -> ezt a célzásodat viszont nem értem...
Egyébként meg köszönöm az ÉRTELMES hozzászólásodat!
*Zs*
[előzmény (143)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 21:51:07 (144)
Persze persze, elrendezed egy egyszerű mondattal...
Na látod, ez a baromság, semmi érv, semmi sincs, csak a nagy 2 soros dolgaid és az egod. Biztosan nagyon jártas lehetsz ezekban a dolgokban... és persze tapasztalt is a 18 éveddel...
ÉRVELJÉL AKKOR, HOGY MIÉRT!!!???!!!
[előzmény (142)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 21:45:51 (143)
egyetértek.... a red nekem még ok, mert hát a kollektiv anarchizmus tulképpen kommunizmus (lásd Kropotkin, és Nestor Mahno idevonatkozó munkásságát, hogy legyen irodalom:))...) rendben van... na de a sarló kalapács KIFEJEZETTEN SZTÁLINISTA Jelkép, amit egy jóravaló tisztes anarchista leköp ugye...
Ha arról van szó, hogy baloldali összefogás a kapitalizmus ellen , akkor ok.
EGyébként van egy portugál balos patrióta haverom... ő favorizálja a sarló-kalapácsot, és ez valahogy a mediterrán térségben igy alakult. A Szovjetunió megmaradt náluk a kommunista jólét mitoszának.
Ezzel szemben a legtöbb európai szakszervezet a sztálinizmustól elhatárolódott, még valahogy a kronstadti lázadás idején, és ezért a sarló-kalapács jelképet sem használják... Én értem, miben különbözik a SHARP-TÓL, de hogy az istenbe nem bashingolják szarrá egymás fejét egy szervezeten belül:)???
[előzmény (142)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 19:00:18 (142)
nem akarlak leszólni, de ennél nagyobb baromságot nem is írhattál volna válaszul szerintem
[előzmény (141)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 18:15:17 (141)
OI!
Kurvára unok már magyarázkodni ezüggyel kapcsolatban. Majd ha személyesen összefutunk, akkor szívesen elbeszélgetek erről bárkivel!
Elő a szótárt, irány egy nyelvtanár, elő az irodalom, aztán jöhetnek a kérdések:)))
Szerintem ezen nem tudom, hogy mit nem lehet érteni...
Az, hogy több, mint a SHARP?
Vagy egy egyszerü, bár lehet, hogy nem jó hasonéattal élve: mi a különbség mondjuk az Exploited és a Crass között? Kb ennyi...
VIVA LA RESISTANCE!!!:))) VIVA LA INTERNACION!!!:)))
*Zsolesz*
[előzmény (140)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 16:14:45 (140)
ezt semki sem tudja szerintem:)
pont ezt kérdeztem 1-2hete de még mindíg nem kaptam választ
hogy hogy lehet valaki red is meg anarchista is
[előzmény (139)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 15:34:02 (139)
nézem ezt a rash oldalt és kész... hogy a f*szba fér össze a sarló kalapács a vörös-fekete anarcho-zászlóval és ez az egész együtt a ROtenkampfer MARXISTA német csoporttal?

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 14:45:22 (138)
Na, amikor én olvastam a rash kiáltványt, akkor ez volt benne. Bár, lehet, hogy mindenki másképp értelmezi...számomra nem egészen érthető, hogy egy anarchista, miért függetlenségi harcosok Baszk Földön...én nem látom benne a logikát. Mondjuk nem is akarom, mert nem értek egyet se a rash-sal, sem a függetlenségi harccal.

az utolsó mondat résszel egyetértek:)
rash vagy sharp vagy non-political, nem ez a lényeg:)
AhOi!
[előzmény (137)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-27 12:27:49 (137)
Podravka helytelenül írtad, sajnos a legtöbb RASH például spanyolországban erősen patrióta, sőt függetlenségi harcos, baszkok, katalánok...de amúgy mindenki az aminek gondolja magát!

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 22:43:14 (136)
okezsoke, 10-kor font leszek a 7-en.

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 22:41:15 (135)
9-től vizsgázom a 7-en az ismert tanszéken:) 10 körül meglátogatsz:)
[előzmény (134)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 21:57:58 (134)
oi, nem futunk ossze? en holnap delelott berontok, te mikor leszel benn?
[előzmény (133)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 21:52:59 (133)
Szia Gypsy Vega Red Skin!:)

Alakul. Írok majd e-mail-t lesz egy kis változás, de csak egy csöppnyi.
Holnap levizsgázom, aztán öszeszedem magam, és írok kicsi legény. Tsók a Családnak!
[előzmény (132)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 21:38:18 (132)
Höhöhö... de nem direkt volt:)))
Holnap megint meló... suck:(((
Amúgy meg köszi a u&w-es hozzászólást, magamra ismertem:)))
Hogy áll a S:O:T:S:?
Tsók. Zsolesz Da Gypsy Skin
[előzmény (131)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 16:15:06 (131)
Kezdtem azt hinni, hogy teljesen hülye vagyok:) Megkavarsz itt kisgyerek:)
[előzmény (128)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 16:14:24 (130)
Nekem is megvan. ftp játszik?
[előzmény (127)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 09:49:10 (129)
Nekem megvan, de csak kazin, ha úgy érdekel...
[előzmény (127)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-25 09:48:42 (128)
Keverem a szezont a fazonnal...:)))
Az OPCIO-K 95-é a skinhead only red, viszont a BFM-é a RASH című klasszikus:)))
[előzmény (126)]

© SKAzofrenválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-24 17:56:59 (127)
honnan tudnám mexerezni a Strength Thru Oi! válogatást?

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 22:07:25 (126)
Na, már a Banda, vagy az Opcio, mert én csak az utóbbitól ismerem..és lépten nyomon ezzel találkozom a neten is.
Csók a Családnak:)
[előzmény (125)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:37:54 (125)
Szia Pod!
Nekünk két féle V/A- n van, az egyik egy madridi (RASH Madrid) és egy amerikai ( RASH EAST- COAST) vannak rajta, ha jól tudom, Zsolesz interjút is csinál velük.
Esetleg ha valakinek van egész lemeze tölük, az érdekelne!
Tsókolom a Büdöskölköt is ( Zsolesz is)
Évi

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 14:59:47 (124)
Melyik albumon van? Én eddig csak a katalánok számaként ismertem.
[előzmény (122)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 23:15:12 (123)
Külön kérésre nem definiálgatok!:)
Tudom hogy nem Te irtad, ezt a levelet már elolvastam anno.

Nekem az nem tetszik, hogy mindenki valójában a rasszistákat tartja az ellenségnek, nade akkor miért kell hülyeségeket beszélni?
Mondja kétszer vagy háromszor hogy a rasszista gyökerek. Nem gáz a szóismétlés. Össze lett keverve a szezon a faszommal!

Márpedig ha Te szereted azt a helyet ahol élsz, és felvállalod,(itt most szükebb értelemben vett lakóhelyre gondolok), akkor lokálpatrióta vagy.
Különben nem lenne túl sok értelme a szónak.
[előzmény (121)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 23:14:33 (122)
Uppssszzzz... majd elfelejtettem, a Skinhead Only Red szám nem is az O-K95-é, hanem a Brigada Flores Magnon-é:)))
Csak úgy adalékként:)))

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 23:07:16 (121)
Arra gondoltam, nem magyarázkodom, nem én írtam sem az előszót, sem a levelet, azonban nagyon sokmindenben egyet értek a szerzőkkel!
Amit írtál, abban holmi iróniát éreztem... nagyon jól tudod, hogy az előszó írója kiket értelmezett nácinak és nacionalistának... Vagy tévedek?
A nacionalizmusra meg megint csak a szavakat forgatod ki, megintcsak az előzőre utalok ezzel kapcsolatban... Én is szeretem a helyet, ahol élek, ahova visszatérhetek, "nem szarok bele a tányéromba", de ez nem nacionalizmus és nem is lokálpatriotizmus...
Amúgy meg ha ennyire definiálgatsz, légyszíves idézd már ide a munkásosztály, a munkásfiatal és egyéb, ezzel az osztállyal kapcsolatos fogalmakat... Csak úgy, érdekességképpen...
RESPEKT!
*Zs*
[előzmény (116)]



Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 > Következő >> Végére