Punk Portál >> Fórum >> Számítógép >> mIRC
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
mIRC

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 18:51:26 (6)
Na.
Bemesz.

!list-re kapsz egy koteg fserve-rol infot
A mIRC-ben engedelyezd a DCC fogadast, meg a DCC Chat-et, File/Options/DCC-ben:
On Send Request - Show Dialog, vagy ha batrabb vagy, akkor Autoget
On Chat Request - Show, vagy Auto-Accept
DCC/Folders-ben a DCC-ignore-t kapcsold ki (Disabled), es alatta a Turn Ignore Back-bol szedd ki a pipat!

Ha ezek megvannak, a !list-re kapott sok cucc-bol az egyes fserve-ekhez tartozo triggert masold ki, es paste-eld be a duma-csikba, majd enter. Ezek altalaban /ctcp parancsok, vagy sima csatornaba irhato !akarmi parancsok.

Ha ez megvan, elvileg egy DCC Chat ablak nyilik az adott fserve-vel. Az fserve ugy mukodik, mint egy parancssoros ftp, csak a kert file-t nem azonnal kapod meg, csak ha sorrakerultel. A navigalashoz szukseges parancsok:
dir - listazas
cd {dir_neve} - directory-ba belepes
cd .. - eggyel feljebb lepes

Letolteshez:
get {file_neve} - ezzel lehet az adott file-t kerni

Hasznos parancsok:
sends - megmutatja, eppen kiknek mit kuld milyen sebesseggel, meddig fog meg tartani
queues - megnezheted, hanyan allnak sorba elotted, ebbol tippelhetsz arra, milyen kurva sokat kell meg varnod

Altalaban korlatozott a kerheto file-ok szama. Ha kertel annyit, amennyi kell, egy ido utan szolni fog, Idle connection..., es bezarja a kapcsolatot. Ez nem gaz, ettol meg a sorbanallasod megmarad.

Ha sorrakerulsz (neha tobb nap is lehet), akkor elkezdi kuldeni neked a cuccot. Ha epp nem vagy a gep elott, es nem allitottad autoget-re, akkor beszoptad, mert le kell OK-zni a fogadast. Viszont az autoget veszelyes lehet, mert barki barmilyen szemetet kuldhet neked.

Na, kb. ennyi, remelem nagyjabol vilagos.

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 18:39:54 (5)
wazze, ha valakinek van ideje akkor írjon már valamit erről a témáról mert nem igazán látom át a helyzetet! ha nem tovább probálkozom! már megtaláltam ami kell de hogyan kell leszedni, hát az nekem kinai!

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 18:12:57 (4)
Álitolag ez a legjobb.. mondjuk én nem porbáltam mást ez eddig megy:)
[előzmény (2)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 18:01:21 (3)
Ugy tunik, a csatorna a #punkrockvids

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 17:54:16 (2)
Bazz, bonyolult.

Menj fel egy EFNet szerverre, es nezz be e #prv csatornara.

Hogy hogy kell tolteni, azt most le nem irom...

Itt megtalalod az alapokat:
http://www.punkrockvids.com/

(Halkan jegyzem meg, hogy a mIRC az csak egy program, ami az IRC halozathoz tud csatlakozni, van egy rakas masik irc program is.)

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 17:48:21 (1)
Hejj! Valaki irja már meg hogy mi a punkrockvids room címe és hogyan lehet videot szedni!



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6