Punk Portál >> Fórum >> Sport >> Futás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
futás

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-12 15:02:41 (183)
Nos a 8 perc sem tűnik hozhatatlannak, csak két kétórás félmaraton. :) Viccet félretéve, azért a 42 elég sok ahhoz hogy meg lehessen csípni. 11 sec/km.
Meglátjuk mit dob ősszel a gép, mindenesetre bíztatónak tűnik a jelenlegi erőnlétem. Edzésnek futok most 1:40-es félmaratont, meg-megszakítva a lámpák által, már csak azon kellene dolgozni hogy meg is maradjon a sebesség. 1:44-re futottam a 3:34-et.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-08 20:21:33 (182)
4:08, de még 2009-ből, azóta csak vegetálok. most azért télen beletettem elég sokat, kis gyorsítással lehet valami hasonló. Itt az alföld közepén tudom, miről beszélsz a szinteknél :)
Pest tényleg szellős, és most ha jól láttam a BSI-sek is elkezdik komolyan venni a zónánkénti rajtoltatást, nem fogja megoldani a problémát teljesen, de enyhít rajta. Meglesz az, főleg a 250-es hetekkel.
[előzmény (181)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-06-02 14:09:23 (181)
Fun lehetett.
A 3:30 meglehetett volna két hete is, de az akkor szerzett tapasztalatokat beépítve remélem még kicsit jobb is lesz ősszel. Ahogy nézem a tavalyi pesti eredményeket, jóval szellősebb volt a mezőny. Kint a 3:34:03-al a 2000-be sem fértem be...szóval remélem kicsit kevesebb lesz a tülekedés. :)
Az edzésekbe meg valahogy több szintet kéne belevinni, csak nem szeretek utazni edzés miatt, munka előtt illetve után meg nehéz megoldani. A 210-250-es hónapokat meg konstans 250-re kéne állítani. :)
Hajrá neked is a sub4:00-hez, eddigi legjobbad?

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-29 20:37:06 (180)
a márciusi Balatonkerülés megviselt a szar időben eléggé, aztán pihengettem inkább... Négyet futottam azóta, abból három félórás, meg egy félmaratont Pünkösd hétfőn, mert addig lehetett előnevezni, gondoltam, lecsekkolom, van-e értelme. Nyilván a tempó az öreguras, de sikerült végigkocogni. Ráadásul a mezőny végén jöttünk két másik kollégával vagy 30 kilit, mögöttünk a záróautó, két középkorú hölggyel, akik tolták a 70-es évek diszkóslágereit baráti hangerőn, mögöttük meg gurult a mentő. Szép karaván volt, mintegy 9-9,5 km/h-val :)

A 3:30 elég ambiciózus, hajrá, én négy óra alá szeretnék benézni ősszel. A pesti is maximálisan alkalmas PB-t futni szerintem, max. a rakparton lehet fasza szembeszél. Esetleg nézd meg Győrt, az november legelje idén, viszont ha jól tudom, az ilyen sokkörös valami.
[előzmény (179)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-29 11:25:02 (179)
Gratula, 29 résztvevővel, akár magadban is futhattál volna. :)
Két hónap kihagyás alatt azt érted hogy nem is futottál? Úgy elég bátornak tűnik. Októberi maratonnak lehet bevállalom a pestit, nincs kedvem utazgatni. Csak jó lenne 3:30 alatt futni, van még fejlődési lehetőség ebben az időben.
[előzmény (178)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-26 11:00:08 (178)
hehe, a frissítés mindig így megy, sajnos legalább négy-ötféle iskola van arra a városi/nagyobb versenyeken, hogy botorkáljanak, megálljanak az emberek előtted :)
A Tápiómenti nagy jóság, 29 célbaérkező volt a maratonon, teljes családias hangulat, és ráadásul elég szép útvonal, bár az első fele szintes rendesen, és a rajtnál majdnem átment rajtam a biciklitúrázó gyerekcsorda. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Két hónap kihagyás után meg nem is volt rossz a 4:36-os idő :)
[előzmény (177)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-23 08:52:27 (177)
Ez a baj hogy nem állnak jó helyre és sokan még frissíteni se tudnak, elveszi a poharat és megáll(!) előtted. A szervezés jó volt, de én azt mondanám minden szervezőnek hogy a megálmodott wc-k száma *2 minden esetben illetve érdemes lenne mindkét oldalra rakni frissitőt a pontokon. Nem klasszikus értelemben vett körök voltak, hanem voltak olyan részek amit kétszer megfutottunk.
Köszi a tippeket, átnézem majd, ez a tápiómenti maraton barátságosnak tűnik, sok sikert.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-22 14:49:08 (176)
Grat. A pálya és a szervezés milyen (jól értem, hogy két feles kör, vagy nem pont, de ugyanaz a domb kétszer van benne)? Amúgy az első 5-10 kilin minden nagyobb versenyen megy az egymás kerülgetése, soha senki nem áll jó helyre :).
Ha ősszel akarsz futni, és érdekel az időd, akkor ajánlom Kassát, bár az nincs annyira későn (és van benne pár macskás rész), viszont közel van és túl nagy tömeg, meg szint sincs. Esetleg Drezda.

Én ezt próbálom hétvégén:
http://www.youtube.com/watch?v=LdSZlcOtsrI

[előzmény (175)]

© gbkMnkiiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-05-21 20:10:18 (175)
Vasárnap megvolt az első maratonom (maraton only).
A 3:30-as iramfutók mögé álltam be, az első km-ek arról szóltak hogy próbáltam rájuk futni, mert sokan rossz helyre álltak. Miért nem lehet tisztában lenni a saját képességeinkkel? Az 5. km-től elkezdett szakadni, ami sajnos nem hagyta abba a végéig (legalábbis amíg én beértem), a pólóm megszívta magát, rámtapadt a nadrág dettó, a cipőm meg tiszta víz volt így méghamarabb bedagadt. Megmondom őszintén a macskakövek engem is megvicceltek, este éreztem a talpam városnézés közben. 32-nél mentek el mellettem a lufis emberek, akkor már éreztem hogy ez nem az nap lesz. Az emelkedő (a híd) már nem esett jól másodjára, így a vége 3:34:03 lett. A konklúzió az, hogy többet kell domboznom és olyan pályát kell választanom ahol nincs macskakő és talán még az időjárás is kegyes. Erősen gondolkozom hogy még idén késő ősszel kellene egyet menni. Durván 5km-ként volt frissítő: víz,powerade-t nyomtam felváltva a pontoknál, 10-nél, 22-nél, 36-nál bikefood gel (vegetáriánusoknak jó, veganoknak nem: http://bikefood.com/index.php/product/pure-energy-gel-box/#!prettyPhoto), 15-nél, 30-nál fél banán.
Itt a pálya is, ha valakit érdekel: http://www.youtube.com/watch?v=WmUjTuEWUH4

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2013-04-08 13:32:47 (174)
Sziasztok!
Jön vasárnap valaki Bécs félmaraton/maratonra? Sajnos akivel mentem volna már pénteken kimegy, így én még teljesen tanácstalan vagyok, hogy mikor/hogy kellene kimenni.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2012-03-14 13:14:39 (173)
no, remélem, összefutunk. #113 leszek.
[előzmény (171)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2012-01-17 18:59:36 (172)
Hát, kemény akkor leszek, ha a harmadik nap is el tudok indulni és nem úgy, hogy hason fekve a fogaimmal húzom magam előre :)
Majd egyeztessünk, ami biztos: én a mezőny végén leszek, a szokott maskarában.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2012-01-16 20:26:29 (171)
Kemény vagy. Remélhetőleg idén összefutunk. Jó felkészülést!
[előzmény (170)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2012-01-16 08:57:27 (170)
beneveztem egyéniben, edzek is egy ideje, és csak egy hét esett ki betegség miatt eddig. Szkeptikus vagyok, de két hónap alatt sokat lehet javulni...
Neked jobbulást!
[előzmény (169)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2012-01-15 09:30:41 (169)
Ehhez nem tudok hozzászólni, de elhiszem neked. Balaton Szupermaratonra jössz? Én megint váltóban nyomom. Amúgy hiába voltak nagy terveim januárra, nem lett belőle semmi, mert 2 hete meg vagyok fázva.
[előzmény (168)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-12-31 13:37:25 (168)
így év végén egy tanulság, amit anno elfelejtettem megosztani: a Drezda maraton faszaság.

© Buster Bluesválasz erre | adatok | e-mail - 2011-09-05 17:29:25 (167)
a Fuss Budapest Triót a dicsőséges 90. helyen zárta a csapatunk.:) úgy, hogy az egyik emberünk kb. 10 kört teljesített a Margit-szigeten életében.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-08-27 19:13:54 (166)
kiderült, hogy mégse megyek, így viszont a Nike esélyes.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-08-27 00:12:19 (165)
Én tavasszal kerültem, most kihagyom. Jövő héten Nike, aztán októberben Spar.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-08-25 21:13:28 (164)
Velencei tavat kerül valaki vasárnap?

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-10 13:25:55 (163)
szép volt! ilyenkor nem nagyon számít az idő, szerintem az első 30-40 helyezetten túl aki túlél, az minden elismerést megérdemel (persze ők is, de ők edzésben vannak :)) Emlékszem, a hőségriadós pesti félmaraton volt nekem az első, egy év múlva tizenpár perccel jobb idővel vagy ötszáz hellyel hátrébb voltam...
[előzmény (162)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-10 11:34:54 (162)
Na, megvolt a Hortobágy. 39 fok, nulla árnyék, nulla szél. Nagyon megszenvedtem, már az első kör végén megfordult a fejemben, hogy hagyom a fenébe, de végigmentem. 2 óra 8 perc lett végül, de még ezzel az idővel is az első harmadban végeztem.
[előzmény (161)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-08 08:13:20 (161)
mondjuk ha van tartalékod, akkor tényleg nem gond a több. lehet én se ideges lettem volna, csak hitehagyott - ha túlélésre játszol, nem jön jól ennyi plusz :) sajna most nem jó a Hortobágy nekem, de ott merészkedtem először szervezett futóversenyre, még 2008-ban, a 12k-t nyomtam. Aztán egy év múlva voltam a félmaratonon, az fasza volt, csak a hőségben kezdeni, aztán megázni, végül beborít porral a szél a végére azért megviselt. Szeretem én is, de tavaly, meg most is rosszkor van az időpontja. De jó futást, mondjuk amilyen időt mondanak a hétvégére, még a szokottnál is durvább lesz....
[előzmény (160)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-07 20:15:51 (160)
Nem voltam ideges az eltévedés miatt, azt gondoltam, hogy ugyanannyi pénzért többet futhatok.:) Hortobágyra nem jössz? Nekem ez lesz már az ötödik, minden évben visszatérek, pedig mindig nagyon megszenvedem.
[előzmény (159)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-05 08:32:23 (159)
azért a 26 az szép (meg az idő is), főleg ha csak 21-et akarsz., gratula. én felrobbantam volna, ha 6 után megint a rajtnál találom magam :) szerencsémre (mivel már akkor is a végére helyezkedtem) nekem jöttek szembe az eltévedésnél, addigra híre ment, így, ha minden igaz, csak kb. kétezer volt a plusz. Meg mindent megért az a tapsvihar, amit az elterelő bácsika kapott, mikor visszaértünk :)

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-04 23:41:32 (158)
Voltam. Én csak a babatávot nyomtam, de az eltévedés miatt 26 km lett belőle, amit 2 óra 20 perc alatt teljesítettem. Nekem is nagy élmény volt, a táj gyönyörű volt, a sárban csúszkálás meg izgalmas.:)

Gratulálok az ultratávhoz, kemény vagy!
[előzmény (157)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-07-04 19:30:50 (157)
voltál végül? elfelejtettem előtte benézni ide. elég ocsmány idő volt, meg egy-két kisebb szervezési malőr, de nagyon szép a környék, bármelyik távot megéri végigtolni, noha a két hosszabb első fele Bánkútig tényleg kemény. Komphajó tempóval végigkocogtam az 50-et, igaz, a frissítéseket nem kapkodtam el, meg vagy három vadabb saras emelkedőt inkább sétáltam taknyolás helyett. Mondjuk a célt majdnem elbontották, mire beértem :)
[előzmény (153)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2011-06-27 11:24:45 (156)
Egyik nap nem az utcai cipőmben mentem el itthonról, hanem az Adidas futós cipőmet vettem fel. Olyan mint ez, csak a szürke árnyalataiban, nem pedig ilyen színekben pompázik. Ég és föld az utcai cipőm meg eközt a különbség. Míg az utcai cipő csak úgy van a lábamon, néha érzem hogy mintha hülyén állna rajtam, addig ez olyan kurva kényelmes mint a fene! Nekem is 16e. volt, de tökéletesen megérte. Nagyon faszán tartja a lábam, javítja a tartást és rém könnyű!
[előzmény (155)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2011-05-30 13:34:01 (155)
az adidas outletben vettem egy zx-8000-et és nagyon szeretem. 16000 volt, szerintem nagyon jó vétel.


© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2011-05-19 08:04:26 (154)
jó, hogy szóltál, régen néztem az oldalukat és feltették az útvonaltérképeket. mindenképpen szép verseny, bár most kicsit aggódom, hogy az 50 első fele szinte végig felfelé megy. no persze, visszafelé így lehet ereszkedni :)



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére